palīdziet man un manam dēlam

Aizsāka Māte 

te ir savākušies dīvaiņu kopiena ar dažādām diagnozēm :)
cita_pieredze
Re: palīdziet man un manam dēlam
23.01.2011 01:44
gribētos iebilst - reakcija, ar ko šeit varēja saskarties konkrētās tēmas autore, varētu būt viņai tomēr noderīga vismaz izjūtot uz savas ādas to, cik ļoti tas var destabilizēt cilvēku..., attiecīgi - cik ļoti viņas attieksme spēj destabilizēt pašas dēlu... (šis teikums nav jāuztver kā agresija, bet kā iespēja paplašināt savu izpratnes spēju)..
Redz, viņa var vienkārši aiziet no nevēlemās sarunas ievirzes, taču, viņas dēls no viņas nekur nevar aiziet, jo garīgā saikne visur iet un ies līdzi...
Rezultātā ir psihes traucējumi...

Taču, māte, šīs tēmas autore pat nemēģināja piepūlēt savas smadzenes..., bet - tā ir viņas dzīve, kuru neviens no mums nevar uzņemties risināt!

+ tas, ko rakstu, nav arī nosodījums, jo es spēju iztēloties, cik grūti tas viss ir patiesajā dzīvē..

Nu ko lai saka - māte, nepadodies, galvu augšā (Tu jau arī esi tikai cilvēks), bet neaizmirsti, ka vecāki (vienalga, abi, vai tikai viens) ir paraugs saviem bērniem arī cīņā ar problēmām. Tavs dēls kaut kādā mērā nespēj kļūt pieaudzis, viņa uzvedībā var saskatīt nepieciešamību pēc sapratnes, mīlestības un atbalsta cīņā ar personības problēmām...

Ak, kaut mēs visi spētu būtu laimīgi!
Re: palīdziet man un manam dēlam
23.01.2011 18:32
sis ir labs komentars. butu interesanti ja mate pati kaut ko pateiktu kadus secinajumus vai ko ja vina vel lasa vispar so forumu jo var saprast ka dazkart ir gruti vai pat sapigi pienemt kritiku.
MATE BIJA TIK PAšĀ SĀKUMĀ...un viņai tik asniegti nevis padomi,bet pliki uzbrukumi...viņa nav redzēta kā tikai izmisusi 1ajā lpp....
sauzdejiet sevi un savus tuvākos un galvenais dzeriet zāles ,ejiet uz treniniem,psihoterapeitiem-kompleksi stradājiet ar sevi mīļie draugi.Jums vajadzīga palīdzība un ieklausieties!
aberz
Re: palīdziet man un manam dēlam
04.02.2011 22:02
ix Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> MATE BIJA TIK PAšĀ SĀKUMĀ...un viņai tik
> asniegti nevis padomi,bet pliki uzbrukumi...viņa
> nav redzēta kā tikai izmisusi 1ajā lpp....
> sauzdejiet sevi un savus tuvākos un galvenais
> dzeriet zāles ,ejiet uz
> treniniem,psihoterapeitiem-kompleksi stradājiet
> ar sevi mīļie draugi.Jums vajadzīga palīdzība
> un ieklausieties!


tieši otrādi
nevaig iet pie psihatra, vai jāiet atsevišķi matei un dēlam
psihiatram nav jārisina problēmas kopā bet kā advokātam
jaaizstāv savs klients

bet manuprāt nevaig lietot zāles, tās neko netarisina
visas problēmas risinās pašas
ja nenonāk kad atakrība
vai psiholoģiskā emcionalā vai ķīmiskā

un te jau pamatā ir strāda par emocionalo varbarbību
katram sava taisība un katrs ir personība

tā ir siebvišu metode tūkstošiem gadu, ka ja sieviete nebvar neko izdarīt
tad dar to ar emocijām vai piedevām zālem vai sadzīvi..

ja tu neiesi stradāt es tev nedošu ēst, vai ja nemācīsies
tev tur tas un tas... bet cilvēks pats var izlemt ko darīt
Mana mīlestība ir medicīna - tai pat laikā nekad neesmu to studējusi un šajā sfērā neesmu arī strādājusi. Par medicīniskajām
tēmām daudz lasu, bet par tēmām, kas saistītas ar cilvēka garīgo pasauli un psihiatriju -praktiski nezinu neko...
Šeit man ļoti palīdz Runcene un viņas paskaidrojumi. Ģimenē esmu sadūrusies ar šizofrēniju...Eju kā pa plānu ledu un tausto-
ties dodos uz priekšu... Sekoju līdzi jūsu gaitām-Existential fool, Lasenam, Enfuego un visiem pārējiem un pagaidām neko
daudz vēl neaptveru, bet man ir sajūta, ka iekšēji kļūstu redzīgāka- jo sāku uztvert tās sajūtas ar ko ikdienā saduraties.
Vakar nopirku žurnālu "Ilustrētā zinātne" februāris un tur ir raksts par sakaru traucējumiem galvas smadzeņu darbībā.
Un viņi raksta, ka 2008. un 2009. gada pētījumos konstatēts, ka, piemēram, šizofrēnijas slimnieku smadzenēm ir atšķirīga
uzbūve un funkcionālā spēja nekā veseliem cilvēkiem, kā arī viņiem ir ievērojami mazāk nervu savienojumu divos pagabalos
pieres un deniņu daivā u.c.atšķirības.Un raksta noslēgumā teikts, ka izpratne par smadzeņu centru nozīmi paver jaunas
ārstniecības iespējas un vieš cerības ,ka te ir rodama atslēga, jaunas metodes izstrādāšanai slimības ārstēšanā.
cita_pieredze
Re: palīdziet man un manam dēlam
05.02.2011 19:43
Iesākšu ar to, ka katram mums sava dzīve, sav pieredze un attiecīgi, savs redzējums (ārstus ieskaitot) par to, kas ir kas un kā kam jābūt..
Es, kā reiz, arī neesmu ārsts, bet esmu izlasījusi tiešām daudz, pat normālam cilvēkam netipirski daudz visdažādāko autoru versijas gan no psiholoģiskā gan psihoterapeitiskā viedokļa (arī psihiatrijas)... Sākās viss ar Freidu (un pašai savām problēmām) un arī pašai ejot cauri gandrīz klasiskai psihoanalīzei, tāpēc gribās uzskatīt, ka mans redzējums ir pietiekami plašs...
Par šizofrēniju runājot - personīgi pazīstot citus ar emocionāliem un garīgiem traucējumiem sirgstošos, ar nožēlu ir nācies vērot, kā psihiatri, nespēdami palīdzēt (jo tabletes nevar izārstēt, ja netiek lietotas kompleksā ar psihoterapiju) vieglu roku diagnosticē šizofrēniju, savā ziņā tādējādi noņemot atbildību par nespēju palīdzēt...

Tēma, protams, nopietna, tāpat kā dzīve - nav viegli nonākt pie viegluma... ;)

Dažreiz esmu domājusi, kāpēc visi cilvēki nespēj dzīvot saskaņā, kāpēc kādam, lai justos pārākam, jānodara pāri citam, mazākpasargātam, kāpēc šajos miera laikos cilvēki provocē agresiju, kāpēc bagātais nedalās ar nabago utt...
Atbilde ir viena - visu negāciju pamatā ir mīlestības trūkums..., un attiecīgi, tieši mīlestība ir tā, kas spēj darīt brīnumus...
Tomēr, cilvēks arī vienatnē var iemācīties akumulēt sevī šo mīlestību (tas gan ir ļoti grūti), kas ir normālas bioķīmijas procesu pamatā...
Re: palīdziet man un manam dēlam
05.02.2011 19:49
Cita pieredzi tur nu gan es tev nepiekrītu, tu domā par kādu mīlestību, par sieviešu vai par plaša profila mīlestību, mīlet sevi nozīmētu, egoismu, līdz arto nemācēsi mīlēt citus. Mīllēt sist kulakā arī var mīlēt, es mīlu narkotikas lietot??? tad jau vis kārtībā ja ir mīlestība tad vis notiekas:DDD
cita_pieredze
Re: palīdziet man un manam dēlam
05.02.2011 21:19
Mīlestība, par kuru runāju es, ir mīlestības enerģija..., bet arī egoisms ir vajadzīgs, protams, mērenās devās... un veselīgs EGO ir ļoti laba lieta! :)
Diemžēl daudziem ir pamatīgas problēmas ar tieši VESELĪGO Ego..., cilvēki nesaprot paši sevi, nepazīst paši sevi un no tādiem nav jēgas cerēt, ka tie spēs saprast citus..., par palīdzību nemaz nerunājot..., diemžēl...
aberz
Re: palīdziet man un manam dēlam
06.02.2011 05:49
Pīlādzis Rakstīja:
-------------------------------------------------------
. Sekoju līdzi jūsu
> gaitām-Existential fool, Lasenam, Enfuego un
> visiem pārējiem un pagaidām neko
> daudz vēl neaptveru, bet man ir sajūta, ka
> iekšēji kļūstu redzīgāka- jo sāku uztvert
> tās sajūtas ar ko ikdienā saduraties.

atļaušos piebilst, jo to ka citi jūt var tikai iedomāties
tapat kā ko jūt narkomans var zināt tikai iepīpējot zāli

un vai vajag, manuprat
beztam te jau niki un nevar jau zināt kur te ir slimnieks kur ārsts
tātad te jau teāris ari notiek
tāpēc just līdz aktierim vai lomai


> Vakar nopirku žurnālu "Ilustrētā zinātne"
> februāris un tur ir raksts par sakaru
> traucējumiem galvas smadzeņu darbībā.
> Un viņi raksta, ka 2008. un 2009. gada
> pētījumos konstatēts, ka, piemēram,
> šizofrēnijas slimnieku smadzenēm ir
> atšķirīga
> uzbūve un funkcionālā spēja nekā veseliem
> cilvēkiem, kā arī viņiem ir ievērojami mazāk
> nervu savienojumu divos pagabalos
> pieres un deniņu daivā u.c.atšķirības.Un
> raksta noslēgumā teikts, ka izpratne par
> smadzeņu centru nozīmi paver jaunas
> ārstniecības iespējas un vieš cerības ,ka te
> ir rodama atslēga, jaunas metodes
> izstrādāšanai slimības ārstēšanā.


nu reāli jau tas ir ļoti labi, ka beidzot ir konstatējuši ka nav savienojumi
nu ja tos var noteikt ar aprātiem, tad skaisti...
bet atļausõs vispār izteikt domu, ka šizofrēniķi iepējams nemaz nav slimi
viņiem vienkārsi ir mazāk savienojumi smadzenēs
piemēram ja kāds ir ar izteiktāku hormonu daudzumu vīrietis vai nu otrādi
vai ar izteiktām matemātiķa dotībām vai dzejnieks, tas jau nenozīmē ka slims
vienkārši sabiedrībā ir videjā cilvēka norma, un atšķirīgiem no tās normas ir priekšrocības
vai arī pretēji grūtības sabiedrībā....

slavenākie makslinieki jau arī itkā ir šizofrēniķi

ētiska problēma ir pieņemt lēmumu kadam konstatējot ka ir slims vai nē,

starp citu ir jau tadi cilvēki kam nakas to lēmumu pieņemt, piemēram Ulmanis atcēla nāves sodu
jo kurš tad ir tiesīgs izlemt tādu, uzņemties atbildību
piemēram kad izšķirās veselības izvēle glābt māti vai bērnu
piemēram medicīna ikdiena un katastrofu vai kara stāvokļa gadījumos

nu psihiatrija no tada skata ir diezan slidena lieta
bet es neribu atgriezties pie tā , ka ir medicīna, kā ārstēšana
un tad ir kā tiesu medicīna tur pētniecība un tad arī bizness
nu skaistuma uzlabošana ķirurģiskā ceļļā ir ??? cilvēkamir psiholoģiskas problēmas vai fiziskas?
nauda? normals cilvēks ir tāds kāds viņs ir, ja viņs jūtās nesmuks vai resns, tad jautajums vai
ta ir psholoģija vai ķiruģija.... te ju izkanēja ka ar trankviļiem var uzdzīt svaru
nu piemēram dažiem psihiatriem tās zāļes ir spēle, kā pārtikas piedeva, nu filosofiski tā
piemēram esmu dzirdējis ka ir cilvēki kas uzkta abortu ka normālu kontracepcijas līdzekli
un pat esot grūtniecība izmantota sporta sasnieumiem tur olimpiādēs pēc tam aborts
ar kadam zalēm nebaro sportistus utt...

tā ka tādas man pārdomas

jo ja šizofrēniķiem konstatē smadzeņu nervu savienojumos atšķirību, tad varbūt beidzot
varēs teikt ka šizofrēniķi ir cilvēki ar smadzeņu atšķirībām no normas kas pasihlogīski
izpaužas kā domāšna ar fragmentiem, tur atsevišķu detaļu smalka zināsana bet nespēja savienot kopā ut

nu zāļu iedarbību arī apraksta kā to ka vīņas izmaina noteitu vielu daudzumu bet nezina kādā veidā
utt

vispārējā veidā gruzīnu šaušanu aŗi var uzskatīt kā pasihiatrijas paveidu
zinātniski varētu teiki
fiziskas ķermeņa traumas un letālas iedarbības metala priekšmetu raidīšana uz cilvēkiem, kuru
kultūras un nacionalās mentalitātes īpatnību dēļ rodas sarežģijumi ar īpašu tiesību sev piešķīrušu
izpratni par to, ka gruzīnu tautas apdzīvotās teritorijas ir tiesības uz mantu kas atrodas zemē un zemes dzīlēs
un ta ka ir tauta kas uzskata ka visas zemes bagātības ir kontrole pār ekonomiku un ekonomika ir
enerģija, tad aŗi reālais iemesls gruzīnu šausmīgjai kļūdai ir sitas tautas šausmīgā vēlme neko nedarīt

:-)
Re: palīdziet man un manam dēlam
06.02.2011 15:07
aberz tur es tev agree par tavu viedokli, traapiiji desmitniekaa, ka katrs atrkariigais juut situaaciiju pavisam savaadaak!
aberz
Re: palīdziet man un manam dēlam
06.02.2011 17:13
enfuego Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> aberz tur es tev agree par tavu viedokli,
> traapiiji desmitniekaa, ka katrs atrkariigais juut
> situaaciiju pavisam savaadaak!


atkariba no zalem rada pari but atkarigam no citiem
vai otradi vergs kas ir kluvis brivs neko evar izdarit ka gladiatori
revilucionari un padomju auglji tapec ari mekle kadas zales kas palkljauj

un otradi cilvji kas bijusi amatos kad naviens nepaklajujas mekla kadus attaisnojumus
un veidus ka stavokli mainit un izdoma zales narkas vai šantazu vienalga ko

pasaki tadam arstam lai iet stradat celtnieciba, vinjs uzreiz izrakstis zales shiza
bet visiem klientiem saka tu dzer zales un ej stradat nu citadi tev bus diagnoze un
citas zales

:-)
Man tā situācija ir tāda, ka saimniekoju vienā dzīvoklī kopā ar dēlu , jo viņš faktiski ir kopjams - viņam ir gan halucinācijas, gan murgi.......un .viņa fiziskās aktivitātes izpaužas tikai tādā veidā, ka dienā 2 reizes aiziet līdz veikalam.......... un 2 reizes
mēnesī apmeklē privātārstu .... ...pārsvarā skatās sporta kanālus , klausās mūzikas kanālus un reizēm uzspēlē šahu.....
Nesen jautāju viņa ārstējošam ārstam par psihoterapiju, bet ārsts atbildēja, ka viņa gadījumā tā neder, jo tā der pie veselas
psihes. Un šāds stāvokli turpinās jau 15 gadus.
Runcene ! Tagad man atkal būtu jautājums Tev- vai Tu man īsos vārdos nepaskaidrotu, kas par putnu ir tā neirozinātne ? un
ko viņš ēd ?....
Re: palīdziet man un manam dēlam
07.02.2011 10:14
Manuprāt, veselā psihe ir tāds fantoms, ko vēl neviens nav redzējis. Jeb, kā Jungs esot teicis, no zemapziņas nav iespējams izārstēties. Varbūt ir vērts apvaicāties pāris psihoterapeitiem, vai viņi būtu gatavi strādāt ar šo gadījumu, nevis cilvēkam, kam, visticamāk ar psihoterapiju ir tik vien daudz sakara, ka "psih" sakne abu profesiju nosaukumos.
Starp citu, tas, ka psihoterapijā strādā arī ar it kā smagām diagnozēm, to es dzirdēju no sava terapeita. Bet diemžēl arī to, ka ne visus ievainojumus var izārstēt, dažus var tikai apārstēt un cerēt, ka tie dzīvē traucēs pēc iespējas mazāk.
Re: palīdziet man un manam dēlam
07.02.2011 12:44
Pilnībā piekrītu gaga. Tas var izklausīties bīstami, bet šajā gadījumā ķecerīgi gribētos teikt, ka es nekonsultētos ar psihiatriem, lai man viņi šoreiz piedod... :). Nu, ok, Tu, Pīlādzi, dabūji viedokli, bet var jau būt arī citi viedokļi, kas ir ļoti pārbaudīti. Ir visādas terapijas, kas spēj vismaz atvieglot stāvokli. Un neviens nevar zināt, cik tālu tā var tikt un ko sasniegt. Vispār tā norāde riktīgi izklausās pēc psihiatra, ui, kā es esmu biedēta. Ir viena daļa psihiatru, kas ir ļoti cilvēcīgi pēc dabas, nekultivē tādu attieksmi pret pacientu kā padomju psihiatrija, bet arī nevienu citu nelaiž klāt, it kā tā cilvēka psihe piederētu viņiem.

Ir psihoterapeiti, kas ir arī psihiatri vienā personā. Ja cilvēks ir diezgan stipri traucēts, man gan grūti iedomāties, kas labs var sanākt, ja abi speci nesadarbojas kaut vai tai līmenī, ka respektē viens otra centienus. Man nekad nav nācies dzirdēt, ka psihoterapeiti noliktu psihiatrus, jo reizēm viņu iespējām ir robežas, reizēm ir jāpalīdz ar zālēm uz laiku vai pat uz mūžu, bet psihiatri gan ir naski psihoterapeitu nolicēji. Cīņa par varu, bailes, info trūkums... nezinu, kas īsti, bet tā ir.

Un es piekrītu gaga, ka var sākt ar konsultāciju, piem., pa telefonu, vai tas psihoterapeits ko tādu ņemtos, jo ir daļa psihoterapeitu, kas strādā tikai ar psihiski veseliem cilvēkiem. Un vēl ir citi, kā jau teicu, kas ir arī psihiatri. Tie Tava dēla gadījumam, manuprāt, vislabāk der, bet tur ir savs vārds sakāms arī viņam pašam, turklāt diezgan izšķirošs vārds.

Vispār par šīm situācijām runājot, psihoterapeits šā vai tā ir "labāks", jo viņš ir mācījies caur savu psihi un caur savu psihi arī strādā (pazīst sevi, "nesajuks" sevi ar pacientu, ir mācījies dziļāk), "staigā" līdzi visām pacienta izjūtām un laiž tās caur sevi, bet psihiatrs strādā tikai no grāmatas, pētījumiem, kolēģiem un vienīgās izmaiņas psihē prot panākt ar zālēm, kas arī ir būtiski, tomēr nav tas pats. Psihiatri bieži baidās, ka psihoterapijas dēļ pacientam varētu rasties saasinājums, bet tas ir profesionāli vadāms process. Un aberz uztraukums par hipnozēm ir nevietā, jo Latvijā ir tikai daži sertificēti hipnoterapeiti, pārējie pārstāv pilnīgi citas skolas.

www.arstipsihoterapeiti.lv (tur ir tikai ārsti, daži arī psihiatri)
www.psihoterapija.lv (gan ārsti, gan psihoterapeiti, kas pēc pamatizglītības ir psihologi)

Neirozinātne ir diezgan liels jaunums visiem pasaulē, tātad arī man :), bet tas ir apmēram tas, ko Tu izlasīji žurnālā. Līdz šim daudzi notikumi psihē bija vairāk pieņēmumi, bet nu tas tā vairs nav. Diemžēl neesmu manījusi, ka latviešu valodā par šo tēmu būtu izdota kāda grāmata, ir tikai raksti žurnālos. Par šīm lietām savā žurnālā "40 plus" diezgan daudz raksta psihoanalītiķe Anita Plūme un arī citi rakstu autori. Vari aizdoties uz kādu bibliotēku, kur droši vien būs no pirmā numura, vismaz Nacionālajā gan jau ka ir. Neirozinātnes ir vairākas un tās savā starpā sadarbojas (matemātika, medicīna, psiholoģija, bioloģija, datorzinības utt.). Kopš pasaulē ir pozitronu emisijas tomogrāfija (Latvijā gan vēl ne), var arī ar aci redzēt, kas smadzenēs riktīgi darās. Ir veikti pētījumi cilvēkiem pirms un pēc terapijas. Tāpēc var teikt, ka neirozinātne arī zinātniski pierāda psihoterapijas un psihiatrijas efektivitāti.

Tā kā psihes traucējumu ārstēšana vienmēr ir pagarš process un liels izaicinājums visiem iesaistītajiem, tad tur ir grūti paredzēt, kad un kāds tieši būs rezultāts, bet tāpēc nevajag baidīties mēģināt ko tādu, kas iepriekš nav darīts. Tas ir zināms risks, bet, ja ir ticība, tad tikai uz priekšu.
Re: palīdziet man un manam dēlam
07.02.2011 14:22
ai Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> cik saprotu šeit tusē gandrīz tikai
> pacienti.Māte kura bija ierosinājusi šo
> tēmu-nesagaidījusi nekādu palīdzību,bet tikai
> uzbrukumus šeit nekādi nav vairs manīta.Viņa
> meklējot palidzību,padomu uzreiz ir sanemusi
> tikai uzbrukumus.Tas viss norāda ka šeit ir
> tikai paši pacienti.Un tas ir normāli kā
> pacienti ir agresīvi,jo IR reala saslimšana un
> visiem Jums ir vajadzīga palīdzība-gan
> zāļu,gan psihoterapeits>>komplexi.Žēl ka nav
> konstruktīva saruna un padomi!
> Novēlu , lai katrs atrastu savu pareizo ceļu,lai
> atveseļotos un varētu gan loģiski,MIEMĪLĪGI
> SPRIEST UN DOT PADOMUS UN LĪDZSVAROTI BEZ
> AIZVAINOJUMIEM UN UZBRUKUMIEM DOT PADOMU TAM
> KURŠ NEZIN KĀ RĪKOTIES JO VISS IR JAUNS. UN
> NESAPROTAMS.
> Veiksmi dzerot zāles arsta izrakstītas(bet
> regulāri),pie psihoterapeita,treniņos,sporta
> aktivitātēs un pozitīvā domāšanā un
> attieksmē pret citu viedokli!
> VĒLU IZVESEĻOTIES VISIEM!


ai a tu i viens no pacientiem ja tā skatās:)
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 7 pieskaita 8?
Ziņa: