Bioloìiskais pulkstenis

Aizsāka noskumusî 

noskumusî
Bioloìiskais pulkstenis
24.08.2005 23:31
Situâcija sekojoða: siev. vecums 28g., bçrnu nav bijis, abortu nav bijis, ar ginekoloìiju viss daudz maz kârtîbâ.. BET - ârsts sievietei saka, ka bûtu vçlams dzemdçt lîdz 30 gadiem.. it kâ nekas neesot, bet lieki kavçties arî nevajadzçtu, proti, ja ir iespçja, tad nevajagot lieki gaidît. It kâ var vçl ilgi, bet tomçr tas var sareþìîties ar laiku... kâ tur îsti ir, kâds zina?
...
Re: Bioloìiskais pulkstenis
24.08.2005 23:42
1) diivains aarsts. Shaubos vai speej jebkaadi objektiivi pamatot savu sakaamo. Un radiit pacientam psihotraumu, kad tas nav luugts man neshkjiet profesionaali. Iespeeja ienjemt beenru protams ar gadiem kriitas un sarezhgjiijumu skaits pieaug. bet ne jau taa, ka 30 ir OK un 32 vairs taa nebuus kaa likts. Stulbi! Beernu galu beigaas sapraatiigi cilveeki netaisa taisiishanas peec! vinja vinju audzinaas un uzturees vai pashai tas buus jaadara?
noskumusî
Re: Bioloìiskais pulkstenis
25.08.2005 00:02
Nç, ârsts bija labs... viòð gluþi neteica, ka 30 un viss, bet viòð man ïoti ieteica... es vçl speciâli prasîju, vai ir ok gadît kâdus 3-5 gadus (jo man tieðâm nav iespçjamâ bçrna tçva), un viòð teica, ka nekas jau nebûðot, bet labâk tomçr... nezinu, tas ârsts it kâ bija ok, gan jau ka tikai labu vçlçja... lai gan kas to lai zina mûsdienâs... viòð teica, ka tikai ar laiku kïûstot sareþìîtâk, labâk negaidît, ja ir iespçja (bet man tâdas nav). Es jau pati arî tâ domâju, vienkârði ðoks iestâjâs no tâ, ka to pasa profesionâls cilvis, kas zina par to sfçru...
...
Re: Bioloìiskais pulkstenis
25.08.2005 00:09
Tik un taa, es saku,ka stulbi ir taa teikt nezinot konkreeta cilveeka situaaciju. Paaraak biezhi naakas ar to saskarties. Pie tam saka to jau 22 gadiigaam jaunkundzeem. Dzemdeet no gadiijuma viiriesha tik lai buutu beerns jo aarsts taa teica ar nebuutu gudri.
Antonija
Re: Bioloìiskais pulkstenis
25.08.2005 00:32
Kâ sauc Tavu ârstu? : )
noskumusî
Re: Bioloìiskais pulkstenis
25.08.2005 00:32
Nç, kâds vçl gadîjuma vîrietis... par tâdâm lietâm ne runa nevar bût, ka bçrns ârpus ìimenes man var dzimt..ne jau par to ir runa vajag vai nevajag dzemdçt un kâdos apstâkïos... un ârsti jau jûtas visvareni, tâpçc arî atïaujas tâ runât.. no ârstiem es sen vairs nekâdu elementâru labvçlîbu, kur nu vçl sirsnîbu negaidu... galvenais, ka pârbauda un viss...ïoti labi apzinos, ka man vçl ir laiks, lai dzemdçtu, iespçjams, pat divus bçrnus.. vienîgi tik skumji kïuva... vienkârði satraukumu tas manî izraisîja, jo ïaudis jau tâ visu laiku saka par tiem vecumiem, bet es tam nepievçrðu uzmanîbu... bet ja tâ pasaka profesionâls cilvis... kas tevi tikko pârbaudîjis.. .ðausmîgi skumji un bezcerîgi vienkârði kïûst...
noskumusî
Re: Bioloìiskais pulkstenis
25.08.2005 00:37
Antonij, nu nez vai bûtu jâsaka.. tas nav mans ârsts. Es biju tikai uz procedûru pie viòa. Viòð paðâ centrâ strâdâ.
Re: Bioloìiskais pulkstenis
25.08.2005 00:38
Antonija: tas nav çtiski.
Antonija
Re: Bioloìiskais pulkstenis
25.08.2005 00:39
Bet tâ teikt pacientei ir çtiski?
noskumusî
Re: Bioloìiskais pulkstenis
25.08.2005 00:41
Ai, nu ârsts tur òiprièom...viòð tikai gribçja mani pabrîdinât. Domâja, ka es pati to nezinu.
Re: Bioloìiskais pulkstenis
25.08.2005 00:41
tâs ir ârsta un pacienta savstarpçjâs attiecîbas.
Antonija
Re: Bioloìiskais pulkstenis
25.08.2005 00:43
Jâ un pacientei tagad grûti...tâdas jau ir tâs attiecîbas... bieþi ârsti nemaz neaidomâjas par kaut kâdu cilvçcîbas faktoru, bet tikai teoretizç savas zinâðanas. Un ja nu nav tas vîrs, ko nu darît?
Re: Bioloìiskais pulkstenis
25.08.2005 00:44
Un pareizi teica aarsts. Vienkaarshi peec 24...25 gadiem organismaa saakas destruktiivi procesi kas nelabveeliigi ietekmee gruutnieciibas un dzemdiibu norisi. Un protams jo taalaak jo stipraak. Taa kaa katrai sievietei kas draudzeejas ar veselo sapraatu buutu ieteicams dzemdeet pirmo beernu liidz 30 gadu vecumam.
Antonija
Re: Bioloìiskais pulkstenis
25.08.2005 00:45
Bûtu ieteicams arî bçrnam tçvs, ne tikai spermas banka.
noskumusî
Re: Bioloìiskais pulkstenis
25.08.2005 00:46
ku, jâ, es to zinu, bet ne jau visiem ir tâda iespçja.
Re: Bioloìiskais pulkstenis
25.08.2005 00:52
noskumusî:

nesatraucies tik ïoti.
pçc 30 pieaug patoloìiju skaits, bet arî varbûtîba nokïut zem fûras mums katram ir. kas ir lemts, tas arî bûs. diez vai tie pâris gadi kaut ko stipri mainîs...
...
Re: Bioloìiskais pulkstenis
25.08.2005 00:54
Latvijas ìimenes centra nesenajâ pçtîjumâ norâdîts, ka pirmie bçrni visbieþâk dzimst sievietçm vecumâ no 27-34 gadiem, kas ir daudz vçlâk, nekâ tas bija pirms desmit gadiem. Vidçjâ statistika laikam tomçr esot ap 25 (pirmais bçrns).
Re: Bioloìiskais pulkstenis
25.08.2005 00:55
Tad kaapeec tu vaicaaji? Ak jaa, saprotu. Tu gribeeji dzirdeet mierinaajumu ka tas viss ir fufelis un ap 40 dzemdeet buus pashaa laikaa.
Re: Bioloìiskais pulkstenis
25.08.2005 00:56
ku!

tev sâkusies logoreja :)
noskumusî
Re: Bioloìiskais pulkstenis
25.08.2005 00:58
ku, kâpçc uzreiz tik rupji? Nç, ne tâpçc.. faktiski vaicâju, jo cerçju, kâds uzrakstîs ko sîkâk par daþâdiem faktoriem, kas saistîti ar to.. piem., kâ mainâs dzemde ar vecumu, kâ hormoni to visu ietekmç, kâdas tieði tâs komplikâcijas var bût, vai tas ir vairâk individuâli vai tomçr ir tendences, utt.

p.s.es nekad neesmu plânojusi dzemdçt 40 gados, es to neuzskatu par normâlu, ja godîgi. Tas ir pârspîlçjums.. Bet es tieðâm nesaprotu, kâpçc tâds tonis...

Viss jau var mainîties, var gada laikâ atrast partneri un palikt stâvoklî. Ne jau par to ir runa..
Re: Bioloìiskais pulkstenis
25.08.2005 00:59
puce, kas ir logoreja?
Re: Bioloìiskais pulkstenis
25.08.2005 01:01
ku:

zini, kas ir "logo-pçds" un "dia-reja"? ;)
UNA
Re: Bioloìiskais pulkstenis
25.08.2005 01:10
noskumusî:

neòem pie sirds ne tâ ârsta teikto, kur nu vçl to ku!
No savu paziòu pieredzçm DROÐI varu apliecinât, ka arî krietni pçc 30. gadie dzimst pirmie pavisam normâli, veselîgi, burvîgi bçrni...

Neskumsti!!! ;)

Pareizi jau Tu pati zini, ka bçrnam ir vajadzîgs arî tçvs! Pilna pasaule ar sievietçm, kurâm pirmais bçrns MÛSLAIKOS dzimis nedaudz zem 40! Nav vairs tie laiki, kad cilvçku mûþa ilgums bija krietni vien îsâks par patreizçjo, tâpçc, baudi dzîvi un, vçlreiz, nu neskumsti! ;)
Re: Bioloìiskais pulkstenis
25.08.2005 01:11
noskumusî

Nu itkaa neko rupju nepateicu. Varbuut paspruka nemanot:) Tas ir vesels izmainju kompleks un forumaa vietas nepietiks lai to visu uzskaitiitu. Tur ir gan audu elastiibas izmainjas gan izmainjas hormonaalaja un psihiskajaa sfeeraa. Turklaat taas izmainjas katrai ir ljoti individuaalas. Taa ir rekomendaacija kas balstaas uz statistikas.


puce

Paldies, sapratu:) Nu ir jau taa ka drusku nes cauri:)
noskumusî
Re: Bioloìiskais pulkstenis
25.08.2005 01:14
Paldies, UNA.
UNA
Re: Bioloìiskais pulkstenis
25.08.2005 01:15
Optimâlais vecums pirmajam bçrnam ir 34.gadi! Basta!
Re: Bioloìiskais pulkstenis
25.08.2005 01:17
UNA

Tu drusku nepreciizi pateici, nevis pirmais beerns dzimst drusku zem 40 bet pirmais un peedeejais! Un taa jau arii ir viena no taam probleemaam jo redzi lai tauta neizniiktu sievietei jaadzemdee 2...3 beerni. Bet kad ir tuvu 40 un pashai krampis dirsaa iemeties tad kaadi tur vairs 2...3. Izmoka to vienu un beernu dzemdeeshana ar to jau ir liidz aciim.
Re: Bioloìiskais pulkstenis
25.08.2005 01:19
UNA

34? :)
UNA
Re: Bioloìiskais pulkstenis
25.08.2005 01:31
ku!

Ne jau bçrnu skaitam ir kâd nozîme...., un, jo zemâks intelekte, jo lielâka dzimstîba... (sk. Âfrikas valsts u.c. mazattîstîbas zemes)

Jâ, 34! ir optimâlais vecums...
Re: Bioloìiskais pulkstenis
25.08.2005 02:12
UNA

Tobish tu gribeeji teikt jo lielaaks intelekts jo lielaaka mirstiiba:) Nu un pie kaada secinaajuma tu nonaac. Driiz jau te kjiinieshus aicinaat vajadzees.
Nenjem ljaunaa luudzu bet pagaidaam neko gudru shiis teemas sakaraa tu neesi pateikusi.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 1 pieskaita 14?
Ziņa: