satrauc sliktâs attiecîbas ar meitu..

Aizsāka ilzuks 

Teevi (viirieshi vispaar) ir konsekventaaki- ja saka, ka buu spa mizu, tad buus. A mamma- sasola, pazheelo i nekaa. I peec laika bebis zin, ka var neklausiit maati, taapat nekaa nebuus. A ar teveu joki mazi. Vismaz taa esmu noveerojusi pazinju/draugu gjimenees. Turklaat- teevu beerniibaa sanaak ka retaak redz, taa nu ieietas, ka vairak pievilkaas, jo maate jau apnikusi pa garo dienu. turklaat- meitas pie teveiem, deeli pie maates vairaak ;-)
Vispâr skolâs ir psihologi, kas palîdz arî vecâkiem ðados gadîjumos. Cik meitai gadu?
Risinaajums ir ljoti vienkaarsh:
Dariet tevis uzskaitiitaas " teeva un meitas" aktivitaates kopaa visi triis un maaju vai nu vaaciet vai nevaaciet arii kopaa.

Jo man rodas jautaajumi tev pashai: kas tu esi veel bez "maate" un " sieva" ?

Kas Tu esi darbaa? Cik Tu pelni? Cik lielaa meeraa tu nosaki savu darba rezhiimu? Vai tev patiik tavs darbs? Vai viirs un meita ar lepnumu saka: "bet mana sieva / mana mamma IR...un straadaa TUR..par TO un TO"?

Kaads ir Tavs valjasprieks/i? Dejas, gleznoshana, tuvciinja? Kaadi ir Tavi sasniegumi shajaa valjaspriekaa? Vai Tu ieguusti pirmaas vietas?

Vai Tu pati speej nopirkt sev mashiinu, to uztureet kaartiibaa jeb tev ir jaadiedelee nauda no viira? Vai Tev vispaar ir tiesiibas un vai tu ikdienaa brauc? Jeb tevi vadaa viirs un tu deklaree " ko nu taa tehnika, garlaiciigi, taa nav sievieshu dariishana" .




Vareetu buut (es spriezhu peec saviem pusaudza gadiem un sevis), ka meita tevi neciena, jo:

- tu dari to, kas vinjai ir neinteresants, un galvenais - liekas absoluuti lieks (paarspiileeta maajas tiiriishana, silts eediens katru vakaru utt);

- aktivitaates ar tevi kopaa ir garlaiciigas (ja taadas vispaar ir bez maajas solja), nekaa jauna, nav adrenaliina, nav emociju - spiid vieniigi iemaaciities vaariit zupu, bet to jau meita maak un vinju nesajuusmina shiis darbiibas atkaartoshana dien dienaa;

- iespeejams, ka tavs viiirs pelna vairaak nekaa tu un meita kaa jau zveerinjs ar augstu izdziivoshanas instinktu atdarina taa cilveeka riiciibu, uzvediibu un klausa to cilveeku, kuram gjimenee ir reaala vara censhoties kljuut taada pati (nevis uztureeties kopaa ar tevi, kas var vinju diskrediteet teeva aciis "taada pati kaa maate" );

- tikpat iespeejams, ka meita ir konstateejusi, ka vienaudzu un arii gjimenes draugu aciis aktivitaates ar teevu koteejas augstu un ar taam var palieliities ("mees lecaam ar gumiju/peldeejaam/maaciijamies braukt ar veejdeeli" , toties ar ko gan vinja var palieliities peec tavu riikojumu izpildiishanas? " es uztaisiiju pusdienas" - un? kuru tas interesee? nevienu;

- Jo iipashi muusdienu sabiedriibaa, kad normaalaa gjimenee straadaa abi partneri un attieciigi speeja vai nespeeja vaariit zupu nenosaka meitenes veertiibu preciibu tirguu vai vietu saabiedriibas hirearhijaa;

- Meitas veertiibu nosaka atziimes matemaatikaa un sasniegumi sportaa, kaa arii apguuto sveshvalodu liimenis un skaits.

- summeejot visu: meita klausa teeva riikojumus par ikdienas darbiem (kuri varbuut ir nieciigaa procentuaalaa atieciiiba ar pozitiivo kopaa pavadiito laiku, attieciigi nekriit uz nerviem), jo vinjai ir augsta motivaacija ar teevu sadarboties - lai buutu kopiigas aktivitaates.

- Turklaat ir iespeejams, ka teevs maak motiveet meitu straadaat, vai arii ir bijusi vienoshanaas: "ja tu dariisi maajaas to, ko es tev paluugsu, jo man to vajag, tad es tevi njemshu liidzi tur un tur un apmaksaashu izklaides"

- Iespeejams, ka tev nav nekaa taada ko dot - pieredze, padomi, Tava sabiedriiba, kopiigas bleenjas - ko meita uzskatiitu par ieveeriibas cieniigu motivaaciju, kaapeec vinjai tevi buutu jaaklausa un ar tevi jaasadarbojas.
Un jo laicîgâk tiksiet no visiem mâjas darbiem vaïâ - t.i. tikai ar Jûsu spçkiem to veikt jo labâk. Tâ arî pasakiet to citiem. Abi ir egoisti. Ar Jums nerçíinâs. Pati sev to uzkrâvât tagad tiekiet vaïâ no nastas.
Tantei patiik zupu vaariit. Kaadeelj kaadam buutu jaaliedz vinjai tas prieks?
" Autors: ilzuks
Datums: 07-09-2005 14:33

evereve


Varbût varam ar parunaaties atseviski? ilzuks.s@inbox.lv

savadaak liela dala vienkaarsi uzskata, ka pasas esam vainiigas.."

Nevis vienkarshi uzskata, bet esi arii pati vainiiga.

Pati sev uzkraavi muguraa stiepjamo nastu, vai arii pieljaavi, ka Tev uzkrauj.

Tagad, redz, lielas acis un izbriins, kaapeec nav taada respekta kaa pret teevu.

Respekts pret sevi Tev pashai ir jaanopelna un jaaizveido, taapeec vien, ka esi maate tas pats no sevis nerodas.

Zinu gjimenes, kur ir otraadi - teevi suukstaas, ka deeli un meitas klausa aktiivu un energisku maati, bet vinjus - pie tv dirneetaajus ignoree.
Ilþuk, kas jûs uztrauc- jûsu sliktâs attiecîbas ar meitu jeb meitas labâs attiecîbas ar tçvu? Tçma ir par pirmajâm, bet rakstât vairâk par otrajâm... Par to jums vajadzçtu gan tikt skaidrîbâ. Varbût îstâ problçma ir nesaskaòas ar vîru un no tâ izrietoðâ greizsirdîba.
Ja tâ nav, tad atslâbstiet. Kâ jau te kâds minçja, bçrna attieksme pret mammu nekad - jeb precizçsim: reti - ir tâda pati kâ pret tçvu. Mamma tomçr ir tâ, kas paþçlos, dos kâdas "atlaides" un "pievçrs uz kaut ko acis", bet ar tçvu cita runa, tur nekâdas atlaides nesanâk. Un tas nav nekas briesmîgs. Ja tçvs daudz nodarbojas ar bçrnu, tad protams, bçrns viòu dievinâs- tas jau nenozîmç, ka viòð mammu mîl mazâk, bet tas ir pavisam kas cits. Ja jums ir vçlçðanâs un spçks, cînieties par savu vietu ðajâ modelî. Pamazâm sâciet piedalîties viòu pasâkumos, darît visu kopâ - visiem bûs prieks! Par to, ka mâjâs esat kalpones lomâ, vainîga lielâ mçrâ esat arî pati. Viegli ðâdâ murgainâ situâcijâ nonâkt, grûti to lauzt un mainît. Bet to arî pati vien varat izdarît, pie vîra un meitas goda jûtâm velti apelçt- viòi tikai brînîsies, kapçc vakar viss bija labi, bet ðodien mamma pçkðòi sâk kaut ko pârmest. Pamazâm nâksies radinât viòus pie darba un pienâkumiem.
" e" pareizi raksta.

Izeja ir turpat, kur ieeja. Ne jau vienaa dienaa Tu uznjeemies kljuut par aptekaataaju, un ne jau vienaa dienaa tu efektiivi lauziisi sho modeli. Tak ja gribi savaa dziivee ko savaadaak - tad maini pati, nevis zuudies, ka citi neizturas taaa kaa Tev gribeetos.
...visi tik gudri, ka bail.... nesaku, ka jums nav taisniiba, protams, bet reizeem dzivee izveidojas taadas situaacijas, kad taa ir. un tas nenozimee, ka 'tantei patiik zupu vaariit'' un ka gruuti sievietes paarmaaciit sveetdienaas katlus riibinaat. ;)) aarpraats ;)) absurdi skan ;)) nu vismaz man, es esmu slinka. man maajas ir gan puteklji, gan meerens haoss, brokastis viiram netaisu, kompotus nevaaru, dreebes negludinu- viirs gludina man. velju mazgaa automaats. BET man tas taa vairaak ir taapeec, ka viirs neko nesaka, nevis baigi atbalsta taadu ''nesaimnieciskumu'', vai ;)) uzskati un prasiibu limenis vinjam nav ne tuvu taadi kaa otto ;)), un est aarpus maajas vienmeer ir mana iniciatiiva, kura gan 99% tiek akcepteeta un eedam biezhi aarpus maajas, bet reizeem striidos tas tiek piemineets ne ar to lielaako sajuusmu ;/
...ar to gribeeju teikt, ka shis paarsvaraa komentaaros aprakstiitais- nedari, netaisi- tas ir ideaalis variants, bet dziivee ne tuvu viss nenotiek ideaali. dzivee jaameegjina izlaviereet starp shiim 2 galeejiibaam - ''bet vinja savu viru sagaida ar baltu dvieli paar roku pie serveeta vakarinju galda'' UN '' vinjsh vinjai neljauj maajas neko dariit''...
Sziivee situaacijas "neizveidojas" (kaads aareejs speeks njeema un izveidoja, ja? un nekaaas personiigas atbildiibas par saviem gljukiem - ljoti eerta dziive!), taas mees pashi izveidojam ar to, kaadu darbu izveelamies, laulaato draugu izraugamies un kaa organizeejam savu dziivi.

Jaa, cilvis nevar ietekmeet 100% visu savu dziivi (kjiegelis uz galvas), bet ar ko preceeties un kaa beernus audzinaat - tas nu ir 95% (5% uz nelaimes gadiijumiem un neprognozeejamu sajukshanu praata) katra pasha zinjaa un atbildiibaa.

Autore te vaimanaa, kaa vinju apcelj un ar vinju nereekjinaas. Tak nevienaa vaardaa neredz, ka vinju patieshaam intereseetu viira un meitas aktivitaates. Tik suudziibas, kaapeec vinju nenoveerteejot, nesaprotot, ar vinju nereekjinoties uttt.

Ja vinja taa turpinaas, tad driiz sev par lielu paarsteigumu var atklaat, ka viirs ir iesniedzis lauliibas skjirshanas pieteikumu, jo ar sievu ir naaviigi garlaiciigi un ne uz kaadaam kopiigaam aktivitaateem sievu nevar izdabuut, jo "vakarinjas jaataisa, griidas jaasrubee, es tik juusu labaa, juus jau nenoveerteejat, es ZINU, ka jums to vajag, pat ja juus sakaat, ka nevajag.. ak tad nevajag? bet ko ljaudis teiks, ka es slikta saimniece? " ...

Viirs, protams, arii tuvredziigs, ka izveeleejies par sievu shaadu seeni-gaudotaaju, taa kaa abi labi.
nja, traki cilveekam, nekur cilveeki neatziist, ka tuvinieki buutu drankja gabali un perami ar aadas septinjastaineem:(((
http://woman.delfi.lv/forum/read.php?f=13&i=283684&t=283684
Dusma no cita pc
Re: satrauc sliktâs attiecîbas ar meitu..
07.09.2005 20:19
Piekrîtu tiem, kas saka, ka sieviete pati vien ir vainîga, ka ir uzkrâvusi visas mâjas rûpes sev uz kakla!
Manâ ìimenç mâju tîra mâjkalpotâja, bet mçs ar vîru ogu laikâ abi romantiski- azartiski-jautri vâram zaftes!
Un visi ir laimîgi un mâjâs valda miers un harmonija!
Autors: Astra
Datums: 07-09-2005 18:09

Sziivee situaacijas "neizveidojas"
-----------------------
nu idejai principaa vareeetu piekrist , bet vispaar kaut kaa panaivi skan jeb driizaak nenjemot veeraa visus aspektus . man domaat ar darbu un dziives organizeeshanu ir viena lieta, ar laulaataa izveeli- tas jau cits jautaajums. NEVIENS CILVEEKS NAV IDEAALS!!! jaa, izraugamies laulato draugu, bet vai taa buutu klasificeejama kaa baigaa kljuuda izraudziities cilveeku, kuram daudz labu iipashiibu, labi pelna, utt utt bet kuram ir savas kaut kaadas ( normaalas) 'prasiibas' pret sievu. un tad var izveidoties kaut kas liidziigs- es nesaku, ka taads kaa autorei- bet tomeer. un ko tad? nedarit? shkjirties, ja izraudzitais izraadas nav tik liberaals, ka dazhi te apraxta sevi?? tachu nee.
ok tas nav iisti par teemu, bet kas attiecas uz autori- es gan nenjemtos tik kategoriski un pat agresiivi spriest par cilveeku, par kuru neko nezinu, tik vien kaa paaris komenti.
Un ko tad citas maates dara - tik izklaideejas ar viiru/beerniem???!!!??
Re: satrauc sliktâs attiecîbas ar meitu..
08.09.2005 10:11
to Vega
Mâtes ir mâtes, sievas, sievietes un vienkârði cilvçki. Un dara visu. Labi, ka tas izdodas harmoniski. Slikti, ja upurç sevi (pie nosacîjuma, ka çdiens/tîrîba nav hobijs) un tad paðas par to sûdzas un pârmet saviem tuvâkajiem.
99% varu apgalvot, ka gan maziem, gan lieliem bçrniem tuvâkas un pieòemamâkas ir mâtes ar daudzpusîgâm interesçm, kuras nav ieciklçjuðas uz mazu pasaulîti.
Re: satrauc sliktâs attiecîbas ar meitu..
08.09.2005 10:38
Klûsti par sievieti vîram un draudzeni meitai, nevis kalponi! :)

Mani bçrni sen kâ ieradinâti apkopt sevi, pirkst drçbes , gatavot çst. Vîru gan pa retam palutinu, bet viòð man tâds superforðs, bet citâdi, katrs rûpçjamies par sevi! Protams protams, ir kopîgas vakariòas, gardu lietiòu gatavoðana, bet visi esam personîbas un rçíinamies viens ar otru!

Tici man, kad kïûsi par personîbu, meita tevi ieraudzîs! Un neþçlo savus mîïos, jo saprotu, ka caur to, ka esi uzòçmusies visas rûpes par mâju, gribi savçjos paþçlot, atvieglinât viòiem dzîvi..bet tici man, tâ nav, tâ liela kïûda:( . Un atceries, jo bçrni agrâk bçrni tiks radinâti pie patstâvîbas, jo agrâk viòi kïûs par personîbâm.

Un neviens tev ðeit nepalîdzçs atgût respektu meitas acîs:( Viss ir tavâs rokâs!
Vega

citas maates izklaideejas gan kopaa ar savu gjimeni, gan vienas pashas, taapat kaaa sho maashu gjimenes izklaideejas kopaa ar maati un atseviskji.

Bet taadas iipatneejas idejas, kaa pashai uznjemties vienai srubiit maaju....?


Izklausaas, ka autore pati ir uznjeemusies buut par vireeju-maajkalpotaaju, domaajot ka vinjai par to pienaakas pretii meitas respekts un viraa&meitas nodoshanaas maates gribeetaam izklaideem, nevis meitenei pretdabiskaam sporta aktivitaaateem.

Tik taads siikums, kaa aizmirsa izrunaat ar tuviniekiem, vai vinjiem patieshaam tas viss ir vajadziigs.

Autore, spriezhot peec vinjas teksta, pati peec savas iniciatiivas ir uznjeemusies appuishot maajiniekus un tagad briinaas, kaapeec maajinieki nav staavaa sajuusmaa.

Tacu maajiniekiem, lai arii ir patiikamas siis ruupes, vinji bez taam vareetu mieriigi iztikt.



Ir, kaa saka Alstere.

liidziig kaa vecaa anukaa - igaunji pamozhas naakamajaa riita peec baisa kodiena, ljoti slaapst. viens igaunis saka otram: aizej uz veikalu , noperc ko dzeramu. Otrs igaunis peec briizha atgriezhas ar cepumu paku "dzeramaa nebija, panjeemu cepuminjus" .

Taa nu autore turpina nest tos cepuminjus slaapju remdeeshanai (sruibeet maaju, taisiit vakarinjas - jo tas ir pierasts, paziistams, un kaadreiz deva rezultaatus), nevis atnes ko dzeramu (dodaas kopiigaas aktivitaatees ar viiru un meitu - tas ir kas jauns, jaapaaaarvar sevi, jaaiemaacas kaut kas agraak neprasts).


Veel ir analogjija ar pazaudeeeto atsleegu mekleeshanu, kur gaishaaks (jo vieglaak mekleet), nevis kur pazaudeeja. Autore turpina veikt taas pashas darbiibas, ko visu laiku, jo taa ir vieglaak - nevis dara to (kopiigi pasaakumi), no kaa buutu reaals labums.
Mona, varbuut vari padaliities iipashi autorei Ilzhukam ar metodiskiem noraadiijumiem, kaa ieradinaaji beernus pie patstaaviibas.:)
Re: satrauc sliktâs attiecîbas ar meitu..
08.09.2005 11:21
Bçrnus pie patstâvîbas radina praktiski no dzimðanas pçc principa "vari paveikt pats - dari". Tas jau neizslçdz savstarpçju palutinâðanu.
Ïoti konkrçti. Paðlaik dzîvojam 2-vatâ ar jaunâko dçlu 12. klases skolnieku. Neizbçgamos mâjas darbus (patîk man tîra mâja) sadalâm pçc principa, kas kuram vairâk patîk/mazâk nepatîk. Es mazgâju traukus, 1x nedçlâ kârtîgi mâju iztîru, pçrku produktus, skatos, lai veïa laikâ izmazgâta. Dçls gatavo çst, rûpçjas par suni, gludina veïu (savas smalkâs blûzes gan es pati), spieþ sulas, cep kûkas un vafeles.
Tieði tâ kâ Astra rakstîja: ir kopîgas lietas, ir katram sav personîgâ dzîve. It seviðki 18 gados:)))
Re: satrauc sliktâs attiecîbas ar meitu..
08.09.2005 11:21
Kad jauna meitene apprecâs ar savu mîïoto, viòâ jau no dabas ir ielikta vçlme iekârtot savu ligzdiòu, rosîties pa mâju un pârsteigt savu vîriòu ar daþâdâm patîkamâm lietâm. ja vçl viòa uzaugusi ìimenç, kurâ mamma ir bijusi pavarda uzturçtâja, tad tâds ir viòas dzîves modelis. Piedzimst bçrniòð, kas ir absolûti nevarîgs un prasa ik sekundi rûpes. Tâ paiet laiks. Ir izveidojis pienâkumu sadalîjums ìimenç, ka sieva uzòemas (labprâtîgi) saimnieciskâs rûpes par ìimeni. Ja vçl atceras, ka tad kad bçrns ir mazs, mâmiòa sçþ ar viòu mâjâs, bet vîrs ir tas pelnîtâjs, tad... Un ðajâ periodâ jokaini bûtu, ja sieva gaidîtu vîru mâjâs no darba, lai uzdotu viòam veïas mazgâðanas (ielikðanas automâtâ) pienâkumu. Un viss - pieradums. Nu neticu, ka var tâ apsçsties un sarakstît amata pienâkumus un no nâkoðâs pirmdienas pie tiem arî pieturçties. Attiecîbas ar meitu. Mamma ir tâ, kas liek novâkt mantiòas, noslaucît degunu, liek sçsties pie mâcîbâm un ierobeþo. Tçvs parasti vairâk pie izklaidçm piederîgs. Dabiski, ka viòð bûs èoms. Daudz interesantâk ir mâcîties braukt ar maðînu, nevis mazgât traukus. Un visâm sievietçm pienâk brîdis, kad viòas nav apmierinâtas ar pastâvoðo lietu kârtîbu un sâk kurnçt. Cik es saprotu autores situâciju, tad viòai ir problçmas ar vîru, var bût pat pagaidâm nenoformulçtas un konkrçti neapjaustas, un pretenzijas par savu lomu ìimenç ir vienkârði ðo problçmu pirmâs izpausmes. Laikam jau jâpârdomâ attieksme pret vîru. Tur kur vecâkiem ir harmoniskas attiecîbas, jautâjums, kuru bçrns mîl vairâk nav aktuâlas.
Dazreiz gimenes ir ta, ka nav tik liela ta rociba, lai varetu visu gimeni pa brivdienam izvadat paest kafeinicas, vai pat ednicas. Un nekas cits ari neatliek , ka jasmore vien majas. Un ta nu varam zupas katlus, putojam debessmanna...utt. Bet teti pa to laiku ar berniem spelejas. Un berni atceras to, ka tetis ar mums dauzijas. Kaut gan manejie ari atceras, kas bija garsigs pusdienas...Un tad vini ta mili pasaka, paldies, sodien gan bija garsigs edamais.!!! Draugiem jau gan drosi vien stasta par forso futbola macu ar teti, neka par garsigo edamo. :-)
Beigas ir sakariigas, varu piekrist:
" Cik es saprotu autores situâciju, tad viòai ir problçmas ar vîru, var bût pat pagaidâm nenoformulçtas un konkrçti neapjaustas, un pretenzijas par savu lomu ìimenç ir vienkârði ðo problçmu pirmâs izpausmes. Laikam jau jâpârdomâ attieksme pret vîru. Tur kur vecâkiem ir harmoniskas attiecîbas, jautâjums, kuru bçrns mîl vairâk nav aktuâlas."



Toties sitais gan var attiekties uz Ljoti Jaunaam Meiteneem un Zeeniem (kuraam un kuriem nav bijis laika padomaat, kaadu dziivi grib un kuras automaatiski atdarina savas gjimenes disfunkcionaalo modeli); turklaat par to "dabas doto veelmi iekaartot ligzdinju" veel vareetu padiskuteet; es gan driizaak to sauktu par "vecaaku ieljechiito dziives modeli" - bet termini shajaa diskusijaa naf galvenais.

Atkariigs no jaunaas meitenes. Ir jaunas meitenes, kuras apprecoties ar miiljoto praato, kaa pabeigt maaciibas un dabuut labu darbu, nevis kaa labaak izliimeet violeti pukjainas tapetes ar meerkakjiisjiem.

" Autors: plants
Datums: 08-09-2005 11:21

Kad jauna meitene apprecâs ar savu mîïoto, viòâ jau no dabas ir ielikta vçlme iekârtot savu ligzdiòu, rosîties pa mâju un pârsteigt savu vîriòu ar daþâdâm patîkamâm lietâm. ja vçl viòa uzaugusi ìimenç, kurâ mamma ir bijusi pavarda uzturçtâja, tad tâds ir viòas dzîves modelis. Piedzimst bçrniòð, kas ir absolûti nevarîgs un prasa ik sekundi rûpes. Tâ paiet laiks. Ir izveidojis pienâkumu sadalîjums ìimenç, ka sieva uzòemas (labprâtîgi) saimnieciskâs rûpes par ìimeni. Ja vçl atceras, ka tad kad bçrns ir mazs, mâmiòa sçþ ar viòu mâjâs, bet vîrs ir tas pelnîtâjs, tad... Un ðajâ periodâ jokaini bûtu, ja sieva gaidîtu vîru mâjâs no darba, lai uzdotu viòam veïas mazgâðanas (ielikðanas automâtâ) pienâkumu."


Lielaa meeraa pieradums, jaa. Bet tam tak ir domaata galva, lai izdomaatu, kaa nerentablu pieradumu paarveidot abpuseeji tiikamaa.
"Un viss - pieradums. "


"Attiecîbas ar meitu. Mamma ir tâ, kas liek novâkt mantiòas, noslaucît degunu, liek sçsties pie mâcîbâm un ierobeþo. Tçvs parasti vairâk pie izklaidçm piederîgs. Dabiski, ka viòð bûs èoms. Daudz interesantâk ir mâcîties braukt ar maðînu, nevis mazgât traukus."
Tieshi taa, ne gluzhi vienmeer mamma. Atkariigs no gjimenes un vecaakiem. Tikpat labi ir gjimenes, kur maate asocieejas ar izklaideem, teevs - ar ierobezhoshanu.

p.s. Maaciities braukt ar mashiinu ir daudz noderiigaak, nekaa mazgaat traukus. Trauku mazgaashanai ir izdomaatas trauku mazgaajamaas mashiinas, vai arii ja taadas nav - tad eksistee Alsteres mineetaa maajas darbiibu veikshana (vienalga, mazgaat traukus vai griidu) uz mainjaam.
Re: satrauc sliktâs attiecîbas ar meitu..
08.09.2005 12:36
to Astra
Ir teorija un ir prakse.
Ir sapòi un ir dzîves realitâte.
Ir arî tâdas piezemçtas lietas par kurâm ïoti mîïi uzrakstîja Anu.
Visi zin kâ jâdzîvo pareizi, bet vai visi tâ dzîvo. Ir reâla sâpe un problçma ðî temata aizsâcçjai. Priekð kam viòu knâbât par "nepareizo" dzîves modeli un vçl vairâk sâpinât. Savu tekstu nerakstiju globâlai analîzei. Izteicu savu ðîs situâcijas izpratni.
plants,
Protams, ir teorija un prakse. Var buut teoreetiskas idejas "kaa es satikshu sapnju princi / kaa es audzinaashu beernu" un ir praktiskais izpildiijums.

Tak autorei cilveeki censhas dot praktiskus ieteikumus attieciibu uzlaboshanai, bet pagaidaam jaunuve atveecinaas ar iebreecieniem "neviens mani nesaprot, visiem laikam liekas ljoti normaali.." .

Autore mazliet man atgaadina manis pashas maati, ljoti gudru un sakariigu cilveeku, kurai kaa mees aizbraucam ciemos ir bzdinksh uz "man juus visus ir jaapabaro, tas ir mans pienaakums / man ir jaaparbauda, vai jums visiem ir silti / man ir jaanodroshina, ka juus visi maajas juutaties labi - nu ja, neviens jau man virtuvee nepaliidz / jacinju nevelk / slavas dziesmas man nedzied" (tas nekas, ka maatei pashai pa virtuvi rosiities nepatiik, mums ar viiru ir 30 gadi, un jaunaakajam mazbeernam ir 7 gadi; turklat par savu labsajuutu katrs ir iemaaciijies ruupeeties pats).

Visi kolektiivi metamies audzinaat, ka ja dariisim kaut ko virtuvee - tad kopiigi; nu jau maate pati ir iemaaciijusies kontroleet savu caaljumaates sindromu.

Tak nevienam taas pusdienas vai spodraa griida no maates nav vajadziigi, to speejam nodroshinaat pashi - daudz svariigaak ir apseesties un parunaaties:).

anu

"Un nekas cits ari neatliek , ka jasmore vien majas. Un ta nu varam zupas katlus, putojam debessmanna...utt. Bet teti pa to laiku ar berniem spelejas. Un berni atceras to, ka tetis ar mums dauzijas. Kaut gan manejie ari atceras, kas bija garsigs pusdienas...Un tad vini ta mili pasaka, paldies, sodien gan bija garsigs edamais.!!! Draugiem jau gan drosi vien stasta par forso futbola macu ar teti, neka par garsigo edamo. :-)"

atkaartoshos. taapeec jau vienu reizi eest taisa maate, otru - teevs, tresho reizi vecaaki ar beerniem, ceturto beerni taisa eest visai gjimenei. Un proporcionaali vienu reizi ar beerniem speeleejaas un dauzaas teevs, otru - maate, tresho reizi peec/pirms vakarinjaam visi kopaa, ceturto reizi vecaaki nomazgaa traukus un tad visi aardaas cetrataata;) Sitaa nav teorija, bet gan paarbaudiita prakse.
astra,
ko tu te plosies? taadi gargabali... nu pasaules visgudraakaa sieviete pilniigi! jeb aarkaartiigi ieintereseeta konkreetajaa situaacijaa. atslaabsti. te jau bija daudzi un akariigi komenti, pietiks pi8esarnjot eeteru...cik tad tev pashai gadu?? arii tavos tekstos kaut kas galiigi garaam, naivs ideaalisms un shis tas no maz pieredzeejushas sievietes spriedumiem. uz stiligas un paarliecinaaas feminstes pusi ar' nepavelk, nu kaut kaa taa pa vidam ... ne shis ne tas ...
shitie jaunaas domaashanas postulati 'aizmirsa pajautaat, vai vinjiem tas vajadziigs'' - nesmiidiniet!! kuram nav vajadziiga tiira maaja un silts eediens?? vinji to pat vairaak nekaa labpraatiigi pienjem!!! jautaajums, vai vajag sevi taa upureet- protams, nee... ja, bet meedz taa notikt, kad laiciigi nenostaadiija sevi pareizaa poziicijaa un tas saakas apburtais loks....
piekriitu plantam... kur attieciibas harmoniskas, nav svariigi, kuru beerns miil vairaak... piekritu arii tajaa par pieraduma izveidoshanos, bet tas ir beediigi :((
un kaa to lauzt???
mya,

kuraa vietaa tu redzi tekstu "es esmu pasaules visgudraakaa sieviete?" Ja tev taa liekas, paldies:P.

Es rakstu savu konkreto pieredzi, ar savu miiljo maati (jo redzu kaa man tuvs sakariigs cilveeks var buuut absoluuti pasists uz dazhiem aspektiem), kas netraucee paareejaa laikaa sim cilveekam buut normaalam.

p.s.
Tavupraat - kas tieshi, kuraa vietaa ir garaam / ir naivs manos tekstos? Luudzu citaatus un konkreetus argumentus, nevis vispaariigus apgalvojumus.
" ... piekritu arii tajaa par pieraduma izveidoshanos, bet tas ir beediigi :((
un kaa to lauzt???"


Tak sarakstiits pilns ar padomiem, kaa mainiit pieradumu - ja kaads tiesham to veelas.
Kaut kâds murgs!!!!!!!!! Neko necieðu vairâk kâ gudru spriedelçðanu bez seguma, es arî varu gudri izteikties par 100000 tçmâm, taèu pieredze man bûs kâdâs 10!

Es cerçju ðeit parunât ar kâdu sievieti, kurai ir lîdzîga situâcija un uzzinât, vai viòai arî tikpat sâpîgi izjût ðo te savrupumu no meitas? Vai arî uzskata, ka tas ir normâli? Es neuzskatu, ka meitâm 15 gadu vecumâm tçvam jâbût pirmajâ vietâ, protams, arî tâ var bût, taèu tas nav likums un nav jâuztver kâ norma..

lûgums jaunâm ideâlistçm.. bez îstas dzîves pieredzes.. labâk ðeit nekomentçt. Ne jau apzinâti es tâ savu ìimeni esmu uzbûvçjusi un ne jau viena es tâ bûvçtâja! Projektus un plânus kalt mçs visi mâkam, bet bûtu prieks dzirdçt vairâk realitâtes un dzîvas pieredzes ðajâ formumâ..:)))
Vai Tu uzskati kaa normu, ka 15 gadu vecumaa meitai pirmajaa vietaa jaabuut maatei?Jeb domaa, ka kaadam no vecaakiem noteikti ir jaabuut pirmajaa vietaa? Tu pati mazliet idealizee dziivi.

Tu paardziivo, ka dazhiem Tavupraat jaunajiem idealistiem esot gudri spriedumi bez seguma, ne par reaalo dziivi..Jaa, manai meitai veel nav 15 gadi, taatad tehniski es tev nedriikstu izteikt savas domas - toties es labi atceros savus padsmit gadus un attieciibas ar saviem vecaakiem.

Man pirmajaa vietaa bija treninjs, tad tusinji ar draugiem, klasesbiedriem, tad skola. Vecaaki vienlaiciigi ir mazsvariigi (jo pasaulee ir tik daudz kas interesants) un vissvariigaakie (pie kaa skriet peec padoma vai vienkarshi vainot visaas dziives likstaas).

Kas izjuut savrupumu, tas censhaas saprast paareejos. Nevis ar paarmetumiem pieveerst sev uzmaniibu.

Buutu nu priecaajusies, ka meita vismaz teevam kaut vai daljeeji uzticaas un shaadaa veidaa info nonaak pie tevis. Daudzu beerni vecaakiem vispaar neko nestaasta.
...
Re: autore
08.09.2005 15:40
Kaa jau te daudzreiz teikts, ja ir kaads viedoklis, kuru neveelies dzirdeet, vai kaads, kuru iipashi atbalsti, jau saakumaa vajag dariit to zinaamu. Pacentiisimies dziedaat liidz- sak, sliktaa meita un viirs, nenoveertee maates cepeshus.

A vispaar- histeerikje.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 14 pieskaita 13?
Ziņa: