Depresija

Aizsāka Priecâðos noticçt 

Re: Depresija
14.09.2005 23:29
...

Ðíiet Tu nedzirdi, par ko ir runa!

Es runâju/rakstîju par APSTÂKÏIEM, kuri rada depresîvo fonu, no kura daudzi cilvçki neatrod IZEJU un tam nav nekâda sakara ar strâdâðanu pie sevis (jo pie sevis strâdâts ir neJÇDZÎGI daudz), bet no tâ LV ekonomiskâ situâcija NEmainâs!!!
IR ïoti liela nozîme tam, kâda ir sociâlâ vide, kurâ cilvçkiem nâkas strâdât ar sevi... Ja cilvçki nevar apmierinoði nopelnît un, ja vçl papildus ir bijusi neveikse attiecîbâs - tad depresija 100% garantçta JEBKURAM, neatkarîgi no cilvçka garîgâs attîstîbas pakâpes...
Primitîvi izsakoties: viens nav karotâjs!...
ridaika
Re: Depresija
14.09.2005 23:45
to xyz:

es piekrîtu lielâkai daïai no tâ ko rakstîji. ikdienâ strâdaju ar ðâdiem cilvekiem. manuprât, ja runa iet par depresiju, nosacîti var iedalît cilvçkus, kas ðai situâcijâ nonâk. divâs daïâs: 1. ir tie, kas nonâkot ðai sareþìitâ situâcijâ mçìina cînîties, cînâs, utt, bet nu nostrâdâ vides faktors (apstâkïi sociâlie, ekonomiskie, politiskie, utt, utml + ìimenes un/vai draugu atbalsts utt) + cilvçka personîbas faktors (t.i. katram savs ''izmisuma slieksnis''). un ðâsa gadîjumâ prognoze bûtîba ir atkarîga no ðiem te faktoriem. 2. - cilvçkiem kuriem ðo te reakciju vairâk nosaka bioíîmija un fizioloìija. es par to, ko dçvç par reaktîvâm/endogçnâm depresijâm. tieði ði te otrâ grupa ar psihologiem/psihoterapeitiem diez vai ir ârstçjama. :-(
Re: Depresija
15.09.2005 00:23
to ridaika

Sevi es, pilnîgi droði, varu pieskaitît pie Jûsu 1.grupas cilvçkiem, taèu, jautâjums paliek: ko savâ labâ varu darît? Izturîbas pakâpe man ir liela, pat, pateicoties nelâbvçlîgiem apstâkïiem, pârâk liela, bet ne mûþîga!!!

Kâds tad ir risinâjums? Un, vai ir? Un, ja nu nav?
Varbût tas ir pamats, lai pamazâm sâktu attîstîties endogçnâ depresija?

Bet, pagaidâm tâ vçl nav, tomçr - te nu ir uzskatâms piemçrs (riska faktors), pie kâ var novest ðâdu ps-terap. attieksme! ;(
...
Re: Depresija
15.09.2005 00:36
Ne visi, kas maz pelna un sakasaas ar puisi vaino tajaa visu pasauli.
Kas gan cits var mekleet Tev labaak atalgotu darbu, ja ne Tu pats?
Un mainiit apstaakljus kaados esi?
Re: Depresija
15.09.2005 00:53
...

NEVIENS, tâpat, nespçj LAIKU pagriest atpakaï, lai uzsâktu dzîvi no jauna!!!
Bez tam, ar puisi es nesakasîjos - viòð, vienkârði mani piemânîja un, tiklîdz bija piedzimis bçrns, tâ tas cilvçks pazuda, neko nepaskaidrojis!
Ir cilvçki, kas prot citus izmantot, un, kad ðis izmantojamais objekts vairs nav izmantojams kâ rotaïlieta, tâ pazûd... (redz, daþâs dzîvçs viss ir daudz savâdâk, nekâ Tu spçj izfantazçt!)

Un, ja vçl neesi sapratis, tad zini: es nevainoju visu pasauli, bet gan meklçju risinâjumu (un atbildes) situâcijai, kurâ atrodos..., jo arî es neesmu Dievs, kas viena pati spçj ðos apstâkïus izmainît, kaut arî izdarîts ir daudz, tik daudz, ko TU "..." pat 1/10 no visa tâ vienatnç nekad nebûtu spçjis paveikt!!!
Re: Depresija
15.09.2005 00:59
...

+ varbût tâpçc es spçju cilvçkus saprast (un arî palîdzçt) daudz labâk, jo esmu izgâjusi, tçlaini izsakoties, caur uguni un ûdeni, un, neesmu sabrukusi!!
Bez tam, tieði man ir ne tikai sausa (bieþi vien neefektîva) teorija, bet arî prakse!
;-
Re: Depresija
15.09.2005 01:05
murgs ir tas ka depresiju var arstet psihoterapeits....
...
Re: xyz
15.09.2005 01:09
Nu, nepatiik Tev psihoterapeits, bet neviens tachu Tevi ar varu pie vinja nedzen, ne?
Re: Depresija
15.09.2005 01:15
;-:


tur jau tas suns aprakts, ka ps-terapeiti strâdâ ar metodçm, ka der tikai "pârticîgajiem", t.i. - viòiem nav (jeb, viòi nezin/neprot) citas metodes...

Tas bûtu tas pats, kas pârliecinâtam ticîgam kristietim cilvçkus primitîvi iedalît trijâs lielâs grupâs: 1) Ticîgais; 2) Neticîgais; 3) PÂRticîgais (tâds, kam tâ ticîba tâda pârâka...) - lûk tas ir murgs!
Re: Depresija
15.09.2005 01:21
...

es iztirzâju problçmu, kas aktuâla ïoti lielai sabiedrîbas daïai - vai tas kas slikts?
Un vçl, manuprât, mçs visi bûtu tikai ieguvçji, ja pie ps-terap. reâli varçtu nonâkt JEBKURÐ Latvijas pilsonis... Esmu pârliecinâta, ka, lîdz ar to daudz straujâk atlabtu arî visas LV sociâlais klimats!

Bet, Tev "..." gan nav neviena daudz maz vçrâ òemama komenta, tad kâpçc Tu te raksti?? Ej tak atpûsties!!
man domaat
Re: Depresija
15.09.2005 02:02
Autors: Psihiatrs
Datums: 13-04-2004 10:53

Izârstçt var tikai tos, kas tçlo depresîvos, bet îstie nenormâlie, kas tâdi piedzimuði, tâdi arî nosprâgs!
{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{

...un kas es tu?
Pirmais, kas teelo..., vai otrais, kas IR...
Visdriizaak - tas OTRAIS...!!! =)
Re: Depresija
15.09.2005 08:07
Par saistiibu ar ekonomisko staavokli un staavokli sabiedriibaa atljaushos nepiekrist. Sabiedriibaa mans staavoklis nav diezko augsts. Mani, kaa speciaalistu manaa jomaa, vairaak vai mazaak respektee, bet visaa sabiedriibaa kopumaa, cilveeki, kuri mani nepaziist-es vinjiem esmu ljoti tuvu liidzveertiigs nekam. Arii ekonomiski neesmu ne jaunaakaa 745 BMW iipashnieks, nedz arii celju kaadu nenormaali 6staaviigu visslu Juurmalaa. Visaa visumaa, peec visiem sociaalajiem peetijumiem es pat neesmu vidusslaanja paarstaavis (kaa vairums LV). Bet neskatoties uz to, ar sajuutu, ka nu ir ziepes (besis/melnie/depresija, kas nepaariet 24-48h laikaa) saskaaros pirmo reizi. Un ja godiigi, tad tieshi shobriis gan sociaalais gan ekonomiskais staavoklis man ir tik labs, kaads liidz shim vel nav bijis.

Manaa izpratnee tas gan ir noticis primaari fizipologjisku iemeslu deelj (organisma paarpuule ar no taa izrietoshajaam sekaam un savukaart taas tad arii manupraat ir iniciators depresijai), sekundaari ekonomisku iemeslu deelj. Katraa zinjaa ir skaidrs, ka buut kaadam paraadaa (draugam, maaminjai, maasai, liizinga kompaanijai, pazinjam, valstij) noziimee psihologjiski sevi chakareet. Protams, ja vien cilveeks nav biezaadains un bezjuutiigs aka nenormaals.

Bet nu jaa-taas visas ir tikai manas subjektiivaas domas.
Rabbit
Re: Depresija
15.09.2005 09:53
Jau vienreiz rakstîju, ka depresija ir serotonîna trûkums organismâ un to psihoterapeits nevar iedot. Ir jâlieto zâles, tikai jâatrod LABS ârsts, kas iedziïinâs lietas bûtîbâ. Sâkumâ jâlieto stiprâkas, varbût kombinçjot ar trankvilizatoriem (ja ir ïoti traki...), pçcâk var lietot vâjâkas, kas jâpadzer kâ vitamîni 1-2 x gadâ, teiksim rudens vai ziemas tumðajâ skumîgajâ laikâ vai kâdu stresa faktoru iedarbîbas laikâ. Protams, psihoterapeits ir laba lieta, ja var atïauties, bet ir arî haltûristi... Piem., viens labi pazîstams manam tuviniekam pçc ~ 3 x paziòoja, ka ir vesels!!! Bet... nav labi. Nu, vismaz nebija lieka nauda jâtçrç. :-)))
Ja vçlies, raksti man uz mailu: rabbit22@tvnet.lv, pastâstîðu ðo un to no savas pieredzes.
Lai veicas!
ridaika
Re: Depresija
15.09.2005 10:26
serotonîna trûkums ir tikai viena no teorijâm. praktiski neviens to nevar pierâdît. ja tas bûtu TIKAI un vienîgi serotonîna dçl, pacienti, kas izietu no slimnîcas pçc antidepresîvâs terapijas kursa un lietotu mâjâs uzturoðu terapiju, - viòi nenâktu atpakaï uz slimnicu pçc kârtçja paðnâvîbas mçìinajuma, utt. nav tik viegli - videi ir nozîme, un ïoti liela.
Aija x
Re: Depresija
15.09.2005 10:41
Tâ, kâ pati cînos ar depresiju, un saprotu, ka ar labu gribu depresiju neuzveiksi, tad padalîðos pârdomâs. Izlasîju 6. septembra þurnâlu Patiesâ dzîve, un man palika pavisam neomulîgi. Vai tieðam ar zâlçm ðo kaiti nav iespçjams izârstçt? mani gan uz paðnâvîbas mçìinâjumiem nekad nav vilcis, drîzâk otrâdi- ðausmîgas bailes no nâves. Daþrei man ðíiet, ka Tev paðai ir ârstam jâsaka priekðâ, kuras zâles labâk derçtu- vismaz man tâ ir bijis. Ja esat lasîjuði ðo rakstu, varbût varam to apspriest, bet man tieðâm palika bail!
ridaika
Re: Depresija
15.09.2005 11:00
bet daþreiz jau tâ arî ir - ârsts tak nevar tev iekðâ ielîst un secinât kura zâle palîdz labâk.
Re: Depresija
15.09.2005 11:05
Depresiju nevar uzveikt ar labu gribu? Loogjiski. Ja Tu gribeesi nopelniit naudu, Tu vinju nenopelniisi, bet ja gribeesi nopelniit un saaxi pelniit, tad nopelniisi. Tas taads elementaars saliidzinaajums, bet taa var saliidzinaat ar jebko.

Ðajaa ziòâ cilvçks var palîdzçt pats sev. Sakârtotas domas, ticîba saviem spçkiem, sapratne par saistîbu ar visu apkârtesoðo rada harmoniju paða prâtâ. Kâ arî neatkarîba no neskaitâmiem lîzingiem ïoti palîdz :)
Rabbit
Re: Depresija
15.09.2005 11:11
>ridaikai
Es jau neagalvoju, ka ar zâlçm vien pietiks. Vajag visu faktoru kopumu, îpaði blakus kâdu cilvçku, kam rûp, kas notiek ar slimo. Bet ar depresiju ir jâmâcâs sadzîvot, tâpat, kâ ar cukurslimîbu, utml Raksts þurnâlâ tieðâm atspoguïo patiesîbu, kad lielâkâ daïa to vienkârði NESAPROT. Bet tie saòemðanâs utml aicinâjumi jau nu var tikai visu pasliktinât.
Manâ ìimenç labi medikamenti un kompetenti ârsti ir palîdzçjuði dzîvot un sadzîvot ar ðo slimîbu diviem cilvçkiem. Tâ, ka es zinu, ko runâju...
ridaika
Re: Depresija
15.09.2005 11:32
to Rabbit
prieks dzirdçt par Tevi :) tieðâm prieks. ar to saòemðanos arî piekrîtu - pieredze râda, ka ieteikumi ''sanemties'' bieþi vien pasliktinât pacienta stâvokli. un vispâr bût blakus depresîvam cilvçkam un mâcçt ar viòu runât, viòu aprupçt, utt - tâ ir îsta mâksla. manuprât - viens no smagâkiem psihiatrijas stâvokïiem. patiess prieks par tâm ìimençm, kur problçma tiek risinâta kopîgiem spçkiem, nevis viss tiek nogrûsts uz ârstiem vai psihoterapeitiem.
Re: Depresija
15.09.2005 11:36
Bûs man arî jâsameklç tas þurnâls.
Kas attiecas uz ieteikumiem "nu saòemties taèu... utt" - o jâ, tas visu padara daudz sliktâku.
Nâkoðnedçï atkal jâiet pie Dr. Nu kâpçc viòam vienmçr liekas, ka es neesmu pietiekoði smaidîga-laimîga? Ðito nudien nesaprotu. Jo tagad esmu pilnîgi khm.... normâla (tas vârds tâ jocîgi skan). Vîrs laimîgs par manu atgrieðanos "normâlajos", bçrni vçl jo vairâk.
Aija x
Re: Depresija
15.09.2005 11:54
Lennox- Noteikti izlasi to rakstu. Man gribas zinât, kâdas zâles Tevi dabûja uz pekâm? Dzeru cipralex, bet man liekas, ka bûs kaut kas jâpamaina, laikam ðîs nav îstâs. Saprotu, ka katram jau tas ir individuâli, bet varbût, ka var ârstam piespçlçt kâdu ideju.
game over
Re: Depresija
15.09.2005 12:09
-----------------
Ðajaa ziòâ cilvçks var palîdzçt pats sev. Sakârtotas domas, ticîba saviem spçkiem, sapratne par saistîbu ar visu apkârtesoðo rada harmoniju paða prâtâ.
------------------

nu nezinu, varbut ar mani jau tiesham ir pavisam slikti, bet es nespeju sakartot savas domas, vel mazaak speeju noticeet saviem speekiem.. patiesibaa es nemaz neticu... esmu palasijusi sho to... meginajusi sev iestastit, ka varu, speeju, ka viss tacu ir skaisti un lieliski ... bet tas viss lidz zinamai robezhai, kad saprotu, ka tas vbiss tikpat ir bulshits... ik pa bridim piekjeru sevi, ka tikko esmu padomajusi - nee, es nevaru, esmu galigi stulba, mana dzive ir galigaa pakalaa, gribu nomirt ...

un jaa, biju pie psihologa, kurs tika ieteikts kaa labs esam.. par naudu labaak vispaar nerunashu.. katru latu ko atdevu, naacaas no miesas teju noskraapeet nost:-) .. bet tas labaakais, ka aizejot man pashai par sevi smiekli naaca... ko psihologs??? hehehe, vins sedeja, smaidija un prasija - vai man tiesham esot kadas problemas???
nu jaa, ja es saaku iedzilinaaties afriklaanu tautu nelaimees, katriinas postijumu sekaas, ka katru dienu mirst cilveeki lielaas mokaas un saapees - o jaa, kauns paar manu gjiimi, ja es varu atlauties runaat par kaut kadaam probleemaam..

es nezinu, ko lai talaak dara un taa ari niikuloju savu dziivi... un pilniigi labi sapratishu, ja te kaads tuuliit sarkastiski man uzbrauks ar saviem kome ntiem, ka visiem nikuliem tikpat kadreiz janospragst .. kas zina, drosin vien kadam vairaak gaisa pietiktu..
ridaika
Re: Depresija
15.09.2005 12:19
to game over>>
Tu vari par to rakstît, un tas jau ir labi ;))
...
Re: Depresija
15.09.2005 12:25
Kad peec smaga zaudeejuma biju galiigi "chau'' arii esmu gajausi pie psihoterapeita. tajaa laikaa par viziiteem kopaa maksaaju meenesii 1/3 dalju no saviem necilajiem ienaakumiem. Taa kaa neticu tam, ka naudas truukums ir paaraakaa probleema. Neveeleeshanaas pasham to mainiit ir vairaak pie vainas. Un tad var vainot valdiibu, pastaavosho iekaartu, kas protams daljeeji taa arii ir, bet nu nedos Tev neviens vairaak naudas taapeec vien, ka chiiksteesi. Ja nevari mainiit apstaakljus, maini attieksmi pret tiem ;-)
Re: Depresija
15.09.2005 12:25
to Aija X:
to, ko injekciju veidâ dabûju sâkumâ, neatceros. Bet vçlâk tas pats Cipralex+lielâs, baltâs litija tabletes. Bet tagad C-lex+Wellbutrin (ja pareizi nosaukumu uzrakstîju).
Nu tâ. Lai neðausminâs medikamentozâs terapijas noliedzçji, bet lçnâm atgrieþas arî kreativitâte.
Lai gan.... pilnîgi bez iemesla ir daþi gadîjumi, kad atkal sakrîtu kaudzîtç un viss. Bet tas gan îslaicîgi.
Re: Depresija
15.09.2005 13:31
...

Aprobezhots ir tavs skats uz citu cilveeku situaacijaam, bet man tas nav nekaads briinums, jo "esam tak latvieshi, kam saldais eediens ir otrs latvietis" - bet no taa arii izriet tas, ka dalja cilveeku NU NEkaadi NEvar ATrisinaat gruutiibas, kuraas tie nonaakushi, jo, luuk, visur un vienmeer atrodas taadi, kaa tu, mr "..." - kas vien meetaajas ar vaardiem, bet, pilniigi neizprot nevienu citu cilveeku, t.i., neredz taalaak par savu degungalu, vien baarsta tukshas fraazes pa labi un pa kreisi, nezinot (un pat NEveelass noskaidrot) konkreetaa cilveeka dziives detaljas...
Ar shaadaam fraazeem tu vareetu baarstiities tad, ja buutu, piem., man piedaavaajis darbu ar apm. 180.Ls/meen., bet es buutu atteikusies to darbu dariit!
Mana alga bija 90.Ls/meen., no kuras es NU NEkaadi nebiju speejiiga apmaksaat visus pat akuuti nepiecieshamos izdevumus, jo no algas liidz algai vienmeer paari nepalika pilniigi nekas!!!!
Es saprastu, ja manas prasiibas buutu paarmeeriigi lielas, kas arii taa NEkad nav bijis!

Kaa lai sakaarto savu dziivi apstaakljos, kuros shii valsts par iztikas minimumu noteikusi minimaalo algu, kuras apmeers ir KATASRROFAALI zems, jo nespeej nodroshinaat cilveeku pamatvajadziibas??
Kaa lai NEvainoo sho valsti, kura brutaali njirgaajas par mazaissargaatiem pilsonjiem??
Kaa lai paeedina beernu par 1.Ls/diemaa, jeb 0,30.Ls/vienaa eed. reizee??

Ak, jaa, taa nav tava "..." dariishana - nu tad paej nost no saules, nevis nejeedziigi muldi par lietaam, no kuraam tev nav pat visnieciigaakaas nojausmas!!

p.s. kaadreiz arii man likaas, ka, ja cilveekam ir augstaakaa izgliitiibas, tad vinji speej citus saprast, bet, ak vai, kaads naivums, kaada cilveeku idializeeshana!!
Realitaate skaidri paraada, ka patiesai gara inteligjencei NAV nekaada sakars NE ar IZgliitiibu, NE ar prestizhu darbu un apmierinoshu atalgojumu! Shie pashapmierinaatie cilveeki savaa veidaa biezhi vien ir krietni aprobezhoaaki savaa domaashanaa, uztveree, izpratnee u.c., kas stipri robezhojas ar aprobezhotiibu...
Un tas arii ir pamatiigs "bremzeejoshais faktors" - kaapeec cilveeks, kam taa jau nav paveicies, arii turpmaak neatrod risinaajumus!
Gariigaa izaugsme - luuk tas ir katra pasha UZdevums!
Bet, maz gan ir taadi, kam tas shkjiet svariigi!!
ridaika
Re: Depresija
15.09.2005 13:36
to xyz>

laba terapija ir arî palîdzçðana citiem. t.i. volontçðana - jebkurâ jomâ. mçs praktizçjam. daudziem patîk. daudziem palîdz. :)
...
Re: Depresija
15.09.2005 13:50
Nu, ja Tev cepoties uz citiem kljuust labaak, laipni luudzu. Es tajaa laikaa paraleeli pilnlaika studijaam straadaaju 2 darbavietaas. Bet tik pat labi arii vareeju seedeet un gaudot uz meenesi, ka redz augsti izgliitotie gara nabagi mani nesaprot.
Labie cilveeki tik viizaas staigaa. Turpini taa domaat arii turpmaak.
Re: Depresija
15.09.2005 13:58
Nee nu cepoties par to ka valsts ir suudiiga, toch labaak nekljuus =)

Par to, ka nav iespeejams noticeet sev un sakaartot domas-ir meegjinaats sev iestaastiit... vai tad kaads teica, ka jaaiestaasta? Ja vecaaki kautko meegjina iestaastiit beernam, tas izdara visu otraadi. Te ir liidziigi. Tev ir jaanotic.

Sakaartot domas NENOZIIMEE IESTAASTIIT SEV KAUTKO!!! Taadeejaadi tu nevis sakartosi kautko, bet gan haosu nogrudiisi malinjaa. Es varetu ieteikt daudz ko,bet no taa nebuus jeega, ja cilveeks no sirds neveleesies saprast un ja nveeleesies saprast tad nesanaaks nedz bez, nedz ar kjiimiju =(
Mâra
Re: Depresija
15.09.2005 14:13
Domâju, ka ar domu sakârtoðanu, depresiju nekâdi neizârstçsi. Tas ir pavisam kaut kas cits, kâ bçdâðanâs par to, ka neiet dzîvç, vai nav kârtîga alga. Ðî bçdâðanâs un gauðanâs jau nav depresija. Tad jau temperatûru pie saaukstçðanos arî varçtu sakârtot ar domu spçku, kur nu vçl daþâdas citas saslimðanas Nu nav depresija izlaidîba, bet gan nopietna slimîba!!1
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 19 pieskaita 10?
Ziņa: