Depresija

Aizsāka Priecâðos noticçt 

xyz
Re: Depresija
15.09.2005 14:15
ridaika:

paldies Jums!!!
p.s. arii es esmu praktizeejusi sho attbalstosho metodi prieksh citiem - sniedzot gan moraalo atbalstu, gan materiaalo taapeec, kaa allazh, nostaajos mazaakaizsargaato cilveeku pusee... Taapeec jau arii rodas dusmas uz taadiem, kaa mr "..."

...

Es saprotu, ka arii tev nekas no gaisa nekriit, un, gan jau saprotu tevi veel pirms tu ko esi pateicis... Tomeer, varbuut izdari savaa dziivee kaadu labu darbu arii prieksh kaada, kursh pats reaali neespeej izdariit "atspeerienu"...
Tomeer, neviljus jaadomaa, ka diez vai buusi uz ko taadu speejiigs, kaut vai taapeec, ka paaraak slikti paziisti pats savas eenas puses!
Un, tieshi taapeec, turi labaak savu muti ciet!
Vismaz tik tak tu vari izdariit??!

Laikaa, kad man bija ziidainis uz rokaam un es nevareeju straadaat, paliidziibu tolaik samekleeju aarpus Latvijas - man paliidzeeja kaada Zviedrijaa dziivijoha gjimene un veelaak veel mani "atrada" kaads tautietis, kursh dziivoja Schweizee - arii vinjsh paliidzeeja (netieshi) no moraalaa viedoklja, jo vareeja labi saskatiit sociaalaas un intelektuaalaas atshkjiriibas...
Taa ka es zinu, par ko RUnaaju, nevis chiikstu!!

p.s. ja es buutu viena, pilniigi noteikti jau sen man buutu augstaakaa izgliitiiba, jeb, ljaunaakajaa gad. es dziivotu un straadaatu kaut kur rietumos!
Re: Depresija
15.09.2005 14:42
"Nu nav depresija izlaidîba, bet gan nopietna slimîba!!"

Neviens nav teicis ka taa ir izlaidiiba, bet taapat arii neviens nav teicis, ka ar kjiimiju var depresiju izaarsteet :(
Mâra
Re: Depresija
15.09.2005 14:59
Baidos, ka mainot domâðanu, ne tik!
Doma
Re: Depresija
15.09.2005 15:56
xyz
1:1 manas domas.
Paldies Tev!
Tanija
Re: Depresija
15.09.2005 16:20
Pirms meenesha beidzu dzert antidepresantus Zoloft un liidz ar to mana saldaa dziive beidzaas kaa ar nazi nogriezta. Esmu meegjinaajusi sev iestaastit, ka nu nevar taa buut, ka taa ir mana pashiedvesma utt. , bet nekaa - apnikums, nespeeks, nervozums un absoluuts motivaacijas un gribas truukums.
Respektiivi, tagad seezju darbaa un par visu vissvairaak gribeetu noliist maajaas ar kaudzi eedienu un kaadu graamatatu un vienkaarshi aizmirsties. Viss liekas tik peleeks un nenoziimiigs vineniigi pieaugoshie kjermenja kilogrammi liek krist histeerijaas. Bet no otras puses vieniigi eediens man sagaadaa baudu un aizmirshanos savaas garshas kaarpinjaas.
Taads luuk ir mans staasts. Tagad jautaajums jums. Vai jums shkjiet, ka dzerot antidepresantus ilglaiciigi vai pat visu muuzju taas kaut ko nojauc smadzenees vai saiisina dziives garumu vai kaut ko tamliidziigu? Jo domaaju atgriezties pie zaaleem, jo ja dziives kvalitaate ir taada kaa shobriid, tad nav veerts dziivot, labaak nodziivot par 10 gadiem mazaak, bet pilnveertiigi nekaa vilkties pa dziivi kaa eenai un reegam.
P.S. Droshi varu pieskaitiit sevi pie 2.tipa - kopsh beerniibas esmu bijusi ljoti labila un nervoza
Lii
Re: Depresija
15.09.2005 17:20
to Tanija

Nezinu kaa ir dzerot antidepresantus ilglaiciigi, bet var mazliet pastastiit par savu pieredzi

Ziemaa man uznaaca depresija+veg.distonija, gruuti jau izskirt kura ir kura - t.i. skumjas, rauduliigums + nelaba dusha, galvas reibonji, bailes- nu pilns komplekts. Un, lai arii dazi foruma apmekletaaji protestee tomeer gribeetu mineet zaales, kas palidzeeja un veel paliidz un arii taas, kas bija ar blakusparadibaam.

Ta kaa man tas viss nebija ielaists,ârste izrakstiija anapriliinu asinspiedienam, kurs arii bija augsts un antidepresantu 1x dienaa- Ciral. Un nekaadus trankvilizatorus.Uzlabojums aciimredzams. Saaku iet uz vingrosanu , vederdejaam. Ja nebuutu bijusas fiziologiskaas izpausmes drosi vien nebuutu dzeerusi antidepresantus.Bet taa nu tos dzeru joprojaam, kaut arii ir gadijies aizbraukt celojumaa un aizmirst Ciral uz 5 dienaam majaas, passajuuta nav mainijusies.

Bet to staastu arii taadelj, ka reiz, pirms diviem menesiem bija gadijums, kad aptiekaa nebija tiesi siis zaales bet Citalec un taa kaa sastaavs taads pats un arii aarste teikusi, ka siis arii var lietot, tad nopirku !!!

Nu briesmiigi tas bija !!!Meenesi izdzeeru un arste bija atvalinaajumaa, 3 sienas bij jaaiztiek bez zaleem - un bez siim bija tik slikti - nelaba duusa, reibonji !!!

Ar to gribeju teikt1)nevajag visus antidepresantus baazt vienaa maisaa, katram palidzees kas cits, veel janjem veraa, ka ir triis veidu antidepresanti - nomierinosie, uzmundrinosie un uzturosie
2)gadijumaa ja ir arii fiziskas izpausmes, kas var buut pie depresijas ir ljoti gruuti bez tiem iztikt
3)ar antidepresantiem vien nebuus lidzeets, ja neko nemainiisiet savaa dzivee !!!Tas arii ir ljoti svariigi.
...
Re: xyz
15.09.2005 17:28
Un kas Tev tagad traucee straadaat rietumos, nevis te iideet un teelot vissaprotoshaako un sirdsgudraako?
zane
Re: Depresija
15.09.2005 18:11
Principâ man nav skaidrs kâdçï vienas nîkules nespçja sakârtot dzîvi jâuztver kâ absolûts psihoterapijas fiasko?
Pati attieksme jau- ja man kâds iedotu, ja man kâds palîdzçtu, ja man..., ja man...
Un ja neviens neko, tad visi citi vainîgi.
Ðâdu gaudoðanu jau nu ar zâlçm toè neârstç. Ja nu tik kâ tai stâstiòâ par diazepâmu-
atnâk vîriòð pie ârsta un sûdzâs par to, ka èurâ biksçs. Paraksta ðim diazepâmu. Atnâk otrreiz, dr prasa kâ tad iet, vai vçl èurâ? Jâ, èurâ, tik nu tas ir vienalga :-)
xyz
Re: Depresija
15.09.2005 19:17
zane:

Vispirms, ja jau esi tik gudra, tad konkretizç, lûdzu, savu ideju, par to, kâ tai "nîkulei" to (citu) saèakarçto dzîvi sakârtot??!!!
Par manu attieksmi tu vçl pagaidâm neko nezini, jo vçl jau neesmu rakstîjusi, ko esmu izdarîjusi un, cik daudz, tâ, kâ, kamçr tev NAV ÐÎS INFORMÂCIJAS, PATURI SAVU APZÎMÇJUMU PIE SEVÎM!
Es runâju par vidi, bet, arî tev tava apziòa tâda saðaurinâta, bet mani tas neizbrîna!
p.s. nevis visi citi ir vainîgi, bet, daudz (tu un tev lîdzîgie) ir garîgi aprobeþoti, bet ticu, ka tâdâm/iem kâ tu, tâ ir vienkârðâk un vieglâk dzîvot!

...


varçtu padomât, ka esi par mani noraizçjies, jeb, ka es pati nevaru aizdomâties lîdz tam, vai braukt un, kur braukt!



p.p.s. Esmu ilgstoði meklçjusi cilvçku, kuram bûtu bijusi lîdzîga dzîves pieredze mançjai, kurâ dramatisko elementu ir bijis krietni pâri par normu, bet JEBKÂDA veida atbalsts apsolûta 0, bet, neskatoties uz to, esmu saglabâjusi sevî visu cilvçcisko, jo tieði caur pârdzîvojumu un sâpju pilnu dzîvi var gût DAUDZ, daudz lielâku garîgu attîstîbu!
Bet, tâdiem kâ jums "..." un "zane" - nepietiks pat 10.jûsu pelçkâs dzîves, lai jebkad spçtu saprast to, ko esmu varçjusi saprast es!!
Lîdz ar to, esmu pilnîgi pârliecinâta, ka esmu visâdâ veidâ pârâka par tâdiem, kâ "..." un "zane" un patiesîbâ tieði es tâdiem kâ jûs un tam visam, jau SEN stâvu pâri!!
Berry
Re: Depresija
15.09.2005 19:33
xyz
Datums: 15-09-2005 19:17 ..., jo tieði caur pârdzîvojumu un sâpju pilnu dzîvi var gût DAUDZ, daudz lielâku garîgu attîstîbu!
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Es zem taa paraxtos!
ridaika
Re: Depresija
15.09.2005 19:43
+ patieðâm IEGÛT var tikai DODOT citam :-)
Re: Depresija
15.09.2005 20:09
un DODOT negaigiit kad DOS atpakalj :-)
Berry
Re: Depresija
15.09.2005 20:12
ridaika
Datums: 15-09-2005 19:43

+ patieðâm IEGÛT var tikai DODOT citam :-)
''''''''''''''''''''''''''''''''
...Taa var nonaakt liidz pashizniiciibai... ;)
To var pieskaitiit pie depresijas. -)
Re: Depresija
15.09.2005 20:15
O nee.... tici man nee :)
Es jau sen esmu iemaacijies dot. Un ja godiigi... tad reaali domaajos, esmu sanjeemis atpakalj ljoti daudz. gan labu gan sliktu. Bet nav sliktaa bez labaa un otraadi :) Vaardu sakot viss rullee :) No katra guvuma esmu kaut ko maaciijies un censhos shiis maaciibas patureet praataa. Arii no ievaariitiem suudiem ir labums: "skola"
ridaika
Re: Depresija
15.09.2005 20:22
to Berry >

ïoti kïûdies. bet nu katram savs ;)
Berry
Re: Depresija
15.09.2005 20:29
Mateus
ridaika

Tas ir iz manas pieredzes;)
Jo vairaak esmu devusi, jo ljaunaak palika...Man domaat, paliidzeejusi sveshiniekiem...un arii no radu puses piedziivoju shoku...
Varbuut es paarprotu> paliidzeet var dazhaadi: moraali/materiaali...
Varbuut mana kljuuda ir taada, ka es to paliidziibu ne no viena negaidu...nedalos ar savaam ''probleemaam'...'
Re: Depresija
15.09.2005 20:42
Vai gadijumaa peedeejais texts nav zheelaba? :)
Mellene
Re: Depresija
15.09.2005 21:39
"Jo vairaak esmu devusi, jo ljaunaak palika..."- tas nozîmç, ka tomçr gaidi, ka dos atpakaï.
Re: Depresija
15.09.2005 21:54
Principaa taadas lietas kaareiz pamana gaidiitaaji. Un ko noziimee palika ljaunaak... kaut kaadam iemeslam un kaut kam labam ir jaabuut (un ir) katraa sliktumaa. Un nevajag liet uudeni, ka nav, jo kaa gan tad Tu atshkjir kas ir labs, ja tev ir tikai slikts? Varbuut Tu paaraak daudz lietaam pieshkjir sho melno kraasu, jo ka zinaams tieshi cilveeks peleeko sadala baltajaa un melnajaa ;)
...
Re: Depresija
15.09.2005 22:05
Beidzot sapratu. Es esmu vainiiga pie taa, ka kaada muljkje ljaava sevi apbeernot ticot rozaa ideaaliem un nepadomaajot par to, vai pati speej to beernu uztureet. Un tikai pamestaas ir sveetie ideaali, kas tik daudz cietushas, k akljuvushas baltas un puukainas. Un pasaki veel, ka neguado te visos shajos tekstos.
Mazohiste, kura pati par to tiiksminaas.
TU sapinies ar to pusisi, TU laidi pasaulee beernu cik noprotams bez izgliitibas un bez radu atbalsta. Kursh tad veel pie taa vainiigs? Un kam buutu jaarisina TAVAS situaacijas?
Ak jaa, aizmirsu, TEV visi paraadaa, nesaprot nabaga sirdsgudro baareniiti, kurai ir laiks deldeet klaviatuuru, bet reaaliem risinaajumiem laika neatliek.
Re: Depresija
15.09.2005 22:07
...: IZBEIDZ!!! Vai tieshaam domaat nejeedz? =))) Reaali risinaajumi prasa praata piepuuli un galu galaa vel arii buus kautkas jaasaak dariit... pie kam tas noziimeetu atziit to, ka neviens prikola peec neko taa pat vien nedos... Vaardu sakot es piekriitu ieprieksh raxtiitam ;)
Re: Depresija
15.09.2005 23:44
...

Tu neesi sapratis it neko! Bet, savu biogrâfiju tevisdçï nerakstîðu - tavs prâtiòð ir un paliek sekls!
Par izglîtîbu: man pajuka mâcîbas Mâkslas Akadçmijâ..., un ne tikai tas...
Un, neaizmirsti vçl to, ka bçrns nerodas vienâ dienâ un, no viena cilvçka!
Bet vîrietis bija nelietis tieði ar to, ka pameta nevis mani (!), bet - SAVU dçlu!!
(bet mums ar dçlu izdevâs viss) ;)

Un, ïaunâkais ir tas, ka tas vîrietis to izdarîja speciâli, kâ atriebîbu man - lai man bûtu grûtâk, bet es atrisinâju pilnîgi visas problçmas (daþâdi risinâjumi nâca viens pçc otra, viens par otru labâki), un to izdarîju cçlâ vienatnç!!

Man nospïauties uz sûdubrâïiem, kuriem nav nekas svçts!

p.s. kaut ir bijuði daþâdas grûtîbu pakâpes, esmu varçjusi apieties bez medikamentiem un NO VISAS SIRDS VIENMÇR BÛÐU PATEICÎGA GAN SAVAM PSIHOTERAPEITAM, AR KURA PALÎDZÎBU SPÇJU PAUST PATIESU MÎLESTÎBU SAVAM DÇLAM UN PASAULEI, UN, IEMÂCÎJOS BÛT VÇL LABÂKA MÂTE! TÂPAT, VIENMÇR NO SIRDS BÛÐU PATEICÎGA IKVIENAM, KAM NEAPTRÛKÂS UZMUNDRINÂJUMS, KÂDS LABS VÂRDS UN TICÎBA MAN!!!

ÐO BRÎNUMAINO CILVÇKU, PALDIES DIEVAM, NETRÛKST TEPAT, MUMS VISAPKÂRT! ;)


Esmu pateicîga arî savam liktenim, kurð mani gan daþbrîd smagi pârmâcîja - pamâcîja, bet visâm grûtîbâm vienmçr ir izvedis cauri pietiekami saudzîgi!
...
Re: Depresija
15.09.2005 23:48
opredeljitesj devushka, to Jums psihoterapeits sucks, to celj debesiis. Nekaadas konsekvences. da i ja godiigi- neinteresee mani Tava biograafija un nesanaakusii maaksla.
:)))
Re: Depresija
16.09.2005 00:04
...

Nesaprotu Tavu cinismu. :P
Vai taa buutu Tava maska?
Re: Depresija
16.09.2005 00:10
...

Mâksla NEVAR NESANÂKT - VAI NU TÂ IR, VAI NU TÂS NAV! ;)

p.s. Un es ticu, ka kâdiem, ko rakstîju, noderçs!


(Bet tu ðajâ rakstâ esi un paliksi smerdelis, bet - nezâles jau neiznîkst!)
...
Re: Depresija
16.09.2005 00:23
Labi gan, ka Tu smarzhiiga un jauka ;-)
Re: Depresija
16.09.2005 01:37
vçl:

Man bija divi ps-terapeiti:
Pirmais, kas òçma naudu, bet, kura profesionalitâte bija zem katras kritikas, un,
Otrs, kurð neòçma no manis naudu, neskatoties uz to, ka viòa profesionâlais lîmenis bija augsts un pacientu viòam nekad nav trûcis...

Par otro: kad viòam jautâju, kâpçc viòð mani pieòem, t.i., kâdi motîvi vada viòu (jo, kâ zinâms, nekas tâpat vien nenotiek), tad viòð man atbildçja, ka ... a vot to es jums neteikðu ;)))))

Bet, ko es jums pateikðu - to, ka tas pirmais vairs nepraktizç par ps-terapeitu, bet, tas otrs joprojâm strâdâ un neðaubos, ka viòa profesionalitâte ir augusi vçl vairâk!

NE JAU NAUDÂ BIJA TÂ BÛTÎBA!!
(varbût - attieksmç - varbût) ... ??? ;)
zane
Re: Depresija
16.09.2005 10:39
Un no 2 Tu izdari secinâjumus par visiem? Tikai bez naudas labi strâdâ?
Re: Depresija
16.09.2005 10:41
Par psihoterapeitiem. Tas, kurð palîdzçja man, arî neòçma naudu, kad man bija galîgs krahs. To gan izmantoju tikai galîgâ bezizejâ. Un bija/ir viens no labâkajiem, bet ne rausçjs. Palîdzçja reâli un arî veicinâja, lai es nekïûtu atkarîga no ps.t.
Re: Depresija
16.09.2005 11:48
Manupraat kaads vienkaarshi sev tiinja cieniigaa stilaa meegjina pieveerst sabiedriibas uzmaniibu... end zac ool! =)
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 5 pieskaita 17?
Ziņa: