Limonadi. Cik kaitigi tie ir.

Aizsāka Dr.asist. Raimonds 

Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
12.06.2006 02:17
Izveidoju un izliku so rakstu ari veselibas ministrijas majas lappas foruma. Gribas redzet vai bus vismaz kautkada reakcija.

Te adrese.

http://www.vm.gov.lv/forum/index.php?a=topic&t=46
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
12.06.2006 17:10
atgriezhoties pie teemas par zobiem un kolu. ir redzeeti beerni, jaunieshi, arii pieaugushie, kas visu dienu konstanti dzer shiis limonaades. biezhi vien peec tam vieniigaa iespeeja ir bojaatos zobus izraut. parasti saakot ar prieksheejiem. beedu ieleja...
bes
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
12.06.2006 17:25
cik nu vareju tikt galâ ar jocîgajiem burtiòiem, vismaz vidu un beigas izlasîju. iesaku pirmo punktu sadalît vairâkâs rindkopâs un ar atstarpçm.

man jautajums par ortofosforskâbi.
man stâstîja, ka daþreiz mediíi vai elejas veronikas iesaka to regulâri dzert mazâs dozâs - kaut kâdai stimulçðanai. vai kâds zina ko lîdzîgu?

tad vçl. tas, ka kâdu vielu lieto rûpniecîbâ, nav arguments. ûdeni arî lieto rûpniecîbâ un citas labas lietas arî.
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
12.06.2006 20:07
Nekâ nevarçju asistenta norâdîtajâ direktîvâ (94/35/EC) atrast aizliegumu par aspartamu bçrniem lîdz 4 gadu vecumam.
doctus
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
12.06.2006 20:13
To zb...
Eu,a kas toch baigi negatiivi uz zobiem ietekmeejaas shitaas padariishanas? Man reaali gan fanta, gan kola liekas ok:) A energaizeru kaadu ta vajag:) Kas tad labaaks- Batterys, Red Bull, uc tamliidziigie, vai nekaitiigaa (sameeraa) kola? Kafija jau zobiem arii nekas labs nav. Un vispaar, tipa saldaas sulas arii.

Taatad, zb, kas ir daudz maz labs zobiem no sulaam, limonaadeem, Siltajiem dzeeriniem???/ :)))
oga
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
12.06.2006 20:20
Eiropas Savienîbâ produktos aspartams tiek lietots daudz ierobeþotâkâs devâs nekâ ASV, turklât pilnîgi aizliegts lietoðanai bçrnu (lîdz 4 gadu vecumam) uzturproduktos (direktîva 94/35/EC). To vajadzçtu atcerçties arî mazu bçrnu vecâkiem, kuru pedagoìiskâ iniciatîva bieþi jo bieþi aprobeþojas ar limonâdes lielâs pudeles nopirkðanu savai atvasîtei.

Sausâ statistika ir ðâda: FDA (Food and Drug Administration) ir saòçmusi aptuveni 10 000 sûdzîbu no aspartama lietotâjiem; dokumentâli apstiprinâti 92 akûtas saindçðanâs gadîjumi.
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
12.06.2006 20:52
Interesanti, ka arî visi dabiskie produkti mûsu organismâ sadalâs. Es nupat izlasîju, ka tie cilvçki , kas lieto produktus ar aspartamu, uzòem mazâk fenilalanînu un metanolu kâ dabisko produktu lietotâji. Protams, tas var bût ir raksts raþotâju aizstâvîbai, bet tomçr...kurð tad pavisam skaidri zina, kas no kâ rodas. Pirms kaut kâda laika tika uzskatîts, ka saldinâtâjs saharîns ar laiku izraisa aklumu, taèu vçlâk izrâdîjâs, ka sintçzes procesâ rodas ïoti niecîgs daudzums blakusprodukta, kas arî ir ðî akluma izraisîtâjs. Vai benzoskâbe- dabiska sastâvdaïa tâdâs ogâs kâ dzçrvenes un brûklenes, par kuru veselîgumu neviens neðaubâs, bet tikko tâ nokïûst produktos kâ konservants, tâ kïûst par indi...
doctus
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
12.06.2006 21:03
Ai,nu kopuma jaapaliek pie teiciena- mees sinteetiku valkaajam un sinteetiku dzeram....
oga
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
12.06.2006 21:05
kaut kâ negribas ticçt , ka tie baltie graudiòi lielos maisos, kas saucâs benzoâti ir gluþi tas pats, kas dzçrvençs....
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
12.06.2006 21:06
Ka tur nebutu, manuprat cilvekus jabridina, vismaz par aspartamu.
doctus
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
12.06.2006 21:10
Raimi,ko tur briidinaat??? Taapat visi zin,ka nekas nav pilniigi drosh.Jeega ta kaada? Kameer kaads paziistams nav atstiepies, saindeejies, tikmeer nekas cilveeku domaashanaa nemainiisies...
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
12.06.2006 21:19
to doctus
Tur ta lieta, ka nesaindesies. Ta spilgti un skaisti. Mes to iedarbibu ta spilgti ari nemanisim. Tik ta, statistiski nedaudz laundabigas saslimsanas palielinasies, alergijas...

Jabridina, povod - fenilalanins un iespejama fenilketanurija. Vismaz pa gabalu vares redzet ko pirkt, ko ne.
Ta jau, ta pasaule pied..sta, lieko reizi mutte bazt tadu zarazu negribesies domaju nevienam.
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
12.06.2006 21:20
Bailes ir vislielâkâ inde...:-)))
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
12.06.2006 21:21
doctus:
visas shitaas limonaades ir sliktas prieksh zobiem ja taas lieto visu dienu.
jo: ja visu dienu leenaam suuc kolu, fantu utt., skaabe, cukurs nepaartraukti tiek "piegaadaati" zobiem un tiek "skjiidinaati".
ja gribas kolu vai citus briinumus, vajag izdzert tos 2us litrus vienaa reizee un iztiiriit zobus.
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
12.06.2006 21:23
to strawberry
Pareizi. Tapec ar so temu vairak nekur ari nelidisu. Parak lielo ta lieta pelnu nes. ))))
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
12.06.2006 21:23
Es kolu nesen nomainiiju pret tiiru uudeni un tikai peec otto ieteikuma viskijam uzdzert tiiru uudeni, ne limonaadi ;-)
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
12.06.2006 21:26
to zb
Aga, parekomendejam vel iedzert sitas te (siltas) kolas kadus 4 litrus. )))) Tad bus pirmais saindesanas gadijums ari Latvija )))) Un doctus bus apmierinata ))))) Toties zobi bus veseli )))
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
12.06.2006 21:27
Labi, es gulet. Man rit 800 km uz odometra jauzskruve.... un jacelas agri.
Ar labu nakti.
doctus
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
12.06.2006 21:47
,,, jaa, udzert viskijam uudeni:) Laikam nelabi paliktu.

zb,a ja idzer mazo kolu vai fantu, vai tad ti slikti??
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
12.06.2006 21:49
doctus

Fishka ir tajaa, ka zobi peec tam jaaiztiirsa, tad zobu peec dzert var.

Un uzdzert uudeni tikai pirmaas 3 reizes ir vee, taalaak jau pierod ;-)
doctus
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
12.06.2006 22:06
NU,man viskijs kaa tads vuee. Tad taa kombo vispaar...Bet nu...

Ai,da nezinu,man vispaar ir taa,ko pirmo nopeerk, ka ieshaujaas praataa, to dzer... Viss taapat indiigs:)))
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
12.06.2006 22:47
doctus:

izdzer to mazo kolu uzreiz. tas buus ok. NEVAJAG dzert to mazo kolu visas dienas garumaa. (pa malcinjam katras 10-15 min)
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
12.06.2006 22:59
Un kâ ir ar kvasu? man tirgû baisi sagribçjâs, nopirku un izdzçru...pçc tam man kaut kâ likâs, ka tas kvass vairâk tâ kâ alus bija...:-)))



Ziòojums rediìçts (12-06-2006 23:00)
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
12.06.2006 23:11
nu pasham/pashai jaaizdomaa vai tas ko dzer satur skaabes, cukuru. un tad jau var izdomaat. kvass buus ok. zemenes ar cukuru un putukreejumu dienas garumaa buus par skaadi.... ;)
Cats
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
12.06.2006 23:17
Incanti, cik g aspartama liek uz vienu litru dzçriena, tad varçs arî novçrtçt tâ kaitîgumu priekð tiem cilvçkiem, kam nav rakstâ pieminçtâs slimîbas.

ja wikipedia saka, ka 10% aspartama tievajâs zarnâs sadalâs un veidojas metanols, kurð savukârt sadaloties kïûst par formaldehîdu.

Cik zinu arî parastais ðòabis biðíi satur metanolu, nu un formaldehîds veidojas ne tikai sadaloties metanolam, bet arî etanolam. Lîdz ar to visdrîzâk, viena alus pudele no metanola un formaldehîda viedokïa visdrîzâk bûs kaitîgâka nekâ divlitrîgâ cocacola light, òemot vçrâ tikai tâs aspartâma saturu.

lai nu kâ ðis raksts rada pârspîlçtas bailes par ðo produktu. Protams savu bçrnu interesçs tos bûtu jâatur pçc iespçjas ilgâk no ðâ produkta lietoðanas.
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
12.06.2006 23:23
Viskija mîïotâji: viskijs satur gan metanolu, gan acetaldehîdu:-)))
,,,velti tu neuzdzer limonâdi, bûtu tikai biku vairâk:-)))
M.B
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
12.06.2006 23:35
Ieluuru veelreiz teema, kas patiesi interesee.
Raxtu, diemzheel nesapratu un atbildi par bruuklenju konsumeeshanu lielaas devaas kaitiigumu arii nerodu.

Par aspartama kaitiigumu/nekaitiigumu runaaja gadus 4 atpakalj. Paluuru un rodu shadus raxtus (nebushu sliknx un patulkoju) -
aspartams sastaav no asparaginskaabes un fenilalanina (shis ir milzu daudzumos tais nelaimiigajaas bruuklenees)

220 ml piena glaaze satur 528 mg asparaginskabes och 388 mg fenilalanina, un 330 ml bundza gazetas limonaades, kas saldinaata tikai ar aspartamu satur 68 mg asparaginskabes och 112 mg fenilalanina.

Piekriitu ar visaam cetraam, par kolu kaitiigumu zobiem un cukura atkariibas postiibu miesai, tomeer no mineetiem med.aspartam. datiem glaaze piena liidzveertiiga 1,5 l limonaadei.

Ir netieku skaidriibaa.

Sapratu, ka skaabiite kopaa to bruuklenju fenilanaliinu ir tas ljaunums. Vai taa?
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
13.06.2006 00:17
Manam kuòìitim vçl pagaidâm jâ. Veseliem kuòìîðiem nekas nav kaitîgs:-)))
besk
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
13.06.2006 09:05
es tikai varu pakomentçt, ka man garðo kola
nelietoju to ikdienâ, bet tad, kad ir, piemçram, tâli pârgâjieni.
no kolas kïûst jutîgi zobi. it îpaði, jau vairâkas dienas lietota.

no âboliem arî kïûst jutîgi zobi. it îpasî no skâbiem âboliem! ir cilvçki,kas vispâr dabîgus âbolus nevar ieçst, skâbuma dçï.

kas sliktâks zobiem - kola vai âboli?
(un gan jau âbolos arî visâdus -olus un -îdus var atrast)
Cats
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
13.06.2006 09:50
ielasîjos par to aspartâmu. Varbût tas metanols un formaldehîds nav tas sliktâkais, kas tajâ var bût. Izskatâs, ka negatîvs iespaids tam ir uz psihi, îpaði ja ar to ir problçmas (piem. depresija), tad vçl daþiem liekas, ka ðî viela var pastiprinât daudzu slimîbu izpausmes.

http://www.holisticmed.com/aspartame/

bet nu tâ, diçtiskâ kola satur 12mg aspartâma uz 100ml, tâatad izdzerot vienâ râvienâ 2l pudeli, dabûjam 12*20=240mg aspartâma. No tiem 10% saðíeïas zarnâs un veido metanolu. Tâtad no 2l pudeles dabûjam max 24mg metanola. Alû uz litru max ir 10mg metanola, lîdz ar to no metanola viedokïa dzert alu vai koka kolu ir vienalga
savukârt vînâ ir lîdz pat 40ml metanola, tad nu vienai kokakolas lielajai pudelei atbilst 1l vîna, savukârt stiprâko (vodka, brendijs, wiskijs) dzçrienu ekvivalents ir ap 100-250ml pret vienu 2litrîgo kokakolas pudeli metanola ekvivalentâ :)
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 2 pieskaita 17?
Ziņa: