Limonadi. Cik kaitigi tie ir.

Aizsāka Dr.asist. Raimonds 

Cats
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
13.06.2006 09:57
Tâs protams ir lielâ mçrâ spekulâcijas, jo man nav ne jausmas, cik viena aspartama vienîba rada metanola vienîbas.

Taèu pirmajâ tuvinâjumâ, izskatâs, ka labâk iedzert pâris aliòus nekâ izdzert vienu pudeli koka kolas. Jaunatnei tâds âtrais secinâjums varçtu ðíist vilinoðs :) Taèu jâòem vçrâ, ka ðajâ aplçsç nav òemta vçrâ etilspirta kaitîgâ ietekme :)
Cats
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
13.06.2006 10:02
besk, manuprât sliktâk ir kola, jo tâ nebrîdina par savu skâbumu. Âbolam tu konkrçti jûti, tas ir skâbs, lîdz ar to tos vari viegli ierobeþot.

Man te tâda doma radâs, vai tik gadîjumâ kokakolu nevarçtu lietot kâ fosfora papildmçslojumu augiem :)
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
13.06.2006 13:55
Cat, ekonomiski tas nebûs izdevîgi:-)))
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
13.06.2006 14:14
Un nonaakam pie klasiskaa secinaajuma, dziivot ir kaitiigi. Un ko taadaa gadijumaa lietot? Pliku uudeni? Es vinju daudz nevaru iedzert. Tad labaak lai cieshu no uudens truukuma organismaa? Neesmu ar mieru jo tad man saak saapeet galva un vispaar nevaru pastraadaat. Dzert sulu? Negrbu jo ogljhidraatu tur vairaak kaa Sprite + koncentraats vai aromatizeetaajs. Un njemiet veeraa ka uzraksts nesatur konservantus noziimee tikai to ka razhojot produktu nav pievienoti konservanti bet nekaadi nenoziimee ka konservanti nav pievienoti koncentraatam. Bet ja tur klaat ir aromatizeetaajs tad vinjsh kaa likums vispaar satur visu Mendeljejeva tabulu.
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
13.06.2006 14:21
Piekrîtu ku! par konservantiem. Piemçram jogurtam ar augïiem nebûs rakstîts, ka tas satur Na benzoâtu, bet pârbaudot daþkârt izrâdâs, ka ir, jo tas ir pievienots konservçjot augïus. Arî tîrie ûdeòi, kas nopçrkami pudelçs, bieþi satur organiskus un kaitîgus piemaisîjumus, jo tie iepriekð tiek filtrçti.
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
13.06.2006 14:33
Un veel, par auglju saturu sulaa. Neuzmaniigi lasot rodas iespaidz ka sula satur nu piemeeram 50% auglju. Nu tad tai pakaa jaabuut iekshaa riktiigai biezputrai bet ruupiigaak palasot kljuust skaidrs ka tas ir auglju saturs koncentraataa savukaart koncentraats sulaa ir nu piemeeram 15%.
Cats
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
13.06.2006 15:01
biju iegâjis maksimâ ar sievas uzdevumu nopirkt tomâtu mçrci. Es sev uzstâdîju mçríi nopirkt bez nâtrija benzoâta un bez saldinâtâjiem.

Pçc 10 minûðu burciòu cilâðanas, atradu vienu kompromisa marku, kaut kâdas firmas tomâtu mçrci ar nosaukumu "Luksus", kura bija gandrîz 2x dârgâka nekâ citas un pozitîvais bija, ka tâ nesaturçja saldinâtâjus (laikam to paðu aspartamu), taèu tajâ bija E211. Bez tâ laikam var nopirtk tikai produktus kas ir augïu, dârzeòu un alkohola nodalîjumâ :)

Vispâr òemot cilvçkam grûti izvairîties no saldinâtâjiem un konservantiem.
oga
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
13.06.2006 16:39
Ja runâ par mçrcçm- sterilizçtas vajag pirkt.Tâs ir diemþçl arî dârgâkas, jo lçtâk ir pielikt konservantu.Toties pirmçjâs pçc atvçrðanas âtrâk sabojâjas, bet otrçjâs pûdçdams nesapûdçsi.Interesanti tikai , ko par tâm saka "vçderbaciïi" :)
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
13.06.2006 16:59
oga

Veederbacilji diemzheel nospraagst un mums piemetas disbakterioze. Iespeejams ka arii slaveno sievieshu seeniiti arii veicina vai pat izraisa shie konservanti.
oga
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
13.06.2006 17:04
Oho!Es jau ðo domiòu izteicu mazliet agrâk.
Cats
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
13.06.2006 17:13
Nu re veikali pârdod savus produktus ar konservantiem, rodas veselîbas problçmas, un tûlît pat var laist jaunu produktu sçriju, kas ðîs problçmas risina, visâdi biojogurti, Lcasei defensis, danonki, actimel utml :)

vajadzçtu papçtît cik vaig izdzert actimel pudelîtes, lai neitralizçtu puslitra kokakolas E211 :)
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
13.06.2006 19:04
Cats

Par tomaatu meerceem/kechupiem bija laba intervija ar Spilvas eksiipashnieci Bemhenas kundzi. Kechupu pirmssaakumos Latvijaa gribeejushi dabiigus taisiit- tjipa no tomaatiem, bez konservantiem utt, bet nekas neesot sanaacias vai arii sanaacis dikti vizuaali nepievilciigs un aatri bojaajies. Un tad aarzemju kechupisti shos apgaismojushi, ka no tomaatiem neviens kechupus netaisa, tikai no tomaatu pastas un miljona visaadu aromatizeetaaju, stabilizeetaaju, skaabes neitralizatoru itd itp. Tagad mums ar ir smukas un nebojaajoshaas SPilva smeerces un kechupi ;-)
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
13.06.2006 19:22
Runajot par aliem, viniem, viskijiem kuri satur nedaudz metanola. So jautajumu nebiju petijis. Bet. Etanols (spirts) veicina metanola izvadisanu no organisma. Ta luk. Tapec nevajag jaukt alu ar kolu )))))))))) Pat saindesanos ar metanolu arste ar etanolu (prastak runajot ar spirtu)))).

Pie tam, nezinu cik konkreti procentos sis aspartams saskelas zarnas uz metanolu. Zinu vienu, ka stavot tam siltuma tie procenti klus daudz lielaki.

Bet tas viss nav ta butiba. Butiba ir tada, kapec mus nebridina? Kapec uz iepakojumiem nav rakstits (labi saredzamiem burtiem), ka produktus satur aspartamu, kuru neieteic lietot berniem? Par to ir primara runa. Un nevajag salidzinat berna organismu un pieaugusa cilveka. Berni tacu nelieto alu un vinu.... Kurs izskaidros un apreikinas kads kaitigums rodas no ta, ka musu/jusu berni to vissu lieto, kurs pateikts kadi vini varetu but nakotne. Jo merkauditorija tadiem produktiem ir tiesi vini - musu berni.
Es uzskatu, ka lietotajus jabridina. Par nikotinu - bridina. Par alkoholu - bridina. Ar ko limonadi sliktak (berniem)?

Ari te pat Somija, ja neraksta uzrakstus. Bet te katrs suns zin kada ta kola ir un kas ir aspartams. Starp cittu kola te maksa - 0,5 litriga / 1,80euro (1,27Ls), 1,5 litriga - 2,8 euro (~2 ls). Bet parastas sulas tiek pardotas par 45-70 centiem (0,31 - 0,5 Ls). Tauta izvelas sulas )))))))))



Ziòojums rediìçts (13-06-2006 19:24)
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
13.06.2006 19:32
Gan jau taas devas atbilst peiljaujamaam normaaam, ja limonaadi lieto sapraatiigos daudzumos (nu 0,5L dienaa (mana izpratne par limonaades normu)). Bet man zinaamie mazulji 5-10 gadus jauni izdzer 2L ka nemetaas...
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
13.06.2006 19:36
Tur ta lieta ari ir. Ka tauta nezin un nekontrole. Iebaz to pudeli un miers.... Bet cilveki tiesam nezin.
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
13.06.2006 19:40
Tie, kam interesee, tie zin, kas nezin- tiem neinteresee. Ar varu miiljsh nebuusi.
Manu trekni, cepti eedosho radu racionam kola diez vai speej skaadeet.
Cats
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
13.06.2006 20:04
vienvârdu sakot,
savu bçrnu sargot,
nedod koka kolu,
dod tam gaiðo alu :),

veseliigaaks augs.
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
13.06.2006 21:02
mazdakteris- Raimondam
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
13.06.2006 23:23
Zinu tikai vienu,ka kaðíi efektîvi ârstç ar Benzilbenzoâtu.
Ar ko tas atðíiras no Nâtrija benzoâta?
Ar ðíîðanas spçju ûdenî?
Piekrîtu Dr.asist Raomondam par kolu vienreizîgo kaitîgumu.Seviðíi ja runa iet par bçrniem. Bet domâju, ka ðeit cîòa iet ar vçjdzirnavâm.Runa iet par miljoniem.
Domâju,ka Raimonds ir zinâmâ mçrâ pazîstamais Ðekspîra varonis,kas cînâs ar vçjdzirnavâm. Ðâdi raksti Latvijas presç parâdâs regulâri. Bet Kolu dzer un dzers.Tâ ir salda ,patîkama inde.
Katram paðam ir jâizvçlas kâ indçt savu organismu un savus bçrnus. Bet par brîdinâjumu paldies. Es jau kolas nedzeru vairâkus gadus pçc kârtas.
Uzskatu, ka to nevar dzert bçrni,cilvçki kam ir problçmas ar aknâm,âdas problçmas (pinnes) un protams,cilvçki ar kaulu problçmâm.
Viens no iemesliem kapçc krievu armijâ nezinâja tâdu diagnozi,kâ stresa lûzums bija tas fakts ,ka tâdas kolas nebija pieejamas.
Latvijas armijâ zinâmâ periodâ periostîti (kaulu pleves iekaisumi),stresa lûzumi vai tâ priekðstâvokïi bija parasta lieta. Diemþçl. Viens no izskaidrojumiem bija Kolas un èipði.Smieklîgâkais bija tas ,ka Latvijas armijâ çdinâja un çdina nesamçrojami labâk.Bet kaulu stâvoklis bija jau slikts iesaucoties.
Par valodâm
Es angïu valodu nezinu. No neveiklâm situâcijâm mani bieþi ir glâbuðas krievu valodas zinâðanas.Bet ðodien kaut kur virzîties bez angïu valodas zinâðanâm nav iespçjams.
doctus
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
13.06.2006 23:29
dons Kihots nav Sekspiiram:)))

Nu a kas spiezh dzert? Vecaaki vainiigi,ka peerk, neinformee.... Ja man no beerniibas staastiitu,ka tas ir nezheeliigi kaitiigi, es mosh veel padomaatu. A tagad... Nu, es domaaju,ka viena mazaa kola pa paaris dienaam un alko kokteiljos veel retaak man reaali nekaitees
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
14.06.2006 00:13
Domâju,ka Raimonds ir zinâmâ mçrâ pazîstamais Ðekspîra
> varonis,kas cînâs ar vçjdzirnavâm.


tas bija Servantess ;)
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
14.06.2006 00:15
Mazdakteri, ja tu jautâ, ar ko atðíiras benzilbenzoâts no nâtrija benzoâta, tas es tev gribçtu pajautât, ar ko atðíiras etanols no metanola?:-))) Fiðku uzíçri?
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
14.06.2006 00:18
vispâr incants jautâjums - par tiem saldinâtâjiem... aspartams esot formaldehîda un metanola avots, nâtrija ciklamâts sen pierâdîts kancerogçns... ko lai lieto? :(
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
14.06.2006 00:20
nesaldinaatu teejinju.
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
14.06.2006 00:22
paldies tev, labâ sirds. iesaki labâk nekaitîgu saldinâtâju :)
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
14.06.2006 00:24
Un kas tur tajâs koðïençs ir iekðâ, ko zobârsti reklamç?:)
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
14.06.2006 00:31
nu tas pats aspartams...
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
14.06.2006 00:40
ksilitols
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
14.06.2006 00:57
Tagad rakstu par sulam.... )))) Bet tas nav domats Latvijai.
Ogijs
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
14.06.2006 06:56
Nu, tad jautâjums viedajiem - ko îsti varçtu lietot cilvçks, ja ir aizdomes par cukura diabçtu sâkuma stadijâ, bet çdienus (un dzçrienus) tomçr gribas reizçm saldinât?
Personîgais viedoklis - nekad neesmu bijis visu ðo mûsdienâs tik iecienîto Colu fans un it labi iztieku ar tçju/kafiju/minerâlûdeni/akas ûdeni. Kâds noteikti atcerçsies ðâdu faktu - pirms kâda laika sacçlâs milzîgs skandâls pasaules mçrogâ, jo Indijâ zemnieki bija pasâkuði smidzinât uz kokvilnas laukiem kâdu no ðîm kolâm - labi palîdzot pret visâdiem kaitçkïiem (ja pareizi atceros, tas bija Pepsi) un sanâk krietni lçtâk par citâm íîmijâm. Raþotâjs sâka îdçt, ka tâ nemaz bût nevar, jo tâ nemaz bût nevar. Bet kaíis bija izsprucis no maisa. Neesmu interesçjies, cik lielus zaudçjumus tas nesa korporâcijai, taèu reputâciju jau nu neuzlaboja ne par gramu.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 1 pieskaita 11?
Ziņa: