Limonadi. Cik kaitigi tie ir.

Aizsāka Dr.asist. Raimonds 

besk
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
14.06.2006 14:28
tçjkannas un veïas maðînas var tîrît arî ar citronskâbi, tas ir daudz efektîgâk. un kafijas automâtu var labi iztîrît, pagatavojot tajâ karstvînu :)

citâdi - man galîgi nav ilûziju par to ka cilvçki lasîtu, kas rakstîts uz produktiem. man pirms vairâk nekâ 10 gadiem bija alerìija pret pârtikas íîmiju, biju spiesta lasît. pa ðiem laikiem esmu arî daudz redzçjusi citu cilvçku spçju iedziïinâties ðajos jautâjumos.
sâkot ar manu tanti, kas teica "te tâdu ðampûnu atradu, neviens nelieto", un izrâdîjâs, ka viòa mazgâjas ar trauku mazgâjamo lîdzekli,
un beidzot ar tiem, kas "modificçtu cieti" uzskata par ìençtiski modificçtu pârtiku. 90% cilvçku nesaprata, nesaprot un nesapratîs. valstij vai kam tamlîdzîgam jâuzòemas atbildîba.
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
14.06.2006 15:17
strawberry

Zinu jau, ka melo

besk

labaakais staastinjsh bija par viiruku, kursh vaariija diivainas garshas buljonu, bet leets esot. Izraadiijaas dosjas pulveris (ar cuucinju virsuu)
besk
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
14.06.2006 15:28
tas par dosju tomçr tâ kâ bija anekdota, nez, vai dzîvç tâ ir bijis:)
bet savas alerìijas laikos es pârliecinâjos, ka çst nevar gandrîz neko. un pirms 10 gadiem vçl nebija viss tâ saíîmiíots kâ tagad. tomçr man bija jâkasâs arî no daþâm maizçm. tagad droði vien saíîmiíotas ir visas maizes, ne tâ kâ vecajos laikos.
oga
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
14.06.2006 15:37
varbût tieðâm nav vçrts uztraukties, kodes grauþ plastmasu , þurkas pierod pie indçm, varbût h.sapiens laimîgs çdîs visu, ko piedâvâ modernâ pârtikas rûpniecîba
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
14.06.2006 15:58
to oga.

To es zinu. Viss butu skaisti. Ja vien tas aspartams nesadalitos vel siltuma uz faktiski - indigam vielam. Un jo vairak stav siltuma, jo indigaks klust. Un pec tas sasildisanas vinu var ledusskapi turet cik gribi. Atpakal tas indes par aspartamu neklus.

Starp cittu es ne par ko cittu ari nebiju runajis. Ka, tikai par to lai vini bridina. Ari tava L.Ozola "Pârtikas piedevas" gramata minets, ka jabridina. Tu meginaji uz 0,5 kolas saskatit kaut ko? Zini man sanak ar brillem tikai un pietam, js baigi uzmanigi petu to pudeli. Starp cittu kola ir tikai, ka piemrs, jo baz vinu vissur un vins ir lets. Fantastiski lets, jo saldaks par cukuru 200x. Paskaiti cik maksas 200 tonnas cukura, 1 aspartama tonnas vieta. Cik izmaksa to 200 tonnu transportesana. Cik maksa razosanas linijas, kuras iztur tik lielo svaru. Cik izmaksa cilveku algas, kuri stradas ar tam 200 tonnam, 1 tonnas vieta. Vins ir apbrinojami lets un izdevigs. Citadi neviens to neizmantotu.
oga
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
14.06.2006 16:15
Konkrçta cena kg : cukurs 0,448 Ls aspartâms 21,8 Ls , tâs ir vairumtirdz. cenas.Tas varbût noder.

Grâmatu, kuru es pieminçju lasa pârtikas raþotâji un tehnologi, ir jâbût spçcîgiem un PAMATOTIEM pretargumentiem , lai kaut ko mainitu uzskatos un likumdoðanâ.
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
14.06.2006 16:26
Cenas starpiba ir 50 reizes uz to ka cukurs ir letaks. Bet saldaks aspartams ir 200. Pie tam vel ja pieskaitit visas razosanas izmaksas... Vins ir loooooti izdevigs. Vismaz 4 reizes izdevigak par cukuru. Isteniba vairak. Piemeram cukura vieta izmantojot aspartamu, var ieekonomet ap 1 milj. Ls. Ja pirkt cukuru pa 250 000 Ls.

Mainit likumdosanu nevajag. Vajag darit to ko vajag - uz iepakojuma rakstit "SATUR ASPARTAMU". Vai "SATUR FENILALANINU". Vismaz so. Jo tiesaties ar visadam Coca Cola ...beee



Ziòojums rediìçts (14-06-2006 16:37)
Cats
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
14.06.2006 16:29
Raimond, tam aspartamam ir tâ saucamai pussabrukðanas periods. Ðíiet cilvçka organismâ tam bija ðíiet 21 stunda (pçdçjâ laikâ man atmiòa vâja varu vai nu kïûdîties laikâ vai arî detaïâs par citiem pussabrukðanas apstâkïiem, kas to ietekmmç), tâ ka to arî jâòem vçrâ :), tas nosaka cik âtri un kâdâs koncentrâcijâs var bût aspartâma sabrukðanas produkti.

Ogai, varu pateikt, ka vienîgajam pretargumentam jâbût, tam, ka cilvçkam jâbût izvçlei pirkt sev limonâdi ar cukuru vai ar aspartâmu, limonâdi ar prezervatîviem vai bez.
Un ðîs izvçles tiesîbas ðodien praktiski netiek ievçrotas.
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
14.06.2006 16:35
Cats )))
Tiesi ta.
oga
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
14.06.2006 16:36
Frâze" satur fenilalanîna avotu" jau bija un ir obligâta un lasâma Maríçðanas likumâ.
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
14.06.2006 16:38
Nu forsi. Tikai kur tas uzraksts salasami uzrakstits ir? Kaut ka nemanams uzraksts.

Tad jauzlabo likumu, lai butu redzams normali. Tikai uzmetot aci. Ka uz cigaretem.



Ziòojums rediìçts (14-06-2006 16:40)
Cats
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
14.06.2006 16:43
Un vçl, tas nekas, ka tiek ar maziem burtiem uzrakstîts ka tur ir E211, E9xx u.t.t, taèu nav nekâdas skaidrîbas cik daudz tu tâs vielas aprij, tad jau arî jânorâda, ka E211 ir tik un tik mg uz 100 gramiem u.t.t.

tad prâtîgs cilvçks nevis vienkârði ieraudzîjis produktu nobîsies, bet gan izsvçrs vai ðim vçrts baidîties no tik niecîga daudzuma vai nç, varçs pieòemt lçmumu, kas mazâk pamatots uz emocijâm, bet gan uz saprâtu.
Cats
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
14.06.2006 16:47
Daudzuma norâdîðana, dos iespçju cilvçkiem neatteikties no produkta, bet gan saprâtîgi ierobeþot tâ patçriòu, piemçram, es ðodien iedzerðu 0.5l kolas, nevis 1.5l vai vispâr atteikðos.
oga
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
14.06.2006 16:56
Es jau arî tikai par to uztraucos, ka pârtikas raþotâji raþo saskaòâ ar pastâvoðo likumdoðanu un mazgâ rokas nevainîbâ.
Reti kurð tos burtiòus pçta uz maríçjuma.Interesants bûtu eksperiments- maziem burtiòiem uzrakstît: "Inde! Nelietot Pârtikâ !" un nolikt plauktâ starp citiem produktiem.Varu derçt, ka nopirks, pie nosacîjuma , ja iepakojums bûs "apetitelîgs" un atbilstoðs pârtikas precçm.
Cats
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
14.06.2006 17:18
Nopirks, ja ðâdu paðu iepakojumu ðis n-tâs reizes pircis. Es visu jauno, kas vçl nav bijis pirkts parasti nopçtu uz E burtiem, tâda pieeja visai labi ekonomç lîdzekïus :), laiku gan atòem.
Vinijs Pûks
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
14.06.2006 17:56
Tas, cik daudz ir katras piedevas produktâ, tas nav jânorâda, jo dauzums, ja reiz produkts ir pârdoðanâ, ir sertifikâtâ uzrâdîts, ka nepârsniedz pieïaujamâs normas.
bet to limonâdi ar prezervatîviem es gribçtu. Cat, kur to var dabût?:-)))
oga
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
14.06.2006 17:58
:) ïoti pozitîva îpaðîba!
Tâ bûtu jâierindo pie ideâlu vîrieðu parametriem( skat. tçmu "vîrieði")
mazdakteris> Servantes zinaataajiem
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
15.06.2006 20:31
Paldies par labojumu
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
15.06.2006 20:37
Ko pieseejies Raimond, limpeneem? Neviens tak nespiezh vinjas dzert:))) Es gan aizieshu kaadu Kolinju iepirkt:)))
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
15.06.2006 21:16
speciâli ðodien lielveikalâ pçtîju limonâdes.Pie ðiem plauktiem parasti vispâr neeju.Lasîju sîkos burtiòus un ko atklâju- kolai nav aspartâma, bet ir cukurs.Gutta un Cido arî raþo limonâdes- vienai firmai no tâm bija cukurs pie limonâdes, otrai aspartâms ar brîdinâjumu "satur fenilalanîna avotu"
Tâtad, mîïâ tauta, lasiet sîkos burtiòus un izdariet savu izvçli!
)))
Re: Limonadi. Cik kaitigi tie ir.
28.06.2006 21:18
Skatijos TV. Raimondam taisnîba. Sîkiem skolâs aizliedza pardot minetos sûdus!
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 19 pieskaita 3?
Ziņa: