Alus vçrtîgâks par pienu

Aizsāka Im 

Re: Alus vçrtîgâks par pienu
08.08.2007 22:08
Par to pirmo rakstu. Netikai hrosniska. Apluko ludzu punktu Nr.7 . T.i. kad piedzeras ;) Piemers iz prakses. Vakar bija ballite, pec paris dienam gulta, slimojam. Sap kakls u.t.t. Ir gadijies? Man ja. Vairakart. Tur protams darbojas daudz faktoru. Vien no tiem augstak minetais - zinatniskais, otrs - nejut akstumu kad piedzeras. Papildus sitiens.

Par mazam devam. Ari tautas medicina izmanto - 50ml snabja un zem sedzina pie sievas... T.i. pie ARVI sakuma stadija, prastak sakot pie punkiem. ;) Ta varetu but. Pie tam lassit ari no citiem avotiem par so lietu ari. Vienigais ka tur ar to dozesanu problemas daudziem rodas. :) Un tad jav ne arstesanas sanak, bet otradi. Bet, jebkura gadijuma es neietecu nekad alkoholu iekskigi arsnieciskos nolukos. Labak jav ko cittu, piemeram C vit. 500-1000mg vienu reizi. Un talak pa ~100 - 150mg (runa par ARS).

Par to sirdi un alko. Nu zini (var uz tu? Tik daudz gadus jav sarakstamies). Dazam labam alkoholikim tie koronarie assinsvadi tiesam ir skaisti... vienigais ka viss parejais ne vissa ))) Laikam vissam jabut tadas devas, lai tas butu veseligi. Bet Somija, pie sirds probl., rekomende atteikties no alk. lietosanas vispar.



Edited 1 time(s). Last edit at 08.08.2007 22:14 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Alus vçrtîgâks par pienu
08.08.2007 22:31
Nezinu kur, bet mana otrâ pusîte izlasîja, ka no C vitamîna pie saaukstçðanâs nekâda labuma. man brînums.
Re: Alus vçrtîgâks par pienu
08.08.2007 22:35
...ir taadi peedeejie peetiijumi... taa kaa arii sho aksiomu apgaaziis... jo iipashi C vit lietoshanu karstajos dzeerienos, kaut tas shkjiet sadalaas jau 60 graados...
Re: Alus vçrtîgâks par pienu
08.08.2007 22:49
Njâ, cik aksiomu manas dzîves laikâ apgâzas. Gaidu, kad pîpçðanu atzîs par labu esam.
Bet par C vitamînu. Mana mamma saka, ka dzert to lielâs devâs ir nepareizi. Viòa ir trieciendevu pretinieks. Tas viòai vçl no iepriekðçjiem pçtîjumiem.
Re: Alus vçrtîgâks par pienu
08.08.2007 22:59
"Laikam vissam jabut tadas devas, lai tas butu veseligi" ----- zinu ka mazdakteris1 iebildiis, bet skiet ka tas droshi vien ir secinaajums ko varam izlobiit no shiis diskusijas.

plants - piipeeshanu no saakuma uzskatiija par nekaitiigu. peec tam pieraadiija ka taa nav.
Re: Alus vçrtîgâks par pienu
09.08.2007 01:07
plants - es ari pret C vitaminu lielas devas. Regularai lietosanai. Jeb slimibas laika ilgaka perioda. Es par tiem 1000mg arstesanas sakuma. Bet nu cik redzets, iz prakses, tiesam ir verts to darit pirmaja diena, ta teiksim, terapijas sakuma (par ARS runa). Bet talak visa slimias perioda, nedaudz paaugstanatas devas 100 - 150 - 200 (norma ir ap 50-70 mg diena).

Bet nu ka, katram sava motivacija, pieredze, uzskati u.t.t. Bet vispar, medicina nav nekada konkreta manta, t.i. preciza lieta. Viss nedaudz atskiras, vai pat loti atskiras. "Saja gadijuma daram aptuveni ta, vai ta, vai ta, vai ta, vai nedaram neko". Nerunaju par standartiem. Bet kopuma. Kaut gan, pat standarti mainas. Piemeram tas ABC standarts. Bija 15:2, kluva 30:2 (masejam:elpinam, kas nezin par ko runa). Vai no ta pasa standarta, teorija - pienakam, pakratam aiz pleca (pleciem) un jautajam: "Ko guli, kas noticis", prakse - pienakam, nedaudz, maigi, nekada gadijuma nesitot ar kaju paspardam pa ribam, un tad jautajam: "Cego lezim, kogo zhdem" :))) Ja neatbild - ka: "Da posol ti v, na i.t.d.", tad jav standarts rulle. Kapec? Kurs grib dabut ar nazi krutis? Vai ar duri zem acs? ;)



Edited 1 time(s). Last edit at 09.08.2007 01:08 by Dr.asist. Raimonds.
nav briinums kadel man visur pardod :D
Re: Alus vçrtîgâks par pienu
01.11.2007 14:05
Te nav zinâtniskâ konference. Te nekas nav jâpierâda. Dzîve rada faktus, kas nav apgâþami. Alus noved pie atkarîbas,þûpîbas,kautiòiem.
Cilvçks pârvçrðas melî,zaglî,dzçrâjâ...
Prasît zinâtniskus pierâdîjumus sabiedriskajâ saitâ ir Gçbelsa cienîgs gâjiens.
Piena vietâ lietojiet kefîru un visi blakus efekti izzudîs.
Re: Alus vçrtîgâks par pienu
01.11.2007 14:29
Teicama atbilde, Mazdakteri1.
Joprojaam visu cienju...

Tavs fans ku! :)
Re: Alus vçrtîgâks par pienu
02.11.2007 21:40
Mazdakteri,

"Te nav zinâtniskâ konference. Te nekas nav jâpierâda. Dzîve rada faktus, kas nav apgâþami."
Ari zinatniska konference nav obligati kkas japierada, :)
muslaikos cilveki konferences apmainas ar viedokliem, diskute, izsaka pienemumus, prezente informaciju utt. Akla sekosana aksiomam tiek uzskatita par..., ka lai to saudzigak pasaka... nepienemamu akademiskajam aprindam.
Mana dzive rada, ka jebkuru faktu var apgazt. Laikam tapec, ka nesekoju aksiomam, bet ik pa reizei atceros viena autoritativa un cienijama gastroenterologijas profesora padomu- medicina vienmer ir jauzdod jautajums "kapec?". Un uz manu "kapec?" Mazdakteris ta ari neatbildeja... Bet aizvainota toni sarakstija vel vairak aksiomas.


"Alus noved pie atkarîbas,þûpîbas,kautiòiem."
Ja, ka jekurs cits alkoholu satuoss dzeriens, ja lieto parmerigas devas.


Cilvçks pârvçrðas melî,zaglî,dzçrâjâ...
Ne jau tikai alus ir pie vainas. Man gribas domat, ka alkoholisms ir psihologiska/psihiska problema, un alus/cits alkohols ir tikai ta pastarpinati iesaistits.


"Prasît zinâtniskus pierâdîjumus sabiedriskajâ saitâ ir Gçbelsa cienîgs gâjiens."
Kapec? Ja cilveks sabiedriska telpa izsaka kategorisku apgalvojumu, man gribas zinat pamatojumu. Kads tam sakars ar Gebelsu? Drizak jau aksiomu pielugsana velk uz Gebelsa cienigiem gajienim...


"Piena vietâ lietojiet kefîru un visi blakus efekti izzudîs."
Aksioma:) - kefirs ari satur akoholu!!! Dzerot kefiru cilveks parversas meli, zagli, dzeraja. Ne tik atri gan, ka lietojot koncentretu alkoholu :)


Mazdakteri, tomer gribetos dzirdet Jusu viedokli par to manis un zb piemineto rakstu, ieliksu adresiti velreiz: http://eurheartj.oxfordjournals.org/cgi/content/abstract/25/23/2092
Diemzel, raksts ir pieejams tikai anglu valoda, ta tacu nebus problema, vai ne?

Bez tam,ja paskatas jebkuras nesenas medicinas (un ne tikai) vadlinijas, visur ir runa par pieradijumiem, pieradijumu limeniem, kvalitati, statistisko ticamibu. Un ekspertu viedoklis ir pati mazvertigaka (!) pieradijumu kategorija, jo balstita uz aksiomam un subjektivu pieredzi. Ja kaut kas ir balstits uz ekspertu viedokliem, vadlinijas saka"..nav pietiekosu pieradijumu sim apgalvojumam.."
Re: Alus vçrtîgâks par pienu
03.11.2007 15:58
Ðíiet es saprotu, ko mazdakteris gribçja teikt. Toties brînos, kâpçc hmm... izvçlçjâs tik uzbrûkoðu diskusijas stilu. Mazdakteris te raksta gadiem un nekad nav izplûdis garos, bezjçdzîgos spriedelçjumos. Kas gatavs viòu saprast, saprot, arî bez pamatojumiem un ujinâðanas. Kas negrib - tam nekâdi pierâdîjumi nebûs gana labi. To, ka alus var bût pirmais solis uz alkoholismu ir nenoliedzami, tas ka neviens nav nodzçries no kefîra acîmredzami. Man ðíiet, ka mazdakteris darbâ kaut kâdâ veidâ saistîts ar jaunatni un arî ðajâ saitâ viòa mçríauditorija ðâdos jautâjumos ir tie, kas vçl tikai meklç atbildes ðajâ dzîvç. Un nenobrieduðiem prâtiem, kas spîtçjot vecâku pûlçm ar varu lauþas pieauguðo dzîvç doma, ka alkohols nemaz nev tik briesmîgs, kâ mamma saka, ir ïoti çrta.
Re: Alus vçrtîgâks par pienu
04.11.2007 20:41
Visâ Eiropâ zem alus reklâmas ir jâliek uzraksts: "Pârmçrîga alkohola lietoðana ir kaitîga veselîbai". Arî zem alus reklâmas!
Zem piena un piena produktu reklâmas ðâds uzraksts nav jâliek.
Kâpçc?
Piens satur olbaltumvielas.
Bçrna organismam,kas ir viens no jûtîgâkiem un neaizsargâtâkiem,alus ir nâve. Piens ir izaudzçjis cilvçci! Lopkopîba radîja civilizâciju.
Neviens zîdainis no alus dzerðanas nav izaudzis.(Izdzîvojis)
Daudzi bçrni ir izauguði tikai uz kazas,govs uc. pena produktiem.
Re: Alus vçrtîgâks par pienu
04.11.2007 20:48
Bet es neesmu dzirdeejis ka kaads no alus buutu nomiris... no piena gan var atliekties... vispaar es domaaju ka naaves gadijumu skaitam piena lietoshanas rezultaataa vajadzeetu buut iespaidiigam... pasaules meerogaa... bet cik es saprotu tad ja ir kaads faktors no kura gadaa nomirst mazaak kaa miljons tad VVAO to neatziimee kaa biistamu...
Re: Alus vçrtîgâks par pienu
04.11.2007 20:51
Mans stils nav uzbrukoss. Te ir dauz asaki komenti par manejiem, piem. dr.assist.Raimonds. Ari Mazdakteris ir daudz uzbrukosaks par mani :)

Mazdakteris strada ar jaunatni :)... Ar tadam aksiomam un kategorisku spriedelesanu jaunatni tikai sasmidinat var. Ja nu vienigi bernudarza auditorija varetu kalusities ar atplestu muti. Jaunatnei tadi spriedelejumi tikai klaju noraidijmu izraisa.

Un tas, ka Mazdakteris te gadiem raksta nozime to, ka vina viedokli nedriks apsaubit? Es laikam nepiederu pie tiem, kas tic vinam ka Z-svetku vecitim.
Re: Alus vçrtîgâks par pienu
04.11.2007 20:51
...man kaiminjsh driiz atlieksies no alus... ciroze... un nebuus pirmais...
Re: Alus vçrtîgâks par pienu
04.11.2007 21:01
Kapec tikai Eiropa, alu dzer visa pasaule.
Jebkuss produkts, ja to lieto parlieka apjoma, izraisis veselibas problemas, ari piens un ta produkti. Uzturam ir jabut sabalansetam. Ari alus, ja to lieto sapratiga daudzuma, nevienu nenogalinas. Piem Irija pagajusa gadsimta vidu grutniecem ieteica dzert Ginesu (tumsais alus), lai uznemtu dzelzi un vitaminus. Nesaku, ka tas ir labi vai slikti, bet tads fakts vesture pastav...

"Neviens zîdainis no alus dzerðanas nav izaudzis.(Izdzîvojis) " - neviens jau ari nav meginajis kaut ko tadu darit, nezin ka beigtos tads eksperiments...

Bez tam nesen te bija info, ka piens ir bezmaz inde organismam.



Edited 1 time(s). Last edit at 04.11.2007 21:02 by hmm....
plants no cita PC
Re: Alus vçrtîgâks par pienu
05.11.2007 11:17
OK
Tad hmm... varçtu savus uzskatus pârbaudît praksç. kad viòai radîsies bçrni, dot dzert alu. Sâkumam var arî ar pienu - bûs labs kalcija un B vitamînu avots. Naktîs labi gulçs. Pçc tam indîgâ piena devu samazinât. Sasniedzot Pubertâtes periodu varçs pavadît garas naktis diskusijâs par dzîves jçgu alus pudeles kompânijâ. Tad var bût prâtâ ienâks doma, ka kâdreiz kategorisks pieredzçjuða cilvçka viedoklis ir daudz vçrtîgâks par uzspçlçtu demogoìiju, it îpaði situâcijâs, kas neskar paðu.
Re: Alus vçrtîgâks par pienu
05.11.2007 15:49
Plant, es pat neatbildesu uz tik stulbu komentaru.
plants no cita PC
Re: Alus vçrtîgâks par pienu
05.11.2007 16:39
Diemþçl nekâ savâdâk nevarçju Tev atbildçt.
Re: Alus vçrtîgâks par pienu
05.11.2007 16:49
Tad varbut labak bija neatbildet...
plants no cita PC
Re: Alus vçrtîgâks par pienu
05.11.2007 16:58
Tu nesaprati, savâdâk nevarçja atbildçt. Es runâju Tavâ valodâ.
Re: Alus vçrtîgâks par pienu
05.11.2007 17:16
Nu kapec tad tik advancetai personai butu janolaizas lidz manam limenim, ko? :)

Nevajag parvertet savus "cilvekpazineja" spekus.
Manuprat, lidz personisku apvainojumu limenim cilveki nolaizas tad, ja nav vairs citu argumentu diskusijai.
Re: Alus vçrtîgâks par pienu
05.11.2007 20:50
Tik daudz emociju, atbildot diviem maniem teikumiem
Re: Alus vçrtîgâks par pienu
05.11.2007 21:12
man jau likaas ka shii diskusija bija mirusi. :)
probleema ar sho diskusiju ir ka vieni runaa par aksiomaam, negrib domaat "elastiigi" un redzeet lietas no visaam puseem, bet otri negrib samierinaaties ar shiem "ierobezhojumiem" un meklee atbildes uz visiem "kaapeec" un "kaa".

ja alkohols ir VIENMEER tik slikts, kaapeec to tik plashi lieto mediciinaa? - dezinfekcija, skalojumi, uzleejumi.....
Re: Alus vçrtîgâks par pienu
05.11.2007 21:25
Sanaak, ka atshkjiriiba ir izmantoshnas veidaa - aariigi buus veseliigi, bet iekskjiigi ne katram :)
Re: Alus vçrtîgâks par pienu
05.11.2007 22:22
nesadomajies nu par daudz, plant.

ari ariga lietosana var but naviga :) - no kura redzes vidokla paskatas. Cilvekam saja gadijuma labi, bet mikroorganisms pagalam...
Re: Alus vçrtîgâks par pienu
05.11.2007 22:37
Nu redz, atkal neforshi.
Tas laikam tapec, ka mikroorganismiem nav aknu.
Re: Alus vçrtîgâks par pienu
05.11.2007 23:30
neforsi, jo atkal nonakam pie ekspozicijas intensitates, t.i. koncentracijas.

Maza koncentracija un islaicigi nebus efekta ari uz m.o. dzivotspeju, bet pietiekosa koncentracija pietiekosi ilgu laiku - nave garanteta. Tiesi tapat ar cilvekiem - viss atkarigs no koncentracijas un ekspozicijas laika.

Un aknas... Ja pamekletu, atrastu aknu ekvivalentu m.o. enzimatiskajas sistemas :)
plants no cita PC
Re: Alus vçrtîgâks par pienu
06.11.2007 10:10
Hmm...
Nemçìini mani graut ar intelektu:)
Jautâjums bija- kas veselîgâks alus vai piens. Vismaz es domâju par ðo tematu. Tu esi neprecîza, jo saðaurini tçmu - viss atkarîgs no kvantitâtes. vai tâlâk mçs apspriedîsim kvalitâti? Kas labâks preiïu alus vai ieskâbis piens ar veïas pulveri? Tas, ko apgalvo Tu ir absolûta patiesîba, kuru pat nav vçrts apspriest.
Ak jâ, ekvivalents ne vienmçr 100% var atrisinât problçmu.
Re: Alus vçrtîgâks par pienu
06.11.2007 10:37
temats ir : "alus VEERTIIGAAKS par pienu"
tad kautkaa tas aizgaaja hroniskaa alkoholismaa un aksiomaas...
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 14 pieskaita 16?
Ziņa: