Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi

Aizsāka Gvido 

Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
15.01.2013 16:21
Gvido, kāpēc Tu domā, ka ivars61 dod aplamus padomus? Kāpēc vajag kaut ko obligāti ārstēt ar tradicionālo medicīnu ja ir vitamīni un citas alternatīvas kas darbojas labāk un pareizāk? Tev 3 cilvēki saka lai Tu nomierinies... Nav tak tā, ka Tev neviens neļauj izteikt savu viedokli. Es vēl neko no Tava rakstītā neesmu dzēsis. Bet ja Tu turpināsi tādā garā tad būs jāsāk dzēst. Ja nepietiks ar to, lūgšu adminim bloķēt IP.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
15.01.2013 16:28
Labi, Gvido.

Tu vari uzskatīt, kā Tu vēlies. Tā ir Tava lieta.

Es nerunāju par kristīgo šamanismu, šādu vārdu salikumu dzirdu pirmo reizi, doma bija par šamaņiem iezemiešu apdzīvotajās vietās, kur darbojas misionāri.

Manuprāt, tur vispār nekādas statistikas nav, varbūt par kristīgo dziedināšanu ir kas vairāk, bet es nezinu. Es arī nedomāju, ka šīs aktivitātes ir pārākas, bet neviens nenoliedz, ka zināmi rezultāti ir.

Par mūsdienu neveiksmīgajiem pētījumiem piemēram minu vienu notikumu:

Visus cilvēka gēnu terapijas klīniskos pētījumus 2002. gadā uz laiku apturēja, kad diviem zēniem, kas piedalījās ļoti veiksmīgā klīniskā pētījumā, atklāja leikēmijas formu, ko izraisīja pētījumā lietotais vīrusa vektors, kas integrējās jutīgā hromosomas rajonā. Kopš tā laika ir atsākts neliels skaits klīnisko pētījumu, kas pakļauti īpaši rūpīgai kontrolei.

Ceru, ka tā.

Forumieši zina, ka te atbild arī cilvēki, kas nav mediķi.

Tev nav jāuzņemas atbildība par citu rakstīto, Tu par to šeit neatbildi, par to neatbild arī portāls.

Manas domas un uzskati ir līdzīgi Taviem, bet arī citiem ir tiesības dzīvot.
ivars61, lielākā daļa kondīciju pašas no sevis pāriet, ja tās atstāj neārstētas, organisms ir uz ļoti daudz ko spējīgs. Pieliec klāt placebo efektu un nav brīnums, ka vari dižoties ar tādu statistiku. Starpcitu, tev ir kaut kāda statistika, cik cilvēkiem esi devis padomu, un cik cilvēkiem tas ir devis labumu? Un "tev to nesaprast", tā cilvēki nediskutē. "Tu pim*is! Nē, tu pim*is!" veida sarunas ir attaisnojamas bērnībā, bet pieaugušam cilvēkam gan galīgi nepiestāv.

ku!, es tev vienkārši nepiekrītu par to, ka darbojas "labāk", kur nu vēl "pareizāk". Vitamīni taču ir dikti pētīti, nav jau tā, ka tev vienīgajam ienāca prātā, ka tā varētu būt laba ideja. Kaut kam tie der, kaut kam tie neder, kaut kam tie ir kaitīgi.

Runcene, par tiem šamaņiem tu saki, ka rezultāti ir, bet es teikšu ka nav. Vismaz, kamēr kāds to nepierādīs. Jo visas tās lietas, vismaz es personīgi esmu dzīvē dzirdējis "viena tante teica" līmenī, un tas mani galīgi nepārliecina.
Bet par tiem 2 zēniem, vaitad 2 zēni no industrijas viedokļa ir kaut kas nopietns? Medicīnā tā gadās, no grāmatas Bad Pharma: "In March 2006, six volunteers arrived at a London hospital to take place in a trial. It was the first time a new drug called TGN1412 had ever been given to humans, and they were paid £2,000 each. Within an hour these six men developed headaches, muscle aches, and a feeling of unease. Then things got worse: high temperatures, restlessness, periods of forgetting who and where they were. Soon they were shivering, flushed, their pulses racing, their blood pressure falling. Then, a cliff: one went into respiratory failure, the oxygen levels in his blood falling rapidly as his lungs filled with fluid. Nobody knew why. Another dropped his blood pressure to just 65/40, stopped breathing properly, and was rushed to an intensive care unit, knocked out, intubated, mechanically ventilated. Within a day all six were disastrously unwell: fluid on their lungs, struggling to breathe, their kidneys failing, their blood clotting uncontrollably throughout their bodies, and their white blood cells disappearing. Doctors threw everything they could at them: steroids, anti-histamines, immune-system receptor blockers. All six were ventilated on intensive care. They stopped producing urine; they were all put on dialysis; their blood was replaced, first slowly, then rapidly; they needed plasma, red cells, platelets. The fevers continued. One developed pneumonia. And then the blood stopped getting to their peripheries. Their fingers and toes went flushed, then brown, then black, and then began to rot and die. With heroic effort, all escaped, at least, with their lives."
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
15.01.2013 18:59
Gvido, es nekā negatavojos pierādīt.

Būdama ASV un citur ārzemēs, esmu runājusi ar ārstiem, kas veido un vada tradicionālās medicīnas klīnikas minētajās mežonīgajās teritorijās, bieži pārvietojamas (piemēram, uz kuģiem), ar zobārstu, ginekologu darba vietām, veicot vakcināciju utt., un ar vairākiem nu jau izglītotiem ļaudīm no Āfrikas valstīm, kuri ir konvertējušies kristietībā un šamaņus it kā vairs neatzīst, bet daudzas lietas no redzētā viņi zinātniski nevar izskaidrot. Man tās nebija nekādas tantes.

Bet, kā jau teicu, nekā negrasos nevienam pierādīt, ne Tev, ne kādam citam; mani iepriekšējie komentāri bija par tēmu, ka nevienam te nekas nav jāpierāda, var diskutēt par visu ko. Šamaņi bija tikai piemērs, neaicinu uz diskusiju par to.

Medicīnā tāpat, piemēram, ir daudz novecojušu lietu, ko bieži šeit iesaka viens otrs kolēģis, jo atzīst tās kā derīgas, bet par to dažkārt te ir bijuši strīdi ar citiem kolēģiem, kuri ir pilnīgi citādi noskaņoti, jo viņiem ir pieejami tādi un tādi pētījumi, taču prakse rāda, ka šīs lietas tik un tā dažkārt var būt ļoti efektīvas. Tātad nianšu ir daudz; tā es varētu turpināt rakstīt līdz rītdienai vai nedēļas beigām.

Manu domu tagad var ielikt vienā teikumā: Tava personiskā prasība visam saņemt pierādījumus ir tikai Tava personiskā vajadzība, ko Tu nevari izvirzīt visiem forumiešiem, jo tāda nav šī foruma filozofija.
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
15.01.2013 19:01
Es nedižojos un Tevi par p---pi neesmu saucis,ja Tu kko nesaproti-varbūt vēlāk sapratīsi,bet es neiešu tērēt energiju,lai Tev kko pierādītu.Jā,ir kkāda statistika,un -domā kā gribi-kaut vai placebo,man pilnīgi vienalga,Ja Tu domā ka visi vitamīni ir tikai placebo-nu ko es tur varu darīt.
2 dienu laikā var būt tā-bij stipri slikti,ir ļoti jau labi-un tas ar placebo?Es teiktu-vispār var,bet zinot konkrēto gadījumu-pilnīgi nē!Ta ka nomierinies,man patīk,ka cilvēki izveseļojas un viss!

jekabs19@inbox.lv
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
15.01.2013 19:03
Gvido,pārteicās par antidepresantiem. Jo kādu laiku depresijas un trauksmes kupēšanai lietoja mazos trankvilizātorus. Kas izsauca pierašanu. Tikai pedējā desmitgadē ir radīti dažādi antidepresanti,kam nav nekāda sakara ar mazajiem trankvilizātoriem.
Ivars61 vairākas reizes ir iejaucies medicīniskajos padomos,izsaucot protesta viļņus.
Tas arī manī ir radījis protestus. Kaut gan cenšos konfliktu neatīstīt.
Šeit runa iet par Dr.lv autoritati. Nevar to okupēt šarlatāni,kas nopietnas izmeklēšanas vietā visiem iesaka lietot magniju,cinku un citus mēslus. Teiksim tā tad,kad vajag izslēgt galvas smadzeņu audzēju,epilepsiju,aneirismu.
Nevar infekcijas slimības ārstēt ar vitamīniem.
Gvido runā pareizi. Runa iet par medicīnu vispār.Runa iet par to lai dr.lv nezaudētu ta jau mazkaitliskos speciālistus.
Dr.lv nevar tikt orientēts uz vitamīnu izplatītāju paranoju.
Mums visiem ir dažādas ārstēšanas pieredzes.Vieniem veicas, citiem ne. Bet uz tā pamata šeit nedrīkst valdīt Daces un ivari, piedodiet man.
Diemžēl uz šodienu medicīna daudzos jautajumos ir bezspēcīga. Piemēram auto imūnās saslimšanas. Kaut gan piebremzēt un atvieglot šo slimnieku stāvokli var, un tas tiek darīts.
Dr.lv ir vajadzīgs. Ivars 61 to diskritidē ,viennozīmigi.
Nobeigumā uzsveru,ka neesmu vitamīnu, cinka un magnija akls pretinieks. Esmu par to lai nemediķis nelien tur kur viņam nav jālien! To prasa arī likums!!!



Edited 1 time(s). Last edit at 15.01.2013 19:06 by Mazdakteris1.
Runcene, foruma filosofija ir papļāpāt vai tomēr iespēju robežās palīdzēt cilvēkiem, kuri prasa padomu? Un palīdzēt es domāju, ne tikai emocionāli atbalstot, bet ar kādu reālu padomu, kurš kādam citam arī ir palīdzējis. Savādāk te vairs nav nekāds medicīnas forums, bet pacientu atbalsta grupa.

Bet par to, ka dakteriem savā starpā var būt domstarpības, man šaubu nav. Jebkurā nozarē tādas ir, kur nu vēl tik sarežģītā, kā medicīna. Turklāt tā ir labi zināma problēma, ka dakteri tiklīdz pabeidz studijas, principā paliek paši pa sevi. Ir kaut kādi kursi, kaut kādas konferences, bet tas nav pietiekami, lai viņus izglītotu. Turklāt lielu daļu no tā organizē farmācijas uzņēmumi, un nav ne mazāko šaubu, ko viņi māca. Neesmu dzirdējis, ka kāda valsts ar šo problēmu līdz galam būtu tikusi galā.
Var, man pašam pirms kādiem diviem gadiem vakarā palika ļoti sūdīgi un temperatūŗa bija virs 39, bija pat doma ātros saukt. Izgulējos, nākamajā rītā ne temperatūras, ne kā. Vairs precīzi nepateikšu, bet vainu nelietoju vispār neko (bez tējas) vai arī apēdu kādu aspirīna tableti. Turpini! (un es nekad neesmu teicis, ka vitamīni ir tikai placebo, atsevišķos gadījumos tie tiešam ir nepieciešami)
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
15.01.2013 19:17
Gvido

"Un palīdzēt es domāju, ne tikai emocionāli atbalstot, bet ar kādu reālu padomu, kurš kādam citam arī ir palīdzējis."

– To te arī lielākā daļa dalībnieku dara, tikai katram ir sava, mazliet cita saprašana par to.

"Savādāk te vairs nav nekāds medicīnas forums, bet pacientu atbalsta grupa."

– Kāpēc nevar būt arī atbalsta grupa, tā jau sen te ir, agrāk pat vēl dziļākā līmenī; ir bijuši arī nedziedināmi pacienti, pacienti ar grūti ārstējamām hroniskām kaitēm, psihiatrijas pacienti te ir visu laiku.



Edited 1 time(s). Last edit at 15.01.2013 19:20 by Runcene.
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
15.01.2013 19:18
Mazdakteri1

Problēma ir tur, ka jāizvēlās forumam ko zaudēt. Mazskaitlīgos speciālistus vai apmeklētājus. Jo ja te darbosies tikai medicīnas profesionāļi tad galvenā atbilde būs - Jums jāgriežas pie ģimenes ārsta. Tas ir tas ko pārliecinošais vairākums apmeklētāju tāpat jau zin un nevienam (ar retiem izņēmumiem) tas nav vajadzīgs. It īpaši pie patreizējās medicīnas aprūpes valstī. Tā kā es centienus izspiest no foruma neprofesionāļus uzskatu kā kaitējumu forumam un kaitējumu tautai. Un patreiz tas tā sāk attīstīties...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
15.01.2013 19:39
Mazdakteri1
Tu arī kko neesi sajaucis par antidepresantiem?
Par tādiem tricikliskajiem AD kko vispār esi dzirdējis?
Tādi bij jau pirms vairāk kā 30 gadiem,un tie nav trankvilizatori!
Tā ka-padomā par savu kompetenci,un kā jau teicu nesen Gvido,ari-pamācies un nerunā nepareizas,galīgi šķersām lietas!

jekabs19@inbox.lv



Edited 1 time(s). Last edit at 15.01.2013 19:56 by ivars61.
Gv ido pasaki Latvija kaut vienu ārstu,kas ir sodīts par -"dod aplamus un nepamatotus padomu"? Tā nenotiek, jo katrs cilvēks ir pac atbildīgs par to,ko dara, tieši tā pat Ivara teiktais, ja cilvēks gribēs tad pirks vitamīnus, un ja tu neesi viņus lietojis un nezini kāda ir atšķirība, tad paklusē. Esmu daudz tēmas lasījusi un nekur neredzēju, ka kādam ar vēzi vai vēl kaut ko tādu Ivars teiktu-Dzer vitamīnus kļusi vesals.
Cilvēks raksta to un iesaka, kas reāli viņam un tuvajiem ir palīdzējis, ja tev tas nepatīk tad pac vainīgs. Ko cepies par ne par ko.Ja tev tik ''loti interese medicīna, lasi. pēti, mācies, ok. bet ko tu centies citiem pierādīt, pareizi Runcene teica, ka cilvēks darīs to no kā viņam paliek labi, un viņam pie kājas šie pētijumi, lai tik pēta tālāk un tērē naudu
Ivar, es tavā vietā vispār neatbildētu un tādiem komentiem kā mazdaktera, mediķis atradies :) plaši runā par ētikas kodeksiem, a pac kā raksta, vispār zināt,kas ir ētika :) Smiekli nāca lasot to komentāru, un tieši tā, nav ko runāt par lietām,ko nezin, es jau varu iedomāties ko mazdakteris rakstītu, ja mana radiiece uzrakstītu savi vainu, bet padzerot atbilstošus vitamīnus, to pašu B vit, ko mazdakteris uzskata par bīstamu, cilvēks tika uz kājam, un galva kura sāpeja 6. mēnešus, vairs nesāp, neskaidrošu kapēc, nav jēgas, bet Ivars gan jau sapratīs kādēl palīdzēja
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
15.01.2013 20:56
A šItādas muļķības kad raksta,tad vajag atbildēt,citādi-čakarē cilvēkiem smadzenes,borējot ka AD rada atkarību,briesmīgi utt,bet ir cilvēki,kam tie dzīvību glābj-vai arī tie lec Daugavā,ja šitā sabaida-pašāvība ir ticamākais rezultāts.
Mazdaktera apvaiojumi gan man liek vien pasmaidīt,par to nav problēmu.:)))

jekabs19@inbox.lv



Edited 1 time(s). Last edit at 15.01.2013 20:57 by ivars61.
Nu ja, visu jauzņem ar smaidu, nav ko iesprinkt uz šādām lietām, es ar agrāk domāju tāpat kā Mazdakteris un Gvido, līdz dzīvē viss sagriezās savādāk, un tagad ne tikai es, bet mana ģimene lieto vitamīnus, un saka tik atdzinīgus vārdus, man nekad neviens ārsts nebūtu teicis,ka sievietei plānojot bērniņu vajadzetu lietot folskābi, bet cits cilvēks man to pateica, un tagad lietoju ari to. Tā ka jasaskaras pašam ar konkrētu lieto un tad tik sapratīs.
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
15.01.2013 21:08
Nu-redzi-tas jau ir konkrēts trakums,ka neviens ārsts to nav teicis,protams,ka vajag,bet vajag arī pilnu kompleksu-un saki to visām draudzenēm,māci meitām un mazmeitām!
Veseli bērni-tā taču lielākā laime māmiņai.

jekabs19@inbox.lv



Edited 1 time(s). Last edit at 15.01.2013 21:08 by ivars61.
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
15.01.2013 21:09
ivars61

Es saprotu, ka AD Tev ir sensitīva tēma bet es domāju ka šim Tavam strīdam Gvido nav lielas praktiskas vērtības. Tāpēc, ka tā vai citādi AD rada atkarību. Un kad cilvēks sāk nenormāli stresot tad kad beidzās tabletes un steidzās tās atkal sagādāt tad tā ir atkarība. Tāpat ka no datora, TV, saulespuķu sēklām vai mūzikas...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
15.01.2013 21:13
Dace,varūt vēlies uzrakstīt uz e pastu,es varētu vēl kko pateikt Tev,šeit negribu patreiz,bet-ja Tu gaidi bērniņu,tad-tas varētu noderēt.

jekabs19@inbox.lv
Jā tieši tā, kad palsīju vairāk par šo folskābi sapratu,ka tiešām vajaga, jo caur ēdienu es konkrētu neuzņemu, un zinu,ko nozīmē,kad bērns slimo vienā slimošana, un ārsts tik raksta antibjotikas un paliek tik trakāk, āpāc, negribas pat to atcerēties. Pirms man jāatvadās no datora gribēju vien piebilst vienu lietu, Mazdakteris un vēl daži slavina sevi pār ārstiem, varbūt ar esat, bet zinu vienu, ka labi, gudri mediķi ar lielo burtu, nesēž un neviedo šādu forumu, un necenšas kaut ko pierādīt vai ko apstrīdēt, cita lieta, ka šajā foruma cilvēki dalās pieredzē vai sava veida zināšanās kā Ku! un Ivars.
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
15.01.2013 21:17
Vispār, kas attiecās uz vitamīniem tad cilvēki tos lieto maz. Pārāk maz. Kā rezultāts ir tautas relatīvi vājā veselība. Tikai lūdzu nepiesienieties maniem vārdiem. Es zinu, ka ir arī daudz citu faktoru kas bojā veselību... Bēdīgākais ir tas, ka daļa tautas ir sabaidīti (par ko īpaša pateicība medicīnas profesionāļiem) un ciešās zaļi palikdami bet atsakās no tiem "kaitīgajiem sintētiskajiem vitamīniem"... :(

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
15.01.2013 21:22
ku
Negribētu Tev īsti piekrist-tā atkarība no AD ir tik viegla,ka to pārvarēt nav gandrīz grūtību.Jēga ir-un ir tāda,ka cilvjiem ir nepamatotas bailes no AD-un es konkrēti zinu ko saku-cilvēks gandrīz pašnāvību izdarīja,bet baidījās sākt AD,no konkrēti šī foruma.Ir jābeidz baidīt cilvēki ar AD briesmām,tiesa gan-padzerot vitamīnus tos bieži vien vairs nevajag,un bieži tie tiek rakstīti ar ļoti vieglu roku,ka tik pacients pa durvīm ārā,tā ka-Tev un man ir taisnība uz pusēm,bet-ja vajadzīgs-AD ir jādzer,ir cilvēki,kas savādāk nevar,un viņi nav jābaida.

jekabs19@inbox.lv
Jā, ir cilvēki, kas KATEGORISKI atsakās lietot vitamīnus, jo pat uz iepakojumiem ir rakstīts, ka NEVIENS NO UZTURA BAGĀTINĀTĀJIEM NEVAR TIKT LIETOTS KĀ PILNVĒRTĪGAS PĀRTIKAS AIZVIETOTĀJS!!!
Ir jāārstē/jānovērš slimīguma cēloņi, nevis jācīnās ar sekām, bieži vien visa mūža garumā!
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
15.01.2013 21:33
Es arī diži neesmu saskārusies ar cilvēkiem, kas netiktu nost no AD, varbūt ku! ir citāda pieredze. Ja nebūtu forumā lasījusi par tādiem ļaudīm, i neticētu.

Zinu dažus, kuri laiku pa laikam lieto, jo citādi nevar.

Bet par to šeit ir bijis tik daudz strīdu, ka tā ir vēl viena tēma, kur, manuprāt, jāvienojas, ka katrs lai rīkojas saskaņā ar savu saprāta balsi. Nesen zināma sieviete kādus 6 mēnešus lietoja pārejas vecuma dēļ un nu jau kādus 6 mēnešus nelieto.

Un par vitamīniem gan man ir tāda pieredze, ka cilvēki paši izdomā, ka sintētiskie vitamīni ir inde aknām, nevis ārsts to viņiem saka.

To dažkārt saka "citu vitamīnu" izplatītāji, kas nemaz nav mediķi.
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
15.01.2013 21:34
ivars61

Kopumā es atbalstu pašnāvības uzskatot to par nesliktu cilvēces kvalitātes uzlabošanas līdzekli...


zive

Vitamīnu trūkums kā reiz arī ir viens no būtiskiem slimīguma cēļoņiem. Bet uzraksts uz kastītes ir domāts vājētāju un anorektiķu baidīšanai. Man nav vēl gadijies neviens cilvēks kas domātu, ka ēdienu var aizstāt ar tableti. Kaut gan fantastikas literatūra tas ir sen jau rakstīts un pasaule uz to virzās...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Dace, http://www.lvportals.lv/likumi-prakse.php?id=204927

Cik tev var atkārtot ka personīgā pieredze nekādā veidā nav rādītājs? Tie dakteri, kuri agrāk cilvēkiem lēja asinis nost, tādā veidā viņus nogalinot, arī darīja, jo pēc viņu personīgās pieredzes uzskatīja to metodi par labu esam. Es speciāli rakstīju visu to garo penteri, lai varētu tieši to ieskaidrot, bet izskatās, ka tev tas vienkārši nepielec. Man nav ne jausmas, kā vēl tev to varētu ieskaidrot.
Vēža ārstēšanā arī Ivaru nekad neesmu apsūdzējis. Un ja cilvēks darīs to, kas viņam ir labi, piekrītu, tikai man nav nekāda pamata domāt, ka no tā, ko Ivars viņam ieteiks, tam paliks labi. Kāpēc tu domā, ka padomu var dot tikai par to, ko pats esi lietojis? Tad jau dakteri varētu ārstēt tikai tās slimības, kuras paši ir slimojuši. Un kurš psihenēs ārstētu?

ku!, paskaties medicine.lv, vaitad tur vienīgās atbildes ir "Jums jāgriežas pie ģimenes ārsta"?
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
15.01.2013 21:43
ku
Nu,redzi,tas ir dziļi filozofisks jautājums,bet-ir bērnnu vecāki,apgādnieki,pašnāvība tādā gadījumā ir atrisinājums viņiem,bet liela problēma mazajiem bērniem,
Bet-nekad nevajadzētu cilvēkus baidīt,ne ar zāļu atkarībām,ne neadekvāti smagam diagozēm,ne-vēljovairāk-vitaminiem.

jekabs19@inbox.lv



Edited 1 time(s). Last edit at 15.01.2013 21:44 by ivars61.
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
15.01.2013 21:44
Runcene Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Es arī diži neesmu saskārusies ar cilvēkiem,
> kas netiktu nost no AD, varbūt ku! ir citāda
> pieredze. Ja nebūtu forumā lasījusi par tādiem
> ļaudīm, i neticētu.

Ok. Atzīstu, ka neesmu pietiekami kompetents šajā jautājumā un tāpēc turpmāk tādas idejas nebīdīšu...


> Un par vitamīniem gan man ir tāda pieredze, ka
> cilvēki paši izdomā, ka sintētiskie vitamīni
> ir inde aknām, nevis ārsts to viņiem saka.
>
> To dažkārt saka "citu vitamīnu" izplatītāji,
> kas nemaz nav mediķi.

Iespējams. Es precīzi nezinu šī viedokļa izcelsmi bet tautā viņš ir diezgan stabils. Bet kopumā situācijas kad ārsti slimniekiem neko nav teikuši par vitamīniem, ir daudz. Daļēji tas izskaidrojams ar to, ka daudzi ārsti orientējas tikai uz klīniskām avitaminozes pazīmēm (kas dzīvē atbilst ļoti smagam vitamīnu trūkumam) bet pieļauju, ka zem tā ir arī komerciālo interešu aizstāvība.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
15.01.2013 21:48
Gvido
Par vitamīniem ir stipri daudz grāmatu,un personīgā pieredze man nav izziņas avots,bet-vērtējums.Un nevajadzētu domāt,ka es lasīt neprotu,vai nesaprotu uzrakstīto.

jekabs19@inbox.lv
Super, dzīvosim neveselīgi, domāsim to sliktāko - vitamīni mūs izglābs :)))
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
15.01.2013 21:51
Es pilnībā piekrītu, ka ārsti vienkārši neiesaka UB, jo neuzskata to par vajadzīgu, aizmirst, bet tā ir viena puse; par to, ka "sintētiskie vitamīni ir kaitīgi"... hmm... neesmu gan medicīnas aprindās tādu viedokli dzirdējusi.

Mediķi paši it naski lieto vitamīnus un diezgan labi orientējas sastāvos, kas izdevīgāk utt.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 12 pieskaita 22?
Ziņa: