Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi

Aizsāka Gvido 

Stress un neveselīga domāšana daudz nopietnāk apdraud cilvēku veselību, bet pie neveselīgu domāšanu nekādi vitamīni neizmainīs.
drukas kļūd. laboj. : ...bet, pie neveselīgAS domāšanas... ...
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
15.01.2013 22:12
Nu,tur Tu ,zive,kļūdies-jo-atkarīgs no kā domāšana neveselīga,ļoti bieži tas no magnkija,kalcija trūkuma,vēl var būt b grupas vitamīnu trūkums,joda trūkuns,cinka,magāna,dzelzs trūkums.
Var būt psihologiskas problēmas,bet arī tad vitamīi palīdz.

jekabs19@inbox.lv
ivars61, jā, bet kādas grāmatas? Vari nosaukt vismaz daļu? Jo, ja lasi medicīnisku vai zinātnisku literatūru, būsi laikam pamanījis, ka tajās visu laiku ir atsauces. Neesi aizdomājies, kāpēc? Tas tāpat, kā, kad tu runāji par akupunktūru, bet vienīgais, uz ko varēji atsaukties, bija kaut kādi mistiski akupunktūras pētījumi uz suņiem (neskatoties uz to, ka ir veikti daudzi pētījumi uz cilvēkiem).
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
15.01.2013 22:20
Varu,bet nav laika,atvaino,rītvakar,un par akupunktūru arī ir grāmatas,ļoti daudz,no DJVU un PDF formāta nosaukumus nevaru iekopēt,bet nu neesi naivs-es zinu,kas pasaulē vispār ir izdots!

jekabs19@inbox.lv
Savukārt, man zināmie (ne par akupunktūru, bet adatu terapiju) pētījumi liecina pretējo - ar šīs metodes palīdzību tiekot vaļā no vienas kaites, tā problēma var aktivizēties citā slimīgā izpausmē, jo slimīguma CĒLONIS netiek likvidēts.
Nē, akupunktūru pagaidām nevajag jaukt iekša, ar vitamīniem un mikroelementiem pietiks.
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
15.01.2013 22:36
Zive,kādi pētījumi?akupunktūra ir adatu terapija,ja Tu nezini terminologiju,kā Tu vari kko apgalvot?

jekabs19@inbox.lv
Štrunts ar terminoloģiju - neinteresē mani tās bakstīšanas metodes.
Tas, ko man vajag, netā sameklēju pati. Ar vitamīniem arī tas pats - ja jūtu, ka kāda iemesla dēļ vajag uzņemt papildus piem. C vit. - padomus man nevajag, pati labi jūtu, kad un vai vispār vajag... Bez tam, aptiekās patiešām strādā pietiekami kompetenti farmaceiti...
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
17.01.2013 12:04
Gvido! Ļoti labi,ka esi pārnesis strīda ābolu uz atsevišķu tēmu.Bet saproti ivrs61.Viņam ir ideja fix, kā saka tautā. Viņš nav no tās spējīgs atteikties.
Ir jānorunā ar ivars61,ka ja viens speciālists vai aizrāvies cilveks ko iesaka, tad otrs necenšas pa taisno noliegt viņa metodi. Ja dara to, tad maigi,neapvainojot oponentu ne pacientu ne citu Dr.lv runatāju starpā. Tas nav interesanti saita apmeklētājiem.
Es pret ivars61 esmu vērsies tikai tāpēc, ka ir bijuši gadījumi,kad manis ieteiktais tiek tūlīt noliegts, apšaubīts. Ir jāsaprot,ka katra sūdzība no pacienta puses liek domāt par draudīgām diagnozēm. Piemēram , epilepsija, galvas smadzeņu aneirisma, smadzeņu audzējs u.t.t.
Ja nopietnas izmeklēšānas vietā tiek ieteikts magnijs,C vitamīni un kalcijas, tad piedodiet man. Jābūt saprotamai manai reakcijai uz tamlīdzīgām muļķībām.Man nav spēka visu laiku taisnoties fix idejas autora priekšā un klanīties uz visām pusēm.
Arī ivars61 ir mani jasaprot. Un nevajag rakstīt uz manu e-pasta adresi visadus draudus,pamācības un notācijas.Esmu pieprasījis Dr.lv administrāciju noņemt manu e-pastu no saita adreses. Kaut gan tas traucē citus,kas nereti man uzdod personīgus jautājumus.
Nācās mainīt arī e-pasta adresi. Tas nebija viegli un patīkami.
Varbūt mēs visi esam par daudz satrakojušies?
Ivars 61, tev jāpalielina dažu preperātu deva,lai nomierinātos.Parunā ar savu ārstu. Tas tavās un Dr.lv interesēs.
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
17.01.2013 12:16
Nemelo,Mazdakteri,es uz Tavu e pastu neesmu rakstījis,kā arī-neesmu izteicis Tev draudus vai ko tamlīdzīgu.Un lūdzu-nejaucies iekšā arī tad,ja es kko rakstu,ja nespēj atšķirt zāļu grupas-antidepresantus no trankvilizatoriem,apgalvojot ka AD rada atkarību-tā Tu ar savu nekompetenci smagi kaitē cilvēkiem kas te jautā,Tava saprašana par slimību simptomiem arī nav pietiekama,lai izteiktu šizofrēnijas un citu diagnožu iespējamību,tāpēc-labāk neraksti neko nervu slimniekiem,to var izdarīt Runcene,viņa arī var pielabot iespējamās kļūdas no manas puses.Tāpat to var izdarīt ku.

jekabs19@inbox.lv



Edited 1 time(s). Last edit at 17.01.2013 12:19 by ivars61.
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
17.01.2013 12:32
Melot vispār ,Mazdakteri,ir ļoti neglīti,jo-Tavs e pasts ir apslēpts un uzstādījumi nav mainīti pēdējā laikā.Un vēl-katra sūdzība nebūt neliek domāt par smagām diagnozēm,un ir ļoti slikti stresa parņemtu cilvēku tracināt ar savu nekompetenci.

jekabs19@inbox.lv



Edited 1 time(s). Last edit at 17.01.2013 13:11 by ivars61.
Mazdakteri1, es ļoti labi saprotu, ka ivars61 pats tic, tam, ko raksta, es arī apzinos, ka viņa apsēstību nevarēs mainīt pat tad, kad atsaukšos uz faktiem (pētījumiem). Viņš ir pārāk ilgi ar to visu ņēmies un sludinājis, lai tagad būtu spējīgs mainīt savu viedokli. Tāpat kā kaut kādam sektantam, ieskaidrot, ka viņam nav taisnība, ir praktiski neiespējami. Bet nu neko, tāpēc es viņam paprasīju atsūtīt to grāmatu sarakstu.

ivars61, nav labi pārmest kādam par nekompetenci, ja pašam tāda kaite piemīt. Un tu gribi teikt, ka AD neizraisa nekādu atkarību? Ja ir risks, ka cilvēkam ir nopietna diagnoze, vai ārstam tādu risku vispirms nevajadzētu izslēgt? Petētjā gadījumā tiks ielaista slimība un atkal ārsts būs vainīgs. Kad tu to grāmatu sarakstu atsūtīsi?
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
17.01.2013 14:45
Gvido, ortomolekulārā meidicīna (no kuras Ivars ir smēlies zināšanas) kā parādība eksistē. Tāpat kā homeopātija un vēl šis tas.

Ortomolekulārās medicīnas dibinātājs ir divkārtējs Nobela prēmijas laureāts Linus Pauling (1901–1994).

Ir kas to apstrīd, ir kas pieņem. Ivars pieņem. Te mēs neizlemsim, vai tā ir laba, vai slikta.
Ivar, ja ir, kā sakara Runcene, tad viss skaidrs ar tevi. Tad to grāmatu sarakstu vari arī nesūtīt.
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
17.01.2013 15:23
Gvido
1.AD neizraisa praktiski nekādu atkarību,vismaz ne tādu,ko parasti saprot ar vārdu-atkarība.
2.Mazdakteris rakstīja:

Ir jāsaprot,ka katra sūdzība no pacienta puses liek domāt par draudīgām diagnozēm. Piemēram , epilepsija, galvas smadzeņu aneirisma, smadzeņu audzējs u.t.t.

Apskaties kontekstu,lai novērtētu vai doma ir no tā izrauta,tāds apgalvojums liek man domāt,ka kakla sāpes vai iesnas vai stress liecinātu par epilepsiju u.c. smagām diagnozēm.Un to nebūtu jāsauc par nekompetenci?
Es grāmatas un linkus dodu cilvēkiem,kas kko grib apgūt,nevis apstrīdēt,jo pēdējais ir nelietderīga laika šķiešana.Tāpat kā visas diskusijas ar Tevi.

jekabs19@inbox.lv
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
17.01.2013 15:27
Jā,tā apmēram ir,tiesa gan,zināšanas nāk ne tikai no ortomolekulārās medicīnas,jo tā ir maz attīstīta manuprāt,bet -es to tiešām atzīstu,tāpat kā vēl dažas med. nozares.

jekabs19@inbox.lv
ivars61, bet tu izvairies no atbildes, ja jau esi to visu tiešam studējis gadiem, kā tu saki, tad jau tev nebūs problēmu argumentēt sevi, īpaši tādam kā man, kurš no tā praktiski neko nezin, vaine? Turklāt tu man solīji jau vakar to sarakstu atsūtīt:
http://www.dr.lv/phorum/read.php?3,411873,412009#msg-412009

Un es nekur nesteidzinu, vakar nebija laika, mož šodien arī nebūs, atsūti, kad būs laiks.
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
17.01.2013 15:40
Es rakstīju:

Varu,bet nav laika,atvaino,rītvakar,un par akupunktūru arī ir grāmatas,ļoti daudz,no DJVU un PDF formāta nosaukumus nevaru iekopēt,bet nu neesi naivs-es zinu,kas pasaulē vispār ir izdots!

Kur Tu redzi ka es Tev kko apsolu?Ja es apsolu,tad to noteikti izdaru,bat es taču rakstīju-VARU.
Saproti?Kad būsi mainījis diskusijas manieri un gribēsi tiešām kko uzzināt,tad runāsim.Un es nesaku ka ortomolekulārā medicīna ir vienīgā kas ir izmantojama,drīzāk-ka tās iespējas ir maz izzinātas un izmatotas līdz šim.

jekabs19@inbox.lv
Fakti par vitamīniem.
Agrāk par vitamīniem neviens neko nezināja, bet, neskatoties uz to, cilvēki bija dzīvi un veselāki nekā tagad. Interesants fakts — valstīs ar lielāko vitamīnu patēriņu ir visvairāk smago hronisko slimību. Runa ir par ASV, Kanādu, Austrāliju, Jaunzēlandi un Eiropas valstīm. Skaidrs, ka vitamīni nav vienīgais problēmu cēlonis, tomēr šī likumsakarība ir zīmīga. Šeit un tālāk minot vitamīnus, runa ir par rūpnieciski un sintētiski ražotiem vitamīniem.
Sāksim ar svarīgāko — principā cilvēka organisms šādus vitamīnus var asimilēt ne vairāk par 3%. Tādēļ, pērkot vitamīnus, cilvēkiem jāzina, ka 97% naudas, kas iztērēta vitamīnu iegādei, labākajā gadījumā nonāks podā. Iespējami arī sliktāki scenāriji, bet par to nedaudz vēlāk. Taču ar šiem trijiem procentiem viss nav tik vienkārši. Tā kā vitamīni ir radīti mākslīgi, tiem nav dabīgas mijiedarbības ar cilvēka šūnām — tie bojā šūnas un izraisa priekšlaicīgu organisma novecošanu.
Otrkārt, medicīna nezina, kādos daudzumos vitamīni īstenībā nepieciešami cilvēkiem. Veidojas komiska situācija, ka ASV ieteicamā C vitamīna deva ir 60 mg dienā, Anglijā — 30 mg, Francijā — 80 mg un Itālijā — 45 mg. Rodas iespaids, ka francūži ir divreiz garāki un smagāki par amerikāņiem un dzīvo aiz polārā loka, ciešot no avitaminozes, bet visi angļi, salīdzinot ar pārējiem, ir vienkārši punduri. Tas viss liecina tikai par vienu — šo skaitļu pamatā nav nekādas sistēmas un nav zināms, kā tie tiek aprēķināti. Īstenībā vitamīnu nepieciešamību nosaka daudzi faktori — organisma ķīmija, vielmaiņas ātrums, dzīvesveids, fiziskā un psiholoģiskā slodze, kā arī daudzi citi faktori, kuri ir ļoti atkarīgi no katra indivīda.
Treškārt, līdz šim nav pierādīts vitamīnu lietošanas terapeitiskais efekts. Savukārt, blakusefekti un acīmredzamais kaitīgums gan ir fiksēti vairākos pētījumos. Piemēram, 2007.gadā Amerikas medicīnas asociācijas žurnālā tika minēti interesanti fakti. Izrādījās, ka E vitamīna lietošana palielina priekšlaicīgas nāves risku par 4%, bet A vitamīna lietošana — par 16%. Turklāt bērniem A vitamīna lietošana izraisa matu izkrišanu, redzes traucējumus, galvassāpes un deformācijas. D vitamīns izskalo no kauliem kalciju un izraisa to deformāciju, kā arī izraisa sirds slimības, aterosklerozi un bērnu attīstības traucējumus. Ja to pievieno pārtikā, organisms to neasimilē, lai gan ir zināms, ka saules gaisma ir bezmaksas D vitamīna avots un parasta atrašanās saulē nodrošina šo hormonu nepieciešamajā daudzumā (īstenībā tas ir nevis vitamīns, bet gan hormons, ko cilvēka organisms izstrādā pats). Pieņemts uzskatīt, ka C vitamīna trūkums organismā izraisa cingu un sagrauj asinsvadus. Taču izrādījās, ka C vitamīna lietošana jebkādos daudzumos neliek cingai izzust un neatjauno asinsvadus, bet daži citrusaugi izdara to ļoti ātri. Vēl jo vairāk — ja mātes grūtniecības laikā lietoja C vitamīnu, bērniem pēc piedzimšanas bieži bija izteikts šī vitamīna trūkums. Tas bija saistīts ar to, ka mātes organisms grūtniecības laikā aktīvi izvadīja šo vitamīnu, jo tas ir bīstams bērna organismam savas mākslīgās izcelsmes dēļ. Pēc dzimšanas bērna organisms turpināja izvadīšanu. Tas pats var notikt arī ar pieaugušu cilvēku. Īstenībā organisms var asimilēt C vitamīnu tikai tad, ja tiek uzņemts arī C2 vitamīns, kas, savukārt, atrodams tikai dzīvās struktūrās. Par to nez’ kāpēc neviens neko nezina.
Un visbeidzot, par vitamīnu B12. Īstenībā šis vitamīns neatrodas dzīvnieku izcelsmes pārtikā, kā pieņemts uzskatīt — to izstrādā baktērijas, kas dzīvo cilvēka zarnu traktā. Cilvēka dzīves laikā izstrādātais šī vitamīna daudzums ir kaudzīte 5 mm diametrā.
Manuprāt, šādi notiek tādēļ, ka zinātne skata cilvēku kā bezpalīdzīgu būtni, kura nevar izdzīvot bez citu palīdzības, īpaši bez medicīnas palīdzības. Cilvēks tiek uzskatīts par kaut ko līdzīgu viengadīgam augam, kas dzīvo siltumnīcā un kuram nepieciešams mēslojums. Vitamīnu radīšana ir veids kā «uzlabot» dabu un cilvēku jeb pilnveidot Dievu. Tagad vitamīni jau piespiedu kārtā tiek pievienoti daudziem produktiem, lai tie kļūtu «vērtīgāki». Taču jāpatur prātā, ka cilvēka organismu veidojis Radītājs un šis organisms ir pilnīga sistēma, kas pastāvējusi jau miljoniem gadu, kas jau ir pierādīts fakts. Šajā sistēmā nekas nav jāuzlabo. Cilvēka organismam nepieciešams tikai tas, lai tam netraucē. Cilvēks ir neatņemama daļa no dabas, ko arī veidojis Radītājs — tajā viss ir integrāli saistīts. Radot cilvēku, Radītājs paredzēja arī visu, kas nepieciešams cilvēka dzīvei. Mēs tagad labi zinām, ar ko beidzas centieni mainīt dabu. Tādēļ ēdiet dārzeņus un augļus, ko radījusi daba, un nepārdzīvojiet par vitamīniem, minerālvielām utt. Tas viss ir pieejams dabā dzīvā veidā un pareizajās proporcijās, elementiem dabīgi savstarpēji papildinot vienam otru, kas ļauj mūsu organismam tos asimilēt. Turpretī ar mākslīgi radītajiem organisms vienkārši nezina, ko darīt.

http://blog.shiva.lv/index.php/lv/home/item/7-ayurveda-medecine
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
17.01.2013 16:47
nu jau Šiva tas guru.

arhibīskaps Jānis un arhibīskaps Zbigņevs gan nekā nav teikuši par vitamīniem...

Šī tēma var aiziet līdz 50 lpp., tāpat kā Amway plāpu sadaļā, un tāpat neviens nekā nebūs pierādījis.
Iepriekšējā komentāra autoram gribētos pajautāt, no kurienes tāda informācija? Piemēram, vai atbilst taisnībai šie apgalvojumi: "Agrāk par vitamīniem neviens neko nezināja, bet, neskatoties uz to, cilvēki bija dzīvi un veselāki nekā tagad", "valstīs ar lielāko vitamīnu patēriņu ir visvairāk smago hronisko slimību" vai "principā cilvēka organisms šādus vitamīnus var asimilēt ne vairāk par 3%"? Nemaz nerunājot par pārējo sviestu, kas tur sarakstīts.
teksts jāsaprot kopumā...
Piem., es pieturos pie viedokļa, ka katrā organismā ir dabiski pašregulācijas mehānismi utaml. idejām, proti, ka katra cilvēka organisms pats vislabāk spēj asimilēt sev vajadzīgās vielas vajadzīgos (individuāli) daudzumos no normāiem pārtikas produktiem.
Kopumā vai nē, bet vismaz tas konkrētais teksts ir pilns ar kļūdām, tāda informācija nekādā veidā nepārliecina. Un zinātnieki ir pierādījuši, ka vitamīni (parasti, sintētiskie) atsevišķos gadījumos var būt nepieciešami un var būt arī lieki.
Es nerunāju par atsevišķiem gadījumiem, kad vitamīnu kurss (pasvītroju vārdu KURSS) ir ok!
bet nu ne jau AR IDEJU "Vitamīni DZĪVES NORMA" :)
+ no zinātniskā simpozija šeit arī ir ļoti tālu... :))
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
17.01.2013 20:36
.

Es domāju, ka Tevs koments ir ne tikai nevērtīgs bet arī vēl kaitniecisks... :(

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
17.01.2013 22:03
Es zināmā merā pievienojos (.) Daba pie cilvēka radīšanas ir strādājusi miljoniem ja ne miljardiem gadus.
Vitamīnu bums ir tikai no kādiem 1950 gadiem. Farmaceitiskai industrijai- tie ir miljardiem lieli ienākumi.
Mums mēģina iestāstīt visu ko. Piemēram par margarīna derīgumu. Izradās ka margarīns ir viena no cilveku radītām kaitīgākajām vielām.
Vitamīni jālieto tikai konkrētu indikāciju gadījumos.
PSRS pētījumi kara laikā pierādīja, ka dabīgais vitamīns C (citroni) ir daudz iedarbīgāks uz ievainoto un slimo ārstēšanu , nekā mākslīgais vitamīns.
Neņemos noliegt pilnīgi vitamīnu nepieciešamību. Bet tikai tādos gadījumos, kad organisms pats tos neuzņem vai neražo.
Piemēram somu ārsti B12 vitamīnu lieto ar ļoti lielu uzmanību. Mazās devās un reti. Tikai 1x 15 dienās vai pat mazāk. Un tikai ļoti nopietnos gadījumos.
Ēdiet augļus,dārzeņus,riekstus un "dzīvus " produktus" un nekādi mākslīgie vitamīni nebūs vajadzīgi.



Edited 1 time(s). Last edit at 17.01.2013 22:05 by Mazdakteris1.
ku! - ko lai saka, vairāk piedomā par imunitātes stiprināšanu, nevis mikroorganismu iznīdēšanu... :)
Re: Uz pierādījumiem balstīta medicīna un klīniskie izmēģinājumi
17.01.2013 23:02
Tiešām,nevērtīgi un kaitnieciski komentāri.

jekabs19@inbox.lv
Kas kaitīgs?
Vai kaitīgi ir lietot dabisko vitamīnu avotus (dārzeņus, augļus, ogas, piena produktus, zivis, riekstus utaml.)????
no comments!
p.s. ieteiktu apciemot Tibetas mūkus un apjautāties par sintētisko vitamīnu lietošanu "vērtīgumu"...
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 1 pieskaita 7?
Ziņa: