Meitai domas par nâvi.

Aizsāka Roberts 

Mûsu meita(11gadi) arvien bieþâk pie katras sîkas problçmas prasa par dzîves jçgu,nâvi.Ko darît iesakiet?

zâlîte
Re: Meitai domas par nâvi.
12.07.2005 13:06
censties atbildçt uz meitas jautâjumiem.
Re: Meitai domas par nâvi.
12.07.2005 13:21
Noteikti censties atbildçt. Papçtît, kas ir viòas draugi, kâdas grâmatas lasa (ja lasa). Bieþi bçrni atkârto sveðu viedokli, vai kopç savu autoritâti. Mçìinât atrast tâdu nodarbi, kas viegli padodas un ir interesanta.
Re: Meitai domas par nâvi.
12.07.2005 13:33
:( Ðausmas! 11 gadîgi sâk domât par tâdâm lietâm...:((((

Pieòemu, ka viòa jâsûta kâdâ sportoðanas pulciòâ.
Piemçram peldçt, dejot, tagad modç (cik nu es saprotu un zinu) esot todes.
Baigi forða un radoða atmosfçra ir visâdos teâtra pulciòos.

Aktîva sportoðana uzlabo omu, palîdz atbrîvoties no stressa, stimulç vispârçjo organisma veselîbas stâvokli.

Piekrîtu plantam - jâveic pçtnieciskais darbs!

Varbût, ka bçrns garlaikojâs vai dara kaut ko, kas patîk Jums un nevis viòai paðai?

Atrodiet viòâ talantus (to, kas padodâs) un attîstiet tos!
...
Re: Meitai domas par nâvi.
12.07.2005 13:35
Visi beerni iziet cauri shaadam posmam. tik ne visi uzdriikstaas runaat par to ar vecaakiem.
Re: Meitai domas par nâvi.
12.07.2005 13:42
Nepiekrîtu ...!
Man nebija tâdu domu! Es biju apkrauta ar visâdiem pulciòiem, draudzençm, faòíiku krâðanu un mainîðanu un palaidnîbu darîðanu, ka man vienkârði nebija laika drûmâm domâm! Bez tam man arî nebija tâda informâcija par ðâdâm tçmâm pieejama, lai es izdomâtu, ka par to ir jâdomâ!
Nu varbût es vieta tâda nenopietnâ!:/
Diana
Re: Meitai domas par nâvi.
12.07.2005 13:48
Nu man paðai ar nebija tâdu domu. It nekad. Man tâdâ vecumâ ðíita, ka nâve uz mani neattiecas, lai kaut kad tad nomira vectçvs.
Taèu mans bçrns gan arî prâtuïoja par ðo lietu. Mani tas ïoti baidîja, nervozçju. Domâju, ka bçrni ir daþâdi. Viòam bija `12-13 gadu. Tagad 15 un ir optimistiskâks, nedzird vairs tâ runâjam. Vismaz neesmu tâ manîjusi.
...
Re: Meitai domas par nâvi.
12.07.2005 13:49
Piegushie taas uztver kaa druumas domas. Beernam ta sir pasaules izzinjas process. Taapat kaa par to no kaa rodas beerni...
Tas, ka Tu neatceries, nenoziimee, ka nebija...
laimite
Re: Meitai domas par nâvi.
12.07.2005 13:54
nu nu ... katram beernam - par stipru teikts!
Cik sevi atceros, man tadas dumiibas galvaa nenaaca, jo ljoti miileeju dzivi. Vieniigi ap 14 - 15, kad sakas dazzaadas pusaudzu probleemas, bija domas par aizmukssanu no maajas.

Robert, ar steigu pafiltree vinjas dziivi - kadi draugi, kaada iteratuura, kaadi neta saiti, muuzika utt vinai passlaik aktuaali.
Un - vai pietiekossi izraadiet vinai savu milestibu , uzmaniibu. Varbuut tadas runas domaatas uz to - lai pieverstu uzmanibu, raditu, ka taa truukst? Vai ari - beerns nesaprot, ko tas noziimee, tadejaadi runaa un skataas vecaaku reakciju ...
Katraa zinjaa paveero - varbuut ir kaadas probleemas skolaa, varbuut tur vinju nenoveertee...
Re: Meitai domas par nâvi.
12.07.2005 13:55
Dzîves jçgas meklçjumu posmu, protams, pârdzîvo visi. Bet tomçr drusciò vçlâkâ vecumâ. Bet te ir savienojums sîkas problçmas => dzîves jçga, nâve. Var jau bût, ka atrisinâjums vienkârðs, bet vienalga uzmanîbas vçrts. Es savâ bçrnîbâ domâju par dzîvi, kâ pârejoðu parâdîbu, katru reizi, kad mamma izpirka kârtçjo medicînas enciklopçdijas sçjumu. Klases biedra pçkðòâ nâve (meningîts) apmçram tajâ paðâ vecumâ, arî lika aizdomâties par ðo tematu. Bet ïoti îsu brîdi. Bçrni slikto cenðas aizmirst âtri.
Man ir paziòas - skolotâjas, kuras saka, ka bieþâk un bieþâk dzird no bçrniem, ka dzîve ir bezjçdzîga, ka viòi negribot dzîvot. Tas ir tâdçï, ka bçrni nesaprot dzîves jçgu, viòiem nestâsta, ka eksistç Dievs, Kurð mîl tos bçrnus un visus cilvçkus uz zemes, ka Viòð ir râdîjis cilvçkus lai bût saskarsmç ar mums. Viòð var aizpildît to iekðçjo tukðumu mûsu sirdî, kuru nekas nevar pilnîgi aizpildît: nedz peldçðana, dejoðana, sportoðana, nedz
teâtra pulciòð. Kâpçc paðnâvîba agrâk bija rçtâk sastopama? Cilvçki zinâja, ka tâ ir grçks, un baidîjâs nokïût ellç. Un kad pçc nâves mçs stâvçsim Dieva priekðâ, tad Viòð mums prasîs atbildi: "Vai tu paskaidroji savam bçrnam dzîves jçgu?" Bet mçs atbildçsim, ka mçs paði nezinam, kâdçï dzîvojam, kâ mçs varam kaut ko paskaidrot. Bet Dievs taèu mums iedeva Savu Vârdu - Bîbeli! Tur ir atbildes uz visiem svarîgiem jautâjumiem.
Re: Meitai domas par nâvi.
12.07.2005 14:11
Jâ, jâ... un tagad apjukuðu bçrnu sabarosim ar bailçm, ka Dievs visu redz, atriebj lîdz 9 augumam un kad nomirsi, tad atbildçsi par visu un nonâksi ellç un degsi mûþîgas elles liesmâs!

Olga, kâdai konfesijai/sektai Tu piederi?
laimite
Re: Meitai domas par nâvi.
12.07.2005 14:12
olga, vai tev neliekas, ka taa ir apzinaata beerna "ieprogrammeesana"? par Dievu berniem ir jastasta tad, kad passi jautaa ...
taa ir tikai ticiiba, kas nav piespiedu kaartaa jamaaca - ticiba ir katra briiva izveele.

diemzeel man, kas gribeeja ticeet, gaja bazniicaa, luudza dievinu katru vakaru - triis smagi notikumi ticiibu tam kungam sagraava ...

Biibeli galu galaa kaads ir uzrakstiijis ... un ar ticiibu ir tik daudz ljaunu lietu vadiits un dariits (kari ...) ...

Katrs dara kaa grib. Beernu var laist svetdienas skolaa, bet tikai tad, ja vinjam tur patik. Vairaak ... ja gribees, tas naaks ar laiku ...
TEOas
Re: Meitai domas par nâvi.
12.07.2005 14:16
nu jaa, cilveeki dazhaadi... Man bija saskare ar miiljaas vecmaaminjas naavi 2.gadu vecumaa un kopsh taa laika saaku domaat par naavi - kas taa taada ir (filozofiski)... Jo lielaaka kljuvu, jo vairaak par to meedzu aizdomaaties... Tachu, paraleeli shiim domaam bija arii viss paareejais, kas nu kuraa vecumaa... Taa arii uzaugu, laiku pa laikam atgriezhoties pie shiim domaam par naavi...
Taa ka, labi vien ir, ka Juusu meita pastaasta Jums, kaadas domas nodarbina vinjas praatu, un tajaas nav nekaa "aizdomiiga"... Sliktaak buutu, ja vinja nokluseetu un neuzticeetos Jums, jo vienatnee ar taadaam domaam ir gruuti, pat traumeejoshi...
Piemeeram tagad, kad man ir jau 39.g., es varu tikai pabriiniities, kaa cilveeki iznieko savas dziives, dziivodami maldiigaa iluuzijaa, ka vinjiem ir doti 70-80-90. NEmirstiibas gadi...
Dziivs nedriikst nezinaat pats savas dziivoshanas aatrumu...
seerga
Re: Meitai domas par nâvi.
12.07.2005 14:20
normaali jautaajumi! es shajaa vecumaa arii par to domaaju un ne tikai par to. muusdienaas cilveeks pieaug daudz aatraak, vinjam ir pieejama daudz plashaaka informaacija un daudz briivaak, nekaa padomju laika paaudzei. ar beernu vajaga runaat. mana mamma vienmeer ar mani runaaja un par jebko. tas ir tas pareizaakais.
to Dusma

Ja jûs redzçtu manu meiteni, tad nevarçtu teikt, ka kâds viòu biedç :) Viòa ir ïoti dzîvespriecîga un gudra meitene savos 3 gados. Es stâstu meitai galveno: ka Dievs mûs mîl, bet ienîst grçku. Starp citu, Jaunajâ Derîbâ nav minçts par Dieva sodu bçrniem savu vecâku dçï.....
seerga
Re: Meitai domas par nâvi.
12.07.2005 14:33
Olga

varbuut nevajaga beernam 3 gados ar Dievu uzbaazties. vinjam pasham pie taa jaanonaak. man ir draugos pareizticiigie un es redzu, kaa vinji savus beernus audzina. beerni pashi redz, ka vecaaki iet tajaa bazniicaa un vinjiem ir ljauts pashiem izveeleeties vai arii vinji to grib, bet shitaa uzbaashanaas ir viens aarpraats, ko var stuukjeet mazam beernam galvaa kaut kaadus murgus par greekiem..:/ driizaak peec sektas izklausaas.
Re: Meitai domas par nâvi.
12.07.2005 14:39
Olga, ir daþâdas (kristîgâs) kofesijas, arî sektas, blçþi, vâjprâtîgie utml., kas izkropïo izpratni un attiecîbas ar Dievu, tâpçc es jautâju -

Kâdai konfesijai/sektai Jûs piederat?

Ar Kristietismu paðlaik notiek tas pats, kas ar Muslimu - tiek izkropïoti Svçtie Raksti, viss tiek traktçts pçc attiecîgas modes un politikas vajadzîbâm un es uz to raugos ar ðíebinâjumu un nicinâjumu!
Un jo skaïâks ir sludinâtâjs, jo greizâkos spoguïos viòð skatâs!

Uzskatu, ka mûsdienâs reliìijai(-âm) ir drîzâk zinâtniska loma un bçrns ir jâiepazîstina ar daþâdâm reliìijâm un ja viòð izvçlâs kâdu no tâm pieòemt, tad tâds ir viòa ceïð!
laimite
Re: Meitai domas par nâvi.
12.07.2005 14:39
Ak shausmas ... apr greekiem utt ... juus apdomaajat, ko daraat! Ja nu veel par miilestiibu ... nu, ok, lai buutu ...
bet par greekiem ... tas nelaimiigais beerns tak baidiisies vissu muuzu ko ne taa izdariit , bus iedziits nearsteejamos kompleksos ... galu galaa - kaa vinam skolaa klaasies ...
to Laimite

Vai jûs varat pajautât par kaut ko, par ko jûs nekad nedzirdçjât? Piemçram, mana meitene man nejautâ, ko nozîmç: "nâtrijs", jo es nelietoju ðo vârdu savâ ikdienâ. Bet Dievs ir mans Glâbçjs un mîïoðais Tçvs, es sarunâjos ar Viòu katru dienu kopâ ar vîru un mûsu meiteni, mçs lasam Bîbeli un cenðamies dzîvot pçc Bîbeles. Mçs katru svçtdienu visi kopâ ejam uz Lûgðanas namu. Dievs mûsu ìimenç nav sausa reliìija, bet Viòð ir mûsu dzîve.

Vai ziniet, kâ var pârbaudît savu ticîbu? Ir tâds teiciens: Îstie draugi tiek pârbaudîti nelaimç. Tâ arî îstâ ticîba Dievam pârbaudas cieðanu ugunî (lasiet Jçkaba vçstuli 1.nod. 3.pantu, 1.Pçtera 4:12, kâ arî Îjaba grâmatu - viss atrodams Bîbelç).

Lai Dievs jûs svçtî un atjauno jûsu ticîbu!

Ar cieòu, Olga.
Re: Meitai domas par nâvi.
12.07.2005 15:01
Nu jâ, Lûgðanas nams.....
to Dusma

Mçs esam evaòìçliskie kristieði, kuri tic Dievam un Viòa vârdam- Bîbelei. Tâ nav sekta. Teikðu vçl, ka mûsu konfesija ir treðâ oficiâli atïauta mûsu valstî.
seerga
Re: Meitai domas par nâvi.
12.07.2005 15:09
Olga, tad man kaa nekristietei, kas nedziivo peec Biibelee rakstiitaa un tml. izskaidrojiet, luudzu, kas ir Dievs? man vienmeer tas ir intereseejis...
TEOas
Re: Meitai domas par nâvi.
12.07.2005 15:13
Olga:

nez... nez... kas taa par konfesiju...????

Varbuut pastaastiet, kaa tur nokljuvaat, kas Juusu dziivee bija noticis, ka esat kljuvusi (manupraat) par religjiozo fanaatikji?
seerga
Re: Meitai domas par nâvi.
12.07.2005 15:18
tie, kas tieshaam tic Dievam, iet regulaari uz bazniicu, ieveero gaveeni un tml. fiichas - paarsvaraa tie ir katolji un pareizticiigie, tie nestaigaa un nebljauree pa visu pasaule Dievs ir muusu pestiitaajs un tml. shii jau ir uzbaashanaas ar religjiju un savu dziives uztveri, ja tici Dievam, tad tici, dziivo ar to un nebaazies citiem virsuu. taa ir tava pasaule, ne maneejaa. ja kaadam ir interese un kaads tev ko jautaa, tad pastaasti, tas ir tas, kaa dziivo katolji un pareizticiigie, nu vismaz, cik man ir bijusi saskare ar sho konfesiju jeb kaa to pareizaak deeveet, paarstaavjiem.
ir ljoti intereseanti klausiities par shiim lietaam, bet tieshaam no cilveekiem, kas kaut ko sajeedz tajaa visaa, nevis tiem, kas iet uz Luugshanu namu (ei sazin kaadu veel) un tikai lasa biibeli tulkojot to pa savam un dzenot galvaa visas shiis lietas mazam beernam, kuram ir jaattiistaas, jaadziivo, jaabauda beerniiba, lai man piedod, bet arii jaagreeko! jo citaadi nav iespeeju guut pasham savu dziives pieredzi un maaciities no kljuudaam!
jana
Re: Meitai domas par nâvi.
12.07.2005 15:23
Es atceros kad man bija kaadi 7-8 gadi es kaadaa filmaa ieraudziiju naavi - taadu vecu vecu kaulaino tantuku. Kas taa bija par filmu jau neatceros, peec kaut kaadas pasakas motiviem jebkuraa gadiijumaa. Nekas jau tur tik shausmiigi traks nebija tajaa filmaa, bet beernam tak psihe ir juutiigaaka un es peec tam to naavi redzeeju saapnii katru nakti vairaakus meeneshus. Un tas bija pa tiesham bailiigi. Parasti tur bija it kaa loti daudz cilveeku un mani vecaaki un braalis arii starp viniem, un tad peekshni kaut kaadaa stuurii paraadaas naave un tad es zinaaju ka kaads nomirs un shausmiigi baidiijos ka tas buus kaads no tuviniekiem. Peec kaada laika tas paargaaja. Bet es shos saapnjus veel joprojaam atceros loti labi, kaut gan ir pagaajushi gandriiz 20 gadi. Nevareetu teikt ka tas ietekmeeja manu dziives prieku vai ko tam liidziigu, bet praatot par naavi, gan praatoju. Taa ka Robertam varu tikai dot padomu runaat ar meitu jo vairaak, jo labaak. Es par saviem saapniem un vispaar par naavi ar vecaakiem nerunaaju, bet tagad domaaju, ka vajadzeetu. Vini buutu izklausiijushi un man iespeejams buutu palicis vieglaak ap sirdi.
to seerga

Dievs ir sûtîjis Savu Dçlu - Jçzu Kristu, Kurð ir parâdîjis, kas ir Dievs. Lasot Bîbelç par Jçzu Kristu, mçs varam uzzinât, kâds ir Dievs. Varu ieteikt palasît Jâòa Evaòìçliju 1. nodaïu 1.-4.pantus:

"Iesâkumâ bija Vârds, un Vârds bija pie Dieva, un Vârds bija Dievs.
Tas bija iesâkumâ pie Dieva. Caur Viòu viss ir radies, un bez Viòa nekas nav radies, kas ir. Viòâ bija dzîvîba, un dzîvîba bija cilvçku gaisma..."

Un 14. pants: "Un Vârds tapa miesa un mâjoja mûsu vidû, un mçs skatîjâm Viòa godîbu, tâdu godîbu, kâ Tçva vienpiedzimuðâ Dçla, pilnu þçlastîbas un patiesîbas."

Dieva svçtîbu jums,
Olga
TEOas
Re: Meitai domas par nâvi.
12.07.2005 15:41
...nu SKAIDRS!
Juus, Olga, tieshaam esat kaut kaadas sektas religjiozaa fanaatikje!!
seerga
Re: Meitai domas par nâvi.
12.07.2005 15:57
jaa.. taa i nepateica man, kas ir Dievs. :(
to seerga

Dievs ir mîïoðs Tçvs tiem, kuri tic Jçzum Kristum un lûdza Viòam grçku piedoðanu, bet bargs Tiesnesis tiem, kuri nepieòçma Jçzu, kâ savu personîgo Glâbçju un dzîvo tâ, it kâ Dievs neeksistç.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 9 pieskaita 18?
Ziņa: