Meitai domas par nâvi.

Aizsāka Roberts 

seerga
Re: Meitai domas par nâvi.
12.07.2005 16:12
muljkjiibas!

nu redz, kaa nezkaapeecJeezu taa izcelj.. brrr.. toch sektanti!
laimite
Re: Meitai domas par nâvi.
12.07.2005 16:30
Jaa, jaa - iistus draugus paarbauda ... MURGS!!!!!!!!!!!

kaads sakars ar iistiem draugiem ir tuvu cilveeku BEZJEEDZIIGAI (ko vareeja noveerst) naavei ...
maates slimiibai (kas ir daasnaakais cilveeks pasaulee, nevienam neko ljaunu savaa muuzza nav dariijis) un
dziivesdrauga gandriiz neaarsteejamai slimiibai ...

kaads murgs! nu gan juus mani sadusmojaat ...

sapnju pasaule un viss

mees katrs kaut kam ticam un tas ir muusu dievs. DIEVS ir vienkaarsi valodas vards kaadam ticiibas iemiesojumam ...

mees katrs ticam kaut kam un tas ir muusu mierinaajums ...
seerga
Re: Meitai domas par nâvi.
12.07.2005 16:50
mhm, paintereseejos par nosaukto religjisko konfesiju vai kasvinjatur...



http://www.lea.lv/kas_mes_esam.html
Mulders
postmodernisms
12.07.2005 16:57
Nu vot ij esam iedziivojushies postmodernisma "patiesibas nav, jeegas nav" sekaas. Karoche cilvji... skukjeenam vajag miilestiibu un uzmaniibu, shamaa ir tiinis un tiinja vecums ir gruuts vecums... Beerns meklee sevi... Olga ieteica vienu no risinaajumiem - religjija! Bet tik pat labi der hobijs vai kaadas citas intereses. Driizaak jau jautaajums buutu pedagogiem un psihologiem, ko dariit ar shitaam tiinju depresijaam!
Es ar savu 11gadîgo meitiòu runâju daudz un par visâm tçmâm kas viòu interesç.Nodarbinâta ar pulciòiem man ðíiet kad ir pietiekoði.Gadu gâja uz karatç viòai nepatika es atïâvu neiet,basketbols bij seðus mçneðus ,noprotu kad sports nesaista meitu jo nepatîk arî skolas sporta nodarbîbas.Èetrus gadus spçlç teâtra pulciòâ,tikpat dzied korî un ansamblî ar kori katru aprîli brauc uz Poliju kur notiek festivâls kristîgajâm dziesmâm .Pagâjuðâ mâcîbu gadâ sâka i.et rotaslietu,floristikas un zîmçðanas pulciòos.Pulciòos nespieþu iet tos meitiòa izvçlâs psti.Pçc rakstura viòa ir ïoti nopietna pat pârâk savam vecumam ,viòa ir cînîtâja kâ saka klases audzinâtâja ja kas nesanâk nenokar galvu bet mçìina atkal.Par dzîves bezjçdzîbu un nevçlçðanos dzîvot uzinâju no dienasgrâmatas kuru meitiòa raksta un es slepus to lasu.No mums aizgâja vectçtiòð kad meitiòai bij seði gadi unðogad ðíîrâmies no viòas mîïâ sunîða kuru bijâm spiesti trîs gadus atpakaï aizvest uz laukiem jo mâjas saimniece aizliedza mums turçt.Kaut ko es noteikti esmu palaidusi meitas audzinâðanâ garâm .Mani tas ïoti uztrauc un neziòa biedç
ansis par jçgu
Re: Meitai domas par nâvi.
13.07.2005 01:20
Robert? (Roberta?)
Ir jau tâ, ka bçrni redz un saprot daudz vairâk, nekâ vecâkiem reizçm gribçtos. Tai skaitâ par dzîvi un par nâvi. Viòi redz par to, kas notiek tavâ dzîvç - un, visticamâk, viòa prasa sev - vai viòa gribçtu dzîvot tâ pat? Vai ðâda dzîve ir jçdzîga? Ja jâ, tad kâda ir ðîs Tavas - Robert/a dzîves jçga? Un, ja Tu pati nespçj uz to atbildçt, tad kâ lai Tava meita atbild? Varbût viòa meklç atbildi par ðo kaut kur citur - atrast kâdu dzîves modeli, kurð ir jçdzîgs, kuram viòa varçtu pieslieties, sekot, atkârtot. Bet diemþçl, tas kas mûsu dienâs patçrçtâju kultûrâ ir apkârt redzams, nespçj iedvesmot uz kaut ko tik lielu kâ Dzîve. Tâpçc arî rodas domas - drîzâk gan ðaubas - par dzîves jçgu un domas par nâvi.

Ko darît?
Runât ar meitu - atklâti, neslçpjoties, un galvenais - godîgi. Atrast laiku priekð ðîm sarunâm - tik, cik ir vajadzîgs (tâs var bût stundas vienâ reizç un dienas, mçneði, gadi ilgtermiòâ). Nesteigties ðo jautâjumu risinâðanâ. Nebaidîties no tâ, ka kaut ko nezini, vçl neesi atklâjusi (ko kâ vecâkai it kâ vajadzçtu zinât).

Dzîvei ir jçga - ja jau esam dzîvi. Ir jçga arî tad, ja ðobrîd to neredzam. Viena no lietâm, kas pieðíir dzîvei jçgu, kâ reizi ir nâve - jo tas nozîmç, ka Tev lietas ir jâpaspçj izdarît - tas nozîmç, ka Tev ir jâizvçlas, kas ir svarîgs un kas ir mazâk svarîgs - jo visu nepaspçsi - jo Tavs laiks ir ierobeþots - jo dzîve reiz beigsies. Tas, kas ir svarîgâkais dzîvç, arî ir dzîves jçga. Un tâs dçï ir vçrts dzîvot :)
TEOas
Re: Meitai domas par nâvi.
13.07.2005 01:43
Atljaushos izteikt tikai kaadus mineejumus...
Varbuut Juus pati juutaties vientulji un taapeec Juus it kaa biedee Juusu meitinjas tieshaam nopietnie jautaajumi... Manupraat uztraukumam nav iipasha pamata... Juusu meitinja ir aktiiva, centiiga, un tagad no beerna pamazaam kljuust par pusaudziiti...
Nedomaaju, ka buusiet palaidusi garaam kaut ko sevishkji buutisku... Priecaajieties, ka Jums ir tik jauka meita! Varat parunaat ar vinju par to, kaadas ir vinjas fantaazijas, par ko vinja gribeetu kljuut, kad buus izmaaciijusies, ar ko nodarboties? Nu Juus jau pati to visu zinaat...
Jums varu ieteikt palasiit kaadu veertiigu graamatu par pusaudzhiem, kaa arii kaut ko citu, kas interesee... Tagad tieshaam ir tik daudz jauku graamatu, kas var arii nodereet kaa dazhaadu atbilzhu mekleejumu avots...
Irçna
Re: Meitai domas par nâvi.
13.07.2005 08:54
>laimite
Ir saprotamas Tavas dusmas, tomçr kïûda ir uzvelt atbildîbu par notikuðo Dievam. Tâ vietâ labâk painteresçjies, kâ cilvçki paði piesaista sev slimîbas. Dievs ðajâ procesâ neiejaucas. Lai arî cik labs nebûtu cilvçks no lîdzcilvçku viedokïa, ir lietas, ko viòð dara nepareizi no Dieva viedokïa. Nâve nav jâuztver kâ sods, vismaz kristîgajâ reliìijâ. Turklât, padomâ arî par to, kurð îsti tika sodîts, - varbût paði palicçji nebija pelnîjuði ðâdu cilvçku sev lîdzâs. Nâves patieso jçgu un bûtîbu Tu nevari izskaidrot. Tev ir atòemta mamma un Tu dusmojies, jo tev liekas, ka tas ir nepareizi. Tas ir cilvçcîgi, tomçr ïoti ðaurs viedoklis. TU to nevari izskaidrot, bet tas nenozîmç, ka tam nav izskaidrojuma.
>Roberts
Vienîgais, ko Tu vari darît, - mîlçt bçrnu un ïaut, lai viòa Tev uzticas. Varbût ikdienas steigâ nemaz nepamani, ka bçrns jûtas vientuïð, lai gan ir visâdîgi aprûpçts. Mums ar vecâko meitu (viòai gan tikai 7) ir tâds ikvakara rituâls, kad mçs runâjamies kâdas 5minûtes divatâ par to, kas viòai uz sirsniòas. Ðajâ laikâ es pieòemu visu, ko viòas saka, nedusmojos, nerâjos, neapsmeju (jo reizçm tâs "problçmiòas" ir tâdas, ka mums, pieauguðajem, nesaprast), bet klausos un piederu bçrnam. Ir labi pirms nakts miega izrunât to, kas sakrâjies.
Tu teici, ka meita raksta dienasgrâmatu? Tas nozîmç, ka viòai vajag vienkârði izlikt domas, negaidot nekâdu vçrtçjumu, nosodîjumu, problçmu noniecinâðanu utt. Esi TU viòas dienasgrâmata.
laimite
Re: Meitai domas par nâvi.
13.07.2005 09:33
Tu ko te muldi Ireen! Lasiit vajag iemaaciities, pirms rakstiit!

Ziepes un s... tev uz meeles , mana mamma staigaa uz siis zemiites ljoti dziiva ...

Izlasi kaartiigi, pirms ver muti valjaa!

Nu gan saniknojos no passa riita!

Te vispaar runa bija par dievu, nevis kaut ko, kam nav izskaidrojuma ...
Un kurs te uzvelj vainu dievam?? ... nu gan!

Es vienkaarsi saku, ka nav nekaadas jeegas akli ticeet biibelee rakstiitajam, jo galu galaa ... taa ir tikai graamat, to kaads ir uzrakstiijis ... lai pakljautu ... un stulbaakais ir tas, ka cilveeki to saprot, bet ... laika gaitaa iedziitaas bailes nelauj to klaji atziit ...

Tak izlasi kaartiigi arii iepriekss lasiito, ja veelies izteikties!

Un viedoklis ir mans, taapat kaa tev - tavs, tak ðto ...
Dace, ceru, ka Jûs pati saprotat, ka ir ârkârtîgi necienîgi slepeni lasît cita personîgo dienasgrâmatu.
svece
Re: Meitai domas par nâvi.
13.07.2005 09:42
Liekas, ka meitene nerunâ tukðu... parasti tâdi "nâves izzinâtâji" skaïi bïaustâs, stâsta vecâkiem utt... bet ja tas notiek klusîba (dienasgrâmatâ) tad varbût vajag nopietnâk pievçrst tam uzmanîbu...
iespçjams, ka tâ ir depresija - kuru noteikti vajag izârstçt, ja neârstç tad, ðîs slimîbas atrisinâjums ir paðnâvîba...
vajag aiziet pei psihologa, psihiatra...
Par reliìiju - nevajag pârforsçt... esmu redzçjusi, kâ cilvçks izjauc sev visu dzîvi, lai pievçrstos reliìijai - pçc tam viïâs... un tagad ir uz ielas - bez dzîves jçgas.... visam jâbût lîdzsvarâ - tikai tik cik paðam prasâs..
un liekas dîvaini, ka Olga tik ïot cenðas sludinât savu reliìiju un meklç attaisnojumu/pamatojumu Bîbeles nodaïâs un pantos - laikam tomçr ðim cilvçkam ir problçmas - zemapziòa tomçr saprot, ka reliìijâ nav viss tik tîrs un balts kâ izskatâs - tapçc jâpamato un jâattaisno, tas ka Dievs tieðâm ir un palîdz....
Irçna
Re: Meitai domas par nâvi.
13.07.2005 09:56
>laimite
"diemzeel man, kas gribeeja ticeet, gaja bazniicaa, luudza dievinu katru vakaru - triis smagi notikumi ticiibu tam kungam sagraava ..."
Taisni ðo teikumu es iztulkoju kâ vainas uzvelðanu Dievam. Tu ticçji, bet Viòð Tavu ticîbu neattaisnoja.

Bet paskaties pati uz saviem niknajiem tekstiem. No tiem pilnîgi sçra smaka nâk. Kamçr Tu bûsi tik þultaina, Tevi ne tas vien var piemeklçt, vienalga, kam Tu arî ticçtu vai neticçtu.
Re: Meitai domas par nâvi.
13.07.2005 10:47
Vispâr jau, piedodiet, pa purnu par to, ka lasi meitas dienasgrâmatu!!!
Cilvçks aug un ir personîba, un ir lietas, kas ir tikai viòas îpaðums, kur Tu nedrîksti pârkâpt robeþu un bâzt savu degunu!
Tev trûkst respekta un cieòas pret savu meitu un LÛK, kur ir tâ problçma!

Bçrni redz un saprot daudz vairâk, nekâ pieauguðie to gribçtu/bûtu izdevîgi/vienkârði.

Vai Tu pati gribçtu, ka kâds lasîtu Tavu dienasgrâmatu?

Vai ìimenç ir arî tçtis???
Vai bçrns netiek pârpîèkâts ar pulciòiem?
Vai viòai skolâ ir arî draudzenes ar kurâm viòa pçc skolas var tusçt piemçram pie Tevis mâjâs vai pagalmâ?

=================
Daþreiz bçrniem pietrûkst "space", kad vecâki/-ks ir "overprotective"!
Too much love in a wrong direction!
cita mamma
Re: Meitai domas par nâvi.
13.07.2005 11:45
Dusmai

Vai Tev ir bçrni pusaudþu vecumâ?...
Es arî ,varbût sâtana vai dieva rokas vadîta palasîju meitas dienasgrâmatu un...tikai tâ uzzinâj
Re: Meitai domas par nâvi.
13.07.2005 11:49
Bçrns ir jâmîl, beznosacîjuma mîlestîba jâjût bçrnam, bçrns kam apkârt bûs mîloði labi cilvçki nedomâs par nâvi, jeb precîzâk - tâ otra realitâte - nâve ïaus bçrnam vçl pilnîgâk izjust mîlestîbu. Bçrns ir jâciena, jârespektç no piedzimðanas brîþa viòa individualitâte, jâïauj bçrnam bût brîvam spriedumos, pieauguðajam piedaloties ar savâm pârdomâm, ieteikumiem, bet nekâdâ gadîjumâ ne ultimâtiem. Un vçl ir jâïauj bçrnam arî ciest un pârdzîvot un jo lielâks bçrns jo iejûtîgâkiem un gudrâkiem ðai ziòâ jâbût vecâkiem.
No savas bçrnîbas varu teikt, ka man vienîgâs traumas bija no vecâku strîdiem. Mâte manam tçvam strîdos bieþi teica, ka viòa ies kârties, tçva vâjîba bija skaistas sievietes un kad es visu to otrâ istabâ dzirdçju, tad ðausmîgi raudâju, jo tçva neesamîbu es varçju pieïaut, bet kâ iedomâjos, ka nebûs mammas , tâ man likâs ka man arî dzîves vairs nebûs. Domâju, ka ieðu mammai lîdzi un kâ tas bûs. Daþreiz iedomâjos, ka vajadzçtu bût paðai miruðai un tad vecâki nestrîdçtos un sçrotu par mani.



madara
xxxx
Re: Meitai domas par nâvi.
13.07.2005 11:50
Dusmai

Vai Tev ir bçrni pusaudþu vecumâ?...
Es arî ,varbût sâtana vai dieva rokas vadîta palasîju meitas dienasgrâmatu un...tikai tâ uzzinâju,ka v
Cita mamma
Re: Meitai domas par nâvi.
13.07.2005 11:52
Dusmai

Vai Tev ir bçrni pusaudþu vecumâ?...
Es arî ,varbût sâtana vai dieva rokas vadîta palasîju meitas dienasgrâmatu un...tikai tâ uzzin%E
Re: Meitai domas par nâvi.
13.07.2005 11:52
Nç, man nav bçrni, bet mana mamma zaudçja jebkâdu uzticîbu manâs acîs, kad izlasîja manu dienasgrâmatu 15 gadu vecumâ.
Un tur, protams, bija sarakstîts viss tas, ko tajâ vecumâ domâ sâkot ar puiðiem un beidzot ar to, ka skola ir stulba.
Gala rezultâtâ es dabûju pa mizu, bet mamma, kas bija mana sirdsdraudzene turpmâk palika tikai mâtes statusâ!

Varbût muïíîgi, bet es ðo nodevîbu vçl tagad neesmu aizmirsusi!


Cita mamma - un ko Tu izlasîji un uzzinâji?

BEZ TAM DOMAS UZ PAPÎRA IR TIKAI DOMAS, KAS NE VIENMÇR IR ASICOIÇJAMAS/REALIZÇTAS VAI JEBKÂ SAISTÎTAS AR REALITÂTI!!!
laimiite
Re: Meitai domas par nâvi.
13.07.2005 12:12
ne, ne - ireen ... ne jau dievam vaina tiek uzgruusta ...

vienkaarsi kaadreiz man taas bazniclietas skita tiiri jaukas, pat taa kunga esamibai kaut kaa gribeejas ticeet ... (ir viena vieniiga draudze, kuras sludinaajumos un dziives uzskataa es neesmu viilusies - 7 dienas adventisti ...)
(tikai nevajag atkal parprast - neesmu visus 100...xxx sektu n kopu un tt izmeginaajusi un izpetijusi, zinu tikai izplatiitaako (luter, katol, pareiz, bapt - tic) un dazu veel dogmas un principus)

kad arii ta ka skaitijos vienaa luterdraudzee - oi!!! saaku redzeet iisto bazniicas "esiibu" - zagsanas, apvainojumi, raushana, aprunaasana - iistais iemesls, kaapeec lai savaaktos draudzee ...
Sveetaa Zeme!!! tas nebij' prieksh manis, bazniicaa es mekleeju mieru un sirdij patiksanu, bet ....
Un maaciitaaja runa - tas bija vispaar kalngals ... sorry...

Un viena cita (bapt) draudziite - salasiijaas, izveidojaas, paaris meenessu laikaa maaciitajkungam jauns dzips, svaigi celta maaja .... nu, labi, lai tak ir, katram tak gribas dziivot ... BET ... izraadiijas, ka draudzes locekli nes 10 tiesu no algas uz "bazniicu", jo , redz, dievam tak to vajag .... re ku' bij' dievs - rullee pa vienu pilseetu (nenosauksu) un dziivo zalji, sasoliidams muuziigo atpestiisanu ... gjimenes deelj taadiem juuk aaraa, cilveeki iekriit nelaimee ...

jaa, jaa - arii luterbazniicaa taa gadiijaas - naudinja aizmaaleeja aèeles "draudzes svariigaakajaam tanteem" un tika aizvainoti un apvainoti cilveeki, aiz kuru apspljautajaam muguraam ieraavumi tika godiigi nolietoti ne jau nu gariigajaam vajadziibaam ...


Vieniigais, kur bija patiikami, sveetdienas skolaa pie 7 dienas advent. maaciitaaja. tad veel biju pusaudze, bet to laiku atceros kaa vienu no labaak pavadiitajiem tajaa posmaa.
Dievs nevienam netika uzbaazts, netika pastaaviigi muldeets par greekiem, pelniisanu vai nepelniisanu, augsaamcelssanos ... prieks kam tas??
It kaa taapat uz pasaules netruuktu probleemu, jaukumu un vispar lietu par ko domaat, kaadeelj ir jamaitaa smadzenes ar utopijaam ...?


Un kaa lai peec taadiem gadiijumiem sera smaka nebuutu, ko, a??

Es neesmu pret ticiibas objektu, es arii KAUT KAM ticu, bet es esmu pret uzspiesto, dogmatisko bazniicu, biibeli un paraziteejoshiem sludinaataajiem.
Es nekur un nekaa te nebiju teikusi, ka dievs vainiigs pie nelaimeem( manaam, tavaam, kaiminja, da jebkaadaam) - tikai saku to, ka Biibele un kristiigais Dievs nav man pienemams, tas ir izdomaats, utopija, pasaka ...

Taadaa gadiijumaa es vairaak ticu senlatviesu Dievinjam ... un pasaku veciitim ar baltu baardu, kurs speej dziedinaat ...

Un reizi par visaam reizeem - ar vaardu DIEVS katrs no cilveekiem apziimee savu ticiibas objektu. Lai kas tas buutu. Dievs - baltu cilmes vaards, sens vaards gariiga objekta apziimeesanai. ... tas nenoziimee tikai bazniicas "burbuli".

Un, lai ticeetu, cilveekam nav jaaiet bazniicaa, nav jaapikjo melnsvaarcjiem par mistiskaam lietaam... nav nekaa taada jaadara,. jo taa ticiiba ir nmuusu sirdiis nevis TUR, zelta kupolaa.
TAM Dievam (energijai, materijai ... ) viss tas nav vajadziigs, bet cilveekiem gan - taa kaa ... secinaat passi ...


par to, ko sakaumaa rakstiiju - par nelaimeem, kas mani skarussas - tas bija kaa atbilde vienam citam komentam ...
nevajag akli cereet, ka tas tur uz burta D ir vieniigais atpestiitaajs un labais ar lielo L, taa lielaa Laime ... taa ir utopija
(bet ja kaadam tas paliidz - ok! no problem, tikai nebaazieties ar to citiem virsuu, pie taa katram passam jaanonaak)
Ar ticiibu vien var panaakt daudz, ljoti daudz. Tachu - ir tik daudz nesaskanju un pretrunu sajaas biibellietaas,. ka normaals cilveeks tomeer nav uz aakja uzkerams ... un ja uzkeras, aatri vien notruukst ....
laimiite
Re: Meitai domas par nâvi.
13.07.2005 12:15
Starp citu - par dienasgraamatu - jaa, to nodeviibu es arii neaizmirstu ... jo tika kaut kas apgaaniits taadaa veidaa. Taa bija mana pasauliite, kuru ne tikai piebradaaja, bet arii apsmeeja mans tuvaakais cilveeks, mate ...
tas nedriikst notikt!!!
un - ja lasiet, nestaastiet, ne ar vaardu neparaadiet beernam, ka izlasiijaat - lai arii kas tur buutu!!!!! Gribat runaat par to ar bernu - izdomaajiet aplinkus visaadus celus lai uzvestu uz tematu ...
Irçna
Re: Meitai domas par nâvi.
13.07.2005 13:13
>laimiite
Nu sapratu. Lielâ mçrâ var piekrist par tâm baznîcas bûðanâm. Jâatceras, ka baznîca tomçr ir pasaulîgs iestâdîjums, ko veido cilvçki, katra draudze pçc savas sapraðanas un spçjâm. Es arî nemaz neesmu atradusi "savu" draudzi. Ko kuram nozîmç "dievs", ir tieðâm katra paða darîðana. Tomçr, lai arî kas viòð nebûtu, ne viòð, ne ticîba nav atkarîga no tiem cilvçkiem, kas to sludina.


Tâpçc, vçl jo vairâk, tie cilvçki, kas ir ticîgi, izprot ðîs lietas un kas spçj saskatît tâ visa svçtîbu savâ dzîvç, mâca to saviem bçrniem daudz labâk nekâ jebkura draudze. Nevajag gaidît, kamçr bçrns pats "izvçlçsies", kam pieslieties, jo, visticamâk, viòð neizvçlçsies. Vai arî izvçlçsies kaut ko, kas lçti sola lielus labumus (plato, vieglâko ceïu, citiem vârdiem). Ja ticîba ìimenç ir dzîva, tad visa dzîve un audzinâðana ir saskaòâ ar to un nav nepiecieðams to nekâdîgi "forsçt", kâ te jau izteicâs. Tâda forsçðana tieðâm izraisa tikai nepatiku.

Vçl par to dienasgrâmatu -, lai arî tâ izskatâs nelietîba no bçrna puses, vecâks izlasot ir gribçjis tikai labu, tikai nav zinâjis, kâ pareizi rîkoties. Tas, protams, nav labâkais veids, kâ uzzinât par bçrna domâm un gaitâm, tâpçc labâk par lasîðanu ir tomçr padomât - bet KÂPÇC bçrns man to neuztic. Bet, ja nu ir izlasîts, tad piekrîtu, ka labâk ir turçt muti aiz zobiem, lai bçrna uzticîbu nesagrautu vçl vairâk.
jana
Re: Meitai domas par nâvi.
13.07.2005 16:58
Es te tikai vienu lietu nesaprotu - kaapeec Robertu visi devee par meitenes mammu? Vai tak Roberts nav viiriesha vaards????
seerga
Re: Meitai domas par nâvi.
13.07.2005 17:39
jana

taapeec, ka Roberts/a pati jau runaa sievieshu dzimtee:)
tas tik ta ...pardomam
Re: Meitai domas par nâvi.
13.07.2005 17:49
Nupat viena 17gadiga metenite pakaras...un tikai pec vinas naves vecaki izlasija vinas dienasgramatu...Bet diemzel, varbut tiesi si neizlasita dienasgramata butu vecakiem palidzejusi!
seerga
Re: Meitai domas par nâvi.
13.07.2005 17:52
tas ir koks ar diviem galiem...
kvakva
Re: Meitai domas par nâvi.
14.07.2005 10:12
Labâk pakonsultçjieties ar profesionâli: bçrnu psihologu.
Sanre
Re: Meitai domas par nâvi.
14.07.2005 16:38
Man bija 13, arî domâju par nâvi, jo biju ïoti nelaimîga. Fizisks defekts - pa naktiim slapinâju gultâ.
Vislabaakais ir izrunaat ar beernu, kas vinjam uz sirsninjas un likt saprast, ka vecaakiem beernu naave tik ljoti saap, ka vinji nepseej taalaak dziivot! Jaameegjina paskaidrot, ka dziive tikai saakas, garastaavoklja svaarstiibas taadeelj biezjas, ka beerns aug. Jaarunaa ar beernu un protams, jaatrod, par ko beerns intereseejas un jaameegjina vinshs ar to aizraut!
Irçna
Re: Meitai domas par nâvi.
14.07.2005 19:09
>Sanre
"likt saprast, ka vecaakiem beernu naave tik ljoti saap, ka vinji nepseej taalaak dziivot!" - tâ jau ir ðantâþa. Bçrnam, kam paðam tik ïoti sâp, ka viòð domâ par nâvi, nav jâjût atbildîba par to, ko jût vecâki. Ðâdi nostâdot lietu, bçrnam nepaliks ne kripatiòu labâk, taèu klât vçl nâks vainas sajûta. Bçrnam (un nevienam citam arî) nav jâdzîvo vecâku vai kâda cita dçï. Bçrnam jâdzîvo sevis dçï un vecâki ir tie, kas var palîdzçt saskatît kaut ko, kâ dçï ir vçrts dzîvot. Kâ arî palîdzçt atrisinât sareþìîjumus bçrna dzîvç vai vismaz atbalstît tad, ja to nevar atrisinât.
Princess`
Re: Meitai domas par nâvi.
14.07.2005 19:29
Noteikti IR kaada smaga dveeseliskaa probleema. Noteikti aizvediet savu meitu pie psihoterapeita/psihiatra. Var buut vegjetodistonija/depresija.
Man pashai shajaa vecumaa neklaajaas viegli,klasesbiedri mani psihologj.galinaaja nost(jo es biju skaista,veiksmiiga,skolotaaju un citu cilveeku miilule),biju stipra,daudzko vecaakiem nestaastiiju,pat vecmaaminjai(ar kuru es vareeju paarrunaat visvisaadas lietas..) reti kad,viss kraajaas manaa sirsninjaa. Bet, atnjemt sev dziiviibu, man pat nenaaca praata, taisni otraadi - DZIIVOT,miileet sevi,savu gjimeni,cilveekus.
biblotekaare
Re: Meitai domas par nâvi.
14.07.2005 21:58
palasiiju..., padomaaju..., kaut kas te "neklapee"...
Kaapeec autors/e, kas taa jau ir anoniims/a, tautai galvu jauc...???
Kaadam noluukam var rasties shaada vajadziiba maskeet savu dzimumu (kas tad Tu esi, Roberts vai Roberta?), ja taapat Tevi neviens neredz un domaaju, ka nezin...???

Par beernu probleemaam:
Nu, jaa, beerni juut savus vecaakus...
Cik man zinaams, psihologi shaados gadiijumos ieteiktu paaarsteeties vecaakiem (nezinu, kaapeec man ir aizdoma, ka Juusu gjimene ir nepilna, bet, varbuut kljuudos), jo beerni ir kaa gjimenes spogulis...
Domaaju Juusu meitai nekaish nekas taads, lai vestu vinju pie psihologa...
Probleema, visticamaak, ir Juusos...

Beerniem ir gruuti, ja vinju vecaaki juutaas nomaakti...
Tad vinji var paarstaat sarunaaties ar vecaakiem, jo vinji juut, ka kaut kas nav kaartiibaa...
Un veel, 11.gadi ir vecums, kad vecaakiem vairs netiek teikts pilniigi viss...
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 23 pieskaita 19?
Ziņa: