Platais smaids un porcelâns

Aizsāka J.J.C. 

Zb - man jau bija nolauzts dzilji zem smaganas! Otra puse, paldies dievam, veel turas stipri! Un sataisiija :)
es liksu, liksu to kroni, jaa - bet pirms tam salabossu citus zobinjus, zini, kaa - naudinu visam vajag:)
Paldies par atbalstu!
Gribeju pajautat tadu lietu, man ielika pagaid blombas lielejiem (laikam gudrîbas zobiem). un es nedabuju pabeigt labot zobus - jo aizbraucu stradat uz vaciju... Tur shis pakalpojums ir tik dargs ka pie zobarsta iet galiigi negribejas! pec kada menesha man vinjas izkrita! 2viem zobiem izluza gapali.(vienam pat tads ka maza pirkstinja galu var iebazt, otram mazaks). Un vins parluza uz pusem, (Jautajums tads cika apmeram varetu buut laboshanas izmaksas???)
Re: Platais smaids un porcelâns
06.03.2006 19:59
ja pârlûza uz pusçm, tad droði vien bûs jârçíinâs ar rauðanas izmaksâm...

bet vispâr pçc teksta galîgi nevar saprast, kâdâ stâvoklî tie zobi ir, vai kanâli pildîti, vai nav sabojâjies starp saknçm... tâpçc par ârstçðanas izmaksâm absolûti neko nevar pateikt.
Ramblers
Re: Platais smaids un porcelâns
07.03.2006 15:08
Vçl viens jautâjums
Ir nolauzts viens priekðzobs, kuram kâdreiz bija kronis, pçc tam tas tika noòemts un ielikta . Pagâjuðo gadu veco plombi nourba un uzlika jaunu. No sâkuma izskatîjâs ok, bet tagad jau sâk parâdîties gar malâm ðíirbas (starp laboto zobu un tiem starp kuriem tas atrodas, tiesa arî tie ir laboti, vienam diezgan pagara vertikâla plombe, ), t.i, tâda situâcija it kâ plombe dilst, kïûst mazâka, lîdz ar to vizuâli vairs neizskatâs tik labi.
Kâpçc tâ notiek - vai tiek izmantoti slikti materiâli, vai to var ietekmçt zobu diegoðana?
Re: Platais smaids un porcelâns
07.03.2006 21:01
nu zobu diegoðana diez vai to var ietekmçt.
manuprât, ir 2 varianti:

1. zobs ir izvirzîjies mazliet uz priekðu, un parâdîjâs ðíirbas (piemçram, ja plombe bija par augstu, vai tev ir smaganu problçmas, vai nav sânu zobu un çd visu laiku ar priekðçjiem utt.)
2. par ðíirbâm tu uzskati tumðas, pârkrâsojuðâs plombes malas

vai tas diegs iet spraugâs brîvâk, nekâ agrâk?
Ramblers
Re: Platais smaids un porcelâns
08.03.2006 09:05
Tieði tâ - zobu diegs iet spraugâs daudz brîvâk nekâ agrâk, jo tuvâk smaganâm, jo brîvâk
Re: Platais smaids un porcelâns
08.03.2006 10:18
zobu kontaktpunkts ir zobam pa vidu, tâ kâ pie smaganas vienmçr brîvâk, bet tas, ka ir brîvâk nekâ agrâk, nozîmç, ka tev jâaiziet jâatrâdâs zobârstam. nu neesmu es redzçjusi nevienu plombçjamo materiâlu (izòemot pagaidplombi), kurð diltu zobu diega iespaidâ. droði vien, tomçr zobs bûs nedaudz mainîjis savu pozîciju...
Ramblers
Re: Platais smaids un porcelâns
08.03.2006 10:30
ok, paldies, par atbildçm!
Tâ arî darîðu, jau pierakstîjos pie zobu daktera:)
Re: Platais smaids un porcelâns
08.03.2006 10:32
malacis :)
Labdien, Puce

Kur Jûs strâdâjat (vai Rîgâ)?
Esmu gribu vasarâ taisît lielo remontu zobos :)))
Vajadzçtu laikam 10 priekðzobiem, daþiem kroòus, daþiem venîrus. Par kroòiem - esmu kâdiem 3 cilvçkiem metâlkeramiku redzçjusi pçc gadiem - galîgi neestçtisks skats - pilnîgi zilas malas, tâpçc domâju, ka vai nav labâk likt vienkârði porcelâna kroni bez tâ metâla karkasa pa vidu (-garantija, ka nepaliks melns, vienîgi trauslâks laikam) un kas tas ir par cirkonija karkasu?
Man 1 zobs ir galîgi melns pie smaganas, - melna sakne spîd cauri smaganai, zobs uz tapas - ko ar tâdu var darît???? Tikai implantu?
Un kur vislabâk to darît? Dzirdçju, ka var Dzirciema ielâ - 1. stâvâ (ne 2. vai 3.) - cenas normâlas un it kâ labi speciâlisti. Un vçl baidos vai man uztaisîs kâ gribu - garenus puscaurspîdîgus zobus, lai izskatâs kâ dabîgie! Kâdas cenas ir pie Jums, un vai Jûs to darât?
Pucei
 ... UN AIZMIRSU VÇL APJAUTÂT SVARÎGU LIETU
kad taisa tos ktroòus un visu citu - vai ir kâds laiks kad nevar râdîties cilvçkos - staigâ gaida kad implants ieaugs? vai kamçr kroni uztaisa? vai arî ir tâ ka kâ aiziet - tâ uzreiz gatavs?
Aiga
Re: Platais smaids un porcelâns
08.03.2006 16:11
Lûdzu,Pûce!!

Vajag objektîvu padomu,ïoti ,ïoti!!
Man ir laikam tâ saucamâ paradonta slimîba,tad kad visi zobi jau nedaudz kustâs. Priekðâ trîs zobi jau ir izrauti pagaidâm ir zobu platîte,nezinu kâ rîkoties tâlâk,jo ârsti man pagaidâm arî neko nesaka,varbût tâpçc, ka vienîgâ mana izeja bûs protçzes....?
Kâdi ir jaunâkie iespçjamie sasniegumi medicînâ ðâdâ gadîjumâ.
Skrûvçt zobus manâ þoklî arî laikam bûtu problemâtiski,jo kauls daudz kur esot jau atrofçjies.
Nezinu ko iesâkt neesmu vçl jau tik veca.
Re: Platais smaids un porcelâns
08.03.2006 21:31
I:

Labvakar :)

Zilas malas MK kroòiem ir tad, ja tie ir taisîti bez pakâpes (zobs apslîpçts kâ zîmulis); tad ar laiku smagana atkâpjas, un tumðâ kroòa mala var palikt redzama. Kad slîpç ar pakâpi, tad tâ nenotiek, jo kronis ir zoba turpinâjums (nekur neíeras), un priekðâ kontaktç porcelâns (zoba krâsâ) ar zobu---> nav krâsas atðíirîbas.

Cirkonija oksîda karkasi ir labi, jo ir balti un ar porcelâna slâòiem nav jâmaskç metâls, (tas ir labi, piemçram, kad ir ïoti maz vietas, maziòi îsiòi zobiòi un nevar uz karkasa uzlikt biezu porcelâna slâni, lai radîtu optisku dziïumu - t.i. dabiskumu). Tos sâka izmantot zobârstniecîbâ pavisam nesen (kâdi 5 g.), pirms tam cirkonija oksîdu izmantoja locîtavu endoprotezçðanâ.

Par to staigâðanu bez zobiem - nu maksimums diena-divas, jo ir visâdi pagaidu varianti gan implantu gadîjumâ, gan kroòu gadîjumâ.


Kas attiecas uz manu personîgu darbu - lûdzu meilojiet puce@delfi.lv, kaut kâ publiski negribâs :)
Re: Platais smaids un porcelâns
08.03.2006 21:43
Aiga:

1. Jums ÏOTI regulâri jâiet pie LABA higiçnista (vai pat periodontologa) tîrît nost zobakmeni, pulçt saknes (lai smagana pieaugtu cieði pie zobiem vismaz tajâ lîmenî, kurâ tâ tagad atrodas).

2. Kad zobiòi ir ideâli! tîri, var mçìinât 2 ned. Trichopol kursu (antibiotikas), vienlaicîgi skalojot ar Corsodyl (dezinfektants). Sliktie mikroorganismi, kuri izraisa problçmas, tiek nogalinâti gan no iekðpuses, gan no ârpuses.
Ðâda metode der tikai tajâ gadîjumâ, ja smaganas ir zilganas, var bût uztûkuðas, ir smakojoðas kabatas. Ja smagana ir koði sârta, ðî metode neder!! (jo vainîga ir sçnîte un pçc antibiotikâm paliks tikai sliktâk).
elija
Re: Platais smaids un porcelâns
08.03.2006 22:21
Triohopols jeb metronidizadols (vai apm.tâ)nav nekâda antibiotika, tâ man doks teica. Neesmu gan vçl nopirkusi.
Man neko nelîdzçja higiçnists vai Paradontax, bet asiòoðanu pilnîgi noòçma Prezident. Varbût tas noòçma tikai sekas, ne cçloni? Jo smaganas periodiski uztûkst un pieaug tâ kâ lieks gabaliòð, kas ar laiku pazûd. Tas tâ var bût? Man tâ ir ïoti daaaaaaudzus gadus.
Re: Platais smaids un porcelâns
08.03.2006 22:48
Trichopols IR antibiotika.

Ja gadiem ilgi païausieties tikai uz zobu pastu, tad esiet gatava tam, ka pamazâm tos zobus zaudçsiet; varbût, ne rît-parît, bet noteikti âtrâk, nekâ cilvçks, kurð regulâri iet pie normâla diplomçta higiçnista...
Labrît, Puce

Paldies par atbildi!
Gribçðu vçlâk pierakstîties pie Jums uz konstultâciju, tad jau skaidrâk bûs iespçjams, kas tieði man darâms. Sakiet lûdzu - vai Jûs strâdâjat ar Cirkonija oksîda karkasiem? Jo es noteikti labâk tâdus gribçtu, nevis metâla.. Un cik tad izmaksâ viens porcelâna zobs ar tâdu karkasu, un cik tâds kam tikai venîrs jâliek? Paldies iepriekð par atbildi.
Re: Platais smaids un porcelâns
09.03.2006 09:56
I:

nç, ar cirkoniju nestrâdâju.
kâpçc?????
Puce,

Vçl viens jaut. man bija - ko darît, ja sakne pçc nerva izòemðanas(ïoti sen) ir tumða (priekszobam) un spîd cauri smaganâm un izskatâs arî smagana tumða virs tâ zoba...
Re: Platais smaids un porcelâns
09.03.2006 10:21
I:

pirmkârt, nevajag domât, ka Rîgâ jums piedâvâs cirkoniju uz katra stûra :)
labi, ja atradîsiet pâris klînikas, kur to dara.
lai izgatavotu protçzes uz cirkonija oksîda karkasiem, vajadzîga speciâla aparatûra utt., tehnoloìija nav lçta.
man ir daudz metâlkeramikas darbu, un pagaidâm nav izdevîgi iegâdâties to visu dçï daþiem pacientiem, kuri, varbût, varçs atïauties cirkoniju :)

par to zobu, kas spîd cauri smaganâm - priekðçjiem augðçjiem zobiem priekðçjâ kaula sieniòa ir plâna, un daþreiz pat tajâ ir caurumi; tâpçc sakne var spîdçt cauri. ko darît - vai nu neko, vai aiziet pie íirurga uz konsultâciju par rauðanu un implantâciju.
Paldies par atbildi.
Kautkur lasiju par keramikas kroòiem bez metâla karkasa, bet tie nav tik izturîgi.. Man ir bail no tâ metâla, jo pçc laika tomçr tas bûs redzams
Re: Platais smaids un porcelâns
09.03.2006 11:18
I

Ci tas tavupraat ir "peec laika", jebkuri kronji kas likti uz dabiigiem zobiem nav muuzhiigi. Taapat ka implanti.
nu domâju, ka pçc gadiem diviem... Redzçju kâdiem 3 cilvçkiem (taisîts daþâdâs vietâs) - izskatâs vienârði briesmîgi...
Vai tad implanti nav mûþîgi (laikam muïíîgs jautâjums, bet biju domâjusi, ka ieliec implantu un aizmirsti par problçmâm)
Re: Platais smaids un porcelâns
09.03.2006 11:28
nç, implanti nav mûþîgi.

un nesaprotu, kâdâ veidâ var pat pçc 20 gadiem ieraudzît metâlu, ja metâlkeramikas kronis taisîts ar pakâpi...
nu es jau nesaprotu, tikai redzçju sliktus piemçrus tâdçï uztraucos...
a tam zobam ko rakstîju - kur smaganâm cauri tumða sakne spîd nevar iztikt ar to metâlkeramiku - nu pabâzt tâ dziïâk zem smaganâm - vai tieðâm - tikai rauðana implants tur var lîdzçt
Pucei:
Jûs pati modelçjat zobus - vçl jau ïoti svarîgi - lai dizainiski smuki bûtu un tâdi ar caurspîdîgu pçrklâjumu
Re: Platais smaids un porcelâns
09.03.2006 11:39
ja pabâþ dziïâk zem smaganâm, tad smagana bûs traumçta un paliks zilgana. diez vai tas bûs kaut kas smukâks...
Re: Platais smaids un porcelâns
09.03.2006 11:41
I:

protçzes veido zobu tehniíis, kurð modelç porcelânu ar visiem nepiecieðamiem slâòiem, arî caurspîdîgo tai skaitâ.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 19 pieskaita 13?
Ziņa: