cik parasti maksâ higiçnists? un vai to ir obligâti apmeklçt, nçsâjot breketes..?

Aizsāka Sinepe 

puce
Pierunâji.
Nekad neesmu bijis, bet jau kâdu gadu domâju, ka vajadzçtu
Saki âtri higiçnistu, kas strâdâ sestdienâs ? un kas pârâk daudz nerunâ, nestâsta - ai ai kâdi jums netîri zobi
Puce, higiçnisti parâdîjuðies tikai nesen. Kaut kâ neesmu manîjusi, ka visiem civçkiem lîdz tam laikam zobi bûtu izkrituði:) Es saprotu, ka tev ir tâds arods, ka jâaicina cilvçkus iet pie higiçnista, bet nevajag pârspîlçt. Ja cilvçks zobus tîra rîtâ un vakarâ, un, ja iespçjams, arî pa dienu, nekas tur neveidosies tik baiss, ka pusgadâ reizi ir jâtîra.
Starp citu, cinga nav vienîgâ slimîba, kuras dçï krît ârâ zobi. Mediíis jau nu to tâ kâ varçja zinât.
Strawberry pareizi saki-visi postpadomju pilsoņi kaut kā nav bezzobaini...tagad pat,kad mazulim iznāk pirmais zobiņsh,dr.mudina to tīrīt pie higiēnista,nu gatavais cirks.:))Un daudzi zobārsti labo to kas ir labojams un arī to kā nav...kaut kā jau tā naudiņa jāpelna ir,pashi pacienti jau nevar kā mr.Bīns salabot sev zobus...:)
Moljers:

mançjâ strâdâ sestdienâs, bet daudz runâ un stâsta :)


Strawberry:

nu, apgaismo taèu mani beidzot :)
kâdas tad ir tâs slimîbas, dçï kurâm vismaz katram treðajam pensijas vai pirmspensijas vecuma pilsonim ir kustîgi zobi?

vijolîte:

domâju, ka esmu redzçjusi tuvumâ nedaudz vairâk zobu, nekâ tu, tâpçc pastrîdçðos ar tevi par zobu skaitu postpadomju cilvju mutçs salîdzinâjumâ ar ârzemniekiem, kuriem ir med. apdroðinâðana un kuri regulâri iet uz higiçnu.
puce

ne jau dēļ tā ka nebija higiēnistu,bet gan kāda bija tā pati apartūra un materiāls ar ko tos zobus laboja.Tad vēl praktizēja labot un raut veselus zobus,jo dr.bija plāns kas bija jāizpilda,īpashi ar to grēkoja dr.kas devās izbraukumos uz skolām(es nekad negāju pie tādiem,par ko man regulāri bija piezīmes).Man bija viena no Rīgas labākajām tā laika dr.,kas manus zobus laboja no pirmā mirkļa,kad tas bija jādara un apmeklēju dr.regulāri 2reiz gadā ,tagad ejot pie dr.viņsh arī teica,ka daudziem jaunieshiem tie ir daudz sliktākā stāvoklī.Arī pad.laikā vnk daudzi nerūpējās par zobiem,jo tas viss bija sāpīgi,daudzi no tā baidījās un tas bija par velti,un ja kas saliks plates.
Drushka pirms pāris gadiem no Vācijas atbraucot bija spiesta aiziet te pie zobārsta,tad tā dr. sasauca visus pārējos dr.lai paskatās-shai zobos zelta plombes...tad par ko tu te runā?Protams,ka ir kāds % kam to higiēnistu vajag,bet ne jau visiem un 2reiz gadā.
runa iet par KUSTÎGIEM zobiem, ne jau par nepareizi labotiem!
...puce, it kaa tu ko zinaatu :-)...
Puce varçtu pateikt, kâ viòu sauc, - lai nebûtu jâuzraujas un nezinoðu zobârstu.
manaam koleegjeem peec 50 visaam shuuplaades... beerni tagad jaunieshu vecumaa, vesti pie higieenista laikus un regulaari, pashas saka -- vinjaam savu beernu tagadeejaa vecumaa sen visi zobi bijushi daudz sliktaaki...

ja ir kroniishi, arii ar kronju diegu nevar izdariit to, ko var higieenists...

protams, ka ir arii citi faktori, piem., nelabveeliiga iedzimtiiba, bet ar kaartiigu higieenu to var apmaaniit...

ir jau ir vechuki, kam zobi kaa peerles, bet cik procenti taadu...
Nu tad man ir noveicies ar apkārtējiem ko pazīstu...tikai dazhiem ir shūflādes...pat tantēm kam pāri 80-savējie zobi.:))

puce
...zinu ka runa gāja par KUSTĪGIEM...starp citu arī radiācija savulaik ir skārusi Latviju,bet vai daudzi par to zin?Un,kā jau minēju,protams ,ir kam to hig.vajag...

Strawberry-Tevi tas interesē?Taisies mainīt dr.?Es nē.Varu ieteikt savējo-feins vīrishķa gabals...vienīgi daudziem iesakot tagad pierakstoties nākas ilgi gaidīt...
Vijolît, es tieðâm meklçju zobârstu. Mançjâ mainîja dislokâcijas vietu un tas sanâk patâlu.
Ðûplâdes ir protçzes?
Man pazîstamiem tomçr ap piecdesmit to nav. Ja nu kâds metâlkeramikas zobiòð. Darbâ kolçìçm ap 60 arî nav.
Tas bûs izrunâts.
Ja par slimîbâm, tad zinu, ka cukurslimniekiem zobi krît ârâ. Maz ticams, ka diabçta iemesls ir zobakmens. Tas bûtu apvçrsums medicînâ, ja tâ bûtu, jo ðo slimnieku ir ïoti daudz.
Super Strawberry! Vb Tu varētu pretendēt uz Nobela prēmiju par diabēta izcelsmes iemesliem!!!Un ja nu tas zobakmens IR tas īstenais shīs ligas iemesls?Ta tik higiēnistiem būtu darba,ka ne atkauties:))
...duras...
Kâdas duras! Meitenes tâ kâ Èârlija eòìeïi pilnîgi bez atlîdzîbas cînâs pa medicînas lauciòu. Psihoteripijâ jau ieviesta kârtîba, zobu dakteri arî jau zina, kâ pareizi jâdara, kas nâkamais, uroloìija, gastro entero?
he... ar urologjiju buus sarezhgjiitaak... kad nevarees pachuraat... ;) tie klienti daudz nespriezh...
ar onkoloìiju arî viss sen skaidrs.
Runcene

Tad veersiisies pie ku! peec kateterizaacijas pakalpojumiem ;-)
ak taa? es domaaju, ka jams tik ar taam kruuzeem un shljuuteneem...
Jâpilnveidojas, jâpilnveidojas, Runcene:)
Tâs, kas apgalvo, ka apkârtçjiem nav protçzes. Vai esat prasîjuðas uzrâdît? Normâli cilvçki par tâdâm lietâm nerunâ. Jûs neesat vçrîgas.
Nezinu, vai higiçnists ir panaceja, bet to, ka manai paaudzei zobi ir katastrofa tas nu ir skaidrs. Es gaidu, kad izdomâs tâdu vielu, kas pati atrod caurumu zobâ, implantçjâs un izaudzç sev apkârt vçl trîs zobu rindas.
Nu i kâ tad nu nerunâ! Zobi ir sâpîgs jautâjums, pat ja tikai jânomaina blombes, jo tas tomçr ir padârgs pasâkums.
Ja runa ir par zobiem, kas izrauti, un tur ielikti mâkslîgie, tad tas nav bijis atkarîgs no tâ, ka cilvçks nav gâjis pie higiçnista. Vispâr man ir dziïa aizdoma, ka tie, kam jâtîra zobi pie higiçnista ik pa pusgadam, ir fast food çdâji (vai pîpmaòi). Tiem, kas grauþ burkânus, kâïus, riekstus un tml. barîbu, zobi notîrâs paði.
Vai tâ varçtu bût, Puce?
Nu nezinu, strawberry, kas par cilvçkiem Tev apkârt, kas stâsta par savâm protçzçm. Pazîstu divus, kam viena zoba dçï ir platîtes, bet neviens no viòiem nekad par to nerunâ. Es par tâm zinu, jo acs trençta. Vai kâda cita iemesla dçï, domâ kâ gribi. Bet pat lielâkajâ dzçrumâ vai ïaunâkajâ murgâ nespçju iedomâties, ka viòi pieïautu ðî jautâjuma publisku apsprieðanu.
...par atsevishkju plombi var buut, ka runaa ar, bet par proteezeem...
Jâ, vienkârði cilvçki man ir apkârt, Plant. Bet tâds viens zobs jau nav protçze. Negribas ticçt, ka vienam zobam ir zobakmens un nu tagad tas viens izveïas laukâ, bet pârçjie paliek. Hehehe.
Jâ, bet vispâr cik interesanti, runâ par seksa niansçm, tas ðíiet pieòemamâk, nekâ par lieko zobu...
shufljatkas var arii dzirdeet... diemzheel... ljoti kuteliiga lieta... par to nerunaa... taa ir... par kroniishiem un to cenaam gan... tas cilveeku priekshstatos veel nav tik liels kauns...
Ir ir protçze, arî viens zobs. Cik zinu, tad aiz kaut kâdiem apsvçrumiem, ja trûkst viens zobs, tomer piedâvâ platîtes, nevis vîlç blakus esoðos. Man ðíiet, ka dzird tikai kaut kâdus mega lielus platîðu eksemplârus, vai tos, kas veciem cilvçkiem, pârçjiem nedzird. Vismaz tâda ir mana pârliecîba un novçrojumi
Runcene, pasaki tak beidzot, kas ir "shufljatka"!
Plant, tad jau plombe arî ir protçze:)
Strawberry

iznjemamaas proteezes. usjok?
zemene,

atkârtoju priekð tevis personîgi:

1. zobakmens krâjas kâ virs, tâ arî zem smaganas, un tâ daudzums ir atkarîgs no indivîda siekalu sastâva, higiçnas, diçtas (nav obligâti jâbût fast food, pietiek, piemçram, ar maizi vai dârzeòiem), zobu anatomijas un izvietojuma îpatnîbâm utt.

2. zemsmaganu zobakmens (kuru pats pacients notîrît nevar) izraisa zoba apkârtçjo audu pastâvîgu iekaisumu ---> zobs sâk "izvilkties", apkârtçjâ kaula lîmenis pazeminâs --> ar laiku kaulâ turâs tikai saknes apakðçjâ daïa ---> zobs paliek stipri kustîgs ---> beigas.

3. cilvçkiem ar noslieci uz parodontozi visi ðie procesi notiek straujâk un masîvâk.


vçl jautâjumi?
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 9 pieskaita 1?
Ziņa: