Jautājums: kāpēc attiecības ar citiem ir svarīgākas par attiecībām ar sevi? Izvēle būt autentiskam var izraisīt pārmaiņas attiecībās, bet galu galā - citi manu dzīvi nedzīvo, viņi nav nogājuši manu ceļu, nav izdzīvojuši identisku pieredzi. Man arī bija grūti ļaut sev būt pašai, bet es arī vairs nevarēju nebūt, jo tas mani burtiski beidza nost.
Visbargākie tiesneši sev esam mēs paši. Kad pārstājam barot šo iekšējo kritisko un prasīgo tiesnesi, t.i., pārstājot sevi vērtēt ar nosodījumu un vainošanu kategorijās 'pareizs-nepareizs', 'drīkst-nedrīkst', 'pieņemami - nepieņemami' utt., tad arī citu teiktais vairs nešķiet tik būtisks, jo tu pats tam vairs neļauj sevī rezonēt. Tā vietā nostājies savā pusē. Tas nenozīmē nekritisku pieeju. Tas nozīmē reālistisku skatījumu un pieaugšanu: apziņu ka varu dzīvot un izdzīvot neatkarīgi no citiem, pieņemt lēmumus, apzinoties iespējamās sekss un esot gatavam tām. Šī apziņa aug, praktizējot citādāku uzvedību un reakciju. Atkal un atkal, arī tad, ja neizdodas. Ar teorijas saprašanu ir par maz.
Jā, citiem var nepatikt, viņiem ir tiesības dusmoties, izjust kaunu utt., savukārt man ir tiesības nenest to kaunu, kas nav mans un rīkoties tā, kā uzskatu par pareizu. Protams, ir bēdīgi, piedzīvojot tuvinieku novēršanos, bet labā ziņa ir tā, ka kā pieaugušiem cilvēkiem par mūsu tuviniekiem var kļūt arī cilvēki, kas nav asinsradinieki:) Tas dod arī brīvību veidot attiecības ar cilvēkiem tādiem, kādi viņi ir, nevis kādus mēs viņus gribētu redzēt.
Tādējādi esot autentiskam galu galā dzīvot un veidot attiecības kļūst vieglāk - tās vairs nav slimīgi atkarīgas vai līdzatkarīgas; tad vairs nevajag par visām varēm panākt, lai otrs domā tāpat kā es. Ja pats esi brīvs, ļauj tādam būt arī otram. Protams, tas neizslēdz ciešanas, bet es pats esmu tas, kurš nosaka savas robežas - to, kas man ir un nav pieņemams attiecībās ar citiem - un attiecīgi reaģēju. Manuprāt, bailes no tuvinieku reakcijas ir arhaiskās bailes no neiederēšanàs un līdz ar to - apdraudētas izdzīvošanas, bet patiesība ir tāda, ka pasaulē ir tik daudz dažādu cilvēku, ka vismaz vienu līdzīgi domājošu atradīsi.:)
Nezinu, cik lielā mērā Tev ir depresija, bet vajadzība atdalīties ir arī eksistenciāla nepieciešamība un normāls etaps ceļā uz briedumu:) Dažkārt mēs vienkārši reaģējam uz nevēlamu status quo ar depresīvu stāvoklI. Man pašai lielais jautājums ir, kā piedzīvot šo izlaušanos nākamajā līmenī bez kritiena depresijas bedrē pirms tamm jo pamanīju, ka katra depresijas epizode tomēr ir bijis kaut kas, kas ļāvis uzdrošināties atmest veco un vair ak tuvoties savai patiesajai būtībai. Es ceru, ka tas ir iespējams arī bez reaģēšanas ar depresiju;)