Bçrns saindçjies?

Aizsāka Mamma 

WWW
Re: Bçrns saindçjies?
29.09.2005 12:02
Es laikam savçjo pie ârsta tomçr aizvestu... Bet mâtei, kas savu bçrnu pazîst vislabâk, jau paðai labâk redzams - ko un kâ darît. Madariò, tici man, bûs paðai bçrni - daudzas lietas uztversi savâdâk! Nemaz negribçsies ar svçtsvinîgu un apgarotu seju vien apkârt staigât, arî netâ gribçsies pasçdçt un citas izpriecas... Bet rûpes par bçrnu un atbildîbas sajûta jau lîdz ar to nekur nepazûd! To Tu kâdreiz sapratîsi pati! Bçrniem, starp citu, nemaz nav vajadzîgs, ka par viòiem pârspîlçti uztraucas, visas vajadzîbas nolasa no acîm un vispâr - noliedz viòu dçï gan savu personîbu, gan vaïaspriekus.
Re: Bçrns saindçjies?
29.09.2005 12:05
Zane - Tu ðodien esi balzâms maniem aizkaitinâtajiem nervu galiem. Tâdai ir jâbût mâtei, kaut visiem bçrniòiem bûtu tâdas mammîtes, tad dzîve uz Zemes bûtu saulainâka pat lietainâs dienâs.
Veselîbu un veiksmi Tev arî ! Paldies, ka Tu mierîgi uzrakstîji to, ko es gribçju pateikt neiecietîgi un rupji !



madara
cc
Re: Bçrns saindçjies?
29.09.2005 12:17
Madara, taèu atslâbsti beidzot. Kâ jau te rakstîja - 37.9 NAV AUGSTA temperatûra, tad pat vçl temperatûru pazeminoðus medikamentus neiesaka lietot. Ja paðai bçrnu nav, tad paklusç - 5-gadnieks ïoti labi var izstâstît ko çdis, ko ne. Aizej uzpîpç vai paprasi lai kâds nokniebj.
Re: Bçrns saindçjies?
29.09.2005 12:36
cc - kâ man patîk ðodien lamâties ! Vot stulba stulba pârpîpçjusies un pârkniebusies Tu esi. Kâ jau Tu pati zini - te raksta nemediíi, un kâ Zane ïoti labi patieca, nedrîkst ar bçrnu riskçt !!! Kas ko neiesaka vai iesaka - pûce, zintnieks vai cc ? !
Ïauj man vçlreiz pateikt, ka Tu esi stulba un muïíe pîpmane, kurai prâtâ sekss un nav nekâda atbildîba. Kniebjoties lûdzu lieto prezervatîvu !



madara
pelçkâ pele
Re: Bçrns saindçjies?
29.09.2005 13:02
nudien, traki palikuði!
No pieredzes ar saviem diviem bçrniem varu teikt - jo tâlâk no ârstiem un poliklînikâm, jo labâk. Aizvedîsi ar kâdu sîku kaiti - dabûs ko smagâku vçl klât. Protams, nav jau runa par smagiem gadîjumiem - kad temperatûra 39 un virs. 37.9 tik tieðâm nav liela temperatûra - vienîgi varbût ìimenes ârstu uz mâjâm var sirdsmieram izsaukt. Tai pat laikâ - neko citu jau viòð nepateiks - dzert ogli (vai ko lîdzîgu) un daudz ðíidruma.
Mâte daudz labâk par jebkuru ârstu jût, cik smags ir bçrna stâvoklis. Kad manai meitiòai veselu gadu pa laikam sâpçja vçders, visi ârsti raustîja plecus un ieteica neuztraukties. Izvazâjos pa visvisâdâm konsultâcijâm - tikai nervus sabeidzu sev un bçrnam. Vienîgi pçc nonâkðanas slimnîcâ (ar aizdomâm par apendicîtu) konstatçja, ka celiakija. Tâ kâ mîïie ârsti un citi ar medicîbu saistîtie - ðeit forumâ Jûs klûpat virsû, ka neved pie ârsta par katru sîkumu, bet savâ praksç - òirgâjaties par mâmiòâm, kuras velk savus bçrnus pie ârsta katrreiz kad viòð ieklepojas.

Madarai - kad man nebija bçrnu (un to man nebija ilgi - lîdz 30 gadu vecumam) domâju tieði tâpat kâ tu - par tâm trakajâm mâtçm, kas nejçdz par sîèiem rûpçties, baras un kliedz. Pçc bçrnu piedzimðanas nâcâs izbaudît, ar ko teorija atðíiras no prakses. Tâ kâ bezbçrnu indivîdiem, es ieteiktu atturçties no savu komentâru izteikðanas mâtçm.
Mamma
Re: Bçrns saindçjies?
29.09.2005 13:12
Paldies, pelçkâ pele un lîdzîgi domâjoðie :)
zane
Re: Bçrns saindçjies?
29.09.2005 13:17
Vispâr jau es bçrnus slimnîcâ tikai nokonsultçju, dabûnu receptes un tad uz mâjâm - ârstçt. Tâlâk par uzòemðanu bijâm, kad abiem uzreiz bija Rota vîruss un mazâ jau kïuva apâtiska no atûdeòoðanâs.
Jâatceras, ka, jo mazâks bçrns, jo straujâka slimîbas gaita!!!!
Pret to arî nodroðinos.
Saulainu dienu!!!
Re: Bçrns saindçjies?
29.09.2005 13:19
Madara- tavs variânts labi palîdz noòemts ikdeinas negâciju spriedzi izlâdçjoties netâ, bet brolçmu tas nudien neatrisina, ieteiktu apmeklçt kâdu speciâlistu, lai dzîvi uztvertu daudz gaiðâkos toòos.
!
Re: Bçrns saindçjies?
29.09.2005 13:34
Kârtîgi izskalo viòai zarnas ar klizmu!
kaza, arî mamma
Re: Bçrns saindçjies?
29.09.2005 13:41
Mamma rîkojas pilnîgi pareizi. Vismaz lîdz 10.04. ârstu saukt nebija nepiecieðams. Rîgâ nav velnâbolu un citu dramatiski indîgu augu. Tâ vietâ, lai vîlçtu nagus mamma pçc sazvanîðanâs ar dr. meklç papildus padomu i-netâ. Apsveicami. Daþs labs dçï skabargas pirkstâ, protams, pie íirurga aizplçstu, bet mçs, normâlâs, mammas, parasti tâ nepsihojam.
Re: Bçrns saindçjies?
29.09.2005 15:18
Mamma

Domaaju ka tam visam ar lapu eeshanu nav nekaada sakara. Vienkaarshi kaads no viirusiem. Un tas ka par siikumiem necel trauksmi arii pareizi. Vieniigi naakas paarliecinaaties ka ap mums tomeer ljoti daudz stulbu cilveeku.
Mamma
Re: Bçrns saindçjies?
29.09.2005 15:42
Kaut kâdas lapas viòa tomçr çda, jo sagremota zaïbarîba nâca laukâ.... Bet, potams, ka ïoti daudz nevarçtu bût, ka çdusi, jo nebija garðîgas- tâ vismaz viòa man saka :)
Es tikai nesaprotu, kâpçc bija jâçd, ja nebija garðîgas... :(
Pirms 2 stundâm T jau bija 37,3.
Paçda, idzçra 2 actimelus.
Re: Bçrns saindçjies?
29.09.2005 17:35
Çda lapas tâpçc, ka citi bçrni arî çda. Ko, neatceries sevi bçrnîbâ?
Hm, apetîte laba... neuztraucies, nekas nopietns. Bet lîdz ârsta vizîtei Tu varçtu iedot viòai 2 tabl. aktivçtâs ogles.
Rozâ panthera
Re: Bçrns saindçjies?
29.09.2005 19:02
"Rîgâ nav velnâbolu un citu dramatiski indîgu augu"
Tâ nu gan nav. Ir daudz indîgi augi. Es maziòa saindçjos ar puíçm "zilâs kurpîtes". Bija baigi traki. Vçl istabas puíes viena otra ir ïoti indîgas.
cita mamma
Re: Bçrns saindçjies?
29.09.2005 19:55
es gan bûtu nobijusies, ja mans bçrns tik bieþi vemtu!
Un ja nu iekodusi çrce...?
Un ja nu iekaisis apendicîts...?
(... jo cik tad krûmu lapas jâapçd, lai tik daudz un bieþi vemtu...?)

Bet, nu jâdomâ, ka ârstu esat izsaukuði....
Mamma
Re: Bçrns saindçjies?
29.09.2005 20:07
Jâ, 10 gadus atpakaï es arî bûtu nobijusies... bet tagad man ir ðâda tâda pieredze un arî varu paredzçt, ko tieði ârsts teiks... mazliet orientçjos medicînâ... Kâ jau mammas te minçja- es pazîstu arî savu bçrnu labâk par ârstiem.
Bçrnam jau no 17iem temperatûra ir 36,7 çd un dzer, izskatâs tikai saguris, kâ jau pçc vemðanas.
Re: Bçrns saindçjies?
29.09.2005 20:45
krievu Delfos:

"В сентябре в Детской клинической больнице умер 12-летний ребенок. В больницу его доставили слишком поздно, хотя ребенка, скорее всего, долго мучили невыносимые боли из-за аппендицита, пишет сегодня газета Diena."

:((((((((((((((
Mamma
Re: Bçrns saindçjies?
29.09.2005 22:28
Tas nu ir par traku! :(((((
kaza
Re: Bçrns saindçjies?
30.09.2005 08:21
Pûce, bija nopietnâks viedoklis par tevi izveidojies -;(((
Re: Bçrns saindçjies?
30.09.2005 09:24
Patiesîbâ jau puce pareizo citâtu ielika - ari tur mamma laikam gaidîja, kad vçders pats pârstâs sâpçt. Arî temperatûra laikam nebija 40 grâdu, kad âtrie jâsauc, bet bçrniem iekaisusi aklâ zarna plîst âtri...
Ja runâ par saindçðanos - ir virkne augu (piem. zilâs kurpîtes, zelta lietus un kas nu tur vçl), kas ir indîgi un kuri aug apstâdijumos. Prâtigâk jau nu bûtu bijis vismaz apstaigât b/d un papçtit, vai kâds potenciâli bistams augs tur neaug.
Treðais variants - çdot lapas, kas nu diez vai bija mazgâtas :), ir iekost ari kâds mikrobs, viruss, kas nojauc visu çðanas un pârtikas pârstrâdes ceïu, kas izpauþas, kâ klasiska kuòìa-zarnu trakta infekcija.

Jebkurâ gadîjumâ, manuprât, bûtu bijis prâtîgi aizvest bçrnu pie ârsta, jo 2-os no trim gadîjumiem, kurus es te fiksumâ noskaitîju, ârstçðana bûtu nepiecieðama âtra.
Re: Bçrns saindçjies?
30.09.2005 10:40
Jâ un vçl mamma varçja un vajadzçja piezvanît uz b/d audzinâtâjai - paziòot kâda situâcija un izprasît ko îsti bçrni ir darîjuði, vai vçl kâdam tâda reakcija. Es pat savu suni vestu pie ârsta, ja bûtu vemðana, kur nu vçl par bçrnu runâjot. Gribâs atkal ko sâlîtu teikt, bet neba nu tas kaut ko mainîs pofigistu uzskatos par dzîvi.
Un vçl - vienmçr brînos ðajâ forumâ , kad vieglu prâtu viens otram nosaka diagnozes, iesaka tabletîtes utt. Nenopietni tas ir un vieglprâtîgi. Jâ, var uzrakstît savu pieredzi , kâdas slimîbas ârstçðanâ, ieteikt ârstu, mierinât satrauktus prâtus un kâdas slimîbas konstatçðana vçl nav pasaules gals, bet ne jau ârstçt vienam otru. Un ârsti te savas diagnozes neuzstâda, jo tas jau bûtu vieglprâtîbas kalngals - manâ skatîjumâ.



madara
bazuka
Re: Bçrns saindçjies?
30.09.2005 11:11
Madariò, tev atkal mçneðreizîtes?
Re: Bçrns saindçjies?
30.09.2005 11:26
Pieredze ar 4 bçrniem. Ja sâp vçders:
1. Ir iemesls (çstas lapas). Pavçrot, kas notiek. Ja kïûst sliktâk - saukt âtros. Telefoniski pakonsultçties ar ârstu. Un autore tâ arî darîja!
2. Bez iemesla. Obligâti parâdît bçrnu íirurgam, lai izslçgtu apendicîtu. Pie tam apendicîts 1 dienas laikâ neplîst.
Paranoiska rîcîba traumç bçrnus. Vai nu viòi sâk baidîties no ârstiem (var nestâstît savas problçmas), vai arî kïût par tâdiem, kas sev visu mûþu ïaunas slimîbas meklç.
Negribçtu bût Madaras bçrns ;)))
Just manas subjektîvâs domas.
Re: Bçrns saindçjies?
30.09.2005 11:40
Alstere - nespïauj kâpostos. Ja tev ir èetri dçli, tad padomâ cik Tev bûs mazbçrnu. Bet varbût arî piespïauj tos kâpostus un pçc tam izçd, ir reizes , ka tâ ir labâk. Pati uzprasies. Mâcîties ir derîgi visa mûþa garumâ.



madara
gudrelis ibio
Re: Bçrns saindçjies?
30.09.2005 12:04
madariò, kaía lâsti debesîs nekâpj. :)
Re: Bçrns saindçjies?
30.09.2005 12:11
Tieði tâ. Un ar to beigsim. Nav ko íengâties gar maniem vçl nedzimuðiem bçrniem. Lai visi padomâ, ko raksta. Nezinu vai spçðu dzemdçt eòìeïus, bet mîlçtus un sargâtus bçrnus gan un tad viòi man bûs mîïi un smaidîgi kâ eòìelîði. Citi par viòiem arî drîkstçs priecâties.



madara
zane
Re: Bçrns saindçjies?
30.09.2005 15:08
Un ko darît, ja mans 5 gadnieks reizi mçnesî vakaros sûdzas, ka kâjiòa sâp ceïa locîtavas rajonâ? Regulâri.
Vai arî naktî ir raudâjamâs lçkmes ik pa 1,5 stundai un nevar pamodinât? Uzsçdinu uz poda, paèurâ un bïauj tâlâk. Pagaidâm domâju, ka no dienas satraukumiem.
Ko ieteiksiet?
Pagaidâm neko nedaru, jo no rîtiem parasti viss ir kârtîbâ.
Re: Bçrns saindçjies?
30.09.2005 15:17
to zane
Par kâju varu pateikt tikai to, ka visiem puikâm augðanas periodos bija "mistiskâs" sâpes. Visbieþâk kâdâs locîtavâs. Íermeòa daïas un orgâni aug nevienâdi un rodas îslaicîgs disbalanss. Man par laimi bija padomdevçja pazîstama bçrnu daktere. Viòa man ðîs lietas izskaidroja un vienmçr pateica, kad tieðâm jâveic kâdas pârbaudes. Pusaudþa gados jâuzmanâs ar lielâm slodzçm, jo tad parasti sirds netiek lîdzi rumpim.
2 no puikâm ap 5 gadu vecumu bija tieði, kâ Tavçjam. Pamodinât nevarçja. Pçc kâda laika pârgâja. To skaidro ar aktîvo prâta/jûtu darbîbu, kad no mazbçrna sâk veidoties vairâk pieaugusi personîba.
Protams, ja tâdas lietas ievelkas ïoti ilgi, vajadzçtu konsultçties ar ârstu.
zane
Re: Bçrns saindçjies?
30.09.2005 15:27
Alstre
Paldies!!!!
Vienîgi neprecîzi izteicos
meitai ir tie 5 gadi
dçlam 8 gadi.
Bet domâjams pamatievirzes daudz nemainâs?
Mazâ
Re: Bçrns saindçjies?
30.09.2005 15:28
Jâ, madariò, smags gadîjums... :( Tev derçtu savus komentârus palasît tad, kad paðai jau bûs bçrni un bûsi sastapusies ar daudzâm ikdienas problçmâm. Noòemsi tad rozâ brilles. Tik traki nervozai nevar bût un nebûs bçrniòi, kas visu laiku bûs mîïi un smaidîgi kâ eòìelîði... Tiec galâ ar sevi un savâm problçmâm!
Bet pârçjâm mâmiòâm - sirdsmieru un veselus bçrniòus! Mâmiòas ir gudrâkas par "madarâm". Mâmiòas rullç!!!
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 7 pieskaita 19?
Ziņa: