trauksme

Aizsāka Neta 

Re: trauksme
23.01.2005 20:08
Ar visâdâm trauksmçm mokos jau 14 gadus.Sâkâs tas 18 gadu vecumâ.Kâdâ naktî pçkðòi uznâca nepazîstamas sajûtas.Likâs.ka tûlît varu nomirt vai sajukt prâtâ.Tâ nu sâkâs dzîve- murgs.Ak,es naivâ!Skrçju pie psihiatriem.Es taèu ticçju,ka viòi man palîdzçs.Man,protams,visas tâs tabletîtes tika èupiòâm vien izrakstîtas.Uz kâdu brîdi kaut kas palîdzçja.Bet trauksme sâka parâdîties visdaþâdâkajâs situâcijâs.Veikalos,transportâ,sarunâjoties ar cilvçkiem,skatoties TV utt.Apmçram 25 gadu vecumâ sâkâs depresijas.Ziniet,esmu arî Rîgas psihoneiroloìiskajâ slimnîcâ gulçjusi.3 vai 4 reizes.Neatceros.Tagad saprotu,ka tur neârstç.Tur baro ar zâlçm.Lai guï.Un nedod Dievs,ja mçìinâsi iebilst.No trankvilizatoriem paliek atkarîgs.Es paliku.28 gadu vecumâ paliku stâvoklî.Un tad psihiatriem jautâju,kâ lai no tâm zâlçm tiek vaïâ.Nu nekâ.Bet es gribçju bçrniòu.Un ziniet,tâ nu visu grûtniecîbas laiku lietoju tos mçslus trankvilizatorus.Jâsaka paldies Dievam,ka mans bçrniòð ir normâls.30 gadu vecumâ satiku cilvçku,kurð zin psiholoìiju,kurð iemîlçja mani un vçlçjâs palîdzçt.Tikai tad uzzinâju,ka neesmu ne psiha,ne nenormâla.Tâs ir bçrnîbas traumas,kas pieauguðai sâka izpausties kâ bailes,trauksme.Vairâk kâ pusgadu vairs vispâr trauksmi nejutu.Braucu transportâ un svçtlaimç smaidîju.:) Tagad bailes atkal drusku parâdîjuðâs,bet nevar salîdzinât ar to,kâ bija visus tos gadus.Zinu,ka man varçtu palîdzçt labs psihoterapeits,bet tâdu Latvijâ ir ïoti maz.Ïoti maz..Nu ja,un finanses man to neatïautu.Tâds mans stâstiòð.Piedodiet,ka tik gari!

sam
Re: trauksme
24.01.2005 11:09
" Vienaa eksperimentaa zinaatnieki pat cilveek-trusiishiem peekshnji zaalju vietaa devushi C vitamiinu un tauta ir turpinaajusi veseljoties taadaa pashaa garaa itkaa buutu turpinaajushi lietot antidepresantus!"

Nu noteikti! Zinu cilvçku, kam zâles baro, kâ vitamînus t.i. saka, ka tie ir vitamîni... Un viòai ir pamatîgi samazinâjuðies simptomi un ir sajûsmâ, ka ðie vitamîni, gan ir baigi efektîvie :)
sam
Re: trauksme
24.01.2005 11:20
ineshuks,

Tam cilvçkam, par ko rakstîju savâ iepriekðçjâ komentârâ ârsts ir noteicis, ka ir depresija smagâ formâ... tomçr ðis ârsts nav psihiatrs.. Tâ nu viòai tagad paslepus dod kaut kâdus antidepresantus, kaut kâds jûras zâïu ekstrakts...

Jautâjums ir:
Kas ir ja diagnoze noteikta nepareizi? Nu nekâdi viòa neizskatâs pçc depresijas slimnieka. Par katru sîkumu ceï milzîgu traci, liekas, ka visi ir nostâjuðies pret viòu, ka viòa neko nevar, nenormâli nervozç, kad jâbrauc uz savu neklâtieni... Tajâs dienâs parasti neko nevar ieçst, pçc tam ir drausmîgi pârgurusi, ir arî ekzçmas (tikai periodiski) un mçneðreiþu problçmas (ir pat gulçjusi slimnîcâ, jo spçcîgas m. nepâriet 7-8 dienas).. vismaz pçc teorijas visi simptomi sakrît...

tomçr zâles palîdz, pat ïoti...
Nikija
Re: trauksme
24.01.2005 11:48
Man laikam no tâs veì. dis. uz rokâm periodiski uzmetas tâdas takâ zemâdas pumpiòas kas ïoti niez. Tad protams pa nakti tiek sakasîtas un pçc tam ilgi uz rokâm ir tâdas kâ mazas krevelîtes (ekzçmas). Dermatalogs izrakstija daþâdas smçres, bet nekas nepalîdz, jo tâ jau nav âdas slimîba, bet gan nervi. Varbût kâds varçtu ieteikt ar ko pasmçrçt, lai neniez un âtrâk sadzîst?
Re: sam
24.01.2005 11:50
Vai tas bija taa kaa jautaajums man?
sam
Re: trauksme
24.01.2005 11:54
Re: trauksme
24.01.2005 13:19
1) es neesmu psihiatre
2) depresijas pacients ne vienmeer izskataas taa kaa mees to vareetu staadiities priekshaa, jo ir dazhaadi depresijas veidi, arii tadi, kur dominee trauksme un sasprindzinaajums
3) ja zaales paliidz, pie kam situaacijaa, kad paciente nezin, ka tie ir antidepresanti (kas principaa ir pretrunaa ar cilveektiesiibaam, jo pacientam ir tiesiibas zinaat kaadas zaales un kaadeelj vinjsh sanjem), tad jau kaada starpiiba ar kaadu diagnozi mees to apziimeetu- galvenais, lai paliidz
4) Juuras zaalju ekstrakts vai kas tamliidizigs nebuus antidepresants manaa izpratnee. Antidepresanti ir nopietnas zaales ar nopietnaam indikaacijaam.
5) var konsulteeties pie kaadas speciaalista shajaa jomaa
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 9 pieskaita 7?
Ziņa: