Veìetatîvâ nervu sistçma

Aizsāka Jupis 

VISU, kas ir pa spçkam !!!!!!!
jâ, lasot raxtu saprotu ka man tas pats kas visiem --- vismaz mierîgâk ap sirdi, ka neesmu ar kaut kâdu "diagnosis unknown" :)

pirms trim nedçïâm bija tâda pamatîga balle visas nakts garumâ ar alu un tâ, un nâkamajâ dienâ bija tas par ko ðeit visi runâ -
sâkas lçnâm - ar nelielu uztraukumu, sirdsklauvçm, kas pastiprinâjâs, nâca klât arî trauksmes, baiïu sajûta, tad - reibonis, tâ ka vairs nevar kâjâs nostâvçt, sirds nenormâli stipri dauzâs, kamols kaklâ, auksti sviedri, un liekâs ka tûlît bûs beigas! nu izsaucu âtros, un pçc diazepâma ðïirces palika labi; nu, to laikam var skaidrot kâ paìiru sindromu, bet tâdi simptomi turpinâjâs arî pçc tam ---

kopð tâ laika nelietoju alkoholu, guïu ilgi, bet tâdas paðas lçkmes mçdz atkârtoties, lai gan esmu jau sen atguvies, labi atpûties, kardiogramma, vairogdziedzeris, asisnsaina arî ir ok.

nu un ârsti arî to visu noveï uz nervu sistçmu.. atzîðu ka esmu iekðçji nervozs&emocionâls cilvçks, taèu nezinâju ka veì. nerv. sist. var "notusçt"... :)

un tad jautâjums ir tâds - tad ir tâ ka nervu sistçma reiz pasaka "viss, man pietiek!" un tad jâmocâs ar bieþajâm lçkmçm pat pie normâla dzîves veida?
Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
11.05.2006 16:04
jap. Kad nu tas vadzis ir lûzis, tad ir gana grûti to dzîvi normâlâs sliedçs atpakaï iestellçt ;-(
yohn, gandrîz vârds vârdâ ar manu situâciju. sâkâs pçc svinîbâm kâ pohas, bet nu turpinâjâs vairâkas dienas - bez apetîtes, tâ, ka ne gulçt ne stâvçt, viss trauksmju un baiïu sajûtu komplekts, sirdsklauves utt. ar âtrajiem, ðprici un tagad jau diezgan regulâri atkârtojas vieglâkâs formâs, piem. reibst galva un ir sajûta, ka esi gulçjis kâdas 4 stundas, kaut gan ir bijis pilnvçrtîgs miegs.
bija ârsti, izmeklçðanas un arî konstatçji tieði to paðu kaiti, veì.sistçmas disfunkcija.

un palasot par tâm ìimenes attiecîbâm un despotiskajiem vecâkiem (arî somatofobiju)... diemþçl jâsecina, ka es sâku saprast savas sliktâs paðsajûtas iemeslu, jâ un patieðâm es apzinos, ka regulâri savas dusmas un niknumu "pârvietoju" uz zemapziòu, bet tagad tâ ir "pârpildîta"...

kâdus psihoterapeitus iesakat?
Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
20.05.2006 08:23
...



Edited 1 time(s). Last edit at 16.08.2006 13:19 by Runcene.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
21.05.2006 21:46
Sveiki visiem diskutantiem!
Vai Jûs ðodien izdzçrât divus litrus dzeramâ ûdens (bez gâzes)?
....
Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
21.05.2006 22:34
palab... nee, tas var liidzeet?
jaa, jaapiekriit Kasparam, jo man arii nenormaali daudz probleemu shajaa pavasarii, un taas visas noteikti nogulsneejas zemapzinjaa, kas arii izraisa tos trauceejumus, nu protams arii alko+maz miega.
...hmm... nesen pabeidzu izmekleeshanu un tik tieshaam pilniigi neko neatrada un diagnoze taa arii skan "vegetatiivaa distonija"...

pagaidaam esmu atradis labu liidzekli - kad juuti ka jau naak virsuu, meeginaat paspeet ieiet (kameer veel nav pavisam slikti) kontrasta dushaa - tas paliidz ariidzan..

njaa palasot veel komentus - arii es agraak aktiivi piipoju, tad moshka vaina ir galvas asinsvados? a kas tad ar vinjiem notiek?
man tas sâkâs pirms 3 mçneðiem pçc iedzerðanas (lai gan tieðâm maz), no rîta iedzçru kafiju un tad sâkâs, siltuma viïòi, sirds klapç kâ traka, drebuïi, sviedri, reiboòi, likâs, nu viss ir, vçl medaudz noturçjos, tad pats pagrûti aizbraucu uz Gaiïezeru, bet tur man uztaisîja kardiogrammu (nu pateica, ka pârsitieni, bet tâ ok), ielaida sistçmu un teica, ka no paìirâm
pçc tam pats aizgâju pie kardiologa un pateica veìet nervu sist, sâkumâ negribçju ticçt, salasîjos internetâ, ka lîdzîgu izsauc daþâdas slimîbas (tai skaitâ audzçji), aizgâju uz kompjûtertomogrâfiju un tur man pateicu to paðu, jo esmu vesels...
tagad cenðos sadzîvot, kafiju vispâr nedzeru, un izskatâs ka alkoholu augstâkais laikam drîkst kâdu glâzîti 1-2x mçnesî, bet labâk vispâr nç, vçl daþreiz pârsvarâ no rîta puses uznâk tie viïòi virsû - sirdsklauves, bailes, dreboòi un ir baigi grûti, uzreiz iedzeru kaut kâdas nervu zâles un vienreiz pamçìinâju corvololu, it kâ palîdzçja, bet tas jau nav risinâjums, ka jâdzîvo ar zâlçm... darbs arî vienmçr bijis ar lielu nervozitâti, tâ ka tas noteikti nenâk par labu...
Lida
Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
23.05.2006 15:29
man ar ðî kaite ik pa laikam parâdâs - ârstçju ar homeopâtiju. uzlabjumi irpâris mçn. mocîjos un nu atkal labi. Es domâju vai ðî vaina nav saistîta ar kaut kâdu medikamenu lietoðanu agrâkajos gados. piem. man 14 gados bija aklâs zarnas operâcija un narkoze bija tik stipra, ka pçc 24 stundâm tikai tâ kaut cik atjçdzos. vçl piem. to paðu aspirînu mums bçrnîbâ deva, a tagad nedrîkst lîdz 12 gadiem dot. vispâr es ïoti daudz bçrnîbâ slimoju... vçl man tâda doma ieðâvâs, ka maziòus mûs bçrnu dârzâ potçja pret visâdiem brînumiem un ko mçs varam zinât ko krievu eksperimentçtâji bija atsûtîjuði... agrâk es domâju, ka tas skar sieviete un tâdçï saistîju ar hormonâlâm tabl., bet redzot, ka mocâs arî vîrieði, atmetu ðo domu.
Vçl es diskutçju par ðo jautâjumu ar vecâkiem cilvçkiem (paðai 30), un secinâju, ka agrâk tâda vaina nav bijusi, nu vismaz tik populâra..., tâtad vaina ir kaut kur tepat!!!!
Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
23.05.2006 15:39
Katros laikos savas vainas- agrâk bija histçrija, kura tagad gana reti sastopama, tagad- veìetodistonija, anoreksija un bulîmija...

Galvenais iemesls, neskaitot iedzimtîbu, stresa lîmenis dzîvç.
calis.lv
Sadaïa veselîba.Tçma- slikti veikalos.Mçs,lîdzîgie tur runâjam par ðo tçmu.Izkratam sirdi.laipni lûgti!
Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
23.08.2006 15:35
Es vakara ar savu veì.d. beidzot aizgâju pie homeopâta un mç;ginâðu tik vaïâ no antidepresanta. Daktere teica 99,9 % ka es izârstçðos, takâ tagad man ir cerîba. Izrakstija man 4 pudelîtes zâïu kas kopâ maksâja tikai 4.80 Ls un pietiek lîdz oktobrim . No antidepresanta ieteica atbrîvoties 1.5 nedçïas laikâ pakâpeniski samazinot devu. Nu man godîgi sakot ðobrîd ir liels optimisms, bet kâ bûs reâli to jau redzçsim. Tomçr trîs gadi nolauzti, bet cerîba ir ka bûs ok! Starpcitu izlasiju ïoti labu paòçmienu un to arî pârbaudiju, kad nâk virsû sliktumi vajag nogulties uz zemes (nu protams ja esat mâjâs), zem galvas paliekot ko mîkstu un kâjas uzlikt uz gults,pagulçt apmçram 15 minûtes, tad asinis pieplûst galvai un nelabums atkâpjas. Vismaz man palîdzçja.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
07.09.2006 22:52
nebuushu origjinaala, izteikshu savu sajuusmu par to,ka atklaaju sho forumu!!
pirmaam kaartaam tas ljaava man aptvert, kas iisti ar mani notiek, kas teoreetiski var notikt taalaak,kaa arii galu gaalaa atveeraas arii asaru sluuzhas, kas jau vairaakus meeneshus bija apaatiski nosleegtas...lai arii kaa veeleejos raudaat, nekas nesanaaca, un tagad raudu gan no sajuusmas, gan skumjaam...
mani shii probleema skar nu jau aptuveni gadu,esmu izgaajusi vairaakas faazes - saakaas viss ar duurieniem sirdii,kuriem iipashi nepieveersu uzmaniibu, jo sapratu,ka tas ir no neguleeshanas, stresa un visa paareejaa. duurieni ilga 4 meeneshus un tad - 1. maijs! shausmiigaakaa diena manaa muuzhaa, likaas, ka taa ir mana peedeejaa diena...domaaju,ka taa ir smaga poha, visu dienu noguleeju gultaa, vakaraa,kad saaka tirpt rokas, maate iedeva validolu. paliidzeeja, bet...
saakaas naakoshaa faaze - katru riitu modos ar paarsitieniem, sirdsklauveem un sliktu duushu. lai gan maate pati ir aarste, aizgaaju uz kardiogrammu - sirds neiroze, ieshkjieba pilieninjus....
izdomaaju,ka tos nedzershu un tikshu pati galaa.
tiku paari sirdsklauveem, roku tirponjai,bet tagad nomoka nenormaalie reibonji un sliktaas duushas, kaa arii sajuuta,ka akmens uz kruutiim uzveelies, gruuti elpot. vienu briidi iesliigu arii nelielaa depresijaa, jo sapratu, ka netieku ar sevi galaa. maatei protams, kaarteejais risinaajums - pilieninji un zaaliites - valokordiins un novo pasit, no kuriem atkal atteicos... naakamais solis - psihologs, tachu arii no taa jeegu iisti nesaskatu...
un taa nu vadu savas dienas, rakaajoties netaa un mekleejot atbildi, mekleejot glaabinju, jo es sho neuzskatu par dziivi...tachu arii sheit paustie viedoklji neliekas diez cik daudzsoloshi - aizrit gadi, bet dazhs veel mocaas... :(
protams,nemetiishu plinti kruumos,mekleeshu taalaak...
vislabaakais variants izskataas homeopaatija, kaut gan es buutu laimiiga,ja kaads man uzshautu ar cirvi pa galvu un iegroziitu visu savaas vietaas...
stulbi jau izklausaas, bet man briizhiem shkjita,ka es vieniigaa taada uz pasaules, meiteniitei shirmis aizveeries, draugi arii nesaprot....briinaas par to, ka alkoholu jau 3 meeneshus nelietoju....
kaut gan pagaajushonedeelj svineeju dz.d., atmetu visam ar roku un pielopojos taa, ka maz neliekaas! :D un bija ok
kopsh sapinos ar shito probleemu, aizvien vairaak paardomaaju savu dziivi, prioritaates un galvaa jaucas viena vieniiga doma - vai tieshaam man ar shito buus jaasadziivo visu muuzhu?! jo man patieshaam pietruukst ieprieksheejaas dziives...
es atvainojos, ka izpluudu taadaa bezsakariigaa novelee, bet man tieshaam paliidz taa doma, ka es nejuku praataa un ka es neesmu viena... nu vismaz tiiri teoreetiski :)
jaa, un tad man radaas paaris jautaajumi - lasiiju komentaarus un nesaprotu - ja es esmu galiigi nesportisks cilveeks,tas noziimee, ka man tomeer vajag nodarboties ar to? jeb tas ir tiiri taapeec, lai sevi kaut kaa gariigi atsleegtu no probleemas?
un veel viens jautaajums,ja kaads zin - cik lielaa meeraa alkohols un un smeekjeeshana ietekmee visu shto padariishanu? es skatos,ka daudzi ir atmetushi smeekjeeshanu un alkoholu deelj shiis probleemas. smeekjeeshanu tuvaakajaa laikaa pat nedmaaju atmest, bet alkoholu nelietoju taapeec, ka galvaa taa doma - ja dzershu, tad man buus slikti...
bet jebkuraa gadiijumaa paldies,ka ljaavaat man izpausties un izklaastit savu saapi.. :)
Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
08.09.2006 00:15
Iisumaa- sportot vajag, noteikti, alkohols un smeekjeeshana shito ietekmee slikti. Taapat kaa citas nevesliigas lietas- paarmeera stresoshana, neizguleeshanaas, paarstraadaashanaas.

Homeopaatija un smeekjeeshana- nu iisti taa kaa neiet kopaa.
padomaa, padomaju un secinaaju
Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
08.09.2006 13:54
Ir cilveeki, kas ir smeekjeejushi un dzeerushi, tad atmetushi, jo domaa, ka nervi "uzdos" taapeec, ka vinji piipee vai dzer, bet nekas nemainaas. Tas, manupraat, ir individuaali. Ja es sadomaajos, ka man no alkohola riit buus slikti, tad ir arii. Vieniigais, kas tieshaam ir "taisniiba" - uz pohaam jebkursh cilveeks vairaak nervozee, kas var izsaukt arii kaarteejo leekmi vegj-slimniekiem.

Kaa man 2 aarsti teica - 1) taa buutu kaarteejaa paarmeeriiba atmest alkoholu; 2) nu, nedzer alkoholu pavisam, nemaz, bet vai tu no taa tad jutiisies laimiiga un viss atrisinaasies?
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 8 pieskaita 2?
Ziņa: