Veìetatîvâ nervu sistçma

Aizsāka Jupis 

Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
25.11.2004 11:46
Velreiz saku, ka nepretendeeju uz patiesiibu, taa ir tikai mana - izslimosjusha cilveecinja pazemiigaa versija, meegjinaajums saprast, kas tad tas iisti ir, kas vienaa dienaa normaali straadaajoshu&funkcioneejoshu cilveeku padara totaalaa nestaigaajoshaa graustaa un kapeec ir vajadziigs pus gads, lai cilveeks buutu atkal speejiigs atgriezties dziivee un sabiedriibaa, citiem, cik es lasu atlabshanas process ir veel ilgaaks, bet citus shii slimiiba "izeed" no iekshpuses gadu gadiem, visu muuzhu!

Un diemzheel neviens medikjis, lai cik gudri nerunaatu krugom i okolo taa arii nevar pateikt no kaa rodas v.distonija jeb simp.¶simp.n.sist.trauc. un kaa tad iisti aarsteet lai izaarsteetu!:(
Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
25.11.2004 11:54
Psihoterapeiti saka, ka zin gan :) un lielaakajaa tiesaa gadiijumu arii mana pieredze to apstiprina. Tikai lielaakaa dalja cilveeku to negrib pienjemt, ka ieksheejie konflikti lielumlielaakajaa daljaa pie vainas. (arii shis protams, nav piemeerojams simtpunktiigi visiem). Mums ai kaa gribas, lai vainiiga kaada fiziska vaina, jo to tachu it kaa vieglaak aarsteet- slikta asinsrite, osteohondroze. ciiniities ar aareejiem apstaakjiem, nevis ieksheejaam nesaskanjaam.

P.S. Dusma, tev taksh sepsis bija, jebshu es kaut ko jaucu?
Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
25.11.2004 12:08
:))) vai tad psihoterapeiti teiks, ka vinji kaut ko nezina...
vai nav baigi forsh veids kaa iekaseet naudinju no izmisushiem cilvekiem, kurus ir nomocijushas shada veida problemas un kuri gatavi kjerties pie pedeja salminja?

Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
25.11.2004 12:08
Viss pareizi!
Man bija Head&Shoulders - divi vienaa!:) Sepsiiti atklaaja tikai slimniicaa peedeejaa dienaa, kaadam ienaaca praataa panjemt arii shitaadu analiizi, palaida maajaas un teica, lai es arii shito aarsteeju!:)
Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
25.11.2004 12:20
Nu, vispaar jau tas paliidz arii.

Pie kam, kaa jau teicu- nu specifiska taa vegjetodistonijas publika lielaakajaa daljaa gadiijumu ir- krieviski labs teiciens bij- bljednaja njemoch s. nav laikus pie viira izdota :) Lielaa meeraa taisniiba. Citaadi kamdeelj gana daudz to pilseetaa, bet relatiivi mazaak laikos? Modernaa muuslaiku slimiba. Nez vai Aafrikas dzhungjos ar taa kaadu piemeklee?
Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
25.11.2004 14:43
:)))) Aizseedeejushaas&paargarlaikojushaas vecmeitas...!:)))
Labi teikts, tikai laikam teemas autors ir sportisks viirietis, es arii esmu sporcmenka, kasamolka un krasaveca (ar saartiem vaidzinjiem un mirdzoshaam aciiteem) un mees taadi neesam vieniigie!!! ... tikai tas neieliekas Juusu skaistajos raamiishos!

Tikai diemzheel neviens taa arii neatbildeeja uz Jupis jautaajumu - kaa tikt galaa, ne arii uz manu - no kurienes tas rodas (fiziologjiski, kjiimiski)?
Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
25.11.2004 14:57
Kaa jau teicu- peec manas teorijas- psihiski (psihogeeni pareizaak sakot).
Atrisinot ieksheejos neapzinaatos konfliktus arii ditonija- tu, tuu...

protams, tas neattiecas uz visiem. bet uz lielu dalju gan.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
25.11.2004 15:09
Ineshuk, Tu runaa par lielo vairumu, bet es runaaju par tiem otriem!:)
Ko dariit tiem otriem?

Jo ir ljoti vienkaarshi un saprotami, ja cilveekam aizbrauc jumts un peekshnji liekas, ka vinsh mirs, gjiibs vai nezin kaada fataalija uzbruks un no taa arii lec visi spiedieni un reiso sirds un ir visas "tuuliit, tuuliit" sajuutas, tad tieshaam ir jaadzer antidepresanti un jaaarstee "dveesele", bet ko lai dara tie otrie, kam nav visas shiis sajuutas (kaa man), ja piemeeram tikai reibst galva un viss!
Vai taa buutu nepareizi uzstaadiita diagnoze, liidz galam neizpeetiits pacients, un vai taa vispaar ir distonija? Ne viss veel mediciinaa ir atklaats un cilveeks veel liidz galam nav izpeetiits!:/
Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
25.11.2004 15:30
hehe, man ari patika ineshuka teorija par tam "laikus nenoprecetam meitaam" (un puishiem arii). naak prataa teva stastitais - dziljajos padomju laikos dziljajaa Krievijaa kur vins stradajis, gajis pie daktera un stastijis kadas vien tik vinjam veselibas problemas neesot - taa kaa galva sap, taa kaa kungis griezas ta kaa vel kaut kas un dakters jautajis - zjenatij? - njet..., - nu togda vsjo jasno!
es gan nedomaju, ka visu var taa banalizet.

Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
25.11.2004 15:37
m&m
:)))) Oi, apsmeejos!
Atceros, beerniibaa noklausiitu daamu klachu (arii no padomju laikiem), daama ar piena seeniiti aiziet pie ginekologa un staasta nu shim savu beedu, bet aarsts prasa - sex jestj, atbilde - netu, aarsts - nu todga shto vi hoteli!

Ineshukam - nothing personal!!!
marta
to dusma
25.11.2004 15:41
domajams, ka tev ir tik dziljas iekshejas/psihiskas/dveseles problemas, ka diez vai kaadam vispar ir iespejams tikt tam klat. tapec cinies vien ar sekam, jo celonjus neatrast...(ipashi ar tadu pieeju dzivei, ka tev)
Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
25.11.2004 15:44
Es liidz shim nav redzeejs nevienu aktiivu, sportisku distonikji ar mirdzoshaam actinjaam. Kas gan nenoziimee, ka taadi nevar buut.

Ja reibst galva un viss, es to neklasificeetu kaa distoniju. Tai tomeer ir zinaami diagnostiskie kriteeriji un viens pats galvasreibonis taads neir. Taatad- diagnostiska kljuuda sanaak.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
25.11.2004 16:00
te nu gribu velreiz oponet ineshukam...esmu vienmer bijusi ar zirga veselibu, atletiska meitene, gana optimistiska, aktiva un prieciga (gan tadelj ari atljavos darit pati sev pari ar pipeshanu un tusinjiem utt. vairaku gadu garuma), un pekshni 30 gadu vecumaa visparastakajaa darba dienaa sezot pie kompja dabuju saukt atros, jo likas ka mirstu nost un nu jau gadu kaa varu sevi pieskaitit pie apskatamaas ljauzu grupas. arii manam bralim bija lidzigas problemas manaa vecumaa, pargaja pashas no sevis 1,5 gadu laikaa (tikai puisis saka regularak sportot). geeni varbut...???

Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
25.11.2004 16:02
Jaa, iespeejams, ka taa tieshaam tad nav distonija un aarsteejosho aarstu nojauca tas, ka bija 2vienaa un taas suudziibas jau ir taadas, ko var daudzaam slimiibaam piedeeveet - vispaareejo nogurumu, nespeeku, sirdsklauves pie mazaakaas lodzes (slodzes, nevis vakaraa pirms aizmigshanas), nelabumu, temperatuuru. Tik pat labi taa var buut arii gripa, jaapievieno tikai veel viens iztruukstoshais/raksturojoshais simptoms, ja iesnas, tad gripa, ja saap veeder, tad gastriits, ja reibonis, tad distonija!
Hmm....ir veerts paskatiities no shii viedoklja!

Paldies, Ineshuk!!!
Re: m&m
25.11.2004 16:10
"esmu vienmer bijusi" un "te peekshnji"- tas nekaadi nav pretrunaa ar manis teikto. Jo runa ir par to, ka buudamam distonikja statusaa nevienam actinjas nemirdz. bet tas nekaadaa meeraa netraucee taam mirdzeet pirms un peec shii goda nosaukuma izbaudiishanas.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
25.11.2004 16:19
Jaa, nu gjiimis man slimniicaa jau nu stabili un kaadu laiku peec bija kaa aizvakar ekshumeetai vardei!:)
Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
25.11.2004 16:25
tad kad jutos ok (un tadi brizi pedejo meneshu laikaa, paldies Dievam, ir parsvaraa :), tad actinjas vienalga mirdz arii esot distonikja statusaa, jo priecaties par dzivi tak gribaas!
vispar jasaka lielais paldies cilvekiem shaja forumaa - sheit pirmo reizi uzzinaju, kada man varetu but vaina, jo arsta teiktais - veg. nervu sist. darbibas traucejumi man godigi sakot neko neizteica. visu info faktiski pati izraku i-netaa.

Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
25.11.2004 16:35
Jaa, actinjaam ir vienmeer jaamirdz, savaadaak jau nemaz nevar!
Es arii tiku no slimniicas palaista bez komentaariem, un arii saku pati rakt un mekleet infu un paliidziibu!
Iespeejams, ka kaa katram zaarcinjam savs mironis, taa arii katram distonikjim sava aarsteeshana!

Turies m&m!
Mirdzinaasim taas actinjas lai tur vai kas!;)
als
Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
25.11.2004 17:16
Sveiki!

Nejaushi iekljuvu shaja saita meklejot atbildes uz sev interesejoshiem jautajumiem. Mana problema-pie liela nervu strjoma reibst galva, sirds klauves, medz but ari sirds sapes, izjutu bailju sajutu un nervozeju par katru sikumu. Tas viss skiet man nepiederoshs, jo aktivi sportoju, patik ari lekt ar izpletni un sedet rallijaa blakus pilotam. Sakuma saku likt aizdomas uz sirds traucejumiem. Esu izgajis daudzas parbaudes un analizes (elektrokardiogrammu, eho, galvas ultraskaneshanu, velokardiotrenazieri, vairogdziedzeri utt.) viss ir OK!Vienigais ko neesu parbaudijies ir uz sirds aritmiju. Planoju to tuvakaja laika izdarit. Palasot sho diskusiju secinaju, ka neesu vienigais ar shadiem simptomiem un, ka man varbut ir taa distonija?
Paarlasiiju visu forumu un secinaaju, ka katram tas tomeer izpauzas nedaudz savaadaak, jo , piemeeram man, galvas reibsanas nav nekad, bezmiegs mani nemoka, driizaak es vareetu aizmigt jebkuraa briidii 5 min. laikaa. patiesiibaa man loti paliidz skriesana. alkoholu lietoju reti, bet ja nedaudz iedzeru, tad vispaar juutos ideaali, tacu reizeem, ja gadaas tiesi kriize, tad pat alkoholu nevar dabuut ieksaa. daudzi izsakaas, ka pie siis vainas nevar acis mirdzeet. Domaaju, taas ir mulkiibas. man ir 2.meen maza meitinja. neskatoties uz manu staavokli, kaa man var acis nemirdzeet panjemjot rokaas taadu engeliiti. patiesiibaa es it kaa saaku tikt ar sevi galaa, tacu ne par visiem 100 procentiem, bet es ticu un zinu, ka es tam tiksu paari, jo savaadaak nevar buut. starp citu, man vairaaki aarsti ir noraadijusi - nomaini darbu, un redzeesi, ka tas viss pazudiis. kad esi bijis vairaak kaa 10 gadus vienaa videe un to sfeeru paarzini, protams ir gruuti ko mainiit, bet es tomeer meeginaasu un ceru, ka naakamgad mainiisu darbu, dziive raadiis.
to jupis
Aizbrauc uz kalniem, nomaini darbu, iemiilies, vispaar paarmaini savu dziivi.. atrodi ceeloni ar ko iisti neesi apmierinaats.Noteikti kaut kur ir ceelonis tevii pasaa, vienmeer ir ceelonis kautkur tevii pasaa, neatlauj tam izveersties par nopietnu saslimsanu.
Ar ðo '' burvîgo" kaiti slimoju jau daudzus gadus un tikai tas, kas ir ar to pa îstam saskâries, spçj saprast lietas nopietnîbu.Izpausmes nestâstîðu, tie, kas slimo, tie zina, kas neslimo, tie tâpat nesapratîs.Varu vienkârði dot vielu pârdomâm.1.mçs, kas slimojam ar ðo kaiti kopð dzimðanas esam jûtîgâkas dabas- vairâk òemam pie sirds.Un tur neko mîlîði nevar padarît.2.mçs nedrîkstam strâdât saspringtu nervozu, stresainu darbu ikdienâ, lai cik tas nebûtu skumji.3.Mçs nedrîkstam vienatnç tupçt mâjâs, lai pârâk daudz nedomâtu. 4.Mums ir jâpapçta raduraksti, vai nav bijis kâds nervozâkas dabas cilvçciòð rados- stostîjies, garîgi slims, vai vienkârði psihovanâks, taèu nevajag domât, ka mçs esam garîgi slimi.6. Mçs saskaramies ar problçmu- iespçja zaudçt darbu, jo slimîbas lapas mums ir kïuvuðas par ierastu lietu.7.Daþiem radiem un paziòâm, kuri nav redzçjuði mûsu lçkmes, síiet, ka mçs esam simulanti, taèu tie, kas mûs ir redzçjuði lçkmjojam, laksta mums apkârt nobijuðies, jo saprot, ka vienreiz mûsu motoriòð un asinsvadiòi var neizturçt.8.Sâkums ðai epopejai vairâk vai mazâk ir gadiem ilgusi nervu pârslodze vai kâda nelaime, kas mûs ir izsitusi no sliedçm.9.Un kâ saldais çdiens visam- mums ir sabeigti iekðçjie orgâni- sirds, nieres, kuòìis, zarnas, asinsvadi, plauðas( es te domâju tos, kas ilgâk slimo), jo mçs esam dzîvespriecîgi cilvçki, reizçm pesimisti, rijam zâles, kaut arî neregulâri un nepadomâjam, ka mûsu nierîtes nespçj pârstrâdât to kvantumu antistresa lîdzekïu, kas mums ir parakstîti.Tâ varçtu turpinât.Ja kâds vçlas aprunâties par ðo tçmu, rakstiet uz e- pastu speedstream2004@inbox.lv
Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
29.11.2004 09:11
Diezgan ðausminoðu ainu Annele uzzîmçja brrr....
es joprojâm meklçju izeju! kâds ir mçìinâjis adatu terapiju vai jogu varbût???

als
Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
29.11.2004 11:16
Pasham ir doma pameginat jogu, varbut tada veida izzinot sevi un sakartojot plauktus atradis pareizo atbildi un isto veidu!
Laikam naksies palasit literaturu par sho temu!
Tur jums taisnIba, katram paðam nâksies saòemties un râpties ârâ no tâs bedres, kurâ esat iekrituði. Un katrs, kas meklçs atradîs atbildes priekð sevis. Meklet vajag visos lîmeòos, gan garîgajâ, enerìçtiskajâ, gan fiziskajâ. Tad arî bûs rezultâts.

Sadaïâ -Gaisma tuneïa galâ, dr.asist.Raimonds ïoti labi noraksturojis veì.distoniju.Palasiet, tas tieðâm tâ ir.Pârbaudot kompjûterdiagnostikâ savu organismu, beidzot atklâjâs patiesie iemesli un mistiskâ slimîba pagriezâs pavisam citâ rakursâ.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçma
30.11.2004 09:26
to: Annele.
vai pati esi veikusi kompjuterdiagnostiku? tiesham atklajas kas tads, kas visam ir par iemeslu??
cik tads zvers maksaa un kur to var veikt?
padalies ludzu pieredzee!

man ar tas pats vegjetativa disfunkcija saucas. man arsts nozimeja psihoterapeitu un ari zales. Bet vel neesmu sakusi iet pie vinja, lai gan zinu ka vajag ljoti. savadak tiesam pilnvertigi gruti dzivot. un visas kaites jau rodas tikai no domam vien. fui. nu labi, ka vismaz vel kadam ir tadas problemas, vieglak ap sirdi :-))) hi hi
vai tie bija visi padomi?
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 11 pieskaita 8?
Ziņa: