izvaroðana?

Aizsāka alise 

kaa tad
Re: izvaroðana?
11.06.2005 10:34
man reiz bija lîdzîgi, teica, vai esmu pârâk frigîda, tad ilgi kutinâja. tikko izturçju,lai nesâktu raustîties. kopð tâ laika neeju pie vîriesiem ginekologiem, jo viòi pirmkârt ir tikai vîrieði. tas bija psrs laikos, bijâm bailîgas.
neòem galvâ, dzîvç ir vçl pretîgakas lietas. tas viss ir instinkti.alise rakstîja:

> vai par izvaroðanu sauc tikai piespiedu aktu, kad tiek ievadîts
> dzimumloceklis? vai izvaroðana var bût arî ar roku (fistings
> laikam seksâ tas saucas?).
>
> lai gan patiesîbâ ne jau tam, ko kâ sauc, ir nozîme.
>
> es nevaru saprast, vai mans ârsts mani izvaroja/ seksuâli
> uzmâcâs vai kâ lai vçl to nosauc. 10-15 min ilgâs palpâcijas
> (ja tâ sauc, kad ar vienu caur vagînu, ar otru - pa vçderu)
> laikâ.
>
> es nespçju sakarîgi rakstît, bet arî pateikt nevienam nespçju
> un netieku paðlaik pie tuvajiem cilvçkiem, ar ko varçtu
> parunât.
>
> sajûta, ka esmu alhokola reibumâ, lai gan dzerts nav pâris
> nedçïas.
>
> ðíiet, ka man ir zuduðas emocijas un viss ir vienalga, tajâ
> paðâ laikâ jûtu, cik svarîgi un vajadzîgi bûtu izraudâties, bet
> nemâku, nenâk man asaras ârâ, bieþi tâ ir.
>
> vai var bût tâ, ka ârsts pârbauda seksuâlâs reakcijas, man neko
> par to iepriekð neteicis (un nav tas seksopatologs). nebûtu man
> draugi erotiskos medstâstus no interneta reiz pârstâstîjuði,
> tâda doma man nemaz nenâktu prâtâ.
>
> KO LAI ES DARU?
>
> reizç sajûta, ka "it kâ nekas nav noticis" bet tajâ paðâ laikâ
> neesmu spçjîga neko padarît. neko negribas.
>
> ðíiet, justos labâk, ja varçtu satikt savu labâko draudzeni,
> vienkârði sçdçt virtuvç un visu nakti dzert tçju, nedaudz
> alhokolu un daudz smçíçt (ikdienâ to nedaru). Bet nav tas
> iespçjams.
>
> Un rît svarîgs pasâkums no darba, sevi labi jâparâda.
>
> Zinu, ir kaut kâdi krîzes telefoni, bet es ðaubos, vai tas man
> var palîdzçt, ïoti negribas zvanît, jo neðíiet pieòemami ar ko
> tâdu runât pa telefonu un pie tam ar sveðinieku.
>
>
> atvainojos, zinu, ka ðis iepriekð ir par garu un neskaidru.
> tâda kâ apziòas plûsma.
>
>
> bet varbût kâdam ir kâds padoms?
zâlîte
Re: izvaroðana?
11.06.2005 10:54
* ja es nekliedzu, nespçru pa kâjstarpi, neskrâpçjos tad tipa man nav bijuði iebildumi? (kâ jau teicu, nebiju pie "skaidras apziòas", citâdâk bûtu kaut kâ rîkojusies).

Kâ saprast - nebiju pie "skaidras apziòas" ?
Ja nebiji pie pilnas apziòas, kâ tad tu zini, ka tevi "varoja" tieði 10 -15 minûtes ? Skatîjies pulkstenî un uzòçmi laiku ?
Kaut kas te neiet kopâ.
kaa tad
Re: zâlîte
11.06.2005 11:38
oioioi ,cik mçs gudri un savaldîgi. kritiskos brîþos cilvçks nedoma kâ kâdam prâtvçderim pie interneta atskaitîties. kaut tev paðai reiz i bûtu japiedzîvo neticîga "varoðana"

zâlîte
Re: izvaroðana?
11.06.2005 12:21
Kâpçc man obligâti bûtu jâtic autores stâstam, kâpçc nedrîkstu to apðaubît ?
Cilvçkam piemît tâ saucamais paðaizsardzîbas instinkts, ja viòam tiek darîts pâri viòð attiecîgi reaìç. Autorei reakcija = 0!
Gandrîz nemaz neticu, ka ârsts oficiâlos apstâkïos ( ârsta kabinetâ, kur parasti apgrozas arî medmâsa, mçdz ieskriet kâds negaidîts apmeklçtâjs utt.) sçdçtu un mierîgi varotu pacienti.
...
Re: zanei
11.06.2005 12:50
Pie pilnveertiigas ginekologjiskaas apskates lege artis pieder arii izmekleeshana caur anusu, lai ziveerteetu maksts mugureejaas sienas staavokli-vai nav kaadi infiltraati utt. Man nezinaamu iemelsu deelj muuus ginekologi to ljoti reti izmanto.


A vispaar pagaidaam man shkjiet, ka jaunuve vienkaarshi pati ar sevi galaa netiek un te nu cepaas. Man nepatiik, bet es tik eju un eju... Ne pie apzinjas... It kaa izvaroja... Mosh glaimo sev, ka dakters jamai pretii nevar tureeties?
zâlîte
Re: zanei
11.06.2005 13:44
zane rakstîja :....Ir bijis lîdzîgi, kad dakteris vîrietis kaifo, iebâzis pirkstu man anusâ. Tas bija sen ìimenes centrâ Kaòieru ielâ. Daktera uzvârds sâkas ar burtu M.

Pçc kâ tu spried, ka viòð kaifoja ?
sirmais dakters
Re: izvaroðana?
11.06.2005 13:53
Brizhiem man shii pasaule saak likties "neparasta" - kaut gan es neesmu ginekologs, tomeer arii mums instituutaa iedzina galvaa arii par ginekologiskas izmekleeshanas pamatpostulatiem - apskate (inspectio). iztaustiishana (palpatio), izklausiishana (auscultatio), izklauveeshana (percusio). Lai noteiktu piedeeklju staavoklii ir arii jaaizmeklee per vaginum, tas nu nav nekas iipash un nevienmeer uzreiz izdodas sapalpeet tos, taapec arii ir zinaama metode, kad to dara bimanuaali - ar otru roku palpee caur prieksheejo veedera sienu.
Taa muuslaiku pasaule akli tic visaam tehnologijaam un pec tam briinaas ka aarsteshana ir arii reizzem nepareiza.
Shie pamatpostulaati attiecaas uz visaam mediciinas nozareem ne tikai ginekologiju.
Attieciibaa uz kaut kaadaam sakapinaataam seksuaalaam iegribaam no aarsta puses, varu nu teikt ka tas ir maldiigs priekshtats no izmekleejamo personu puses. Tomeer neizsleedzu iespeeju ka kaadam ir kaadas novirzes, bet taas jau ir vairaak iespeejasm psihiskas dabas.
Nu nezinu es nevienu ginekologu, virieti, kam tas dotu kaadu apmierinaajumu
Hm...
Re: izvaroðana?
11.06.2005 15:03
Gau jau alisei ir taisnîba. Ja vecis-dakteris grib sagâdât sev prieciòu, nevar jau paciente noíert to brîdi, kad tâ kâ bûtu tîri medicîniska lieta, kad jau aiziet tâlâk. Un nav jau viòai medicîniskâs izglîtîbas ginekokoloìijâ. Un tad sâc domât, vai viòð ir samaitâts, bet varbût tas piedien pie lietas... Un ja pârmetîs kaut ko, varbût nepamatoti aizvainos... ïoti labi saprotu viòu.
Vajadzçtu neapvainojot, bet vienkârði pajautât forumâ, vai kâdai citai pie ðî daktera nav gadîjies lîdzîgi.
Bet dakteris jau droði vien ir arî smalks psihologs, un pirms tam novçrtç, ar kuru viòð var savus prieciòus atïauties, ar kuru droðâk atturçties, tâ ka ne jau pret visâm viòð tâ izturas. Kâ arî to dara tâ, lai îsti nevar saprast, ko viòð dara.
Nezinu, kâ ar izvaroðanu, bet tâda smalka izmantoðana tâ manuprât bija 100%.
zâlîte
Re: izvaroðana?
11.06.2005 15:22
Ja pieiet no tâda viedokïa, tad pie íirurgiem vispâr nevar iet. Nekad jau nezinâsi, kurð no viòiem ir maskçjies killers un gûst baudu ( varbût pat sexuâlu ) no otra graizîðanas :)
Re: izvaroðana?
11.06.2005 15:51
Var jau domaat, ka dakteris neko taaaadu tieshaam negribeeja, bet tik un taa vinjsh ir pieljaavis vismaz 2. rupjas kljuudas:

1. to, ka savas manipulaacijas novedis par taalu;
2. to, ka peec proceduuras nav izskaidrojis pacientei manipulaaciju rezultaataa notikusho organisma reakciju.

Tas vienkaarshi liecina par apshaubaamu profesionaalismu... vismaz...
zâlîte
Re: izvaroðana?
11.06.2005 16:32
2. to, ka peec proceduuras nav izskaidrojis pacientei manipulaaciju rezultaataa notikusho organisma reakciju.

Par kâdu organisma reakciju ðeit iet runa, par izjusto piespiedu orgasmu ?
???
Re: izvaroðana?
11.06.2005 16:56
"man vispâr ir gandrîz paniskas bailes no ginekoloìiskajâm apskatçm" - vai te gadiijumaa arii nav atbilde uz visiem jautaajumiem? paniskas bailes, nav pie skaidras apzinjas, piespiedu orgasms.... man kaut kas tajaa staastaa neliimeejas kopaa! bet autorei es ieteiktu iet pie aarstes sievietes & pie kaada psihologa ar aiziet parunaaties, paliks vieglaak.
zâlîte
Re: izvaroðana?
11.06.2005 17:11
Man ðíiet, ka atbilde slçpjas te - "nebûtu man draugi erotiskos medstâstus no interneta reiz pârstâstîjuði, tâda doma man nemaz nenâktu prâtâ."
tgb
Re: izvaroðana?
11.06.2005 17:46
"_ðodien piefiksçju vienâ brîdî, ka nemaz caur vçderu neèamda, tikai ar pirkstiem iekðâ-ârâ iekðâ-ârâ iekðâ-ârâ iekðâ-ârâ un skatâs vienâ punktâ kaut kur uz sienas. kad satrûkos/ sarâvos/ mçìinâju "aizvilkties" prom, turpinâja vçl. teicu, ka "sâp" - nu, pagrozîja it kâ citâdâk, paspaidîja un atkal jau citâ pozîcijâ tâs paðas kustîbas.

un tâ vairâkas reizes."

Nu nezinu, cik es esmu bijusi pie ginekologa, man NEKAD nav tâ izmeklçjuði.
Reizçm jâbrînâs, cik ïoti cilvçkiem patîk apðaubît citu cilvçku teikto, ceru, ka tie nav dakteri, jo pie tâdiem nokïût negribçtu.

alise
Re: izvaroðana?
11.06.2005 18:02
nu re, esmu atpakal. darba sodien ari labi gaja, vienigi kolidz esmu viena, uzreiz jutu vakardienas sekas.

nu jau par vakardienas notikumu spçju domât arî neemocionâli, atðíirîbâ no vakardienas.

interesanti, palasîjos ko te citi sarakstîjuði - sanâk, katrs ir uzíçris kâdu "aizdomîgu" frâzi un tad no tâs arî izdara spriedumu.


ziniet vispâr, ja cilvçkam ir nodarîts pâri, ir izteikti attîstîta "apziòas plûsma", kad runâjot un rakstot ðaujas ârâ viena doma pçc otras. tâ bija vakar un nedaudz arî ðodien joprojâm ir.


protams, ir nepatîkami, kad kâds te zîlç vai ðis ir safabricçjums vai nav.



par katru komentâru man te ir kâda piebilde, bet laikam bûtu muïíigi un pârâk laikietilpîgi te atbildçt.




un zâlîtei îpaði - par "piespiedu orgasmu". cik saprotu no savas pieredzes, tad orgasma kulminâcija tîri fiziski ir mirklis, kad vairâkkârt saraujas dzemdes muskulatûra. nu un es ârsta apskates laikâ jutu, ka visa iekðâ ârâ procesa beigâs man tâ saraujas vairâkkârt muskuïi. un viss. nevienas labas vai erotiskas sajûtas, nekâ tamlîdzîga.


un par nebûðanu pie pilnas apziòas ir tâ - man ginekoloìiskâ apskate neðíiet patîkama un parasti vçlos, lai tâ paiet pçc iespçjas âtrâk. tâpçc tâs laikâ cenðos "atslçgties", ne par ko nedomât, necenðos izsekot ko kurâ mirklî un kâ dara ârsts.


bet nu labi. te sanâk tâda neliela cepðanâs par ierakstu, kas rakstîts speciifiskâ emocionâlâ stâvoklî.
Miljaka
Re: izvaroðana?
11.06.2005 19:11
Vispar, kruiminaltiesibu prakse, gan ne Latvija, ie bijushas kriminallietas par netiklam darbibam ar pacientiem. Tiesa, gan pirms tam, it ka iedodot atsaspinoshu tableti, bet iosteniba, lai raditu tadu pushipnotisku stavokli. Izvaraoshana ir dzimumakts, sievietei atrodoties bezpalidziga stavokli, netiklas darbibas - ar pirkstiem. Bet KA iestajas abos gadijumos, ja noz. nod. subjekta darbibas bijushas apzinatas. Gruti jau butu pieradams, ka dr.kungs to darijis apzinati.
zâlîte
Re: izvaroðana?
11.06.2005 20:34
Vai autorei ârsts pirms izmeklçðanas piedâvâja izdzert kâdu medikamentu ? Vai kabineta durvis aizslçdza? Vai piesçja pie krçsla ? Muti aizsçja ?
Ja nekas tâds/tamlîdzîgs nenotika, tad sieviete neatradâs bezpalîdzîgâ situâcijâ !
Jebkurâ gadîjumâ, ja tas tieðâm bija nopietni un esi upuris, vajadzçja reaìçt TAD un TÛLÎT, nevis TAGAD un PÇC TAM.
Tas ir ieteikums priekðdienâm, kad atkal kâds dr. kungs sâks uzmâkties un varot, piedod.
Re: izvaroðana?
11.06.2005 21:09
jaa... laikam jaapiekriit zaaliitei...gruuti komenteet sho gadiijumu, jo ka pati autore mineeja, ka nevar sakariigi pastaastiit...
Gribeetos jau domaat, ka nekas amoraals tas nebija, bet tajaa pashaa laikaa - jaabuut iemeslam, kaapec cilveeks ir uztraucies...
Ja tieshaam juuties taa kaa apraksti, skjiet, ka vajadziiga speciaalista paliidziiba - varbuut psihoterapeits...
nu bet
ir taksh bijushi shaadi gadiijumi
11.06.2005 22:46
Ir dzirdeets, ka aarsts ir sodiits. Uzreiz neatminos, kuraa valstii, bet bija viens kjeems apsuudzeets un izraadiijaas, ka vinjsh shitaa apstraadaajis vairaakas sievietes.
Taa kaa nav ko te teikt, ka tas nav neiespeejami un durvis ciet nemaz nav jaasleedz, lai vareetu teikt, ka ir notikusi netikla darbiiba.
Un par to, ka jaazinjo uzreiz - ta padomaa ar praatu, kaa pats justos shaadaa situaacijaa un nav visi tik speeciigi, lai vareetu uzreiz sanjemt drosmi un staaties pretii shaadaa situaacijaa. Cik simtiem sievieshu par izvaroshanaam vispaar nezinjo?
zâlîte
Re: izvaroðana?
11.06.2005 22:50
Dumi dara, ka neziòo !!!!
Man vairs nav ko piebilst.
Tâlâk secinâjumus dariet paði...
Re: izvaroðana?
11.06.2005 22:54
Vispaar es neko nesaku par visu to notikumu kopumaa bet tas "piespiedu orgasms" man rada ljoti lielas shaubas jo peec pieredzes zinu ka tada maksts muskulju saraushanaas notiek tikai speeciigas labsajuutas pavadiibaa. Pie tam vismazaakais trauceeklis var buut par iemeslu tam ka orgasms neiestaajas neskatoties uz to ka ir labsajuuta. Nevaru iedomaaties ka vareetu iestaaties orgasms bez jebkaadas labsajuutas.
Re: izvaroðana?
11.06.2005 23:33
nu bet protams, îpaði sievietei.

vîrieða 'piespiedu orgasmu ' es vçl kaut kâ varçtu iedomâties ;)
Re: izvaroðana?
11.06.2005 23:40
par aarstu:

var jau buut, ka ar laiku tas dakteris kljuus par labu speciaalistu, jo vinjsh savaa praksee EKSPERIMENTEE ar jaunaam sievieteem un par shaadu eksperimenteeshanu veel sanjem algu!

Tomeer zheel, ka autorei naacaas buut par shii medikja experimenta upuri.
Irçna
Re: izvaroðana?
11.06.2005 23:44
Vispâr ir jau daudz neskaidrîbu autores tekstâ, ej nu zini, kas tur ir noticis. Tomçr daþi komentçtâji arî, acîmredami, runâ par lietâm, kuras vienkârði nezin (es jau nerunâju par sapraðanu, kas vispâr ir Dieva dâvana, un ne jau katram dota)

>zâlîte
"Ja nekas tâds/tamlîdzîgs nenotika, tad sieviete neatradâs bezpalîdzîgâ situâcijâ !"

"ja tas tieðâm bija nopietni un esi upuris, vajadzçja reaìçt TAD un TÛLÎT, nevis TAGAD un PÇC TAM."

Tu ïoti maz esi (ja vispâr) iedziïinâjusies vardarbîbas upuru psiholoìijâ, ja ðâdi vari rakstît. Tavi uzskati balstâs uz veselo saprâtu, to nevar noliegt. Iespçjams, ka Tu pati nekad nepieïautu vardarbîbu pret sevi (ticamâk gan, ka neviens tevi par upuri pat neizvçlçtos). Taèu jâdomâ, ka Tev ir pietiekoði daudz gadu, lai zinâtu, ka sasodîti daudz cilvçku ir ar ðo upura pieeju dzîvei. Padomâ, meitenei ir tikai 21 gads, nav pat îsti zinâms, vai ir daudz maz pietiekoða seksuâlâ pieredze (kam ir izðíiroða nozîme ðâdâs situâcijâs), toties varbût lîdz ðim dzîvç ir pieradusi pakïauties autoritâtçm (kâda neapðaubâmi ir arî ârsts). Ðâdas sievietes nespçj reaìçt "tad un tûlît" un visbieþâk tieði viòas kïûst par vardarbîbas upuriem, jo vardarbji sajût "pa gabalu", ka te kaut kas var izdoties. Lai vai cik stulba, dumja, neattapîga, nenosvçrta utt. bûtu sieviete, tas ne mazâkajâ mçrâ neattaisno paðu vardarbîbu, ja tâda bûtu notikusi.

Es, protams, ïoti kritiski attiecos pret ðo stâstu un (ja vien meitene nemelo) domâju, ka visdrîzâk, bûdama pârlieku jûtîga, kaut ko ir smagi pârpratusi, taèu, lai vai kâ, ârsts nedrîkstçja viòu atstât nesapraðanâ un apjukumâ. Ârsti ïoti bieþi aizmirst, ka cilvçkam ir arî dvçsele, un to ðeit ðajâ portâlâ var redzçt jo spilgti.
...
Re: izvaroðana?
11.06.2005 23:47
Pilniigi normaali varu iedomaaties shaadu iekshaa- aaraa kustiibu izmantoshanu diagnostiskos noluukos.
teiksim, lai izpalpeetu maksts sieninju vai aiz taas esoshus audus/orgaanus/veidojumus. Un tas skats vienaa punktaa sienaa izmekleeshanu tikai padara informativaaku- akuraat maaca palpeejot kaadu kjermenja dalju redzi it kaa "izsleegt" (un kaa gan to vieglaak izdariit, ja ne veroties ienaa vienaa punktaa), jo tad redze netraucee ieguut informaaciju ar tausti, t.i., var sapalpeet to, ko skatoties nesapalpeesi.
Bet, ja nu kaadam gribas iedomaaties, ka dakters vinju nu taa grib, ka aarpraac...
Pie kam- muskulju saraushanaas var buut arii aiz nepatikas (nu, kaut kas no vagiinisma paveida), jo iipashi, ja traki netiik taas lietas.
Nu nevar sieviete nepamaniit orgasmu, kad veel jaadomaa bija vai nebija. JA jau nepamaniija, taatad vinja nebija.
Vispaar taa padomaaju- tie ginekologi tak netikli cilveeki-katram sievishkjim pamanaas makstii ieliist ar savaak iekshaa aaraa kustiibaam. Fui!
Irçna
Re: izvaroðana?
11.06.2005 23:53
>...
"Nu nevar sieviete nepamaniit orgasmu, kad veel jaadomaa bija vai nebija."
Izòemot gadîjumu, kad pieredzes trûkuma dçï viòa îsti nezin, KAS TAS IR. Vai daudz sievieðu 21g. vecumâ to vispâr ir izjutuðas?
Man arî liekas, ka tas drîzâk varçtu bût maksts spastiska sarauðanâs aiz nepatikas. Vçl jo vairâk, ârstam vajadzçja bût iejûtîgâkam un vismaz kaut ko bilst.
Re: izvaroðana?
11.06.2005 23:54
dr
Re: izvaroðana?
11.06.2005 23:57
Nedomaaju, ka aarstam ienaaca praataa, ka paciente galvaa apsmadzenjo izvaroshanas faktu.
Atceros studiju gadus un censhos saprast, cikas no pacienteem, kas piekrita, ka taas izmeklee studenti peecaak jutaas izvarotas, jo mees to lietu uztveeraam varen nopietni un iekshaa- aaraa bij ka vai nu. Nu, kameer kaartiigi saprot chto k chemu.
Re: izvaroðana?
12.06.2005 00:10
O.K. Vaginisms vareetu buut. Taada lieta no nepatikas ir iespeejama. Man jau uzreiz ienaaca praataa bet gribeejaas lai tauta papriekshu par orgasmu padiskutee:) Bet tas nebija ar ljaunu nodomu:)))
Re: izvaroðana?
12.06.2005 00:12
tik pat nelogjiski buutu domaat, ka pacientei/am (iipashi jaunai sievietei) ir jaabuut zinoshaakai par aastu, un/vai neuzticeeties aarstam...

un skaidrs, ka tas nebija students - praktikants...
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 4 pieskaita 2?
Ziņa: