Veģetatīvā nervu sistēmas disfunkcija

Aizsāka Binnia 

Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
11.09.2008 14:34
...nu re, nezinaaji par taam blakusparaadiibaam tik daudz, i nebija...
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
11.09.2008 15:39
Komatam taisnîba, jo maz;ak zini, jo labâk
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
11.09.2008 16:06
es, piemeeram, zinaaju par blakneem, bet dziivoju ar domu, ka tas uz mani neattiecas, kameer saaka attiekties. paklausiiju dokam, ka nav ko mociities un labaak kaadu laiku padzert AD, kameer izdodas sevi sakaartot "globaali"... ka tas ir veseliigaak nekaa savu reizi trankvilis. tagad tam nepiekriitu. jaabuut tikai atbildiigam. varbuut galiigi nezinaatniski, bet kaa ir, taa ir...

es vispaar visas zaales labi panesu, iznjemot AD, neiroleptikjus un dazhus trankviljus. tfu tfu... visaam zaaleem parasti instrukcijas izlasu, ja tas buutu no iedomaam vien, tad arii no citiem prepiem panestos visas blaknes, bet taa nenotiek.

iedomas, protams, speelee lomu, bet AD noseezhas smadzenees smagi bez manas "paliidziibas".

saakot lietot daudziem ir slikti, un tais laikos, kad es veel biju paarliecinaata AD aizstaave, es kaadiem 2 cilvjiem saboreeju, lai dzer, ka buus labi... doks arii teica, ka buus labi. nav pamata domaat, ka cilveeki dikti baidiijaas, jo ticeeja man un dokam, bet sanaaca abiem nelabi. treshais ir es.

ja mani sasietu un ar varu piespiestu dzert AD vai arii paliktu tik gauzhaam nelabi, ka nespeetu rast cita varianta (tfu tfu), tad es arii tieshaam nezinu, kaa bez slimiibas lapas var mesties taadaa pasaakumaa. a iedomaajieties muusdienaas darbavietaa graamatvedim uz galda slimiibas lapu no psihiatrijas iestaades... un veelaak var naakties nozheelot, ka bijaam par slinkiem mekleet citus risinaajumus, jo veesture var vikties liidz... sabiedriibas attieksme, piemeeram...

taapec es teiktu, ka AD ir ar ljoti daudzaam konsekvenceem...

vienkaarshi mana pieredze...

_________________________________________________________________________


Neurotic is a man who builds a castle in the air. A psychotic is the man who lives in it. A psychiatrist is the man who collects the rent. ~ Jerome Lawrence
Piekrîtu Runcenei.

Vçl piebildîðu, ka mana pieredze ir tâda, ka ar katru nâkamo lietoðanas atsâkðanu, blaknes kïûst arvien niknâkas, pieradums veidojas arvien âtrâk un "nokâpðana" kïûst arvien smagâka.

Lîdzîgi kâ rûdîtam alkoholiíim, kuram beigâs jau vajag izdzert vairs tikai 1 glâzîti, jau lai bûtu "burâs".
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
12.09.2008 14:05
tur ir psihologjiskie aspekti arii, manupraat, jo ir baigais krenjkjis, ka zaales ir jaaatsaak, kompleksi, izmisums, bailes, vai tik tagad nepalieku galiigi traks, varbuut palikshu... situaacija neglaabjami saasinaas... doks pieliek veel zaales, kaadu trankvili, neiroleptikji... par taadu situaacijas paveersienu neviens nejutiisies labi un komfortabli + sajuutas no taa kokteilja. un tad jau reizeem var aiziet ar liidz kaadam stulbaakam F... ar visu nopietno psihiatra feisu un galvas maashanu, ka visi jau var saslimt, taapat kaa saslimst ar diabeetu, taapat, redz, varot saslimt arii ar kaadu gariigu kaiti.

ja nav neviena, kas piecirstu kaaju pie zemes un pateiktu -- duma paliec?, tad ir shvaki.

man ir palicis iespaids, ka psihiatrija ar visaam shaibaam straadaa uz to, lai situaaciju agraveetu vai provoceetu. un buus neiespeejami man pieraadiit preteejo... ceru, ka neapzinaati, bet rezultaats nemainaas.

ja cilveeks domaa, ka vinjam vajadziigas zaales, tad dveeseles staavoklis veel straadaa atkariigajaa rezhiimaa... man vajag glaabeeju...

meitenes pie psihiatra, puikas peec pudeles vai kaa smagaaka.

luudzu, ielieciet man kaut ko mutiitee, lai tak juutos labi fiksi. bet nevar fiksi justies labi, ja ir iets pret sevi... un nav jau iisteniibaa tur nekaa nedz apsmejama, nedz nosodaama, jo veesture var buut taada, ka cilveeks tobriid tieshaam funkcionee shvaki, pats neprot tikt ar savu dziivi galaa, kaut kur ir galiigi sapinies, apjucis, paarcepies, vienmeer ir vareejis, bet nu peekshnji nevar iet kaa zirgs, bet vai taa ir slimiiba?

vakar "abi labi" staastiija par beerniem, kuri augushi beernunamaa un taapeec nekaa nezina no reaalaas dziives. taa pati folklora par teeju un to, kaa tur tiek iekshaa cukurs... bet DSM manuaalii tak ir prieksh taadas neprasmes diagnnoze... ir...

vels, nez cik un kaadu AD vajag, lai to "aarsteetu"?

ja veel nebuutu man acu priekshaa viena cilveeciski forshas psihiatres teksti par distonikju nozaaljoshanu liidz shizofreenijai...

un nupat vienas zinaamas buutnes pieredze -- trauksme liidz luupai, neguleetas naktis un psihoterapeita raamais teksts -- tikai nedomaa, ka tev vajag zaales... ir jaatiek galaa pashai...

_________________________________________________________________________


Neurotic is a man who builds a castle in the air. A psychotic is the man who lives in it. A psychiatrist is the man who collects the rent. ~ Jerome Lawrence



Edited 2 time(s). Last edit at 12.09.2008 14:12 by Runcene.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
12.09.2008 16:58
un nupat vienas zinaamas buutnes pieredze -- trauksme liidz luupai, neguleetas naktis un psihoterapeita raamais teksts -- tikai nedomaa, ka tev vajag zaales... ir jaatiek galaa pashai...

____________________________________
Runcen, un tieðâm psihtrp. tâ teica? Un kâ veicas ðai? Strâdâ ar sevi?
Bet es saprotu ka VD nau taa kaa visu laiku tie simptomi ne? Man tie ir visu laiku,pat stradat nevaru
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
12.09.2008 21:40
Brasilia, ja cilveekam pielec, ka vinjam nav citas izejas, kaa straadaat ar sevi, tad kas cits gan var buut kaa straadaashana :) ... izraadaas, ka ir dazhi terapeiti, kas ir drosmiigi un drusku dulli... es, kaa saproti, nebiju klaat, tas ir atstaasts... bet tas galiigi nav terapeits, kas tendeets uz padomu doshanu...

ka veicas? punjkjojas, dusmojas un straadaa... un zini -- kad atspringst, tad arii miegs uzlabojas... cilveeks ir neaprakstaami nejauks un spiitiigs radiijums, nepaartraukti izjuut vajadziibu sev dariit paari...

_________________________________________________________________________


Neurotic is a man who builds a castle in the air. A psychotic is the man who lives in it. A psychiatrist is the man who collects the rent. ~ Jerome Lawrence
Man ari ir visulaiku ,nezinu ko lai dara :( Sakiet vai iegulsanaas slimniicaa vareetu ko lidzeet ?
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
13.09.2008 11:54
Runcene,

Par laimi slimiibas lapu dabuuju no gimenes aarsta. Bet nu labi nav, naakosnedeel izskataas uz darbu netiksu.
Taa kaa Tu mums te esi varbuut pati pieredzeejosaakaa, tad gribeeju paprasiit - man vakaros un no riitiem pamostoties ir liela trauksme, kas toc ir no AD, peec cik ilga laika taa meedz paariet? Un taa sliktaa duusa...Reali siis dienas esmu novaartiijusies tikai pa gultu, gruuti vispaar kaut ko padariit. Vai ir veerts iedzert Lexotanil vakaraa?
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
13.09.2008 13:36
123

man ir pieredze tikai ar sevi un dazhi veerojumi iz citiem... liidz ar to par Tevi varu tikai mineet, bet fakts ir taads, ka saakot AD daljai cilveeku apm. 1 meen. vajag kaadu trankvili. taatad laikam gan ir veerts vismaz meegjinaat. iedzer un tad skaties.

labi, ka vismaz lapa pie gjimenes aarsta...

un shaadaa staavoklii ir veseliigaak sevi ljoti neshaustiit, bet pienjemt, ka ir taa, kaa ir. ja jaavaartaas, tad vaarties, aaraa laiks arii ne visai aicinoshs... panjem siltu segu, teeju... turies...
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
13.09.2008 15:03
Runcene -

Paldies par atbalstu, tas sobriid tiesaam ir nepieciesams :)
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
13.09.2008 15:08
Varbuut kaadam seit ir pieredze lietojot AD - Efexor?
Sveika,Emma!Tâ nu sanâcis,ka ðo sadalu lasu pirmo reizi...man 39g.-jau daudzus gadus cînos ar daþâdâm veselîbas problçmâ...ârstçjot sirdi,muguru utt.-tikai tagad,un pati konststçju îsto slimîbas nosaukumu...VD...Nav spçka cînîties ar to diskomforta sajûtu katru dienu.Lasu un domâju-mçs tomçr katrs esam tik atðíirîgi,un arî situâcijas...Pçc 2ned.braucu strâdât uz ârzemçm,atkârtoti,un mani uztrauc mana 'paðsajûta-tâ vienkârði ir Nekâda,paòemðu ko nomierinoðu lîdzi,esmu pie zâlçm pieradusi...pilieni der kaíiem-visvairâk man traucç dzîvot tâ trakâ sirds dauzîðanâs jeb aritmija,arî mugura-tur skolioze/ârstnieciskâ fizkultûra/,bet vai,lûdzu,nezini,kas varçtu to sirsniòu nomierinât-vai antidepresanti,esmu lietojusi sirdij-Emzok un Preduktal-bet-ð.g.martâ Stradiòos pârbaudot sirdi teica-vesela,bet jûtos ârprâtîgi...ir trîce,svîðana,bailes par nâkotni,drîz no tabletçm bûs arî nelabi...Paldies,ja uzklausîji...
Bez...cerîba, iesaku sirsniòai Cralonin pilienus, man ïoti palîdzçja! Baigi agrâk dauzîjâs sirsniòa, bet tagad pârgâjis, tikai reizçm uznâk pie lieliem stresiem. Tie ir homeopâtiskie pilieni un nopçrkami tikai homeopâtiskajâ aptiekâ. Un varu pateikt tikai to,ka sirsniòai tev nav nekâda vaina, tie ir tikai VD simptomi. Izlasîju grâmatu par VD un tur tik daudz piemçri par mums, ka smiekli brîþiem nâca no daþâdâm situâcijâm :)))

Un izlasot ðo grâmatu, paliek vieglâk,jo vienkârðâ cilvçku valodâ izskaidrots,kas ar mums notiek un ka tâ nav mirstamâ kaite. Tikai þçl,ka nav pateikt,kâ strâdât ar sevi, kâdus elpoðanas paòçmienus piemçram izmantot, kâ vingrot. Bet iesaku visiem izlasît.
Kur tik daudzi var sirgt ar sho kaiti,gandriz puse latvijas kaa izskatas,agrak taadi meesli nebija.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
16.09.2008 08:57
Stress sâk òemt virsroku.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
16.09.2008 11:22
...stresam ar to nav sakara...tas manuprât...varbût maldos...
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
16.09.2008 13:18
Pirmo reizi, kops dzeru AD, uzdrosinaajos aiziet liidz veikalam, biski jociigaak palika staavot rindaa, bet nu vismaz izkusteejos. Trauksme mazinaas, slikta duusa arii... bet man pavisam ir pazudusi eestgriba un diemzeel pa nedeelu jau esmu nokritusies pa 2 kg. :(
Varbuut kaads var ieteikt kaut ko eestgribas uzlabosanai...
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
16.09.2008 13:33
Vçrmeïu tçja( ja kuòìî nav skâbes par daudz). Pie viena arî attîrîsi organismu.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
16.09.2008 13:35
Tomçr tas izklausâs ðausminoði, ja AD ir tâdas blaknes, tomçr cilvçki turpina tos dzert:(
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
16.09.2008 13:47
Nu, es loti ceru, ka blaknes mazinaasies un buus kaads uzlabojums....
Strawberry -

"Vçrmeïu tçja( ja kuòìî nav skâbes par daudz). Pie viena arî attîrîsi organismu." - Attîrîsi no kâ, no jaunajâm zâlçm?:))
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
16.09.2008 15:22
Laila, nu tâ jau no zâlçm paðâm attîrît nevar :-)))
Bet organismâ laika gaitâ viss kaut kas nevajadzîgs uzkrâjas, jebkuram no mums, un îpaði tiem, kam ir veselîbas problçmas.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
16.09.2008 20:54
ja ir AD ar savu janciigo sajuutu pirmajaas dienaas, tad nu veermelju teeja buus veel viena "jauka" padariishana pie shii kokteilja... tad jau labaak dziivot, kaa ir un gaidiit, kad AD saaks darboties... parasti jau eestgriba atjaunojas tiiri taa neko... lai gan tas ir individuaali, no vecuma arii atkariigs...
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
17.09.2008 21:23
Izskatâs , ka man ar VD simptomi piemetuðies :@ :D
Mâtei ir VD, iespçjams vâjie nervi pârmantoti!
Uztraukumu brîþos sirds dauzâs , bet iesâkot darît ðo darbu , viss uzreiz uzlabojas, bet ta pirma sajuta ir loti nepatikama. Un vakaraa aizdusas . Simptomi paradijas tikai sogad skolai sakoties, pavisam minimali simptomi ir kops bernibas. Vienmer ir bijis uztraukums pirms kada atbildigaka darba , tik tagad saasinajies , pateicoties stresinam ... un noteikti so slimibu var arstet tikai ar pareizu dzivesveidu, AD nu nekadi nepalidzes... ilgstosi!
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
18.09.2008 09:50
123
Man draudzene dzçra efexor, slavçja dikti, teica, ka baigi labs un uzreiz derçja viòai, bet katram jau savs...
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
18.09.2008 10:52
Brasilia -
Tava draudzene dzeera Efexor sakaraa ar PL?
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
18.09.2008 11:03
Depresija, trauksme, panikas, pçc 1.5 gada tika uz pekâm, krasi mainîja sevi, un piestaigâja pie psihologa...
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
18.09.2008 11:50
Brasilia -
Nu loti jau gribas cereet, ka sliktumi mazinaasies.
Un kaa Tu pati juuties, rudens tacu...
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 18 pieskaita 13?
Ziņa: