Veģetatīvā nervu sistēmas disfunkcija

Aizsāka Binnia 

Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
06.10.2008 11:20
galva pie VD un galva pie smadzenju triices ir dazhaadas lietas... neirologs jau nu to varees atshkjirt. bet smazdzenju triice var izprovoceet VD, ja taada ir... tas gan tiesa.
Runcene, paldies. Tur jau tâ lieta, ka tas neirologs tik pajautâ,kâ jûtos? Kad pastâstu par savâm izjûtâm un uztraukumu, tad pagarina slimîbas lapu un iesaka atpûsties, ne par kâdu VD nerunâ. Varbût viòai teikt, ka labi jûtos, lai noslçdz slimîbas lapu, un tad meklçt palîdzîbu pie cita ârsta, kas mani normâli uzklausa, nomierina un dara kaut ko VD labâ. Saprotu, ka VD nav tik âtri uzveicama lieta, ðobrîd lasu ðo portâlu, esmu izdrukâjusi Kurpatova grâmatu, bet es vçl labprât aizietu pie kâda psihoterapeita ðajâ laikâ, kad ârstçju itkâ smadzeòu trîci, jo vienkârði gulðòât negribu.Tagad apmeklçt ârstus ir çrtâk nekâ tad, kad jâstrâdâ, gribâs lietderîgi izmantot brîvo/slimîbas laiku.
Brasilia, paldies. Redz, ðodien jau vairs galva nesâp, tik tâda biðíi dulla. Varbût zâles dara savu... Nepatika pret çdienu gan ir saglabâjusies. Jûtos nesapratnç par to, kas man ir: smadzeòu trîce, VD vai abi kopâ? Vai varçtu palûgt tâ psihoterapeita koordinâtes, kuru Tu apmeklç?
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
06.10.2008 21:48
http://foto.inbox.lv/brasilia_inbox/Psihoterapija
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
06.10.2008 21:55
Saulespuíe, es nedzîvoju Rîgâ, ja Tu jautâji man kuru psihoterapeitu apmeklçju...Drîzâk Runcenei ðo jautâjumu prasi...

Nu man arî VD sâkâs pçc pçdçjâs smadzeòtrîces, var teikt kâdas pâris dienas pçc...Man tas viss gâja kopâ, galva sâpçja tikai pirmâs 3 dienas, pçctam sâka reibt, bet pie izstaigâtâs (iepriekðçjâs) galva sâpçja ilgi...
Brasilia,tas ir jauki, ka Tu izstâsti savu pieredzi, tad liekas, ka ir vçl kâds cilvçciòð, kas mani saprot! Paldies!
Joprojâm gaidu vçl kâdu informâciju par jauku, saprotoðu psihoterapeitu!
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
07.10.2008 10:41
Lasîju interviju ar Ladu Stalvigo (ja pareizi uzrakstîju)http://foto.inbox.lv/brasilia_inbox/Psihoterapija
- man iepatikâs, likâs jauka, bet cik vizîte maksâ, nav ne jausmas



Edited 1 time(s). Last edit at 07.10.2008 11:35 by Brasilia.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
07.10.2008 11:35
Runcen,

kâdreiz te bija strîdiòð par endogçno depresiju, bet manis ieliktajâ linkâ dr arî runâ, ka var bût tâda endogçnâ depresija?!
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
07.10.2008 12:20
vot mani shitaa tante galiigi nepaarliecina...
nav tas aakjis, kas man zinaamiem terapeitiem...
taa ir psrs psihiatrijas skola, kas tur runaa... teorijas vecas...

tas daliijums reaktiivajaas un endogeenajaas ir ljoti dumjsh...

angliski ir viena diagnoze - clinical depression...

jebkurai depresijai ir konkreeti ceelonji; ceelonji kas saknjojas cilveeka dziivee. varbuut ljoti agriinaa, ko vinjsh neatceras, tas gan dazhkaart var buut, un tas prasa terapiju un laiku, bet ne jau -- es taada piedzimu, un man ir endogeena depresija, bezmaz iedzimta, tomeer shito murgu no psihiatriem veel nesen dzirdeeju... un ka zaales un tikai zaales...

nav depresijas, kas ir kaut kaada psihiska slimiiba, ko driikst un var aarsteet tikai psihiatriski. bet citiem psihiatri ir izskalojushi smadzenes un iestaastiijushi, ka ir... ka taa, kaa var dabuut jebkuru citu slimiibu nezinaamu iemeslu deelj, var dabuut arii depresiju... bulshits... pat citu slimiibu dabuu deelj zinaamiem un izprotamiem iemesliem...

par to te bija striidinjsh...

ja jau buutu taada endogeenaa depresija ar smadzenju biokjiimijas nobrukumu uz muuzhiigiem laikiem, tad es veel joprojaam guleetu gultaa un mani barotu ar karotiiti... vai arii shuupotos un blenztu vienaa punktaa ar 10-15 tableteem dienaa...

citu skolu psihoterapeiti pilniigi citaadi skaidro depresiju. pat maneejais terapeits, kursh arii ir maaciijies psihiatriju, paarstaav to pashu asociaaciju, to pashu psihoterapijas virzienu, izvirza pilniigi citu teoriju...

ja jau viss buutu tik neglaabjami ar taam endogeenajaam psihiskajaam slimiibaam, tad shizofreenijai nevareetu paliidzeet psihoterapeits. bet nelatvijaa tas notiek ar labiem rezultaatiem.

lai gan konkreetaa tante tak ir psihoterapeite un kaut ko dara ar to ljauzhu endogeeniju... tik man nepielec, kaa vinja to visu sadabuu kopaa un kaa var straadaat pretruniigas teorijas.

ja ir endogeens, znach slims... ko tad tur dara psihologjija... a vinja citur raksta, ka tur pretrunu nav... bet man nav skaidrs, kaa tad nu nav, ka ir...



Edited 1 time(s). Last edit at 07.10.2008 12:25 by Runcene.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
07.10.2008 12:36
http://www.farmacija-mic.lv/medica/medica_w/94
veel par to paðu
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
07.10.2008 12:57
jyp, nu tas ir tas pats apmeeram...

gjeneetikas piesaukshana vispaar ir chau...

man citi teoreetikji ir daudz saprotamaaki...

Melanie Klein
Donald Winnicott

bet laikam RSU shitos nemaaca...
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
07.10.2008 13:39
http://www.psihoterapijasprakse.lv/public/?id=3&ln=lv&news_id=9

Te par bailu neirozi.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
07.10.2008 13:49
Runcen, es lasîju grâmatu par fiobijâm, tur bija visâdi eksperimenti un zinâtniski testi par fobiju un trauksmes raðanos, daþi uzskatîja, k atâ ir ìençtika, daþi ka ne, cita, ka lielâ auss pie vainas, kas atbild par koordinâciju uttt...tâ arî vienprâtîgs lçmums nebija, secinâjums- no visa pa druskai :)

P.S. Lasot viòas rakstus likâs, ka ðî to paðu grâmatu salasîjusies :0 bet vienalga man viòa patika, ja neiedziïinâs sîkumos :)
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
07.10.2008 14:57
Brasilia, tas anyway ir labi, ka Tu ieliki to rakstu, bija pamelshamaa teema :)

es vnk stipri vienmeer briinos par to ljoti mediciinisko pieeju psihoterapijai, kas tomeer speej izdziivot... muusdienaas taa kaa prasaas peec humaanaakaam teorijaam... un pamatotas aizdomas, ka taas tiek tuvaak pie saknes, taatad paliidzees tikt galaa ar to, lai nebuutu recidiivu:) un iestaatos remisija:) vai kaa taa tante to sauc...
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
07.10.2008 17:34
...remisija...recidîvs...sinhrofazotrons...advancçts...:)
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
08.10.2008 08:47
Ko Jûs domâjat par to, ka viòa saka ``Muïíigs uzskats ir, ka negatîvaas domas ierosina vçzi``, nu kaut kâ tâa...
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
08.10.2008 09:59
Domâju, ka stress var "krist" uz jebkuru organisma vâjâko vietu visdaþâdâkajâs formâs. Reizçm priecâjos, ka man tâ bija depresija un VD (un reizçm vçl ir).
Par tâm negatîvajâm domâm un vçzi...Kad manai draudzenei uzstâdîja ðo diagnozi, ârsts pajautâja, vai nav pârâk stresaina dzîve bijusi, vai nav sevî dusmas, naidu turçjusi.Tas tâ, sarunas gaitâ, nebija jau uzsvars tieði uz to likts.Bet viela pârdomâm.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
08.10.2008 11:30
es domaaju, ka nav taadas vaajaakaas vietas, jo man ir bijis periods, kad ir bijusi pilna bukjete gan iz depresijas, gan iz rumpja... "slims" ir bijis viss... viss rumpis un ariidzan psihe kaa viena vaaja vieta... un tas, ka veezis ir stresa slimiiba, bija zinaams jau pirms gadiem 20... vismaz...

dazhiem zinaamiem cilveekiem shiis abas lietas (depresija + veezis) nelabaa kaartaa ir kombineejushaas... labaa zinja vien ir taa, ka ne visiem, kam ir depresija, obligaati buus arii veezis... bet dveeseles staavoklis jau nu ir pamataa taam krabim... tiik vai ne...



Edited 2 time(s). Last edit at 08.10.2008 11:32 by Runcene.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
08.10.2008 13:16
Pilniibaa pievienojos, ka negatiivas domas grauj gan cilveeka psihisko, gan fizisko staavokli.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
08.10.2008 20:31
...veezis ir kjermenja vaajpraats... arii taa saka... viens aiziet mentaali citaa pasaulee, otrs nedaudz tieshaak- uz citiem mediibu laukiem...
Zinat meitenes, es te par ðito domâju un domâju un tomçr nesaprotu, kâ traucçjumus (VD) kas iegûti kâ sekas pçc smadzeòu trîces (tâtad fiziskas traumas nevis emocionâla pârdzîvojuma kâ tas varbût ir citos gadîjumos) var ârstçt psihoterapeits. ???
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
10.10.2008 10:55
ES arî bieþi par to aizdomâjos, jo man tas sâkâs pçc smadzentrîces (laikam tagad atkal esmu dabûjusi, bet bail pie ârsta iet..)..tad nu izðtukoju, ka tâ trauma vnk ir saasinâjusi emocijas un tâs VD formâ lien uz âru...
Kâ Brasilia, kâ atkal??? Ko Tu tâdu esi sadarîjusi?

Manai mammai bija VD pçc miokardîta (sirds muskuïa iekaisums), ðkiet, ka tçtim arî ðobrîd ir kaut kas uz to pusi pçc infarkta, tikai viòð jau mums ir baigais vecis, turâs un daudz neko nepïâpâ. Man jau liekas, ka ðâdos gadîjumos (pçc smagâm slimîbâm, traumâm) VD organismam ir veids kâ apturçt cilvçku un neïaut viòam sevi noslogot uz pilnu klapi, kâ pirms slimîbas, jo rumpim vajag laiku lai atgûtos no smagâs slimîbas un sevi sakârtotu.

Atceros, kâdreiz skolâ pec katras pârslimotas vîrusa infekcijas atbrîvoja no fizkultûras uz 2 nedçïâm, pçc pârslimota meningîta man bija atbrîvojums no fizkultûras uz pusgadu. Un man viòu patieðâm reâli vajadzçja, jo kad meìinâju paskriet kopâ ar citiem bçrniem, man baisi reiba galva un bija baigâ baiïu sajûta uzreiz. Bet tagad jau mçs visi esam baigi steidzîgie, darbâ jâiet, nauda japelna, nav laika ne paslimot, ne atpûsties. Nu tad organisms mûs aptur kâ nu prot, ar saviem lîdzekïiem. Tâ man liekas.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
10.10.2008 11:53
Ja nu tas buutu iislaiciigi, tad es neko neteiktu, bet VD ievelkas gadiem....
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
10.10.2008 12:03
Varbuut vegetatiivie simptomi tiesaam saasinaajaas peec smadzenu satricinaajuma, bet probleema jau ir taada, ka tam pievienojas trauksme, bailu sajuuta. Kaa ciiniities ar siim baileem varbuut ar ka psihoterapeits var paliidzeet. Jo ja man buutu tikai vegetatiivi simptomi bez trauksmes un bailu sajuutas, tiesaam justos laimiiga...
Bet vai VD vispâr mçdz bût bez trauksmes? Ir kâds dzirdçjis par tâdiem gadîjumiem?

Vakar teicu tçvam, ka mana lielâkâ problçma ir nemitîgais uztraukums ar kuru jasadzîvo, teicu - Tev jau tâ nav, Tev tik nespçks un sliktumi sirds rajonâ, uz ko viòð man atbildçja - Kâ Tu zini ar kâdâm sajûtâm es cînos? Tu neko nezini.:)) Mçs sievietes gluþi vienkârði esam emocionalâkas, par daudz sadomâjamies, no sçrijas kas bûs un kâ bûs, un tad palaiþam to trauksmi pâri mçram.

Bet vispâr man liekas, ka VD bez trauksmes defaultâ nav iespçjama, jo tad mçs âtri sarastu ar pagaidu neçrtîbam un viss turpinatos pa vecam. Organisms savu mçríi nebûtu sasniedzis.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
10.10.2008 12:53
VD var buut bez trauksmes
Nu tad tai ir jabût VD ïoti vieglâ formâ vai îslaicîgi.:)

Nupat atcerçjos, ka man pirms aptuveni 10 gadiem bija kaut kas lîdzîgs VD epizodei pçc imûnglobulîna pretpotes (pçc çrces kodiena). Biju guïoða aptuveni nedçïu, ar reiboòiem, nelabu dûðu, un citâm ekstrâm, bet trauksmes nebija, jo zinâju no kâ man tas un neðaubîjos ka pâries. Nedçïas laikâ tieðâm pârgâja un jau pçc daþâm dienâm es aizlidoju brîvdienâs uz Londonu.:)) Toreiz gan par tâdu VD vçl neko nezinâju.

Manuprât, trauksme pamazâm pieaug smagâkos gadîjumos - tad, kad VD sâk ieilgt. Tu gaidi kad pâries, bet nepâriet. Un neviens Tev neko sakarîgu nevar pateikt, visi tikai rausta plecus. Jâiet uz darbu, bet jûties tik slikti, ka saproti, ka nevarçsi pastrâdât. A ko darît? Vismaz man ðâda situâcija savulaik baisi uzdzina trauksmes lîmeni uz augðu.

Jâ, un vçl iepazîðanâs ar psihiatrijas zâlçm. Infekciju slimnîcâ man pâris vakarus uz nakti iebaroja Finlepsîna ripas, un tad sâkâs...:((
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
10.10.2008 16:47
...atgriezhamies pie taa, ka ne viss, ko teitan deevee par VD ir VD... ja nu akuraat gribas nosaukumu tam staavoklim piesaukt...
gribu pajautāt kā jūs tiekat galā ar satraukumu kad paliekat mājās vieni,man brīžiem uznāk vienai tāda nepatīkama sajūta,sirds dauzās ātrāk,zvanu kādam vai aizeju pie kāda,saprotu ka ta ir bēgšana,bet nevaru saņemt sevi rokās
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 5 pieskaita 19?
Ziņa: