Veģetatīvā nervu sistēmas disfunkcija

Aizsāka Binnia 

Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
28.03.2008 09:46
Runcene pareizi saka, tâ ir pasaules glâbçju, citu problçmu lâpîtâju slimîba jeb sindroms, un tâs problçmas mçs paði sev uzkrâmçjam, nevis kâds cits.

Grûti ir sâkt dzîvot savâdâk, apkârtçjie ir nesapraðanâ un pati sev (un droði, ka arî citiem) liekos neiecietîga...Redz, kâda Tu palikusi bla, bla, bla...bet es tikai cenðos dzîvot saskaòâ ar sevi...Un vispâr kâda daïa, ko citi domâ, vai ne :)

Ceru, ka sapratât, ko gribçju pateikt, diezgan murgaini sanâca :)
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
28.03.2008 11:01
Piekrîtu, diemþçl, tâ ir. Un, "lâpot pasauli", vçl moka vainas sajûta, ka esi slinks, slikts...
Par laimi krietna deva egoisma, nenodarot pâri citiem, ir nâkusi par labu. Arî vainas sajûta kaut kur pazudusi.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
28.03.2008 12:16
Ir tâda laba grâmata: Jozefs Kirðners. Egoista Bîbele. Labi stiprina egoismu. Varbût Rçriha grâmatnîcâs vçl ir.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
28.03.2008 14:05
Bûs jâpameklç, tnx, strawberry ;)
Runcene, ar mani arii taa bija, pati sev biju peedeejaa vietaa, tas gan bija sen, sen.

ja nav neviena, kas vareetu atrisinaat probleemas, kadas rodas no VD , tad nekas neatliek, kaa dariit pasham - celties, braukt, iet, lidot, staaveet rindaas.

bet vislabaak, ja blakus ir cilveeks, kursh pasaka - beidz njaudeet, taa visiem ir, reizeem reibst galva, reizeem zhnjaudz sirdi utt. savai maatei esmu pateiciiga par to, ka vinja pat runaat man neljaava par visaam shiim vainaam.

es daru taapat :), kad meita pazvana un grib saakt njaudeet par sliktaam jushanaam :)
nu tieshi taa - pareizi juus saprataat:)
aiznjemtie ar sevi juutas ar sevi tik neapmierinaati, nekad nav pietiekoshi labi, chakli utt.

egoisti bauda dziivi, vinji nemokaas pashpaarmetumos.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
28.03.2008 14:31
k.Matilde

Tas nu gan diez vai ir vislabaak... bet tas, ka destruktiivi beernu audzinaashanas modelji turpinaas no dzimtas dzimtaa, tas gan ir fakc...
tieshi taadu repliku gaidiiju:)

tur jau taa lieta - modernaa audzinaashana ir nonaakusi dirsaa.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
28.03.2008 15:18
es daru taapat :), kad meita pazvana un grib saakt njaudeet par sliktaam jushanaam :)
_______________________________

Tas nu gan man neðíiet pareizi, k.Matilde, kam tad citam, ja ne Tev, lai meita pastâstîtu savus pârdzîvojumus?!
Brasilia, saac tachu beidzot dziivot, ej laukaa, tuuliit nokusiis sniegs, brauc ar skritulenem vai ar riteni.
es nepienjemu njaudeeshanu , piemeram, par galvas reibshanu.

es tikai katru meenesi paarjautaaju, vai nav staavokli :) JO TAS , LUUK, IR NOPIETNI:)
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
28.03.2008 16:31
k.Matilde, galvas reibðana var bût arî kâdas slimîbas simptoms, kam labâk tomçr pievçrst uzmanîbu. Bet stâvoklî bûðana jau ir diezgan negrozâms fakts:)
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
28.03.2008 16:43
``Brasilia, saac tachu beidzot dziivot, ej laukaa, tuuliit nokusiis sniegs, brauc ar skritulenem vai ar riteni``
________________________________________

Pçc kâ Tu spried, ka es mâjâs sçþu un gaudoju????

Ko brauc uzreiz virsû??? Nevajag rakstît tâdus postus par ko kâdam var bût atðíirîgs viedoklis, un ja nu postç, tad pieòem, ka kâds domâ savâdâk....Zinu cilvçku, kas dçï tâdas attieksmes (mâtes) iedzîvojies nopietnâs problçmâs...

Starp citu galvas reibðana arî var liecinât par audzçju...Vot tas gan lûk ir nopietni!!!
Ar galvas reibðanu ir traki, man tâ bija pus gadu no vietas. Ko darît, gâju uz darbu, ðad tad pieturçjos pie sienâm, bet citas iespçjas nebija. Es nevarçju, man nebija iespçju dzîvot mâjâs, þçlot sevi, ïauties, lai citi þçlo. Nedçïu pagulçju slimnîcâ, 14 dienas Dzintaros, kaut kâ kârpîjos. Bet vajag tik uz priekðu un neieslîgt sevis þçloðanâ. Vçl kas, vajag mazâk par ðo VD domât un runât. Nu tâ mana pieredze, òemiet par labu.
Protams, reibðanas iemeslus vajag meklçt, bet kad dakterîði pasaka, ka tas no VD, tad arî viss, vairs par to neðtukot. Jâ, viegli jau teikt, bet tâ ir...
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
28.03.2008 17:02
par zheeloshanu nav runa, bet par uzmaniibu pret sevi gan. taas ir 2 dazhaadas lietas. Ja reibonim tieshaam nav cita iemesla kaa VD, nav jeegas turpinaat domaat par galvas veezhiem utt., bet ignoreet VD izpausmes nedriikst. tie ir signaali par to, ka kaut kas ar dziivi nav labi. jaameklee, kas tas ir... jaanoveersh...

Ignoreet nedriikst neko, tas ir pilniigs fuflo, piedodiet tie, kas te visu laiku saka, ka VD vnk jaanenjem galvaa... nu nedriikst taa... NEDRIIKST!!!

ja ignoreesim, tad peec gadiem kjermenis pa iistam breeks... veezis... astma... infarkti... kaut kur tas viss atrod izeju. nevajag sevi maaniit, kjermenis nekad nemelo...
no taa jums taa VD pastiprinaas - ka par audzeejiem domaajiet utml.
zebra pareizi raksta.

Brasilia - nebraucu virsuu, vnk zheel skatiities uz visiem shiem nelaimes putniem, un tu visvairaak raksti par sho teemu :))

veelaak tik zheel buus taa laika, ko tagad veltaat VD ucinaashanai.
Runcene
Vai tad nav tâ, ka lai nu kas, bet v. distoniíi jau nu ârstu kabinetiem ar lîkumu neiet, lîdz kaut kas ne tâ, tâ sçþ rindâ. Nepazîstu nevienu, kas nebûtu visas iespçjamâs analîzes veicis, aparâtus izbaudîjis. Kad tas ir izdarîts, jâsâk dzîvot, nevis nâkoðo slimîbu meklçt, baiïoties no tâs. Zinu, ka daudzi galîgi netic ârsta teiktajam, ka viss ir kârtîbâ. Ko tad, vai zârkâ likties? Bet visa pamatâ ir bailes, bailes no slimîbas izriet no nâves bailçm.
Tâ nu sagadîjies, ka VD mana sabiedrota nu jau ap 20 gadiem, tikai agrâk to tâ nedçvçja. Pçdçjos gados sapratu, ka jâbeidz sevi par slimu uzskatît. Kâ lasu portâlos, kur v. distoniíi sarakstâs- mçs SLIMIE. Nu kâdi slimie, cilvçki ar vâjâku nervu sistçmu, emocionâlâki, bet ne slimi. Lîdz ko uzskatîs sevi par slimu, tâ arî cauri, pieslçdzas sevis þçloðana un citas problçmas.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
28.03.2008 18:11
Matildes teorija patieshaam ir pilniigaa d.... ignoreet, t.i., iedziit pagriidee, jau var... bet nekur tas nepazudiis.. tik veelaak veel stipraak atspeeleesies...

bet zebra sabaaza vienaa maisaa VD ar hipohondriju, kas atkal nebuus viens un tas pats..
sveki, man ar ir VD, un gribeju padalities pieredze:
man to kaiti atklaja 12 gadu vecuma, kad ne no sa ne no ta saka trukt elpa, aizgaju 8 reizes pie psihologa, bez zalem, un tiku valja, pec gadiem 7-8 atgriezas simptomi, saka trukt elpa, tricet rokas, tada kaa nerealitaats sajuuta, panika, bailes. atkal izgaju arstus- neka man neatrada- vesels cilveks,
iegaju arsteties neirozu klinika, kur psihiatre uzsedinaja mani uz zalem-seroxat un fluanksol, pec 10 dienam, kad izgaju ara jutos briniskiigi, zales parstaju dzert, pec 3 menesiem atkal atgriezas simptomi un saku regulari dzert seroxat- vienu tableti diena un fluanksol 2 tabletes diena un taa veselu gadu kamer nolemu, ka no zalem jatiek valjaa, jau treso menesizales nedzeru, bet lekmes nak virsu, aizgaju pie savas gimenes arstes un teicu, ka uz tiem antidepresantiem nesedeeshu, un man izrakstiija magne b6 un sedatif pc, dzeru to visu jau otro dienu un saku just, ka nervi sak atslabinaties un ceru, ka si slimiba saks pariet. es ieteiktu visiem, kam ir si kaite nesakt lietot antidepresantus, bet pameginat ar homeopaatiju!!!! un stradat ar sewi!!!! weiksmi!!!
Zinu jau zinu, kas ir VD, kas hipohondrija. Kurð v.distoniíis nav hipohondriíis?
shodien meegjinaaju atsaukt atminjaa sen aizmirstas lietas.
kad 10.klasee aizgaaju pie terapeites, sanjeemu kaartiigu pamaaciibu guuzmu - sakaartot maciishanaas rezhiimu, izguleeties, sports, svaigs gaiss, ne iipashi es tam visam noticeeju, bet nostraadaaja.
kad augstskolaa nu jau gaaju pie cita aarsta, tad tiku pie mistiskaas diagnozes VD, 3 nedeeljas noguleeju slimniicaa, akadeemisko gadu man nedeva, tad aizrakstiiju uz Veseliibas ministriju :), izlamaaja un pieshkjiira.

ja buutu pateikushi to pashu, ko vieteejaa terapeite - sakaarto to , to un to, tu esi vesela, droshi vien nevajadzeetu nekaadu akadeemisko gadu utt.
un nebuutu shiis praatoshanas - kas man ir , kaa to VD aarstee, kaapeec man, nevienam citam nav, neviens par taadu VD nebija dzirdeejis.

bet tad gruutnieciiba, piedzima beerns, un nebija praataa VD, un suudziibu rakstiishana uz ministriju :))
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
28.03.2008 19:08
Liela dalja distonikju nav hipohondrikji...
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
28.03.2008 19:52
distonikjis Runcene nav hipohondrikje... ja nu kaadam interesee... veel paariiti zinu...

man kaada deva hipohondrijas nemaz nenaaktu par ljaunu ;)

peedeejaa laikaa gan mazliet labojos...

aiz to man diivaina shkjiet Kurpatova pieeja distonijai, ka cilveeki nobiistoties no taa, ka vinjiem ir nez kaada shausmiigi naaveejosha slimiiba, un tad vinjiem paliekot sliktaak utt....
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
28.03.2008 20:07
Ja cilvçkam ir viss pârbaudîts (bet vai vispâr var bût viss?), un nekas nav atrasts, tad it kâ satraukumam nav pamata. Bet citâdi ir pilnîgi normâli, ja cilvçks uztraucas par savu veselîbu.



Edited 1 time(s). Last edit at 28.03.2008 20:08 by strawberry.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
28.03.2008 22:39
ES arî neesmu hipohondriíe, bet reiz biju, jo nesapratu, kas ar mani notiek, biju apskrçjusi visus ârstus un visas analîzes uztaisîjusi, tagad vairs piem., muguras sâpçm vai ja `iedur` vçderâ nepievçrðu uzmanîbu, bet tas jau laikam ar nav labi,-galîgi neuzpasçt savu veselîbu!

k.Matilde-Tu saki, ka bieþi ðeit rakstu..Rakstu tikai tad, kad man nav labi ap dûðu, kad jûtos ok ðeit tikpat kâ nelienu..un patreiz arî darbâ nav ko darît, tâpçc loþòâju pa visiem forumiem pçc kârtas...

Runcene: ``aiz to man diivaina shkjiet Kurpatova pieeja distonijai, ka cilveeki nobiistoties no taa, ka vinjiem ir nez kaada shausmiigi naaveejosha slimiiba, un tad vinjiem paliekot sliktaak utt....``
________________________
Man ðíiet tas ir tas pirmais izbîlis, pirmâs lçkmes, kad Tu nabags nesaproti, kas ar Tevi notiek un vieglâk jau pieòemt, ka Tev ir kâda smaga slimîba nevis to, ka galva jâsakârto...
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
28.03.2008 23:29
Kaut gan, arî citu slimîbu gadîjumâ ir jâsakârto galva.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
29.03.2008 08:50
...pirmo reizi sajuutoties slikti un nesaprotot no kaa, apskriet aarstus ir normaali, nevis hipohondrija...
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
29.03.2008 11:40
Jâ, tas ir normâli, bet man bija pastiprinâta tâ ârstu apskrieðana :)
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
29.03.2008 12:54
pirms gadiem 11, kad peedeejo reizi izsaucu aatros sakaraa ar sho te muusu miiljo VD, atbrauca pavecs soliids dakteris, taads forsha lauku saimnieka prototips, kaadus filmaas raada...

man bija uznaacis kaarteejais "miriens" veikalaa... tas bija netaalu no maajaam... aizvilkos atpakalj velns zina kaa, maajas tauta aatros izsauca, jo mans izskats laikam nebija diez ko rosinoshs... ;)

paraadiiju dokam savu maisu ar rentgeniem, analiizeem, kompjuuteriem, tikko svaigu izrakstu no dumjaas maajas ar depresiivu neirozi (toreiz veel bija taada diagnoze)... doki jau mani aarii it ciitiigi uz visiem tiem izmekleejumiem suutiija, briesmiigi jau nemaz neprasiijos, vien suudzeejos par sirdi, kunjgji, elposhanu... viss normaa, ja nu vien pashvaks hemoglobiins un tahikardija...

i paskatiijaas tas vecais doks uz mani un teica -- izbeidz, meiteen, shito rinjkja danci, galva Tev jaasakaarto, gribi atpakalj tur, no kurienes nupat iznaaci? tur to Tev neizdariis, vien uz muuzhu pie vinjiem paliksi... cik neesmu taadus redzeejis... labi, tagad dod dibenu, iedurshu Tev to diazepaamu, bet atceries, ko teicu...

vot i nobijos. negribeeju viss tur uz muuzhu... vien kljuudiijos tajaa, ka paraak sacereejos uz kognitiivi -biheivioraalo terapiju... tipa Kurpatovs, bija man dazhas amerikaanju graamatas... taapeec esmu skeptiska, jo vairaakus gadus zaudeeju...

nejaushi (jaushi jau noteikti) dabuuju rokaas Skota Peka graamatu "Nepazîstamais ceïð", kas veel i latviski toreiz nebija... kaut kas izgaaja cauri kjermenim, jutu, ka te kaut kas saak noskaidroties, jo, lai arii padiivains psihoterapeits, tomeer vinjsh runaaja par ceelonju mekleeshanu, bija tur paaris dziivesstaasti maneejam liidziigi...

tad arii viss saaka velties uz labo pusi, leenaam, pasmagi, jo no beerna kaajas tas viss... ar atpakaljkritieniem ir bijis, bet ar redzamiem uzlabojumiem peec katra kritiena, tobish vistumshaakais pirms riitausmas... nu taa... pa varaviiksnes celju negribeeju vairaak doties... un kaa paliigmetode ir labi nodereejusi arii kognitiivi-biheivioraalaa pieeja... ir man viena laba Oxford Univ. Press graamata Manage Your Mind... labi viss, eju aaraa sauliitee...
Runcene
Es taèu par to paðu:)Lai mums visiem veicâs sastapt tâdus pavecus, bet dzîvesgudrus dakterus.
Runcene raksta - liidziigs dziivesstaasts.

luuk, atsleegas vaardi, man Heija atveera acis, bet tas bija pats saakums, veel nesen pashkjirstiiju latviskoto Heijas graamatu, nekaadu emociju, paaraak primitiiva dotajam briidim, bet pirms padsmit gadiem bija pashaa laikaa
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 12 pieskaita 1?
Ziņa: