Vegetativa disfunkcija - jau atkal

Aizsāka Sabine 

Gribu oponeet - svariigi ir, lai tas viirietis speetu ar Tavaam probleemaam tikt galaa.
Diemzeel man arii saakumaa bija psihiatrs- viirietis, loti simpaatisks viirietis, bet nu nespeeja piemeklet iistaas zales. Es, skiet, biju paaraak viegls gadiijums prieksj vinja.
Apmekleet jau vinju bija patiesaam loti patiikami un vispaar nesaku nevoina slikta varda, taccu iistu panaakumu nebija.
Toties kaa vinja izrakstiitaas zaales nomainiija uz efeksoru, rezultaats bija jau no mazaakaasa devas pustabletes.(es te nerunaaju par svara pieaugumu, kas tomeer bija nejauka blakne)
Man liekas ka zâïu samazinâðanâ nevajag klausît arstiem,tas ir kâ komanda "tagad jâsamazina" un uzreiz rodas aizdomas kâ jutîðas un dziïi slçpjas bailes ka atkal paliks slikti,kaut arî pati ar prâtu domâ,ka viss bûs labi,man liekas ka mums vispâr raksturâ ir aizdomîgums un tas arî spçlç savu lomu( es vismaz esmu aizdomu pilna).Bez zâlçm neiztieku,bet ja dzîvç apmçram un darbâ viss kârtîbâ,pati neko ârstam nesakot pamazâm samazinu devu,ar standziòâm pakniebju mazâkus gabaliòus, sev iestâstot,ka jâattîra organisms no íîmijas ,nâk rudens ,ziema deva jâpalielina atkal lîdz nâkamai vasarai.
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
08.07.2005 15:26

Diana, kaadu tieshi efektu no efexora tu juti un cik ilgi peec lietoshanas uzsaakshanas ? Es lietoju seroxat, kas arii SSR inhibitors kaa efexor, 20mg tableti dienaa. Peec 2 nedeeljaam sajutu taadu kaa dziivesprieku, kraasainaaku skatu uz dziivi. Bet tas efekts bija neliels un vairs nepastiprinaas..
Palasiet Inetâ zâïu reìistrâ zâïu aprakstu, kas domâts ârstiem, nevis lietoðanas instrukciju.
No turienes ir skaidri saprotams, vai no zâlçm veidojas pieradums, vai nç. Tur arî var izlasît kad , kam un kâpçc raduðâs blakusparâdîbas.

Lietoðanas instrukcijâ viss ir pârspîlçts, lai neviens nevar iesûdzçt firmu tiesâ, ka nav brîdinâts par kâdu niansi.
Neminiet par efektiem un defektiem, bet izlasiet "zâïu aprakstu".
Un kur interneta tie "zalu apraksti" ir atrodami? Meginaju, nesanaca! :(
Tepat augðâ - "Valsts zâïu reìistrs" - uzspieþ, atveras Valsts zâïu aìentûras logs, Spieþ uz Medikamentu meklçðana, Oriì. nosaukumâ, piemçram raksta efexor un spieþ meklçt. Parâdâs atrasto zâïu saraksts, kur 2 rindas ir ar sakanîgiem burtiem. Spieþ uz zâïu aprakstu. Ja neveras vaïâ, uz tava datora nav tâ programma - Acrobar Reeder laikam saucâs. To var uzinstalçt no interneta.
Paldies, sanaca!
Òem par labu. Es tâ sevi mierinâju, jo tâ blakòu liste nu baigi garâ...
Ja to òem nopietni- panika klât.
Vispâr ðodien 3. prognoze spieþ uz nerviem. Pietiek ar mazu stresiòu, lai rokas trîcçtu.
Kâ citiem?
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
08.07.2005 20:12

jaa, daudzaam zaaleem pret trauksmi kaa blakne ir mineeta trauksme :) tas taa komiski..
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
08.07.2005 20:15

zhults -
njaa, skausts taads sasprindzis un triice arii ir, plaanoju ieeest veel vienu
xanaxu shodien..
trauksminiece
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
08.07.2005 20:43
es arî esmu ðî klubiòa biedrs, un jau gadu eju pie psihoterapeita un esmu nonâkusi pie daþâm atziòâm, kuras varbût jums arî var noderçt. Man bija tâ, ka biju cilvçkos vai sabiedriskajâ transportâ sâku ïoti baidîties, ka tik nepaliek slikti ( neuzskaitîðu kâdi sliktumi, jûs jau zinât -îsi sakot panika ar sajûtu , ka tûlît nokritîðu). tad tâ baidoties palielinâjâs spriedze un satraukums, trîce un koordinâcijas traucçjumi, muskuïu vâjums utt. , jo vairâk centos sevi sasprindzinât, ka tik nenokrîtu , jo lielâka panika. Bet ps- terapijas laikâ pati nonâcu pie atziòas, ka varbût nevajag tâ saspringt , bet gan ïauties tai sajûtai ( tâ sajûta ir briesmîga un iespçjams jûs teiksiet,ka tas ir neprâts), bet es pamçìinâju noriskçt un nepalika man sliktâk, grûti to pastâstît, bet ðî brîvîbas sajûta, kad tu ïaujies un nevis sasprindzinies tieðâm palîdz. Es zinu, ka , ja uznâk panikas lçkme, tad viss ir pie kâjas un ðíiet , ka nepalidz nekas kâ tikai j\kârtçjâ xanax deva ( man tâ bija ) , bet laikam ejot un paðai meklçjot atrisinâjumus , esmu sevi nedaudz 'uzstutçjusi kâjâs'. Bet protams , joprojâm tâ robeþa starp slikti un labi ir ïoti plâna. Un brînumam, ka esmu pilnîgi brîva no ðâ murga, es neticu. Pagaidâm.... lai jums viss izdodas!
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
08.07.2005 21:19

trauksminiece-

njaa, doma interesanta. man ir visas tevis aprakstiitaas panikas paziimes gan trolejbusaa gan pasaakumos kur ir cilveeki apkaart, tikai klaat veel naak stpipra sviishana un sajuuta ka tuuliit vemshu. un tad es veel vairaak sasprindzinos, lai tikai itkaa satureetu sevi kopaa un lai citi neredz ka es triicu, ka man kaajas ljogaas, ka sviistu, un lai nevemtu. apzinaats sasprindzinaajums lietas veersh veel trakaakas..

ja driikst vaicaat, vai tu lietoji un kaadus antidepresantus ps-terapijas laikaa, un cik apmeeram tu izteereeji visa gada laikaa uz sho probleemu ?
Pçrkot aptiekâ cipramilu, aptiekâre pati uz èeka uzsita manus personas datus. Atceries, ka par pamatotiem med izdevumiem no VIDa var dabût atpakaï 25%.
Vçl ir tâda jauka, lçta zâle kâ alprazolams! Kudî lçtâk kâ xanax, jo Made in Latvia. Man der pie ÈP.
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
08.07.2005 21:37
santa-

alprazolams tak ir xanaxa aktiivaa viela, respektiivi, xanax ir tas pats alprazolams..
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
08.07.2005 21:40
un xanax nemaz nau tik daargs - Ls2.xx par 30 tabl.
trauksminiece
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
08.07.2005 21:42
heelijam -
es lietoju xanax , cipramil, lexotanil - veselu kaudzi zâïu,.tad kâdu gadu bija mierîgi, bet pçc gada viss atsâkâs, sâku dzert xanax pie trauksmçm un panikas, bet antidepresantus negribçju sâkt lietot, un tad sâku iet uz terapiju. Gâju 2x nedçïâ, , t.i. 14 Ls nedçïâ ( un tas ir lçti, jo sanâk 7 ls par vizîti), parçíini, summa sanâk baigâ. Bet laikam jau tas palîdz , ja man riktîgas panikas lçkmes nav bijuðas diezgan ilgu laiku, nu satraukumi ar trîcekli iekðâ gan uznâk, vienreiz gan braucu mikriòâ, un palika tik slikti,ka turçju xanax rokâ, bet turçjos un tiku galâ un neiedzçru. Xanax man tagad ir kâ tâds droðîbas lîdzeklis, bet zinu,ka tas jau neârstç, bet tikai atvieglo manas izjûtas. Pirms daþiem mçneðiem sâku apmeklçt arî homeopâtu , tâ kâ visu laiku cînos un meklçju kâ sev palîdzçt.
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
08.07.2005 21:55

trauksminiece-

njaa 14ls par 2 reizeem ir ljoti leeti, tagad cik zinu takse ir 10ls par reizi, un rudenii buushot 13ls par reizi, bet ir vietas kur jau tagad ir virs 10ls par reizi.

par to xanax mikroautobusaa - vaitad vinjsh tik fiksi iedarbotos ? iipashi ja neuzdzer virsuu. man buutu vinjsh jaadzer jau kad iedomaajos vien par to, ka buus jaabrauc ar sabiedrisko transportu. esmu sev iekaartojis dziivi taa, ka braucu tikai ar personiigo auto vienmeer. ar sabiedrisko nekad (iznjemot gadiijumus, kad auto remontaa) jau daudzus gadus. neeju arii vispaar sabiedriibaa, un taa izvairos no panikaam, bet paliek gan veel necieshama trauksme..
Heelij
Cik vecs esi? Man 36. Arî braucu tikai ar auto. Lielos koncertos ìîbstu 100%.
trauksminiece
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
08.07.2005 22:10
heelijam

jaa, xanax neiedarbojas uzreiz, bet diezgan âtri gan, un tad jau man uzreiz sirds mierîgâka paliek , ja zinu, ka bûs tûlît labâk, tâ ir tîri psiholoìiska problçma. Tev labi, ka vari braukt ar auto, man ðad tad sanâk ar sabiedrisko, jo nedzîvoju Rîgâ, bet strâdâju gan un ceïâ paiet 50 min, tâ kâ diezgan ilgs laiks lai 'sevi sakurinâtu lîdz panikai". Es arî tajâ trakajâ periodâ nekur negâju, draugus negribçju redzçt, jo nejutos tik brîva , lai varçtu parâdît viòiem savus vâjuma brîþus. Bet manuprât, tâ izvairîðanâs tâda apmânîðana vien ir, ja vien Tev kaut drusku sanâk nauda , tad labâk kaut vienu reizi nedçïâ aiziet pie ps-terapeita, jo tâ nav dzîve ðitâ visu laiku baidîties. Man jau reizçm gribas ne par ko nedomât, un vienkârði dzîvot, bet nu nesanâk.
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
08.07.2005 22:12

Santa-

man 29. meegjinaajis kautkur iet neesmu jau peedeejos vismaz 5 gadus, jo lieliski zinu kas sagaida - tik tieshaam gjiibienam liidziiga sajuuta, ekstremaals diskomforts. tur kur citi jautrojas, tur man jaaseezh malinjaa un jaacenshas nevemt un saprast vai tik taa nav sirdstrieka kas tuvojas :) tipiskas panikas paziimes, kaa no graamatas.

Cik ilgi tev jau shitas ira ? man kaadus gadus 15 stabili, un jo taalaak jo trakaak paliek, saak nervi kautkaa uzdot
4 gadus. No nesakârtotas ìimenes dzîves un ilgstoða stresa. Epizodiski dzeru antidepresantus pa 6-8 mçneðiem. Tagad atkal sâku. Viegls stress - un cauri. Panika klât. Nevar vilkt garumâ. Ja ielaiþ panikas lçkmes lîdz smagâm - grûtâk padodas ârstçðanai. To pat Alstere pasen rakstîja. Pilnîbâ piekrîtu viòai.
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
08.07.2005 22:19

trauksminiece-

jaa, es jau nesen saaku iet pie psterapeita, shobriid atrodos antidepresantu piemekleeshanas procesaa.. nee nu es neizvairos no sabiedriibas taapat vien, man ir sociaalaa fobija, un sabiedriibaa iestaajas panika. labi ka tev taas nav, jo 50 minuutes sabiedriskajaa - es laikam atdotu galus :) atceros jau kad trolejbusam nokrita stangas man jau sirds pa muti kaapa laukaa, a tagad shitie sastreegumi veel..
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
08.07.2005 22:25

Santa-

tad jau tev ir saliidzinoshi viegls gadiijums.. sakaartosies gjimenes dziive, sakaartosies domas un viss buus pa normaali vecam.
trauksminiece
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
08.07.2005 22:31
Man ir tâ , ka ir bailes no bailçm, un katreiz tâs bailes izpauþas kaut kâ savâdâk, ja vienu brîdi baidos no visâm automaðînâm, ne tikai sçþot tajâ, bet pat pa ielu ejot, tad nâkamreiz,kad esmu pârrunâjusi ðo problçmu ar ps-terapeitu, bailes izpauþas uz kaut ko citu, bet jâsaka, ka bailes no sabiedriskâ transporta paliek nemainîgas :(((.
Nekas te nevar sakârtoties. Vismaz pagaidâm. Ðíiramies.
Neredzu dzîvei jçgu. Vienkârði strâdâju un uzturu, audzinu bçrnus. Ceru ar antidepresantu palîdzîbu atgût garîgo enerìiju. Agrâk jau sanâca, bet efekts nebija paliekoðs.
Tagad dzerðu ilgi. Lai vienreiz bûtu miers. Tagad nekad nevar zinât, vai rît varçðu iziet no mâjas, vai palikðu gultâ.
Forumâ vismaz neviens distoniíus neuzskata par simulantiem un neliek saòemties. Te ir savs klubiòð saprotoðu "biedru". Jûtos starp savçjiem. Vieglâk dzîvot, kad zinu, ka neesmu vienîgâ tâda.
Veiksmi mums visiem un stipru veselîbu!
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
08.07.2005 22:36

trauksminiece-

bailes no sab transporta vai baldes no cilveekiem tajaa ? man ir tieshi no cilveekiem, liekas ka visi uz mani skataas un pie sevis nodomaa kaads es tizls un tamliidziigi :) liekas smiekliigi, ar praatu saprotu, ka taa nav, bet zemapzinjaa kautkur tas seezh..
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
08.07.2005 22:40
Santa-

ja jaapaliek gultaa tad jau diezgan stipra depresija.. nu nekas pavilksi ar antidepr, tad atradiisi sev kaadu labaaku viiru un buus forshi :) galvenais ciiniities.. man atkal saknes shitaam lietinjaam naak no beerniibas - idiote mutere iedzina trauksmi, neviena cita nebija kam pasuudzeeties, teeva nebija, ar sabiedriibu saskare negatiiva, un rezultaataa viens velns vinju zin kas zemapzinjaa daraas :)
trauksminiece
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
08.07.2005 22:43
heelijam -
man ir lîdzîgi , un tâs ir bailes tieði no cilvçkiem, jo vairâk cilvçku ,jo mazâk gaisa , jo lielâkas bailes. Es tieði arî negribu parâdît savu sliktumu citiem, ja mikriòð brauktu pilnîgi tukðs, es noteikti nebaidîtos. Jâ ar prâtu jau visu saprot , bet kad uznâk lçkme prâts 'aiziet jûriòâ'.:)
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
08.07.2005 22:49
trauksminiece-
tieshi taa :)
Man darbs ar cilvçkiem! Mâcu ðos. Patîk.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 9 pieskaita 13?
Ziņa: