Vegetativa disfunkcija - jau atkal

Aizsāka Sabine 

heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
20.07.2005 08:53
damage, nu tu gan no lielaas praatoshanas vairs jokus nesaproti.

manupraat bija normaals jocinjsh, nedaudz sarkastisks un padruums, bet tomeer.
Prinsese! Dievs nevienu nepaarbauda! Jo Dievs muus visus miil!
Visas slimiibas un neveiksmes dziivee izraisa TIKAI un VIENIIGI muusu aplamaa DOMAASANA.
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
20.07.2005 10:16
to damage inc.
Neapgalvoju, bet radies iespaids, ka savâ ziòâ esi mazohists, tîksminies ap savu "izredzçtîbu" un jûties kâ varonis, ejot savu ceïu. Tikai nevajag nolikt tos, kas cînâs vai nonâkuði (cik saprotu, Tev vçl jânonâk) pie vçlamâ rezultâta citâ ceïâ. Arî tam, kas izveseïojies (manâ gadîjumâ ar psihoterapeita palîdzîbu) var bût îslaicîgi recidîvi. Depresijas cçloòi parasti meklçjami jau agrâ bçrnîbâ, bet ne katrs to "saíer" - tikai tie, kam tâds nervu tips. Lîdz ar to arî pçc izveseïoðanâs noteiktâs situâcijâs uz laiku var bût atkal slikti. Piemçram, sievietes pârejas vecumâ pat pilnîgi veselas krît depresijâ. Tikai pçc izveseïoðanâs tas nav ilgstoði un neatgriezeniski, galâ var tikt samçrâ viegli un âtri. Protams, pârietu arî bez zâlçm, bet rakstîju jau, ka jâvar normâli funkcionçt un neredzu jçgu sevi mocît.
Par zâlçm un alkoholu. Sasmîdinâji. Kriksîtis zâïu noòem simptomus bez jebkâdiem blakusefektiem. Kâ Tu iedomâjies varçtu vadît auto vai tikties ar klientu, lietojot alkoholu?
damage inc.
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
20.07.2005 10:48
Izlasiiju Princess' tekstu un pilniigi zinaaju, ka par shito kaads piesiesies! =)
Alstere - vaardu "izredzeetiiba" es nelietoju, to lietoja Princess', kuras tekstaa gan ieskaneejaas bikinj religjiski noskanjots mazohisms, man skjiet, ka shii teksta iespaidaa Tu tad saaki attiecinaat arii uz mani. Izlasi veelreiz. Es nepropgandeeju sevi kaa varoni, es netiiskminos par savu "izredzeetiibu", es tikai aicinu noveerteet arii to, ka ne viss ir melnaas kraasaas. Palasi Margaritas tekstu - vinja praksee apliecina shiis idejas atblaazmu manii. Cilveekam ir jaamainaas, jo shaada saslimshana ir tikai lieciiba, ka pashos pamatos nav kaut kas kaartiibaa. Un tad nonaac izveeles priekshaa - ciest vai dziivot.

Kriksîtis zïu. Nu nu. Nomierinoðâs zâles - neesi pamanîjusi, ka tâm ir neiztrûkstoðais sarkanâ trijstûra simbols virsû, un ka lietojot tâdas principâ nedrîkst vadît automaðînu, tâ kâ reakcijas laiks krietni samazinâs. Blakusefektu nav? Un sedatîvais efekts, kas var rasties no zaaleem (ne tikai nomierinoshajaam)? Ieteikumi nevadît transporta liidzekli vai neatrasties atklaatu straadaajoshu mehaanismu tuvumaa?
Alkohols. Pienjemam 90 kh dziivsvaru. 100 grami shnabja. Nu uz robezhaam, ar 0.5 promileem, bet autinju vadiit var un ar klientiem tikties arii var. Kaada probleema tad iedzert zaalju ieriishanas vietaa? Kriksiitis alkohola nonjem simptomus bez jebkaadiem balkusefektiem...
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
20.07.2005 10:57
to damage inc.
Davai sarunâjam - es savu kriksîti (ja vajadzçs) un mançjâs ir bezkâdiem 3-stûriem, Tu 100 g ðnabja:))) Redzi, man alkohols tikai pastiprina depresiju pat ïoti mazâs devâs.
Riskçjot izskatîties ïoti prasta uz jûsu visu dieviðíâs izredzçtîbas fona, atïauðos pateikt, ka man tas viss liekas pilnîgs puflo. pilnîgs izdomâjums.
Tad bûtu jaukâk, ja Dievs mani mazâk m''ilçtu, jo tad nebûtu jâcieð vçl arî no 2.tipa daiabçta, astmas un muguras sâpçm. Un ðîs depresijas ar trauksmi.
Prinsesesteksts man ðíiet nu absolûti smieklîgs. Protams, cilvçka, paðam labâk jau ir domât tâdâ stilâ.
Ne velti kristietîba aizvieto psihoterapiju.
Varat mani nu knâbât.
damage inc :)))) skat, nu Tu pats dabuuji pa muti :))) Es domaaju, nav veerts diskuteet...jo shii diskusija jau ir kjuvusi bezjeedziiga. Viens otram piesienaas pie atseviðíiem vaardiem un visu uztver ljoti saasinaati.
Ârsteesimies pats katrs kaa nu protam un kaa nu sanaak :)
damage inc.
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
20.07.2005 13:22
Es nejûtos pa muti dabûjis. :P
Tikai tas viss var aiziet baisaa sviestaa, ja uz mani saak attiecinaat religjiska rakstura domas. 8) Bet par Dievu un religjiju diskuteet vareetu, veesi, peec gadaa veel nebuusim beigushi. ;)

Abet shajaa gadiijumaa varu teikt - piekriitu Lilinai. =]
Princess`
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
20.07.2005 17:36
...Tas viss sen jau ir zinaams, taa ir axioma...Ne velti ir teiciens - ''...taadu i velns nerauj...'' Jo cilveeks ir gudraaks, jo vinjsh ir pacietiigaaks...neiekriit panikaa/es te nerunaaju par beerniem, pusaudzhiem.../, domaa, kaapeec tas notiek, meklee atbildi...un atrod...
Vai tad dziednieki nav Dieva izredzeetie...vinji savaa dziivee iziet paarbaudiijuma celju un tad...paliidz liidzcilveekiem...
Es te negribu teikt, ka visi ''cietushie'' ir dziednieki...
Nav ko chiiksteet...Ne velti saka - ''bez sliktuma nav arii labuma...'' un otraadi...
Arî es esmu pieskaitâma pie jûsu klubiòa biedriem un cînos ar tâdâm izjûtâm jau 5 gadus. Nu jau gandrîz gadu bija daudz maz normâli, varçju arî atpûsties un iziet sabiedrîbâ bez kaut kâdiem reiboòiem un trauksmçm; bet nu jau pusotru nedçïu sçþu uz slimîbas lapas un mçìinu atieties no tâ visa, jo pazîmes atkal atkârtojâs.
Arî es meklçju visa veida informâciju par ðo tçmu un tikai ðodien uzgâju ðo mâjas lapu un forumu.
To, ka neirotiskâ tipa cilvçkiem ir svarîgi, ka viòu kâds uzklausa un arî saprot, sapratu pçc foruma vislielâkajâm atsauksmçm un diskusijâm un tas vien jau nedaudz atvieglo.
Atðíirîbâ no daþiem jums, man laikam ir paveicies, jo manam tçvam bija tâda pati problçma un savukârt man tâ laikam ir iedzimta. Paveicies tâdâ ziòâ, ka viòð ir tas kurð mani lieliski saprot un arî mâte ir gâjusi tam visam cauri, paveicâs arî ar vîramâti, kura ir psihiatrs un varçja dabût man zâles. Tikai es neesmu lietojusi tik nenormâli lielos kvantumos kâ ðeit daþi, bet tikai Seroxat un lielâkais pa 10 mg, lîdz ar to, tâpçc laikam neesmu saskârusies ar grûtîbâm to pârtraukt, vienkârði tas, ka pçc kâda laika man atkal atkârtojas.
Mani patreiz uztrauc viens jautâjums - vai es vareðu iznçsât bçrnu. Nesen esmu precçjusies, lai gan ar savu vîrieti esmu kopâ jau 7 gadus un viòð gribçtu jau bçrnu. Savu sajûtu dçï nevaru saòemties, jo ir bailes vai es to vispâr spçðu.
Vai kâdai no jums bçrniòð ir dzimis visu ðo nejçdzîgo simptomu laikâ?
Alstere_m
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
20.07.2005 19:14
to avene
Mociijos ar visu to no pusaudzza gadiem. Tikai pusmuuzzaa arii pie mums "nonaaca" psihoterapija, kas ljaava (ilgi gan gaaja) izveseljoties. Man ir 4 jau pieaugushi un psihiski stabili beerni. Es gan ljoti centos piestraadaat, lai 1) vinji neciestu no manas depresijas 2) piestraadaaju profilaktiski, lai ir psihologjiski stipri. Tikai iedzimtiiba + traumeejoshi apstaaklji = depresija. Citaadi nekaadu probleemu nebija. Daba jau paliidz un psihologjiski juuties labaak, ja ir beerns/i, kaa visiem.
berni tik liek sanjemties, avene.
Paldies par uzmundrinâjumu ! Bet bçrns taèu jût visu, kas notiek ar mâtes organismu, turklât grûtniecîbas laikâ ðîs zâles nemaz nedrîkst lietot !!!
Nu taaa
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
20.07.2005 21:41
protams, ka beerns juut visu, kas notiek. visa dziive ir savstarpeeja ietekme, apstaaklju mainja utt, utjpr:) taa kaa tavam beernam nekas briesmiigs nenotiks, klausi Alsteri - taisniibu raksta.
SaulesJuura
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
21.07.2005 05:24
Ar maniim bija taa: gruutnieciibas laikaa, logjiski, zaales nedzeeru. Vispaar jebkaadas tbl. esmu tikai pameegjinaajusi un, jaa, taas nebija prieksh manis, bet pirms gruutnieciibas (neplaanotas) biju dzeerusi antidepresantus un trankvilizatorus (nelielaas devaas)... Sanaaca, ka shos medikamentus biju lietojusi vismaz pirmo gruutnieciibas meen., bet, tikliidz uzzinaaju, ka esmu staavoklii, no tiem momentaa atteicos... Gruutnieciiba norisinaajaas bez komplikaacijaam, beerns piedzima vesels, bet... Ziidainis panjem ljoti daudz energjijas un, apmeeram peec paaris meeneshiem es vairs nevareeju ar beernu nodarboties, saakaas shausmiiga peecdzemdiibu depresija... To saasinaaja veel blakusfaktori: tuuliit peec beerna dzimshanas muus pameta mana beerna biologjiskais teevs, nebija kas paliidz un, arii mana maate, diemzheel, neveeleejaas paliidzeet... Principaa, ja Tava dziive ir sakaartota, tajaa netruukst miilestiibas, atbalsta, arii finansiaali esi pietiekami stabila, tad, beerna naakshana pasaulee var pat dariit sho briinumu, ka Tu vari pat atveseljoties... Patiesiibaa tas ir milziigs pozitiivs paardziivojums... Man bija gruutaak, bet arii tiku galaa ar visaam negaacijaam... Pat vairaak, shiis gruutiibas man deva lielu dziives skolas maaciibu un NEZHEELIIGU veelmi izaarsteeties vienreiz un par visaam reizeem... To arii izdariiju, bet paradoksaalaa kaartaa saslima citi - mani nelabveelji: beerna biol. teevs, arii mana maate un veel kaads, "pateicoties" kuram tiku pie depresijas - vislielaakais nelabveelis, kursh izdariija pashnaaviibu... Taads diivains staastinjsh sanaaca... Bet cilveeku dziives jau arii dazhaadas...
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
21.07.2005 06:32
SaulesJuura, paldies par staastu. tas iedvesmo.
SaulesJuura


izkalusaaas, ka tavi saslimusie nelabveelji pirms tam pashapliecinaajas uz tevis noniecinaashanas un pazemoshanas fona. Kas vairs nebija ko pazemot, tad neatrada jaunu upuri un njeema nelabu galu, nespeejo pashi patstaaviigi dziivot.
Es To mjaa
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
22.07.2005 00:48
Palasîju mazliet komentârus, redzu, ka te ir cilvçki, kuriem arî ir sociofobija. Es tikai nesen uzzinâju par ðo slimîbu, lîdz ðim biju domâjis, ka tie ir tikai idiotiski kompleksi. Gribçtu zinât, ar ko man bûtu jâsâk, lai cînîtos ar ðo slimîbu. Atradu internetâ vienu paðârstçðanâs programmu, sâku iet (viòa ir paredzçta laikam kâdiem 2-3 mçneðiem), bet apstâjos, jo bija jâpilda tâdi uzdevumi, ko es vienkârði nespçju izpildît ìimenes locekïu klâtbûtnç. Piemçram, jâzvana nepazîstamiem cilvçkiem un jâuzdod jautâjumi u.tml. Mans gadîjums laikam ir smags. Es, piemçram, nespçju runât pa telefonu sveðu vai mazpazîstamu cilvçku klâtbûtnç, man ir problçmas ar çðanu sabiedriskâs vietâs, grûtîbas ar sarunas uzsâkðanu ar nepazîstamiem vai mazpazîstamiem cilvçkiem utt. Vârbût kâdam ir pieredze ar ârstçðanos
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
22.07.2005 21:42
tipiski simptomi, man liidziigi. es arii tikai nesen sapratu ka taa ir reaala kaite, un nesen saaku iet pie psihoterapeita. dzeru antidepresantus simptomu mazinaashanai (juutos droshaak), un paraleeli 2reiz nedeeljaa pie psterapeita. reaalu rezultaatu veel nav, bet domaaju, ka esmu uz pareizaa celja..
heelijs
Diemzheel,uz NEpareizaa..
SaulesJuura
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
22.07.2005 23:05
to heelijs:

uz PAreizaa, par dzilju saruugtinaajumu prieksh xyz... ;)
heelij, pie kâda psihoterapeita tu ej, ja nav noslçpums?

xyz, kâds tad tavuprât ir pareizais ceïð?
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
23.07.2005 11:37
es eju uz Latvijas psihosomatikas, psihoterapijas un psihodinamiskâs psihiatrijas centru, Brîvîbas 52-11. Pie kura tieshi speca - negribu publiski teikt.
Ar antidepresantu paliidziibu NAV iespeejams organismu savest kaartiibaa.
Tas ir pashapmaans...plus visas taas blaknes...Ciesh smadzenju shuunas, nieres, aknas... Zaales ir bizness, KAADAM taas IR jaapaardod.
Miilji iesaku aiziet arii pie dziednieka...Kaut vai uz konsultaaciju...
Var piekrist, ka zâles ir Bizness, taèu pateicoties ðîm zâlçm ir mazâk cilvçku, kas veìetatîvâs reakcijas ârstç ar stipru atkarîbu izraisoðiem trankvilizatoriem, cigaretçm vai vienkârði nodzeras. Kâpçc neviens nesûdzas, ka sirds iðçmiskai slimîbai visu mûþu jâlieto daþâdi medikamenti, ka astmu visu mûþu laiku palaikam ir jâârstç ar kortikosteroîdiem, daþâdas endokrînas vainas kompensç ar hormoniem mûþa garumâ. Un jebkurai vainai ir papildus ieteicamas gan fiziskas aktivitâtes, diçtas un psihologa/psihoterapeita konsultâcija. Jebkura hroniska slimîba ir slimîba un nevajag teikt, ka cilvçkam ar veìetatîvâm reakcijâm ir jatiek galâ paðam ar sevi bez zâlçm un pietiek ðaustît sevi par to, ka trankvilizatori un antidepresanti ir kaitîgi. Arî nepareizs uzturs ir kaitîgs. Ja cilvçks ar zâïu palîdzîbu jûtas labâk, tad viòs ir uz pareizâ ceïa. Nepareizi ir tad, ja Tu gûsti kaifu no ðo zâïu lietoðanas un nevari apstâties.
Ja daudz raksta, tad maz, kas izlasa.
Te pat Dievu piesauca, ar to vien var pierakstît 100 LPE sçjumus.

Grûti pateikt, kas ir iedzimts, kas iegûts.
Ko var mainît, ko vajag mainît, ar ko jâsamierinâs.
Fak, ja es to zinâtu, es bûtu vesels uz lîdzenas vietas, tûlît pat.

Lai jums visiem veicas. :-)
viizija
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
23.07.2005 21:50
Es reaali esmu redzeejusi zaalju blaknes..Svara pieaugums+eiforija+nespeeja koncentreeties(!). Kaut taas zaales velns parautu!
Varbuut taas nebija iistaas zaales? Bet psihiatrs likaas sakariigs.........
damage inc.
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
25.07.2005 21:49
Druumas domas, viss haosaa, apzinjas peldeeshana, sajuuta, ka tuuliit paliks slikti, uz kaa jaadzer zaales...
Iespiiteejos.
Veseliibas noluukiem piespiedos uz pastaigu. Nocilpoju kilometrus piecpadsmit. Peec puses gan transportu gribeejaas njemt, bet turpinaaju...
Maajaas atnaacu noguris un apmierinaats, uztaisiiju eest, mieriigi pavadiiju laiku un aizgaaju guleet. Pilniigs miers. Noguleeju fantastiski labi - taa nebiju guleejis jau dazhus meeneshus. :)
Laikam toch jaapiespiezhas uz sportiskaam aktivitaateem. :)) Tas ir speeks! :)
Malacis ;-)
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 20 pieskaita 18?
Ziņa: