Vegetativa disfunkcija - jau atkal

Aizsāka Sabine 

heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
12.07.2005 15:39

Sabine -

nu bet vaitad tev tikai sirds sitas ? man veel virkne citu trauceejumu klaat, piemeeram, saspringums un triice. Tu vareetu runaat normaali ar kaadu ja tev sejaa buutu sastindzis graniita smaids un noraustiitos vaibsts vai galva ik pa briidim ? :) skausts sasprindzis, kaajas ljenganas, truukst gaisa, sviedri aumaljaam tek paar muguru un seju, notiek muskulju triice - taados apstaakljos nebuus vis kaada normaalaa pasmaidiishana un saruna, driizaak sarunubiedra nobiedeeshana :)
Heelij -

Visas Tevis aprakstitas sajutas man ir zinamas, es teiktu - mana gadijuma vinas nepartraukti nomaina viena otru, medz uznakt un atkartoties visas kopa vai dazadas kombinacijas. Ari es, kad pirmoreiz saskaros ar so kaiti, baidijos no cilvekiem, domaju, ka izskatos savadaka ka citi, ka visi tulit pamanis manus "sliktumus" utt. - bet daktere un mamma kolektiviem spekiem mani parliecinaja, ka no malas vispar nekas nav redzams, man tikai ta izliekas, ka visi to vien tik dara, ka lur uz maniem "sliktumiem" - patiesiba cilveki ir aiznemti pasi ar sevi un viniem nav ne laika ne velesanas petit manus "sliktumus". Un pat ja kads kaut ko pamana - so what? Par to nu gan es vairs neiespringstu. Galvenais ir saglabat pascienu! Un kamer vien es fiziski varu paiet - es eju!
Es maz dzeru. Bet arî, reiz iedzçrusi forshu skruuviiti, konstateeju, cik jauka man pasaules uztvere. Taccu kaut kaa nemaz neesmu tendeeta uz alko. Nu, man atskiriibaa no jums, arii nav gruutiibu buut cilveekos, trolejbusaa, vienalga kur, lai gan... attieciibaa uz saskarsmi - taa vareeja buut labaaka. Agraak es to uzskatiiju par savu taadu kaa snobismu, bet, klusstot vecaakai, rodas veelme kontakteeties arvien mazaak. Bet apmekleet koncertu man ir ka nospljauties.
Taa kaa shajaa zinjaa mums ir atskiriigi, sociaalaas fobijas man tikpat kaa nav, taccu aizmetniisi kaut kaadi paraadaas - man nepatiik buut atkariigai no citiem cilveekiem tiessi, uzbaazties. Bet sadziivot es meeginu, kaut kaa jau sanaak.
Bet par zaalu atmesanu sevi nemoku.
Un iesaku jums arii - galvenais, piemkleet pareizaas.
Es teicu - man Jumeja sodien palielinaaja Zoloft devu, jo vinai likaas kaut kas ne taa manaa uzvediibaa.
Un, ja nekas labaaks nebuus, peec meenesha dos klaat citas zaales. Taa vinja jau teica.
Heelij -

Lasiju, ka Tev ir sieva un berns - nesaprotu, ka tad Tev vispar izdevas iepazities un appreceties ar vsiiem siem simptomiem?":))))) Toposa sieva tacu no Tevis nenobijas?
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
12.07.2005 16:01

Sabine -

nu vot - izdevaas man kautkaa :) taapat arii magjistra graadu izdevaas LU fizmatos burtiski izciiniit (magjiistra darba aizstaaveeshana bija aarpraats), takaa nav taa ka es neciiniitos. bet iet sabiedriibaa gan nevaru, juutos bezceriigi slikti.

Bet nerunaasim te tikai par mani :) prieks ka tev vismaz vieglaakaa formaa shitaas lietinjas. cik sen ciinies ?
Man tas viss sakas vasara pirms 3 gadiem.:) Paskaties diskusijas sakuma, es tur jau aprakstiju to, ka man toreiz gaja!
Heelij -

Man nupat ienaca prata, uz darbu tacu Tu ej/ Bet darbs ari ir sabiedriba!:)
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
12.07.2005 16:20

Sabine-

jaa es lasiiju kaa tev gaaja - man pirms 4 gadiem bija kautkas stipri liidziigs, arii 37.3-37.5 temperatuura, izteikts nespeeks un slikta pashsajuuta. meenesi negaaju uz darbu, itkaa diagnosticeeja plaushu karsoni, bet klepus nebija, izdzeeru pusspauni antibiotiku bez rezultaatiem, bet veelaak cits aarsts apshaubiija, izrakstiija mildronaatu. tas arii neko nedeva. saaku vilkties uz darbu, bet jutos totaali slikti, un temperatuura arii saglabaajaas 37.3 apmeeram veel gadu. staigaaju suudzeejos dakteriem, taisiiju 100tiem analiizhu - visas lieliskas, arii pie imunologa biju. rakstiija tik mildranaatus, vitamiinus utt. varbuut vienkaarshi depresija liela bija.

nu jaa, uz darbu eju un juutos slikti. iepriekshaprakstiitaa depresija varbuut bija ceelusies tieshi no darba apstaaklju mainas, kad es no telpas ar 2 cilveekiem paarceelos uz "kolhozu" ar 16 sejaam. trauksme bija neizturama. tagad nedaudz esmu pieradis, bet taapat nespeeju ar koleegjiem briivi kontakteeties un buut es pats.
Heelij -

Kada sagadisanas - ari mani slimnica arsteja no mikoplazmu pneimonijas 9kaut kada reta senisu pneimonija), kaut gan ari man klepus nebija! Bija gan iekaisusi limfmezgli, kas pie sada tipa pneimonijam ta varot but! Citiem vardiem sakot - ta ri neviens neko no manis nesaprata. Slimnica bija laimigi tikt no manis vala, vel piebilda - Agrak tadu pacientu ka Jus vispar nebija, bet pedeja laika Jums lidzigo sak klut arvien vairak! - Vienu gan es nesaprotu, ka no depresijas var but temperatura? neesmu ari nekur lasijusi, ka tas butu viens no depresijas simptomiem! Starp citu, ari man temperatutra pietureja sdiezgan ilgi, kaut kada bridi vienkarsi partaju to merit, un ari tagad meru to tikai galejas nepieciesamibas gadijuma! Starp citu, ari amna daktere -psihiatre diezgan ilgi bija parliecinata, ka man so stavokli ir izraisijis kaut kads viruss, vian teica - ta varot but, ka pec virusiem veidojas sadi stavokli.

Bet nu tad nu gan Tev darba ka fabrika, varu iedomaties (pati esmu lidziga kolhoza sedejusi), brrr... Visu dienu ka uz skatuves!
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
12.07.2005 16:40

Sabine-

Nu un kaa tad beigaas palika - viiruss vai depresija ? es par viirusu nebiju iedomaajies.

par kolhozu-skatuvi tieshi taa. un kaa lai sakonkcentreejas kaut kam, ja nepaartraukti visapkaart runaa, sabljaustas, smejas. pilniigs murgs shitaadi darba apstaaklji.
Nu - pec manas dakteres uzskatiem, man sim stavoklim jau sen bija jabut pargajusam. Tagad vina saka, ka mes to nekad skaidri nezinasim, kas tad galu gala man to visu izraisija, un tam ari vairs nav nekadaa nozimes - problema ir sodien, un jarisina ta ir tada, kada ta sobrid ir! Briziem man liekas, ka ari vina lidz galam nesaprot, kas man kais, bet pakluse un nesaka visu lidz galam.

Kad man bija tadi darba apstakli, es regulari sedeju pec darba vai nemu darbu uz majam. Loti neveseligi!
Sabinei - Tev skiet, ka gads, ko Tu lieto zaales, ir daudz. Bet skiet, ka taa nav. Zinu cilveekus, kas lietojusi un lieto ilgaak. viens no taadiem tagad buusu es pati. Bet, paskatoties uz mani vai veel vairaak - paklausoties - Tu nekad to nevareetu pateikt. Taadeelj man sajuuta(iipasi peec manas saasdienas viziites), ka nu nav jums piemekleetas pareizaas zaales.
Zinu vienu jaunu puisi (22gadi), kas gadiem lieto antidepresantus aarstes uzraudziibaa un labi juutas, var studeet. Vinsh taa arii saka, ka, ja nebuutu taas aarstes, nekas no studijaam vinjam nebuutu sanaacis. Vinsh arii aarsteejas pie Jumejas.Vinsh arii man ieteica nomainiit aarstu. Saakumaa diez ko negribeeju, bet tad padomaaju - nu paraadiishos citai dakterei, tad jau redzees. Un taa bija pareizaa izveele tomeer.

Vispaar jau skaidrs, ka taadi kaa mees te citus biedeejam. Man sobriid arii sevis ir zeel. Taads moments.Kad jaaciinaas, lai vareetu normaali celties, kaut ko dariit un izdariit... un guleet turklaat...
Dianai -

Ne, es sis zales (ar nelieliem partraukumiem) lietoju nevis 1 gadu, bet jau 3 gadus!!!
Arî man pirms daudziem gadiem 17 gadu vecumâ noteica ðâdu diagnozi, taèu neviens ârsts nekad nav izskaidrojis, kas tad îsti notiek un ka to vispar var kâ ârstçt, tad nu man pat nebija ne jausmas, ko tas nozîmç.

Te palasoties nâkas secinât, ka laikam tomçr bûtu derçjis ik pa brîdim aprunâties ar kâdu dakteri... Zâles neesmu nekad lietojusi, jo esmu bijusi pârliecinâta, ka tâs ir tikai muïíîbas, kaut kâ pati esmu tikusi galâ ar melnajiem brîþiem, kuri diemþçl mçdz ievilkties mçneðiem ilgi.
Vitai -

Tur jau ir ta lieta, ka man sak rasties aizdomas, ka so kaiti ta isti izarstet nemaz nevar... Varbut tapec ari Tev savulaik nekada arstesnana netika piedavata, ka ta ir kaite, ar kuru jaiemacas sadzivot.
Sabînei -

katrâ ziòâ milzîgs paldies par ðo diskusiju! Ir vieglâk, ja saproti, kas ar tevi notiek un kâdi tam ir iemesli!
Lasot sho diskusiju kljuust interesanti, no kaa rodas distonija (iedzimti asinsvadu defekti, iedzimts pazeminaats tonuss - ok, skaidrs. bet kaapeec viens ar veel sliktaaku fizisko veseliibu dziivo normaalu dziivi, bet cits slimo?) + socialaas fobijas? Kas ir ceelonis (distonija fobijaam vai otraadi?) un kas ir sekas?

Vai Jums ir kaadaa saistiiba ar atmosfeeru gjimeneee skolas laikaa un slimiibas saasinaashanos?

Vismaz man gjimenee bija savdabiiga izolacionisma politika - es kaa vieniigaa meita, abi vecaaki neirotiskaam baileem no itin visa; vecvecaaki arii nervozi, nosleegti. Liidz skolai 90% laika es dziivoju 5 cilveeku sabiedriibaa, un rezultaataa nemaaceeju saprasties ar skolas biedriem, kaa rezultaatee skola un jebkuras izmainjas man bija milziigs stress, atkal slimoshanas, veel mazaak laika kopaa ar vienaudziem.


Ar pieaugushajiem maceeju saprasties, bet savus vienaudzus vienkarsi nesapratu. Taada balta zvirbule liidz pat vidusskolai.

Man arii bija vesela kaudze ar baileem, neliela dalja manis pashas; vairums - paarnjemtas no vecaakiem: no visa jaunaa, nepierastaa, no vides mainjas.

Ironiski, bet tagad esmu konstateejusi ka iisteniibaa esmu ljoti sabiedriska, man patiik fiziskas aktivitaates, dazhaadiiba ikdiena - bet tikliidz man ir nemainiiga vide un mazkustiiba, taa es beidzos nost: naak roku triice, sirdsklauves, sviishana, atgriezhas vecaas fobijas.

varbuut ka es kljuudos, bet man skjiet, ka ap 10 gadi no manas dziives ir pazudusi nelaimiigumaa, bailees, neveiksmees, bailees no neveiksmeem un slimoshanaam tieshi vecaaku vainas deelj - no visa mani pasargaat, nekur nelaist, jo es jau taa ar "vaaju" veseliibu (kaada gan var buut veseliiba seezhot satuntuljotai maajas?), pazeminaats tonuss.. kaa vecaakiem bija mazaak laika mani cieshi uzraudziit, taa mana veseliiba uzlabojaas.
Esmu domâjusi par savu problçmu iemesliem ..un neatrodu.Atceros,ka lîdz gadiem 30 biju laimîgâkais cilvçks.Liekas,ka katru dienu izdzîvoju ar prieku un sajûsmu.Darbs man radoðs-grûti,bet tomçr cilvçkos,uz skatuves-vienos priekos.Turklât daba mani dâsni apveltîjusi-esmu glîta un patîku cilvçkiem.
Man neveicas personîgajâ dzîvç,satiekos,atkal izðíiros..Pârâk daudz alkohola..Sâku pçkðòi aptvert,ka kaut kas nav,kâ vajadzçtu..Ârkârtîgi smagi pârdzîvoju,ka arvien bieþâk iedzeru-jo tikai tad jutos atkal zirgâ,atkal brîva,drosmîga..Paniski baidîjos kïût par dzçrâju..Un turpinâju,jo skaidrâ prâtâ jutos arvien vairâk diskomfortâ.Tad viena íibele,tad otra un.... spogulî man pretî raugâs pavisam izmisis ìîmis...:((
Sâku ârstçt depresiju,blakus tam vçl mierinâju sevi ar alkoholu..vispâr kaðmars..Bet tikai tagad,kad jau gadiem nedzeru,nomainîju darbu,man lieliski veicas visâ,ko daru,nauda ir,viss ir..un trauksme arî.....Reta diena paiet labi,pârsvarâ visu laiku cînos ar savâm izjûtâm..
Bûtu jau derçjis psihologs,bet nedzîvoju vairâk Latvijâ un sveðvalodâ tâ lieta neies.
Interesanta teema sheit pacelta. Kur gadiijusies, kur ne, arii es piederu juusu depresijas/neirodistonijas klubinjam. man tikai shitaas lietas piemetaas tad, kad pametu dziivi Latvijaa, appreceejos ar citas valsts pilsoni un apmetos uz dziivi shajaa valstii. Visas birokraatijas, sveshvalodas, sabiedriibas truukuma problemas iedzina mani pamatiigaa depresijaa. Vairaak kaa pusgadu biju uz antidepresantiem - biju laimiigaakais cilveeks pasaulee! Pieaudzeeju pamatiigu svaru, bet tas mani vispaar netrauceeja! Tad izdomaaju, ka viss gaaja tik labi, ka zaales vairs nevajag un ar nelielaam gruutiibaam man izdevaas vinjas nomest.

Tagad, peec apmeeram 3-4 meeneshiem, man naak virsuu pamatiigas trauksmes, saap galva, ausiis dzinkst un raadaas visaadi murgi par smadzenju audzeejiem un par to, ka riit varu vairs nepamosties. Viiram braucu virsuu pilniigi ne par ko, visur man raadaas negatiivas lietas un bailes ir drausmiigas par naakotni. Mana dziive sheit ir mainiijusies saliidzinot ar iesaakumu - esmu apguvusi valodu, maacos magistratuuraa, ir idejas savam biznesam kopaa ar viiru, man ir miilosh viirs, kuru es arii dievinu, jauka maaja utt. Nu vispaar greeks buutu suudzeeties, bet kaa lai to sev iestaasta, ka nevajag tik ljoti kjert krenjkji??

Esmu meeginaajusi runaaties ar maajas aarstu par shiim probleemaam, bet man visu laiku jaaraud, ja es saaku kjidaat iespeejamos ceeelonjus, t.i. sarezhgiita dziive ar vecaakiem - psihologiskas traumas beerniibaa utt. Peedeejaa laikaa ir doma aizstaigaat pie psihoterapeita - tas te ir briesmiigi daargi, bet patreiz man ir taa, ka buutu ar mieru atdot daudz par normaalu sajuutu galvaa un daudz maz positiivu skatu uz riitdienu.

Veel viena ''probleema'' - mees ljoti veelamies beerninju, bet tur man atkal krenjkjis, ka es nebuushu laba maate, ja man shitaas trauksmes naaks virsuu. Kaadai ir pieredze kaa shiis sajuutas mainaas ar gruutnieciibu un beerna naakshanu pasaulee?
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
13.07.2005 07:17
siikais prasa baigo uzmaniibu un njemshanos, man ar manu lielo trauksmi taa bija neizturama misija. tagad kad lietoju zaales (siikam tagad 5 meeneshi) varu pildiit savus shauros teeva pienaakumus diezgan normaali :) a no maates vispaar tiek prasiits baigi daudz, es varu iedomaaties ka ar lielu trauksmi taa buutu baigaa katorga..
Alstere_m
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
13.07.2005 08:01
To silke
Mani 4 beerni ir izaugushi ar depresiivu maati (taa iisti par veselu uzskatu sevi gadus 4). Par cik labi apzinaajos, ka nedriikstiu vinjus traumeet, tad vinji par manu depresiju zinaaja gan, bet taadeelj nejutaas vainiigi un ierobezzoti. Gruutnieciibu tas nekaadi neietekmeeja, veseliibu arii - vegjetatiivie trauceejumi reaali fizisko veseliibu nav ietekmeejushi. Es domaaju, ka ar beerniem ir daudz labaak, vinji dod stimulu sanjemties.
silke

Es Tevi saprotu,arî es esmu plançtas otrâ pusç.Reizçm ir nostaïìija.Bet,cik atceros Latvijas problçmas,tâ liekas,ka nekad negribu tur atgriezti
Es Tevi saprotu,arî es esmu plançtas otrâ pusç.Reizçm ir nostaïìija.Bet,cik atceros Latvijas problçmas,tâ liekas,ka nekad negribu tur atgriezties.Tur visas trauksmes sâkâs un ikdiena ir baigi grûta.
Vienu teikðu-ja man nebûtu bçrna,tad bûtu grûti atrast savai dzîvei saturu.Tieði dzîves jçgas trûkums bieþi rada nesaskaòas prâtâ un paniku.
Jâ,ir tâda lieta,kâ pçcdzemdîbu depresija,bet ar to,cik esmu saskârusies ar laiku tiek galâ visas. Vai nav tâ,ka tieði brîvs laiks,iespçja pârâk daudz prâtuïot rada iespçju sev jautât,analizçt-vai tik man ðobrîd ir labi,vai nav trauksme? Un tâ uzreiz arî rodas.. kad esi aizòemts,patîkamâ darbâ iejûdzies,nav laika domât par savâm izjûtâm.
Man vissliktâk ir brîvdienâs.Darbs un rûpes par bçrnu ïoti mobilizç nervu sistçmu.
Man arii bija despotiski un bailiigi vecaaki. Drosi vien tur arii mekleejams saakums taam neirozeem - ja kaut kas sanaaca, kaa nevajadzeeja,nekad nebija atbalsta, tikai panika un paarmetumi. Arii nekur nelaida. taccu es pati, cik vareeju, pretojos un dziive man bija pat loti interesanta.
Kad bija maz beerns, tad galiigi laika taadaam lietaam kaa trauksme vai vispaar paardomas neatlika, taccu kaut kas saakaas tad, kad beernam jau bija gadi 8. No liela stresa, kaa jau rakstiiju. Liidz tam taadu trauksi nepazinu - lai gan distonijas ierobezojumi attieciibaa uz miega reziimu man bija visu laiku strikti jaaieveero. Respektiivi - liidz kaadu 37 gadu vecumam mani so saasinaajumu nebija. Reizeem bija bezmiegs - sveshaa veietaa, eksaamenu laikaa. Un viss. Taccu neveiksmiiga peecskirsanaas peruioda iesopaidaa un arii neinteresanta darba deelj man pamazaam saakaas apaatija. Pasai jau bija aizdomas uz depresiju, un dazi arasti konstateeja sleepto depresiju no kaadiem 36 gadiem.
Tagad man jau 44.
Taa kaa var teikt, ka ar laiku taas vainas it kaa sakraajas un uzliesmo. Manaa gadiijumaa, protams. Jauniibaa es biju loti dziivesprieciiga.
viizija
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
14.07.2005 00:48
Lasot Juusu komentaarus, saraavos kamolaa..Kad es biju maza meitene, savai vecmaaminjai teicu''Kad izaugshu..buushu daktere..'' Vecmaaminjai saapeeja kaajas un es mociijos ar sirdspaarmetumiem, ka nevaru vinjai paliidzeet..Man bija kaadi 10-11 g., kad naktii pamodos no X-baileem-likaas,ka mirstu..viss vienaa miglaa..tumsaa..sirdsklauves,mezhoniigas veedergraizes..Bija vasara..Ciemojos pie krustmaaminjas,vinja man iedeva kunjgja pilienus un es aizmigu..,bet naakamajaa dienaa sirds paarsitieni mani neatstaaja..visa pasaule sagriezaas kaajaam gaisaa..atbrauca mamma..atbraucaa veel dazhi radi,visi skatiijaas TV,bet man palika lj.slikti un atkal piemekleeja leekme..likaas,ka sirds tuuliit apstaasies,migla acu priekshaa,es apguulos,mamma man jautaa,vai man kas saap,bet es nevaru parunaat..negribu..nevienu(!) redzeet..taa es mociijos n-tos meeneshus..Pats nepatiikamaakais bija tas, ka pats dzirdi sirds paarsitienus..uz mirkli sirds apstaajaas..Es negribeeju iet guleet,likaas, ka naktii nomirshu,jo nevareeshu kontroleet/dzirdeet/ savu sirdi..bija gruutiibas aizmigt..BAILES..!!!
Taa es n-tos gadus sadziivoju ar nelabumiem..labi maaciijos,skaugji brauca augumaa..un iedzina mani ''bedree''..komplexos..Veelaak studijas..darbs slimniicaa..naktsstundas..paarslodze..aritmija..ELLE..zemes virsuu..
Miilestiiba..beerni..Visu sho laiku bez jelkaadaam zaaleem..vieniigi teejinjas..homeopaatija..Arii pashlaik iipashi labi nejuutos..Straadaaju pati ar sevi..sarunaajos..Censhos domaat tikai pozitiivi,filtreeju savu zemapzinju un buuveeju pashapzinju..un biezhi sanaak neslikti.. :)
evereve
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
14.07.2005 01:47
>heelijam
Tas _graniita smaids_........................
Kaa tik tas nav medikamentozaas blaknes?
-)
Ai, tomeer taa veg. disfunkcija ir nekontroleejama lieta.
Man agraak reizi gadaa uznaaca sausmiiga speshana kungja apviduu - kad ne nostaaveet, ne noguleet. Un nu jau kaadus 3 gadius nekas taads nebija bijis. bet, par spiiti tam, ka vakar biju iedzeerusi palielinaatu Zolfta devu (kas gan paliidzeeja oavisam neizsamist) man atkal vakar darbaa uznaaca shii leekme. Nezinu, varbuut lors man izprovoceeja zewmapzinju, pakautaajot, vai man nav taadu leekmju. Uz ko es paarliecinoshi atbildeju, ka nav. Jo 3 gadus nebija bijis!
Nu nevar neko laikam te izciiniit, tikai samierinaaties. gribeeju zvaniit viiram, lai vinsh mani ar masiinu ved maajaas, lai gan dziivoju 10 min ataalumaa no darbavietas. Taccu nevareeju sazvaniit , un leekme paargaaja.
To Diana
Tu zini,taas tabletes nav tas labaakais risinaajums.
Piezvani dziedniecei 7845151 vai 9547289,izstaasti savu beedu,esmu paarliecinaata,ka naakotnee iztiksi bez taas indes=ZOLFTS=
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
14.07.2005 15:36
evereve-

nee. tas taa bija nelietojot zaales. baigais saspringums iestaajas kad ir jaakontakteejas ar cilveekiem, un tas attiecas arii uz muskulatuuru - skausta un sejas. taapeec arii smaids, ja to izdodas izmociit, sanaak taads kaa akmenjains. nevar atbriivoties, atraisiities.
To heelijs
Vai Tu nebaidies ar taam tableteem sabendeet aknas/ar alkoholu ir tas pats../, arii smadzenju shuunas..???
Piezvani uz tel.> noraadiiti To Diana.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 10 pieskaita 6?
Ziņa: