Sociāla fobija

Aizsāka drudzis 

Re: Sociāla fobija
02.09.2009 15:51
Runcene Rakstīja:
-------------------------------------------------------

> bet lai taču cilvēks dzīvo...
> mēs te runājam tikai par lietām, kas uztrauc
> pašus, citādi sanāk tāda tarakānu kāršana
> klāt citiem.

Es negribu nevienam ko kārt klāt, es biju domājusi, ka psiholoģiskie aspekti (no bērnības) ne vienmēr nozīmēs, ka pieaugušam tev būs problēmas ar trauksmi, depresiju utt. Ir vajadzīgs vēl kāds faktors, un tā ir iedzimta jūtība uz kaut ko. Es vismaz tam ticu, jo zinu diezgan cilvēkus, kam bērnība nav bijusi viegla, arī alkoholisms ģimenē utt., bet viņiem šādu kaišu nav!
Re: Sociāla fobija
02.09.2009 15:53
Zinu arī 'kārtīgo meiteņu ģimenes' - un arī ne visām tā ir. Un tas man liek šo to apšaubīt. Šis ir kā papildus faktors, bet ne noteicošais.
Re: Sociāla fobija
02.09.2009 16:05
The hours ...., pats saakumaa domaaju vai sho filmu rakstiit, jo iisti kaa piemeers - luuk apskatot sho filmu, paliks vieglaak nav, driizaak pat otraadi - var sagruziities veel vairaak. Garlaiciiga , nu gaumes lieta, man jau patika sizjetiski.

Par to eternal sunshine of spotless mind - netaa bij rakstiits par sociofobiju, bet buutiibaa, varbuut kaut kas ir, bet taa arii mazliet fantastika. Bet patiikama, un ne gruziiga.

Interesanti, ka arii Ameelija tai saitaa bij mineeta, kaa par sociofobiju.

Vispaar saaku domaat, ka es taas filmas arii esmu atlasiijis.... Shkjiet man nedarbojas iisti - " paskat citiem veel suddigaak iet, paliks labaak", vai arii vienkaarshi apzinos, ka taas ir tikai filmas, kam nav saiknes ar reaalo pasauli.
Re: Sociāla fobija
02.09.2009 16:09
Domāju, ka viens no faktoriem ir iedzimtais nervu sistēmas/temparementa tips.
Protams, ne jau visiem piemetas VD/depresija, bet, diemžēl, bez pēdām ilgstošas bērnības traumas (nejaukt tipa vienreiz pērienu dabūju), manuprāt, nepaliek. Alkoholiķi, novirzes sex dzīvē, sadisti, mazohisti, bezjūtīgie, nespēja nodibināt attiecības ar pretējo dzimumu... Tie jūtas gluži labi un te forumā neganās. Cieš viņu tuvie cilvēki.
Es drīzāk priecājos, ka man bija VD/depresijas ķezas, nevis priecīga situ, lamāju, pazemoju savus bērnus. Izdevās pārtraukt to, kas vairākās paaudzēs nācis līdzi. Un esmu ļoti laimīga, ka droši varu skatīties acīs saviem bērniem.
Re: Sociāla fobija
02.09.2009 16:21
Par dzērāju bērniem vispār labāk nevajag... tas ir ārprāts, it sevišķi vecākie bērni, kuri vākuši visus daudzos brāļus un māsas: tie taču ir varoņi, viņiem nekad neko nevajag, viņi visu var, kamēr vienā dienā čau... rumpītis ir beigts un pagalam.

katram stāstam savas izpausmes.

Jūtīgums rodas no nepārtrauktas pieskaņošanās ļoti svārstīgām/mainīgām/nervozām mammām; neesmu nekur atradusi, ka tas būtu iedzimts.

Temperaments veido fonu, tas gan; bet domas par iedzimtību vērts labi apsvērt...



Edited 1 time(s). Last edit at 02.09.2009 16:23 by Runcene.
Re: Sociāla fobija
03.09.2009 12:22
drudzis Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> The hours ...., pats saakumaa domaaju vai sho
> filmu rakstiit, jo iisti kaa piemeers - luuk
> apskatot sho filmu, paliks vieglaak nav, driizaak
> pat otraadi - var sagruziities veel vairaak.

Ā, es neieliku pēc principa - paliks vieglāk, ieliku vispār. Tādas, pēc kurām paliek vieglāk - es nemaz nezinu. Varbūt tās ir tās, kur tu vari savas sajūtas identificēt ar citu sajūtām, un tāpēc nejusties "vientuļš vai viens pats tāds".

> Vispaar saaku domaat, ka es taas filmas arii esmu
> atlasiijis.... Shkjiet man nedarbojas iisti - "
> paskat citiem veel suddigaak iet, paliks labaak",
> vai arii vienkaarshi apzinos, ka taas ir tikai
> filmas, kam nav saiknes ar reaalo pasauli.

Njā, man arī šis princips nedarbojas. Godīgi sakot, man ir vienalga, kā iet citiem, es gribu, lai man ir labi :)) Nu tā - egoistiski...
Re: Sociāla fobija
03.09.2009 12:23
Runcene Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Es teiktu, ka der visas klasiskās filmas, ne
> tieši par depresiju vai fobijām, bet visas
> "dzīvesgudrās", arī uz klasisku romānu pamata
> veidotās... tās rāda, kāda ir un var būt
> dzīve. Ne tāda, kādai tai kāda fantāzijās
> jābūt, ne ideāla, bet realitāte.
>

Es piekrītu Runcenei :))
Re: Sociāla fobija
03.09.2009 13:18
strawberry Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Tā, tātad Maximas pārdevējai psihoterapeits
> nespīd:(
> Vidējās izmaksas ap 20-25Ls par reizi? Tātad
> 100Ls mēnesī?
> Man tā nav summa, ko varu izsviest vējā.


Man psihoterapija ir Ls 30, 4 x mēnesī. Krīzes laikā tiešām nav maz. :)) Ir arī lētākas un dārgākas p-terapijas, esmu izvēlējusies vidusceļu pie laba p-terapeita. Ja p-terapija ir nepieciešama, naudu atradīsi, izvērtējot savas dzīves prioritātes. Tas, ka padārgi un kāpēc, tas jau sen daudzkur ir izrunāts.
Re: Sociāla fobija
03.09.2009 13:32
Tad tiešām labāk nesākt, ja ir tāds viedoklis, ka nauda tiks izsviesta vējā...
Interesants formulējums :))
Re: Sociāla fobija
03.09.2009 13:51
strawberry dabūs infarktu un Mildai piesūtīs rēķinu par ārstēšanos... :P
Re: Sociāla fobija
03.09.2009 14:00
Aaaaaaaaaaaaa, šito naudu...:D ...bet infarktu, nea, nedabūšu, man holesterīns ir normā:)
Re: Sociāla fobija
03.09.2009 14:10
drudzis Rakstīja:
-------------------------------------------------------

> Man arii piedaavaaja iet pie studenttiem, bet biju
> skeptisks pret to visu, tas buutu bijis 2 reiz
> leetaak, ko taapat nevareeju atljauties.

Tas ir no sērijas "Lieku bruģi. Lēti. Tiesa, arī sūdīgi"? :))))

> un es
> ar savu sociofobiju nevaru izsisties lai meenesii
> pelniitu 500 ls. Ne manaa profesijaa, ne ar manu
> raksturu.

Es strādāju ne savu sapņu darbu, jo sfēra mani ļooti neinteresē, bet ir visas sociālās garantijas utt., normāla alga (nākotnē es gribētu kaut ko savu), un manā darbā man ļoti nākas saskarties ar visām bailēm un fobijām (redzēs, cik ilgi tas tā būs, jo, kad zāles nedzeru, ir trakāk :))). Ko ar to gribu pateikt - var mēģināt, ja ne ļoti krasu variantu, tad kādu daudzmaz optimālu. Un sevi pilnībā norobežot no fobijām - jā, tas ir ērti, bet vai tas ko dos, ja gribi no tām tikt vaļā? :)
Re: Sociāla fobija
03.09.2009 14:12
Sāku domāt, kā es atrastu šādu naudu. Atteiktos no pīpēšanas (gandrīz), samazinātu izdevumus uz paiku, neuzķertos uz atlaidēm apģērbu/apavu veikalos, dāvinātu mazāk saviem mīļajiem (nu ļoti tas man patīk). Tad sanāktu.
Sanāca arī, kad naudas nebija var teikt nemaz nu jau padsmit gadus atpakaļ. Kaut ko pa druskai pelnīju, pa reizei paliku parādā tos 5 latus (vot, bija laiki). Un tad jau atradās gan normāls darbiņš, gan karjera sāka bīdītiespamazām.
Re: Sociāla fobija
03.09.2009 15:33
...He, holesterīns normā no infarkta var arī nepaglābt...
zzz
Re: Sociāla fobija
03.09.2009 17:27
Runcene Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> kurš Tev teica, ka tas ir autisms: varbūt depresija?

konkrēti man ir aspergera sindroms, tas ir autisma paveids, kuram galvenā pazīme ir problēmas socializēšanā. plus man daļēji ir mutisms. kā jau teicu man to problēmu ir daudz un viņas ir bijušas kopš es sevi atceros. bērnībā mamma mani par viņām lamāja tā vietā lai aizvestu pie ārsta.

kachenite, man tādu problēmu kā tev nav bijis, kad es domātu ka es neko nemāku un mani apsmej. tieši otrādi, man viss labi padevās, vienmēr bija labākās atzīmes, dažus gadus pat labākā vidējā atīme visā skolā. es arī biju garāks kā citi un sports labi padevās, tapēc es vienmēr visur tiku virzīts kā līderis, neskatoties uz drausmīgo idiotisko kautrīgumu. bet tev ir taisnība par nevēlēšanos neko mainīt, man nav motivācijas un es neredzu nekam jēgu izņemot vienkāršas vienpatnīgas izklaides kurām nav nepieciešama augsta pašapziņa un daudz naudas un stāvoklis sabiedrībā. 1000 cilvēku komandēšana mani absolūti nesaista.
Re: Sociāla fobija
03.09.2009 17:57
Un patiesībā nav jau vienas mērauklas. Vienam ir vāja sociālā fobija, citam - dziļa. Un teikt - "come on, beidz čīkstēt...." Ja cilvēks čīkst, acīmredzot, ir arī tā, ka ir diezgan smagi. Viens ir sasist kāju pret durvīm, cits - ka šai kājā kāds ar nazi griež. Un neviens otru neizpratīs un abiem tā "saņemšanās" būs savādāka. Bet cilvēks jau vienmēr pēc sevis spriež....
Re: Sociāla fobija
03.09.2009 18:01
Vēl ko esmu sapratusi, nevajag cerēt, ka 100% tiksi vaļā no visām fobijām un bailēm. Būs periodi, kad tiksi, būs, ka tās atkal liks par sevi manīt, maigāk vai spēcīgāk...

Esmu sapratusi arī, ka p-terapija 'šo kaišu izpausmes' neārstē, ja to saprot tieši, tikai tu pats p-terapijā kļūstot nobriedušāks, skaties uz lietām savādāk un vairs nedod tām tik lielu spēku.

Ja kādam ir savādāk, variet izteikt savu viedokli :)
Re: Sociāla fobija
03.09.2009 19:42
drudzis Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> internetaa informaacija par sociaalo fobiju, jeb
> kaa to uzveikt ir paarsvaraa angliski, zjeel, jo
> paarzinu sho valodu viduveeji.
> Piemeeram youtube pat ir video kaa uzveikt
> sociofobiju -
> http://www.youtube.com/watch?v=9YNE0J5sj3c,
> saprotu, bet ljoti pavirši.
>

Noskatījos, jaunu Ameriku neatklāju :). Par cik saki, ka saproti pavirši, varu pastāstīt galveno domu (improvizēšu :))).

Sociālās situācijās, tās sajūtas, kas tevi pārņem, centies tās pieņemt un izdzīvot, nevis atgrūst. Piem., ja tev ir stress, runājot ar konkrētu personu, uzskati to par izaicinājumu, kas tev palīdzēs mazināt soc.trauksmi - ej un runā ar to cilvēku, pieņemot un tiekot galā ar tām sajūtām. Tavs uzdevums būs ne tikai runāt ar cilvēku, bet tikt galā ar šīm sajūtām. Pieņemt tās, ka tās tādas ir, tās ir OK, pieņemot pašam sevi. Ja tev būtu pilnīgi vienalga, ko par tevi domā citi, vai tu uztrauktos, lai viņi, dievs pasarg', neredz tevi nervozējam? Tiklīdz tu jutīsies vairāk mierā ar sevi, arī šis perfekcionisms nebūs tik liels, un mazāk satrauks, ko domā citi.

(šo es novēlu arī sev) :)))
Re: Sociāla fobija
03.09.2009 20:42
Milda Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Vēl ko esmu sapratusi, nevajag cerēt, ka 100%
> tiksi vaļā no visām fobijām un bailēm. Būs
> periodi, kad tiksi, būs, ka tās atkal liks par
> sevi manīt, maigāk vai spēcīgāk...
>
> Esmu sapratusi arī, ka p-terapija 'šo kaišu
> izpausmes' neārstē, ja to saprot tieši, tikai
> tu pats p-terapijā kļūstot nobriedušāks,
> skaties uz lietām savādāk un vairs nedod tām
> tik lielu spēku.
>
> Ja kādam ir savādāk, variet izteikt savu
> viedokli :)

Depresiju ārstē... vai 100%, to gan neņemos spriest, bet es, paldies Dievam, no šīs neirozes, ka man vajag visu perfekti, puslīdz attālinos :)

bet es saprotu, ko Tu gribēji teikt; vismaz tā domāju. atkarīgs, ar kādām acīm visu redz. ja ar bērna, tad, protams, traki; pēc laika jau ar pusaudža, kas arī var būt traki, bet ko lai dara: tas posms arī jāizdzīvo...:)



Edited 1 time(s). Last edit at 03.09.2009 20:46 by Runcene.
Re: Sociāla fobija
03.09.2009 20:51
Runcene, bet vai nav jauki visu redzēt ar bērna acīm? Bērnam (ko vēl vecāki un socializētā sabiedrība nav iedīdījusi) neeksistē perfekcionisms, viņam ir vienalga, ko par viņu padomās...vienīgi mīlestība viņam ir vajadzīga:)
Re: Sociāla fobija
03.09.2009 20:57
tas ir kas cits... es to par nepamatotām bailēm, kas aizķērušās no bērnu dienām. nobriedis cilvēks jau drīkst būt pats; viņam arī vienalga, ko domās citi.
Re: Sociāla fobija
03.09.2009 21:12
zzz

es zinu sievieti (tikai virtuāli, bet pietiekami sen), kurai ir (oh, es varu saputroties daudzajās diagnozēs) laikam DID (dissasociative identity disorder) vai pa vecam MPD... tas ir stāvoklis, kad cilvēkā dzīvo vairākas personības, bet tā nav šizofrēnija. tās vienkārši piesakās bez brīdinājuma, un cilvēks, piemēram, sāk uzvesties kā 3 gadus vecs pēc pilnas programmas. vai kā 50 gadus vecs vīrietis... utt., šo stāvokļu laikā cilvēks var sadarīt visādas lietas, bet pēc tam pats neko neatceras. arī to ārstē psihoterapeitiski ar labiem panākumiem. Tev ir cerība, lai kas arī būtu bijis; vienīgi ir jāstrādā sistemātiski un nevajag uzreiz uzmest, ja kaut kas nezdodas.

http://www.youtube.com/watch?v=lwEl-RGh-lw&feature=related



Edited 1 time(s). Last edit at 03.09.2009 21:18 by Runcene.
Re: Sociāla fobija
03.09.2009 21:18
Runcene Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Depresiju ārstē... vai 100%, to gan neņemos
> spriest, bet es, paldies Dievam, no šīs
> neirozes, ka man vajag visu perfekti, puslīdz
> attālinos :)
>

Es par depresiju 'vismazāk uztraucos'. Man no visām lietām tā dominē vismazāk.
Es arīdzan sāku attālināties no tā, ka vajag perfekti, tāpēc doma, ka daudz ko izārstēt nevar, man šķiet OK :))
Re: Sociāla fobija
03.09.2009 21:20
strawberry Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Runcene, bet vai nav jauki visu redzēt ar bērna
> acīm? Bērnam (ko vēl vecāki un socializētā
> sabiedrība nav iedīdījusi) neeksistē
> perfekcionisms,

Bērnam ir lielākas bailes :)
Re: Sociāla fobija
03.09.2009 21:26
es pamaaju
Re: Sociāla fobija
06.09.2009 11:50
Zzz



Edited 1 time(s). Last edit at 28.09.2012 18:43 by kachenite.
Re: Sociāla fobija
06.09.2009 12:13
D



Edited 1 time(s). Last edit at 28.09.2012 18:44 by kachenite.
Re: Sociāla fobija
06.09.2009 12:39
S



Edited 1 time(s). Last edit at 28.09.2012 18:44 by kachenite.
Re: Sociāla fobija
06.09.2009 14:30
A man nav baigo probleemu aiziet un paeest kopaa ar sveshinieku, tieshi taapeec, ka man ir mazsvariigi, ko vinsh padomaas, probleema saakas tad , ja jaaeed kopaa ar koleegjiem vai darbabiedriem, kurus paziistu vaaji, bet zinu, ka naakotnee man ar vinjiem buus sakars.
Es shaadus experimentus arii taisu:)
Kautkaadaa meeraa es tomeer censhos soli pa solim iet pretim savaam baileem, izveelos iet uz viesiibaam, pasaakumiem, tusinjiem, klubiem...
Re: Sociāla fobija
06.09.2009 17:56
K



Edited 1 time(s). Last edit at 28.09.2012 18:44 by kachenite.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 22 pieskaita 21?
Ziņa: