Vegetativa disfunkcija - jau atkal

Aizsāka Sabine 

Sabine
Vegetativa disfunkcija - jau atkal
06.07.2005 10:04
Atsaucieties - vai kadam ir izdevies izarstet vegetativo disfunkciju (dazi arsti to sauc ari par depresiju)? Pati jau tris gadus ar nelieliem partraukumiem lietoju dazadas (dargas) zales, arstejos pie loti labas un atzitas dakteres, bet si kaite man ka nepariet, ta nepariet. Pedeja laika ir ta - tiklidz ir labi un abas ar dakteri vienojamies par kadu noteiktu zalu atcelsanu, ta pec laicina viss sakas no gala. Godigi sakot - esmu izmisuma!
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
06.07.2005 10:58
Man piekabinâja VD, tiku 1/2 gada laikâ stabili uz pekâm.
Tikai ar depresiju tam (vismaz man) nebija pilnîgi nekâda sakara!

Es tikai neatzîstu un nelietoju neko no tâm dârgajâm zâlçm, ko Tu lieto.

Kâdi Tev tie simptomi?
Iesaakumaa
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
06.07.2005 11:05
palasies rakstos, ir daudz kas deriigs:

http://www.dr.lv/forums/search.php?f=3&search=disfunkcija&globalsearch=0&match=1&date=0&fldsubject=1&fldbody=1
Sakas viss ar nelielu temperaturu (ta lidz 37.3), nespeku, galvassapem, sirdsklauvem. Nokluvu pat slimnica, jo arsti domaja, ka man ir kaut kada infekcija. Noguleju tur 1.5 menesus bez rezultatiem, toties izmekleja gan mani pamatigi. Izrakstija ar ieprieksmineto diagnozi. Tad kadu laiku varguloju pa maju, lidz gimenes arsts ieteica griezties pie kada psihiatra vai psihoterapeita. Ta ari saku lietot visas sis dargas zales. No psihiatres naca ari depresijas diagnoze. Neteiksu, ka man vinas loti palidzeja - arste pat akdu bridi saka saubities, vai es viavas vispar lietoju! Bet kaut kada mera jau laikam palidzeja gan - jo pusgada laika pulidz savacos un atsaku iet darba. Kops ta laika formali it ka esmu uz pekam, eju darba - tomer isti labi man nav, pie kam visu laiku tacu lietoju sis zales! Tarucejumi man medz but visdazadakie - vajumi, galvassapes, sirdsklauves, tadi ka iekseji drebuli, smagums kermeni, tuksuma sajuta galva. Ta nu es joprojam cinos!
Iesaakumaa
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
06.07.2005 11:12
Kaada tev fiziskaa slodze? kada edienkarte? vai pirms saslimi, nebija k.kaadi lieli uztraukumi, skjirshanas/preceeshanas/berna piedzimshana/kaada no vecaakiem naave?
Fiziskas slodzes varetu but vairak, jo man ir sedoss darbs (pie datora). Tomer iespeju robezas eju vingrot, no ritiem - kontrastdusas! Edienkarte - loti laba un dazada, jo nopelnu pietiekami, lai varetu atlauties vispusigi est. Ja, pirms saslimu bija lieli stresi un parslodzes darba, kas turpinajas , var teikt, gadiem! Bet so pedejo 3 gadu laika kops saslimu ta visa vairs nav, var teikt - man bija jasaslimst lai mana slodze tika parkartota samerigi! Ta ka - par stresu un parslodzi sobrid sudzeties nevaru! Vai tiesam ir ta, kaviena stresaina dzives perioda sekas tagad jutisu visu atlikuso muzu?
Bet kaa izpauzas taa tuksuma sajuuta galvaa? vai deel taas Tev noteica diagnozi depresija?
Diemzeel taa var buut, ka vairaaki stresaini gadi izraisa situaaciju, ka nevari atlabt. Varbuut pat atlabt nevari tiessi uz nervu pamata - iezogas shaubas, vai tikai buus labi, kas atkal izprovocee jau bijushaas izjuutas.
Nu es arii mokos cauri dziivei ar sho diagnozi. Un tagad man arii konstateeja depresiju.
Cietu no pusaugu vecuma lîdz gadiem 23, tad pamazâm pârgâja. Bez ârstçðanas. Laikam izaugu -;)
Ta tuksuma sajuta galva man laiku pa laikam saka paradities kadu gadu atpakal - es to vairak saistu ar zalem, kuras lietoju, jo sis zales medz ta divaini parlikt akcentus, vismaz man. Piem. ja ir kads noteikts traucejums, tad zales so traucejumu nonem, bet ta vieta rada kadu citu traucejumu, kuru tad laikam sauc par zalu blakusparadibam.

Diana, un cik ilgi Tu jau mokies ar so diagnozi? Manuprat, pie depresijas var tikt jau no sis neveiksmigas arstesanas vien!
Iesaakumaa
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
06.07.2005 12:50
pusgada smaga paarpuule var radiit sekas vismaz uz naakamo pusgadu, paaris gadiem, dazhreiz - uz visu muuzhu.

tas noziimee, ka organismam jau bija shaada tendene, bet paarpuule sho tendenci aktivizeeja. man paraadiijaas peec nakts darba + studijas dienaa + intensiiva sabiedriskaa dziive. pirms tam es nezinaaju nedz kas tas taads bezmiegs ne znjaugshanas sajuuta kaklaa, ne citas NVD paziimes.
Es jau ciinos 2,5 gadus-tad zaales samazinot,tad atklal palielinot....Man skjiet, ka pilniibaa tikt no shiis slimiibas valjaa nevar!:((Ko tu lieto?Es Cipralex.Saakumaa Cipralex+Xanax!
Iesakuma... Vai Tu joprojam cinies vai uzskati, ka esi tikusi ar to gala?
Lietoju (sobrid) Efexor + Fluanxol + Xanax. Mineto zalu kombinacijas medz mainities. ... Starp citu, kaut kur interneta lasiju, ka, ja ar so kaiti tiek gala pasa spekiem (bez zalem, ar vingrosanu un tmldz.), tas atkartosanas risks ir mazaks! Bet nav jau iespejas to parbaudit prakse, jo visu laiku kaut ka jasavacas, lai ietu uz darbu...
1) ir jaabeidz sevo shaustiit par zaalju lietoshanu.
Iesaakumaa
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
06.07.2005 13:10
Sabine, kaa uz to skatas. Sobriid - jaa, esmu tikusi galaa.

TACHU mana veseliiba ir vairaak atkariiga no mana dziives veida, nekaa pirms taa intensiivaa psugada. Ti:

Kaadreiz vareeju nedeelju dziivot uz 4h miega, paartikt no sulas pakas dienaa, un pa taam 4h izguleeties pilnaa meeraa. Vai arii - vareeju nedeelju nosedet pa 18 h pie datora (jaanodod projekts), aizejot tikai padzerties uudeni un uz wc:), un peec shiis nedeeljas doties paargaajienaa - ne sirds lamaajaas, ne galva reiba.

Kad es uz 4 h padziivoju pusgadu, tad tagad pietiek 1 nakti , maksimums 2 naktis paguleet mazaak pa 9 h vai arii nedabuut savu dieniskjo stundu gaor pastaigu / baseinu , kad jau saakas vaajuma leekmes, apaatija, nelabumi.

Kameer uzvedos godiigi - gulju cik lien (9-10 h), eedu regulaari (3-5 reizes dienaa) un ar meeru (apeedu 3 shaslika gabalus, nevis 10:P), veseliiba ir ideaala.


Kaa paarkaapju nevis vienu, bet vairaakus punktus (nodziiroju nakti, pieeedos, neizguljos), taa atkal - sveika, maasinj, vai reibonjus ar sirdsleekmi izsaucaat?:))
Ar shiim leekmeem organisms aizsarga sevi no Juusu nepardomaataas attieksmes pret to.
Iesakuma... Vai Tu ari lietoji kadas zales vai tiki gala pasas spekiem?

Mani sak uztraukt iespeja, ka esmu kluvusi fiziski atkariga no sum zalem, jo pedejie nu jau 2 meginajumi no tam atteikties bija neveiksmigi, pie kam - pedejais meginajums patiesam notika pie 100% idealiem arejiem apstakliem.
Kylix
Sabine
06.07.2005 13:21
Labaakais, ko es esmu atradusi un pielietojusi par tikshanu ar neirovegjitatiivo distoniju (disfunkciju) galaa saviem speekiem ir:

a) (view-necoding-cyrillic) "Средство от вегетососудистой дистонии " Курпатов А.В. veel laba ir Kurpatova "Liidzeklis pret baileem" (iznacis ne tikai krieviski kaa "Средство от страха", bet arii latviski); iesaku apzvaniit Riigas graamatniicas un paintereseeties, kur vareetu buut.

Krupatova graamatas jalasa ar kritisku skatu (vinjs briizhiem paarspiilee, kaa jau visi autori:)) ), bet dazhas vinja idejas ir patieshaam labas.


var novilkt un izdrukaat kurpatova graamtas personiigai lietoshanai:) http://www.libelli.ru/library/tema/sc/psychol/native/a-l/kurpatov.htm

b) palasiitieties www.levi.ru par veseliibu, ir arii forums:
http://www.levi.ru/levi_forum/index.php.

Iesaku pamekleet Levi graamatas par veseliibu ( "osibki zdorovja", "bljize k telu") graamatniicaa "Polaris" , "janus" vai "russkaja kniga" (vismaz kaadaa no riigas graamatniicaam buutu jaabuut, atkal - ir jeega vispirms apzvaniit pa telefonu).
Iesakuma
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
06.07.2005 13:26
tieshi distonijai nekaadas zaales es nelietoju, driizak gan simptomiem (sirdij -vilkaabeli, korvalolu; gremoshanai - kungja pilienus, galvas asinsvadiem - fezaams, nootropiils).

Kad man zalju plauktinjs simptomu apkaroshanai saaka aizvien augt apjomos, tad es arii nobijos par atkariibu no zaaleem un ieviesu sev ikdienas fizisko slodzi plus pamazaam njeemu nost dieniskjo vilkaabeli / fezaamu.

Es nezinu, kaa ir ar Tevis mineetajaam zaaleem, labaak aprunaajies ar arstu, vai taam var pamazam samazinaat devu.
Kylix - paldies par ieteikumiem. Par sadam gramatam lidz sim nebiju dzirdejusi. Meginasu vismaz kadu no tam atrast un izlasit! Paldies! :)))
Iesakuma... Tur jau tas trakums, ka atteiksanas no zalem notiek arsta uzraudziba, tad, kad dakterei liekas, ka to var darit, pie kam - pakapeniski samzinot devu. Bet - tas nestrada, par ko ari dakterei ir liels parsteigums!
nu sho te tu vari ieviest uzreiz, ja vien Tev tagad ir iespeeja izdrukaat 60-80 lpp teksta:))

http://www.libelli.ru/zip/remveget.zip

Izdruka zinaamaa meeraa ir pat labaaka par graamatu, jo var uzlikt dubultaas atstarpes un peec tam apstraadaat izdruku ar savaam pieziimeem, komentaariem, noveerojumiem.
Iesaakuma
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
06.07.2005 13:56
mmm.. tad iesaku pameegjinaat ar praatu, bet pashai savaa nodabaa peec SAVAS izjuutas pamazaam atteikties no zaaleem.
Es no vegetatiivaas distonijas kaa taadas ciessu jau sen. pat neatceros, kaadaa vecumaa man sho diagnozi noteica, nu 22 gados noteikti, jo man arii bija daudz suudziibu, ielika slimniicaa, pamatiigi izmekleeja ... un faktiski neko neatrada. Izrakstiija nootropilu, tas loti stimuleeja darboties un galva bija svaiga, vispaar jau esmu pieradusi, ka taa nemaz tik svaiga nav.
Tacu nopietni trauceejumi saaka paraadiities peec stresa, kad pasmagi saslimu ar cistiitu. No baileem, ka kljuushu par invaliidi(aarsteejos kadu meenesi bez panaakumiem) saakaas taadas diivainiibas kaa bezmiegs, trauksme, nelaba duusha un kaut kas ar galvas asinsvadiem, jo nespeeju uz ielas pareizi noteikt attaalumu strap cilveekiem, eekas izskatiihjaas kaa svesas. Plus veel shausmiigs vaargums. Taa tad bija 1.kriize, kad arii saaku lietot nervu zaales, jo nebija speeka nemaz aiziet uz darbu. Saakaas tie nelabumi taisni atvalinaajumaa, tad veel nedeelju saguleeju maajaas. Tad pusbeigta vilkos uz darbu. Aatseejos ilgi. Loti paliizeeja xanax - noneema trauksmi. Bet kopumaa vajadzeeja kaadus 2,5 gadus, lai likvideetu visus trauceejumus.
Tas bija pirms gadiem 6. Un piepeshi viss saakaas no jauna. Protams - peec daudz stresa - peeksnja teeta naave, nesaprasanaas gimenee, reaalas fiziskas slimiibas (kaut kaadas baigas muguras saapes pielika punktu). Un tagad nevar tikt valjaa. Ir jau atkal pusotru gadu. Un arii gribeeju zaales mest nost - nekaa...
Turklaat man nav ideaali apstaaklji ar darbu un naudu, viiram taapat. Tas rada papildu stresu, jo zaales nav leetas. Es arii lietoju efeksoru, tagad gan paargaaju uz Zoloftu, jo no efeksora pieneemos svaraa.

Nu, vacaakai kluustot, laikam tas process paildzinaas. Gribas ticeet, ka kaut kad jau vareesu bez zaaleem, bet loti lielas ceriibas neloloju tiessi tagad. Tas mani arii iipashi airs neapbeedina, lai gan to, ka no efeksora pieneemos svaraa, uztveeru sausmiigi. Bet visiem taa nav.
Katru vakaru man jau 22 jaabuut gultaa. Nobiides tikpat kaa nav pielaujamas. energijas ir maz.
Protams, ka tas viss ir loti beediigi.
Taccu , manupraat, Tev ir loti daudz nervu zaalju - diivaini, ka xanax kopaa ar Efeksoru un fluanksolu. Vai Tava aarste ir psihiatre?
Diana - man ar Efexoru ir tiesi tapat, ka saku lietot ta pamazam pienemos svara kopsumma par kadiem 6-7 kg. Es gan par to ipasi nepardzivoju (ka saka, ja tik vien butu nelaimes...:))) Jo - tiklidz partraucu sis zales lietot, ta tie 6-7 kg atkal ir nost. Mana garderobe ari iedalas 2 dalas - Efexora drebes un ne-efexora drebes.
Ari es katru vakaru eju gulet ap 22.
Ja, mana arste ir psihiatre.
sabinei
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
06.07.2005 15:30
A psihoterapeits Tavaa arsenaalaa ir?
Ne, pie psihoterapeita nekad neesmu bijusi. Baidos, ka manus finansialo resursu varetu but par maz vel ari psihoterapeita apmeklejumiem (ir dzirdets, ka psihoterapeiti ir loti dargi). Starp citu, mani draugi mani pazist ka dzivespriecigu un optimistisku butni, pienemu, ka lielaka dala ta isti pat nenojaus, cik loti mani nomoka si slimiba. Ari depresija tas klasiskaja izpausme man nekad nav bijusi.
sabinei
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
06.07.2005 15:39
Man jau baigi shkjiet, ka bez psihoterapeita ar zaaleem vien buus gruuti. Un Tava pieredze jau to paraada.
Ne jau visi aarsti maksaa Ls20 par reizi. var atrast pa 7-10 un iet katru otro nedeelju. Domaaju par zaalem Tu shobriid maksaa tikpat.
Un tam nav jaabuut obligaataa sakaraa ar depresiju.
Par psihoterapeitu - patiesam nezinu, jo lidz saslimsanai pirms 3 gadiem dzivoju ka absoluti normals cilveks! Un tie lielie stresi un parslodzes, kas man bija lidz saslimsanai - vai psihoterapeits tada gadijuma kaut ko var lidzet? To kas bijis, izdzest vairs nevar. Patiesiba esmu jau meginajusi ari dazads alternativas metodes, ar dziedniekiem, adatu terapiju un tmldz. - uz to bridi skiet, ka palidz, pec tam viss atkal ieiet vecajas sliedes.
sabinei
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
06.07.2005 16:13
;-) Pie psihoterapeita jau iet psihiski veseli cilveeki ;-), nevis "psihi" :-)
Un pagaajusho mainiit protams nevar, var meegjinaat liidzeet esoshajam un naakoshajam.
Nesaku, ka noteikti liidzees. Bet man shkiet ir veerts meegjinaat.
Shkjiet kaads ieksheejs stabilitaates truukums Tevii. Tas vareetu buut par iemeslu pasliktinajumiem atmetot zaales. Jo zaales dod droshiibu, kaut iluzoru. Bet tas taa, mineejumi.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 6 pieskaita 24?
Ziņa: