Vegetativa disfunkcija - jau atkal

Aizsāka Sabine 

Aha - nepateicu. Esmu no ðamçjiem distoniíiem.
þults:

Ko mâci?
Datorus. Lietot programmas. Izdzenu kompjûteranalfabçtismu no pieauguðo pauriem.
Malacis :)

Bûs mums vairâk sarunu biedru:)
Tiem citas lietas galvâ. Studentiem (jaunieðiem) ne priekð kâ nav laika. Pat priekð veselîbas. Mâcâs, strâdâ, mîlçjas, bçrnus taisa. Nu ïoooti nodarbinâti. Pat uz lekcijâm nenâk. Sesijâs pieslçdzas. Tad arî ar visiem iepazîstos.
No 30 - 60 gadi veciem iesâcçjiem bail no interneta, bail izteikties, bail domât paðiem un pieòemt lçmumus. Padomijas produkts.
Bet nekas - lçnâm visi iekustas. Ja mûsu bçrni spçj iemâcîties elementâras lietas, vecvecâki arî sâk interesçties. Man rados divi vectçtiòi pçc 60 datorus sapirkâs, internetu pieslçdza. Varbût tiks lîdz forumam ar savâm kaitçm:)
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
08.07.2005 23:35
Mans mammuks Anglijâ gâja uz kompjûter-kursiem, viòa bija jaunâkâ, vecâkajai kundzîtei 94 gadi.
Jautâjums - kapçc - lai ar mazbçrniem varçtu kontaktçties!:)
Paldies par sirsnîgâm sarunâm!
Par atbalstu slimniekiem un nervozajiem.
Ir tik patîkami patusçt bez dirsçjpunktiòiem utml...
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
08.07.2005 23:52

94 gadi - tur jau ar mazmazbeerniem var kontakteeties :) omiite baigi saak biidiit bazaaru par jaunaako doomu un kveiku, krakiem, wareziem, dvd un xvid ripiem un hardwaari. tas buutu kaut kas interesants :)
Es arii tept,klubaa!
Man ir fobija no pasaakumiem,kur jaaseezh zaalee-koncertiem,teaatra,pat kino.Reizeem lielveikalos,kad esmu viena.Kad jaastaav rindaa pie kases,tad ,liekas,ka mirshu nost-reibst un sirds sit.Caureja piemetas utt-visiem zinaams story..
Man ir miijli radi,bet neviens to nevar saprast..
Bet man liekas un visai pamatoti,ka tas viss saakaas no zaalju lietoshanas.Peec nelaimiigas milestiibas mokaam iesliigu alkoholaa-tas manii radiija depresijas sajuutu,ka nodzeros,ka viss zaudeets utt
Mani aizsuutiija pie psihiatra,jo raudaaju bez apstaajas.Saaku lietot antidepresantus,trankvilizatorus-visu ,ko aarsts iedomaajaas man deriigu esam.
Un tad tikai saakaas-trauksme,panikas leekmes,galvaa stulbums.Visvairaak nomoka sajuuta,ka izturos kaut kaa nenormaali-ka visu laiku kaut ko teeloju.Esmu atbildiigaa darbaa,visu laiku cilveekos.Briesmiigi gruuti.Seezhu shodien komisijaa,un man trauksmes sajuuta..Smaids taads sasprindzis,iekshas triic.Gribeejaas aatraak atgriezties maajaas,kur nav jaaizliekas,ka viss ir ok.
Xanax somaa,to nedzeru.Dzeru Spitomin pret rauksmi.Bet nekaadu uzlabojumu nav..
Es arii tept,klubaa!
Man ir fobija no pasaakumiem,kur jaaseezh zaalee-koncertiem,teaatra,pat kino.Reizeem lielveikalos,kad esmu viena.Kad jaastaav rindaa pie kases,tad
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
09.07.2005 17:35

xxxx-

preciizi. es tevi ljoti saprotu, man ir kautkas baigi liidziigs. kad veel nelietoju zaales, arii lietoju alko, diezgan daudz - kaadus 200gr dienaa brendiju vai viskiju. tai vakaraa kad lieto ir ok, trauksmes nav, optimistisks skats uz dziivi, pats sev patiiku, bet naakamajaa dienaa kad ir pagjiras, tad liekas ka kljuustu alkoholikjis un sametas bailes no taa, un depresija un trauksme ir veel lielaaka. tad arii secinaaju, ka alkohols tomeer nav izeja,
jaapameegjna riktiiga psterapija un zaales.. pashlaik gan juutos sliktaak
nekaa pirms zaalju lietoshanas, jo laikam nav piemekleetas pareizaas zaales un devas. bet viss panjem laiku, ir jaaciinaas.

es neesmu aarsts, bet es lasiiju ka spitomin ir pavaajsh liidzekliitis. liidz ar to
ja tev trauksme ir smaga, tad vinjsh vareetu buut par slaabu. xanax vispaar ir diivains, man vinjsh tikpatkaa neko nedod, iedod tikai pa galvu kaa 100gr shnabja, bet trauksme taapat dzilji iekshaa seezh.. no alkohola tad jau ir labaaks prettrauksmes efekts.
heelij
-esmu sieviete,man biezhaa piedzershanaas radiija shausmiigus sirdsapzinjas paarmetumus.Varbuut vechiem taa nav,jo taa sabiedriibaa pienjemts.Kauns bija liels.
T
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
09.07.2005 17:59

neenu protams vechi jau itkaa var iedzert vairaak, taa ir pienjemts, bet taapat ja dzert katru dienu stipro alko, tad tas nav gluzhi normaali manupraat. bet muusu gadiijumaa - tavaa, manaa un daudzu citu - alkohola lietoshana ir gandriiz vai attaisnojama, jo taa mees remdeejaam trauksmi. bet kaa jau teicu, manupraat izeja taa nav, jo tochna var nodzerties..
Sasodiitais kompis..suuta veestuli pa daljaam!!!
Patreiz esmu tik forshaa amataa,nauda ir,darbs super patiik un padodas..kaapeec tagad man turpinaas visas nepatikshanas ar
Nee,te var palikt tieshaam nervozs!!!:))
Tik gari,skaisti sarakstiiju,un viss par velti..Vismaz sirdi izkratiiju:))
Heelij,vai Tev gjimene ir?
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
09.07.2005 20:55

xxxx-

jaa, ira, nesen meita piedzima, un vinjas breekshana man veel vairaak uzdzina trauksmi un dariija nervozu :) bet nu tas taa bija saakumaa, tagad jau apradu un plus veel tagad arii zaales lietoju..

Kaa tev - esi atradusi kaadu kas tevi saprot ?
Ehhh...klubiòð :)
Es cenðos iztikt bez zâlçm, vismaz taam, par kuraam te runaajat juus.
Nez, kas notiktu, ja juus aizsuutiitu (pa vienam, protams) uz dzilju meþu/vietulju salu & BEZ ZÂLÇM?
Heelijam -
es taa preciizi varbuut nevareeshu Tev paskaidrot, kaadu tiessi efektu.
Taccu , ka jau teicu, uzreiz sapratu, ka taas ir manas zaales vismaz salidzinaajumaa ar taam , ko biju lietojusi ieprieks. Nebija bailju, viss likaas interesants, jutos energiska un paspaarliecinaata, naktii labi guleeju (protams, ar citaam zaaleem, bet vienalga).
Sakaraa ar pienemshanos svaraa tagad man ir Zoloft, bet sodien daktere skatiijaas un mani, un es vinai nepatiku. Vispaar vina gribeeja mainiit atkal zaales, bet beigaas, taa kaa es slaveeju sho zaalju ietekmi uz apetiiti (bija paaraak liela ieprieks) un miegu, tad atstaaja , tikai palielinaaja devu. Taccu teica, ka, ja nebuus dziivesprieks klaat, buus jaamaina taa kaa taa.
Bet manu dziivesprieku galiigi nomaakushas bija jau aptuveni 3 meenesus garaas nedienas ar kakla saapeem, tad uz karstaam peedaam aizsuutiija mani arii pie lora.
Es jau slaveeju Jumeju, baigi labaa aarste.
Ko juus sakaat par kombinaaciju:
velbutriins+spitomiins+trileptaals?
(trauksmei, nemieram, depresijai, t.b. - nerviem)
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
12.07.2005 14:49
Diana-

jaa vot shitas man pietruukst:

"Nebija bailju, viss likaas interesants, jutos energiska un paspaarliecinaata"

laikam seroxats neder, vai vismaz 20mg ir par maz - buus jaasuudzas
dakterei.



Lilina-

tieshi daudz labaak buutu. man piemeeram ar sociaalo fobiju ir labi tur kur maz vai vispaar nav cilveeku. takaa vientuljaa salaa buutu lieliski :)
es vairaak kaa 10 gadus iztiku bez zaaleem, tikai ar alko, bet apnika
alko un noleemu pameegjinaat psterapiju un zaales. vareetu jau bez
nekaa, bet tad jautaajums ir cik kvalitatiiva dziive sanaak ? nekur aiziet
nevari, neko padariit jeedziigu nevari, tikai eksistee un lepojies, ka iztiec
bez zaaleem.. kaada jeega ?
Lilinai - beidz tik riebîgi jokot!
Patieðâm nejauki.
Jo, starp citu, paðlaik nejûtos tik labi, lai dotos vîram lîdzi uz Zviedriju, jo nav pârliecîbas,ka barçðu tur adaptçties, jo darîðana bûs ar cilvçkiem. Ar zinâmiem un vçl vairâk - nezinâmiem, vîrs brauc strâdât un nevarçs bût par gidu. Un izlçmu vispâr nebraukt. Jo ar naudu arî probas.
Bet , tâ kâ xxxx - kad viss it kâ OK, man ðíiet, ka man atietu tâ trauksme. Vismaz man tâ ðobrîd liekas. Jo nauda tomçr dod daudz miera.
tiem, kam bailes.. "Man ir tâ , ka ir bailes no bailçm,"

Rekomendeeju graamatu: Kurpatovs "Liidzeklis pret baileem". jaalasa ar kritisku skatu, bet ir daudzas labas idejas.
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
12.07.2005 14:55

Diana-

es taapat agraak esmu noraidiijis piedaavaajumus braukt uz aarzemeem straadaat labi apmaksaatu darbu savaa profesijaa, un viss tikai soc fobijas un trauksmes deelj.. bet neko nenozheeloju. kam jaanotiek tas notiksies taapataas :)
damage inc.
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
12.07.2005 14:55
Nu gan jums baismu staasti. 8( Un man veel likaas, ka ar mani ir traki...

Gribeejas pavaicaat - kaa iisti jums ir ar alkoholu? Par heeliju pusliidz skaidrs. Bet citiem?

Personiigi kopsh "noraavos" alkohola pateerinjshs ir stipri pieaudzis. Veelme iedzert un arii taas realizaacija notiek vismaz 1-2 reizes darba dienau vakaros (agraak bija kaadu reizi visaa nedeeljaa vai retaak). Piektdienas vakaraa stabili panjemu ko apjomaa vairaak iedzeramu - kaa nekaa briivdienas iestaajushaas. Briivdienu vakaros ko iedzeramu arii logjiski vajag. Stipros dzeerienus tiirus nedzeru, tikai skjaidot. Vai arii alus / viins / vermuts / tie uzleejumi visaadie. No alus gan peedeejaa laikaa vairaak pretiigi dulla galva nekaa no lielaakaam devaam skjaidiita stupraa alkohola. Optimaala deva reizei - kaadi 200 g 40% dziras. Praktiski tas driizaak izpauzhas kaa 2-4 pudeles alus vai 1 l viina/vermuta. Darba dienaa salicies taa, ka otraa dienaa pagjiras - taa nav. Tuvaakie cilveeki biezho iedzershanu pamaniijushi ir, reizee gan vidusmeera jaunatne dzer vairaak (tas taa sevis mierinaashanai :]). Bikinj aizdomaajies esmu, bet... Iedzerot 70-80% gadiijumu domu haoss miteejas, viss nostaajas pa savaam vietaam, paraadas optimistiskaaks skatiijums uz dziivi, ieksheeji palieku mieriigs un beidzot manii pamostas tas "es", kas ikdienaa ljoti spurojas naakt aaraa - pozitiivs, kreatiivs, jautrs, aktiivs, pashpaarliecinaats un uzdriiksteeties speejiigs cilveeks. :) Koncentreeshanaas gan iisti nepaaugstinaas, jo praats aiznjemts ar jautraam muljkjiibaam, bet vairumaa gadiijumu, ja savaacas kam piekjerties klaat, tad tas izdodas stipri labaak nekaa pilniigi skaidraa... Iisumaa - ja ieprieksh biju blaava eena (jeb stand-by mode), tad peec alkohola vienkaarshi ATDZIIVOJOS. Tas ir taa vairumaa gadiijumu, gadaas, ka uznaak taads druumums, ka i nemetaas. Protams, ir dienas, kad vispaar negribas neko iedzert, bet nu tomeer - cik sapratu, riska grupaa esmu.

Manupraat veesi varu iztikt bez visaam zaaleem, bet... kaa pamodinaat sho otro sevis dalju ikdienaa? Ja tas izdotos, tad nu - aiziet juurinjaa. :)

P.S. Kaut kur dzirdeeju, ka cilveekiem, kam alkohols dod taadu efektu, zaales gluzhi neiedarbojas taa kaa uz citiem. To kaads arii var pakomenteet?
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
12.07.2005 15:11

damage inc-

tur aprakstiiji preciizi mani kad iedzeru, visas pozitiivaas sajuutas un atdziivoshanaas efekts ir arii man. es arii normaalaas darbadienaas njeemu taa 100-200gr kokteiljveidiigu brendiju vai viskiju, piekdienaas/sesdienaas 0.5l vai dazhreiz pat 0.7l, tikai sev protams. Visas pozitiivaas ieziimes uzskaitiiji bet aizmirsi arii dazhas negatiivaas, ko alko lietoshana nes, kautvai piemeeram reibumu un koordinaacijas trauceejumus. kameer seedi un iedzer un priecaajies par dziivi ir labi, bet kad piecelies lai kautko izdariitu, galva noliigojas (atkariibaa protams cik izdzerts) un tas noraada ka tomeer tu neesi
vis kljuvis par normaalu cilveeku, un ka lieliskaa pashsajuuta ir tikai alkohola radiita iluuzija. taapat neesi speejiigs normaali funkcioneet, piemeeram vadiit auto. par pagjiraam nemaz nerunaasim, tad depresijas ir veel lielaaka un iestaajas bailes kljuut par alkoholikji.

no taa visa es sev izdariiju secinaajumu, ka alkohols nav nekaada izeja, alkohols ir gluzhi kaa xanax - iislaiciigi nonjem simptomus un sniedz maaniigu atvieglojumu, protams uz blaknju reekjina..
Ar alkoholu esmu uz "Jus" - un, esmu pamanijusi, ka kops lietoju sis zales, ari reibstu atrak neka parasti.

Starp citu, variet mani apsveikt - neskatoties uz visiem "Es nevaresu", "Es neizturesu", "Es nenostavesu" utt., pagajusvetdien sanemos un aizgaju uz Lenny Kravitz koncertu! Un iztureju lidz galam!
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
12.07.2005 15:15

Sabine-

nu bet vai tu priecaajies par koncertu kaa normaali cilveeki vai arii tikai biji saspringusi un puuleejies iztureet ? :)
Heelij -

Sakuma biju nedaudz saspringusi, bet kad redzeju, ka nekadi baigie "vajumi" virsu nenak, saku izbaudit! Protams, protams, nebija jau nu gluzi ta, ka kad butu pilnigi vesela, bet - mana daktere vienmer ir teikusi: "Jums ir jaiet!" "Jums ir jadara" utt. Un tici man, ar katru nakoso reizi klust vieglak! (Ja vien anv iestajies kartejais zalu atcelsanas sindroms:)))))))
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
12.07.2005 15:24

Sabine -

nu aciimredzot man ir smagaaks gadiijums, man nekljuust vieglaak jau vairaak kaa 10 gadus, esmu meegjinaajis daudzkaart. bet cerams ka ganjau buus ok kaadreiz.

vot tagad kad dzeru zaales, buus jaapameegjina iekaapt trolejbusaa un pabraukt - interesanti, uznaaks panika vai nee..
Heelij -

Mana daktere man macija nepieverst sim sliktajam sajutam nekadu verinu. "Jums sitas sirds? Nu un tad? Jums ta trauce?" "Ja" es saku "man ir bail, ka ja sitas sirds, var notikt kaut kas slikts" Daktere: "Nekas nenitiks, lai vina sitas." Un tad bija ta: ieeju veikala, sirds sitas ka vajpratiga, es smaidu un sarunajos ar pardeveju ta it ka viss butu labakaja kartiba. Un pardevejai pat nojautas nav, cik sudigi jutos... Un zini, nekas nenotika, es nopirku, ko man vajadzeja un aizgaju. Un nakamaja diena patiesam so pasu procesu veikt jau bija biskucit vieglak...:))) Megini!
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 5 pieskaita 18?
Ziņa: