Vegetativa disfunkcija - jau atkal

Aizsāka Sabine 

Sveiciens visiem distoniíiem!
Arî es ar ðo slimîbu mocos no 20 gadu vecuma.Sâkas pçc bçrna piedzimðanas. Tas bija dramatiski! 15 gadus es principâ eksistçju. Pamanîjos gan pabeigt augstskolu, arî vilkos uz darbu, bet es nedzîvoju!!!!!
Man palîdzçja Seroxats. Tâ ir tâda laime justies kâ pilnvçrtîgam cilvçkam! Iesaku visiem - ja vajag dzeriet zâles, galvenais pilnvçrtîgi dzîvot!
Protams, arî tagada kaut kâdas bailes zemapziòâ ir palikuðas, es baidos ceïos uz tâlâm ârzemçm - ja nu paliek slikti? Bet domâju, ka tikðu ar to galâ.
Vide 18
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
18.07.2005 19:29
man "veg.dist" paraadaas pie gariiga un paariet pie fiziska darba. Paraadaas pie savaldiishanas, pazuud kad izbljaujos.

Secinaajumus izdariet pasi:

jo vairaak straadaa gariiigi, jo vairaak vajag fizisku slodzi. i vsjo.


a sociopaatija - tas ir ljoti eerti. labs aizbildinaajums - vismaz man. ir tacu tik eerti baidiities, rokas aukstas, nelabi, gjiibstu, vemju - bet labs attaisnojums neiet tur, kur baidos izgaazties. a baidos izgaazties tik tad, kad neesmu labi sagatavojusies.

slinkums. varbuut slimiigs, bet viennozimiigi slinkums un gljeevuliiba.

ir tak vieglaak guleet uz diivana, lasiit par savu "slimiibu", riit zaalju cupinjas, iipashi nepuuleeties, neviens no tevis neko neprasa - nekaa celties no riita 5-os, lai stundu skrietu; peec tam stundu peldeetu un tad dotos uz skolu. universitaati. vai darbu.

No 15 gadu vecuma triis gadu laikaa esmu izlasiijusi veselu cupu visdazhaadaakas graamatas par baileem, neirozeem, distonijaam - tieshaam to veicina mazkustiigs dziivesveids, paaraak lielas praatuljshana un baidiishanaas no visa kaa pasaulee.

Kad dazhas reizes muuzhaa bija patieshaam svariigs pasaakums, vairs nebija nekaadas bailes no sabiedriibas. a taa - ertaak ir dziivot kaa luuzerim, nekaa piepuuleet savu peecpusi un iemaaciities dariit ko jaunu.

atcerieties graamatu '3 viiri laivaa, neskaitot suni" - 1 gab 10 juuudzu pastaiga, 1 pinte alus, 1 bifsteks un 1 gulta 10 vakaraa - UN NEDOMAAT PAR LIETAAM, PAR KURAAM NAV NE MAZAAKAAS SAJEEGAS!

jo vairaak ljaujas mazkustiibai, piesardziibai, ljaujaas tendencei izvairiities no sabiedriibas - jo slimaaks paliek. tieshaam juutas slims.

bailes nogjiibt? nu un? a tu pameegjini speciaali nogjiibt, paskaties, kaa sanaaks!
bailes nosmakt - nu pameegjini sevi nosmacinaat, tiishaam.
un taapat ar visaam citaam baileem.


a tie, kuri saka "man nav laika, vai vai" - es macos un straadaaju. vairaak staigaat kaajaam, nevis braukaleet masjhiinas vai sab tr. ja nevar visu celju, tad pusceljhu.

bet nee, ir tak eertaak aukstaa riitaa ilgaak paguleet, tad kratiities trolejbusaa un ciiniities ar panikas leekmeem. nepatiikami - toties pierasti.

Taa ir sava veida atkariiba no slimiibas sniegtajaam ertiibaam - jaa, ir gruuti, jaa dzeru zaales, bet neviens no manis nevar pieprasiit neko daudz, es tak ir sliminjs; pat ja to nesaka sklaji - , kaa liidzatkariigajiem no alkoholikjiem.
>Vide 18
SEROXAT - tas ir antidepresants?
Vai tam ir taada blakne kaa svara pieagums..?
sorry, svara pieaUgums..
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
18.07.2005 22:18
Viedi vârdi Vide 18, ïoti iesaku izlasît 2x un ieklausîties!!!!!!!!!!!!!!!
Margarita
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
18.07.2005 22:23
Par cik juutos daljeeji atbildiiga par savu soliijumu padaliities pieredzee, patreiz gan veel pieseedos pie datora tikai uz paaris teikumiem, lai pabriidinaatu, ka kaveejos...
Ceru, ka neviens no Jums uz mani taa iipashi negaida, bet, ja kaasds gaida, tad luudzu nenjemiet ljaunaa par manu kaveeshanos... Taam/iem, kam jaadodaas atpuusties/paguleet, luudzu dariet taa, kaa katram eertaak..., jo textinjsh buus paveelu...
Lieta taada, ka pie datora shovakar vareeshu pieseesties krietni peec pl 23.00., iespeejams, ka tikai ap pusnakti...
Savus soliijumus parasti pildu ;)
Margaritai
Paldies :)
Miilji gaidiisim!
damage inc.
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
18.07.2005 23:26
Abet Vides 18 teksts man patiik. 8)
Bikinj paarspiileeti, bet ... preciizi. Lilina meegjinaaja ko taadaa pashaa stilaa, bet stipri neizteiksmiigaak un neprasmiigaak (no offence).
Arvien vairaak manii nostabilizeejas atseviskji domu uzplaiksniijumi, kas iekshaa ir jau ilgaaku laiku:
1) man ir ljoooooooooooooooooooti izdeviiga cieteeja poziicija - vismaz attieciibaa pret sevi un savaam darbiibaam; vajag attaisnojumu - abet luudzu - ir pamats ;)
2) man liekas, ka es (veesi) varu izvilkt bez zaaleem un taam taa ir arii jaapaliek plauktinjaa nemaz neaizsaaktaam + veel tie visi teksti no lietotaaju un atmest nespeejeeju puses tomeer nerada iluuziju par spozho celju uz zvaigzneem;
3) kaa jau teicu - ir kaut kas jaaziedo, lai justos labi; taatad - manaa gadiijumaa taa ir cieteeja loma, savukaart no kuras nemaz negribas tik ljoti atteikties; alternatiivas - riit tabletes, toties paturot iespeeju palikt cieteejam...

P.S. Ar interesi gaidu Margaritas tekstu.
P.P.S. Ja "18" apziimee vecumu, tad - visu cienju! :)
Margarita
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
19.07.2005 01:59
Nu tâ, ar ko lai sâk...? ;) Vispirmâmkârtâm teikðu, man ïoti labi saprotamas ir ciesðanas (jo pati diezgan ilgu laiku jutos vienkârði kriminâli un nemâcçju pati sev palîdzçt...), tâpçc esmu vairâk saudzîga pret citu cilvçku ciesðanâm... Kâdas bija manas kaites? Paaugstinâts jûtîgums, ðâdi-tâdi kompleksi (bailes, kauns, nedroðîba, nepârliecinâtîba... nu apmçram tâ). Vçlâk pievienojâs galvas reiboòi, kaut kas lîdzîgs panikas lçkmçm, depresija (bet, ði pçdçjie simptomi parâdîjâs jau tad, kad paðrocîgi uzsâku cîòu no relaniuma tbl. atkarîbas, kuru biju ieguvusi savas vieglprâtîbas dçï... Tas, îsumâ notika ðâdi: sâkumâ, protams, nelietoju medikamentus, bet, vçlâk, nezinot neko par atkarîbâm, sâku lietot relaniuma jeb, citiem vârdiem, diazepama tbl. (uz tâm mani "pierunâja" kâds cits, slims, bet inteliìents, gados krietni vecâks vîrietis... (ðausmas, bet fakts!) Tâ man radâs atkarîba no ðî medikamenta... Jâpiebilst, ka tolaik man nebija neviena, kam savas bçdas uzticçt, jo zinâju, ka mani nesapratîs... (Jâ, arî ar pers. mâti attiecîbas bija diezgan sliktas...) Tâpçc griezos pçc palîdzîbas pie kâdas psihiatres, kura man izrakstîja antidepresantus un nedaudz neiroleptiíus... Pa laikam, pamainot medikamentus, piemeklçjot "îstos", paðsajûta arî uzlabojâs, bet..., îslaicîgi... Sâku meklçt kâdu citu speciâlistu (par psihoterapijâm info tolaik bija ïoti maz, vairâk no amerikâòu kinofilmâm) Ak, jâ, ar mani tas viss norisinâjâs apmçram 1989-1990.gadâ... Tas bija mans zâïoðanâs laiks... Tâlâk notikumi risinâjâs (îsumâ) ðâdi: apm. 1992. gada nogalç "atradu" kâdu psihoterapeitu (dr pçc izglîtîbas bija psihiatrs/narkologs, strâdâja uz âtrâs neatliekamâs palîdzîbas). Psihoterapeita izglîtîba, loìiski, viòam nebija (vien patiesa v;elme man palîdzçt) un, man jau arî tik pat kâ vairs nebija ko zaudçt... Bet, ar to tad arî sâkâs mans ceïð uz izveseïoðanos... Psihoterapijas nodarbîbas pie ðî dr man prasîja kâdus gadus 5., bet, veselîbas uzlaboðanâs bija jûtama krietni âtrâk... Tagad, te bûtu grûti visu sîki un detalîzçti aprakstît..., un, nez vai vajadzîgi, jo uzskatu, ka KATRAM IR JÂATROD SAVS VEIDS UN "CEÏÐ" kâ atgût labu paðsajûtu, tas tieðâm katram ir individuâli... Vçl gribâs piebilst, ka paralçli tai savai terapijai izlasîju ïoti daudz grâmatas par psiholoìiju, jo ârstçjoties pati, patiesi iemîlçju ðo ïoti interesanto ârstniecîbas jomu... Taèu tâ nu tas ir, uz brînumu nav jâgaida, brînums ir jâdara paðai/m, jo pamatâ tas bija pietiekami ilgs un grûts darbs paðai ar sevi un pçc tam vçl arî ar apkârtçjiem... Visiem gribu ieteikt izlasît vismaz vienu (tâ bija mana pirmâ grâmatiòa, sarakstîta viegli lasâmâ/uztveramâ valodâ) dr Etjçna Þalenksa grâmatu "Laimes terapija"... Tomçr, vismaz mans "stâvoklis" bija tik nopietns (visu, kâ jau pieminçju, nevaru aprakstît te, med. forumâ), ka uzskatu, bez terapijas + sistemâtiskas analîzes (tika pielietota individuâlâ psihodinamiskâ psihoterapija ar psihoanalîzes elementiem) + regulâras dienasgrâmatas rakstîðanas un psiholoìijas grâmatu lasîðanas (kas ïâva man izprast visu daudz vieglâk) un vismaz vienas uzticîbas personas (draudzenes), nezinu, kurâ virzîenâ bûtu risinâjusies mana dzîve... Nu tâ, tas îsumâ par mani, kas nu jau gadus 5., nç, vairâk, kâdus gadus 7. jûtos brîva no visiem nelabumiem, esmu sakârtojusi savu dzîvi, ka paðai prieks... Par simptomiem: galvenais, centieties neieciklçties uz tiem, tie pazudîs paði, tiklîdz bûs likvidçti tâ cçloòi (bieiþi cçlonis ir zemapziòâ)... Nu tâ, 'viss ir Jûsu paðu rokâs, apkârtçjie var tikai nedaudz piepalîdzçt, bet terapeits virzît pareizâ virzienâ... Arî veselîba ir Jûsos, kaut kur dziïi, dziïi paslçpusies... Bûtîbâ katram paðam ir jâmâcâs kïut sev par vislabâko ârstu...Nobeigumâ uzrakstîðu mazliet no grâmatas "Laimes terapija".

Neiroze un psihoze râda, ka alíîmija ir bijusi neveiksmîga; tâs dod zîmi, ka pastâv nepabeigti notikumi, slikti pârdzîvotas emocijas. Bût cilvçkam nozîmç prast izmantot ðîs pçdas, lai pieðíirtu mûsu likteòa lînijai cilvçcîgi vçrtîgu jçgu. Emocionâlâ dinamika piedâvâ pacientam palîdzîbu ðajâ personîbas pârstrukturçðanâ, lai nonâktu pie mçría, kas ir sava ES un sevis apzinâðanâs integrâcija, kuras vienîgâs var vest uz laimi.
NENOSLÇGSIMIES SAVÂ NEIROZÇ!
* Neiroze savâ ziòâ izpauþas kâ çrts aizsegs. Nekad neaizmirstiet, ka pirmâm kârtâm tâ nozîmç milzîgu un nevajadzîgu enerìijas patçriòu.
* Psihiskâ aizsardzîba, ko esat iedarbinâjis, bieþi vien ir kïuvusi nevajadzîga. Vai nebûtu laiks nolikt ieroci, lai labâk izmantotu dzîvi?
* Eksistence mûs patstâvîgi mudina revidçt. Bet terapija var bût noderîga, lai procesu paâtrinâtu. Kâ vienmçr, laimes izvçle ir mûsu paðu rokâs...

Nu tâ, rakstît jau varçtu vçl un vçl, gan par to, kâ risinâjâs mana ârstniecîba, gan par psiholoìiju (teorija + novçrojumi), gan gudri - filozofiski (iekïaujot sociâlos faktorus, sabiedrîbu), gan no izpratnes, cenðoties sniegt morâli çtisko atbalstu... Taèu, laikam pietiks ;)))
Pagaidâm... ;)

Ceru, ka nebûðu pieïâvusi daudz drukas kïûdas.... ;))))
Par cik neesmu iepriekð gatavojusies, tad nu, òemiet par labu vismaz tik...
Ja kâdam bûs raduðies pers. jautâjumi, centîðos atbildçt...

NESÛROJIES PAR TUMSU ISTABÂ - EJ, SAMEKLÇ SVECI!
viizija
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
19.07.2005 02:19
Paldies :)
Saprotami un reaali , bet es vairaak gaidiiju briinumu...
Varbuut...veelaak...;) ?!?
Margarita
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
19.07.2005 03:04
Tur jau tâ lieta (kïûda), ka parasti tiek gaidîti brînumi (arî es sâkumâ no terapeta gaidîju ðo brînumu), bet, teikðu atklâti, bija arî brînumi...
Taèu, brînumi vairâk gan bija kâ blakusparâdîbas (piem. no valsts "izsitu" sev bezmaksas (!) 3-ist. dz. ar çrtîbâm (sâkumâ dzîvoju saimnieka mâjâ, komunâlâ dz., vienâ istabâ, tagad 3-ist. privatiz. dz. ar çrt. gandrîz paðâ Rîgas centrâ), dabûju ïoti labi apmaksâtu darbu, kaut reâli starp pretendentiem man nebija nekâdas labâs izredzes, iepazinos ar ïoti jaukiem/interesantiem cilvçkiem, kas man palîdzçja gan finansiâli (kamçr biju bez darba un naudas), gan ar iespçjâm nedaudz paceïot pa rietumeiropu... Pati dzîves kvalitâte kïuva kâ brînums... Bet katram jau savi brînumi... ;)))
+ visu jau labâk nestâstît... kâ nekâ dzîvoju Latvijâ, kur skauìu un tenkotâju netrûkst nu nemaz... ;)))

Par veselîbu: brînumi notiek, bet arî tie katram ir individuâli...
Veselîbas uzlaboðanâs un simptomu pazusðana pati par sevi arî ir kâ brînums, bet, tad, ja "nepiestrâdâ" pie tâs cilvçks, tad tâ veselîda un labâ paðsajûta reizçm var nebût tik stabila, un var notikt atpakaïkrisðana, tâpçc vispirms tâ jânostabilizç/jânostiprina..., cenðoties nefiksçt savu uzmanîbu uz paðiem simptomiem... Tâ atlabðana notiek samçrâ âtri, bet tâ veselîbas nostabilizçðana pakâpeniski, soli pa solim...

Veselîbu un veiksmi visiem!!! ;)
Damage inc no offence. Prieks, ka kaadam sanaacis daudz labaak paskaidrot :)
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
19.07.2005 10:37

gribeetu oponeet Vide18 tekstam.

ja visu vareetu izaarsteet ar skrieshanu, tad psihenes un vispaar slimniicas tukshas buutu. arii trauksme ir dazhaadu pakaapju un katram taa var buut sava iemesla deelj. kapeec man, ja esmu cietis beerniibaa, tagad, lai izaarsteetu trauksmi, buutu jaaceljas piecos un jaaskrien ? nenoliedzu ka dazhiem, kas trauksmaini kljuvushi aiz gariigas paarpuules, svaigs gaiss arii nodereetu, bet visus paar vienu kaarti mest ir muljkjiigi. nedosim vispaarinaatus padomus, ja neizprotam probleemu liidz galam.

un par to izdeviigumu buut sociofobam - atkal, varbuut dazhiem taa ir, bet man piemeeram taa nav. es vienmeer esmu cietis no sociofobijas, vienmeer esmu gribeejis justies normaali sabiedriibaa, apmekleet pasaakumus, un esmu juties dzilji depresiivi par to, ka man uznaak panikas leekmes. Kopumaa liidziigs teksts kaa Lilinai, varbuut taapati Lilina vien bija, tikai ar citu niku :)

Daudz jeedziigaaks bija Margaritas rakstiitais par sevis izzinaashanu, savas probleemas ceelonju mekleeshanu, un taadaa veidaa nonaakshanu pie risinaajuma. Jaaievaac daudz informaacijas, no graamataam un citaadi, jaaiet pie speciaalista - psihoterapeita, un jaastraadaa ar sevi, tikai var ko mainiit uz labo pusi. nevis jaaiet kaajaam uz darbu, elpojot garaambraucosho auto gaazes un putekljus.
Nee, heelijs, taa gan nebiju es :))

Runa jau neiet par par vârda tieðajâ nozîmç - skrieðanu, peldçðanu,grâvju rakðanu :)) To var uztvert arî savâdâk. Tu saki: "kapeec man, ja esmu cietis beerniibaa, tagad, lai izaarsteetu trauksmi, buutu jaaceljas piecos un jaaskrien"? Bet kâpçc gan ne? Vai Tu esi mçìinâjis? Varbût palîdz!
Jûs jau katru teikumu uztverat saasinâti....

"Jaaievaac daudz informaacijas, no graamataam un citaadi, jaaiet pie speciaalista - psihoterapeita, un jaastraadaa ar sevi, tikai var ko mainiit uz labo pusi. nevis jaaiet kaajaam uz darbu, elpojot garaambraucosho auto gaazes un putekljus".

hmmm...bet varbût tas bûtu nedaudz labâk kâ braukt trolejbusâ & nomociities ar paniku... un, jâ, arî tur starp citu gaiss nav no tiiraakajiem.

Vienkârði, lasot Tavus tekstus, rodas iespaids, ka Tu neko nedari, lai Tev kïûtu labâk, bet tikai èîksti/þçlojies & tâpçc arî loìiski ðíiet, ka Tev tas ir izdevîgi, lai arî Tu to noliedz.
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
19.07.2005 11:40
Mazliet zâïu aizstâvîbai.
Jau sen cienîjama daktere, kas bija visai stingra pret bezrakstura èikstçtâjiem, par zâlçm teica tâ " jâizvçrtç, kas nodara lielâku ïaunumu - simptomi vai zâles un no tâ arî jâvadâs" . To arî cenðos ievçrot.
Esmu jau rakstîjusi, ka zâles ir kruíis atbalstam uz laiku. Pçc smagas gûþas locîtavas traumas 5 mçneðus staigâju ar îstiem kruíiem, lai nâkotnç locîtava bûtu vesela (nedrîkstçja noslogot). Pçc analoìijas ir tâ, ka tas kruíis vajadzîgs, lai varçtu sâkt to veselîbas uzlaboðanu. Kâda sportoðana, ja mirsti nost no sirds un reiboòiem? Mazliet zâïu atbalsta un var jau sâkt arî sportot. Uzlabojums no fiziskâm aktivitâtçm dod reâlo veselîbu, tad zâles jâmet pamazâm nost, nu apmçram tâ.
Pie tam te apgrozâs cilvçki, kam jâmâcâs, jâstrâdâ, bçrni par veseliem cilvçkiem jâizaudzina, neskatoties lai cik slikti bûtu. Tad kas ir labâk. Principâ nedzert zâles un, iespçjams, sabrukt pavisam?
Pçc savas pieredzes varu sacît, ka nekad neesmu lietojusi zâles, kas rada blakusefektus, nav nâcies pielietot arî "smago artilçriju" vai lielas devas. Bet lietoju, kad tas bija nepiecieðams. Nepiekrîtu par to þçluma meklçðanu. To nemaz, it seviðíi darbâ, nevari atïauties. Slims un nevarîgs darbâ nav vajadzîgs, pie tam tâ nav lieta, ko afiðçsi darba vietâ. Jânoturas. Ja zaudçsi darbu, paliksi ne vien bez iztikas lîdzekïiem, bet arî morâlâ trauma neveicinâs atveseïoðanos. Savaldîba ir nepiecieðama. Izbïauðanâs, kâ rakstîja Vide 18, nederçs. Uz ko bïausi/izgâzîsi dusmas? Darbâ? Uz bçrniem? Tuvos un draugus tiranizçt? Ðo problçmu lîdz galam neesmu atrisinâjusi. Pamatâ palîdz sports un iespçjas izrunâties ar kâdu, par to, ko jûti.
Un trauksmes klubiòa biedri (daþus pazîstu personîgi) nebût nav èîkstuïi un gïçvuïi. Mâcâs, strâdâ, audzina bçrnus un dara visu citu, ko "normâli" cilvçki, lai cik grûti tas nâktos. Un meklç reâlus ceïus, kâ sev palîdzçt.
Tie kas nodzeras (kâds dakteris to attaisnojis ar depresiju), lieto narkotikas (arî depresija pazûd), guï mâjâs un tiranizç lîdzjûtîgos radiniekus, te neparâdâs.
Un vçl ir ïoti daudzi, kas savas dzîves lielâko daïu, diemþçl, pavada slimnîcâ vai pansionâtâ un ir invalîdi. Tie gan vairâk no manas paaudzes, kad ar ðo kaiti cînîties nemâcçja.
Nee, es arii oponeeju Vides 18 viedoklim. Jo nekaadu labumu nekad neesmu guvusi no taa ,ka man ir veì. distonija vai depresija. Tieði otrâdi. Man neviens nedod nekâdas atlaides, taèu man visu laiku kaut vai jâievçro , var teikt, dienas reþîms. Sociofobijas man vispâr nav, tâdçï teksti par to uz mani vispâr neattiecas.
Protams, ir visâdi íçmi arvien, kas gûst kâdu labumu arî no sava sliktuma, bet domâju, ka tâdu ir nospiedoðais mazâkums.

Liela nozîme, protams, ir arî veiksmes faktoram - vai cilvçks tiek savests kopâ ar îsto dakteri vai ne. Kâdi sociâlie apstâkïi cilvçkam, kâ tie viòu ietekmç.
Jo pozitîvie brînumi, kas notikuði , piemçram, Margaritai, ïoooti stimulç atveseïoðanos. Tikai , lûdzu, nerakstiet te par skaudîbu, jo es ïoti veiksmîgi dzîvoju privatizçtâ 4 istabu dzîvoklî Rîgas centrâ. Bet ar labu darbu man nav paveicies. Katram savs.
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
19.07.2005 12:03

Alstere, preciizi.

Bet ir gan dazhi kas ir te iekliidushi un labpraat izlaadee savu shmuci uz citiem - piemeram, Liliana.
heelijs, joprojaam nevari man piedot par to viirietiibu? :)))
kaziòa
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
19.07.2005 12:38
Kamdçï lai viòð piedotu?

Tas bija super truper netaktiski un netaisni. Domâ, ka reiz esi tikusi krîzei pâri, vati ar visiem lekties?
Kamdçï nelecies ar Alsteri?
Varbût Alstere nav pietiekami sieviðíîga???;)
kaza, es tak nelecos :) un ar Alsteri lekties arii man nav pamata :)

Ja kaadam ir probleemas ar attieksmi, lai iet un pakaraas. Nedomaaju, ka te kaut kaads heelijs vai kaads cits var noteikt un dikteet, cik,par ko, kaadaa veidaa driikst runaat.
damage inc.
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
19.07.2005 13:15
Es gan gribu aizstaaveet Vides 18 tekstu. :P
Protams, ir atseviskjas situaacijas, kur zaales ir nepiecieshamas (Alesteres piemeers), bet visumaa galvenais pamats ir pats cilveeks. Katrs pats savas laimes kaleejs. Zaales nekad neizvediis aaraa no tumsas, ja pats neko nedariis. Un vispaar - es te kaut kaa neredzu nevienu, kas buutu nopietni lietojis zaalis liidz "ir labi" punktam un tad pats saviem speekiem aizsoljojis sauliitee. Vai nu pashi saviem speekiem izkuulushies (ar/bez iislaiciigas zaalju lietoshanas) vai arii regulaari/periodiski lieto zaales.

Varu godiigi pazinjot - es gan esmu chiikstulis. Protams, vairumaa gadiijumu es buushu "man nekas nekaish, man viss ir kaartiibaa, ...", bet, kad radiisies izdeviiba, tad gan izpiiksteeshos peec pilnas programmas. Bet visumaa es nepiikstu. :D Kas tas ir? Izdeviigs pashapmaans.

Sevis analiize un informaacijas mekleeshana? Tas viss ir baigi skaisti. Tikai... nekam nederiigi. Labaak sevi nodot speciaalista rokaas + IEGULDIIT MILZU DARBU SEVII. Speciaalists labaak zinaas par visu sevis analiizi. Vide 18 izmantoja izcilu piemeeru iz "Triis viiri laivaa". Tas varonis, lai kaveetu laiku, panjeema palasiit mediciinas enciklopeediju un atklaaja sev visas slimiibas, iznjemot "uudens celjgalaa". Par shiis slimiibas neesamiibu vinjshs bija pat aizvainots. ;) Nu luuk - sho ainu var perfekti attiecinaat uz sevis analiizi. Protams, analizeet mazaas devaas vajag, bet nu taa pat ar pliku analiizi taalu netiksi. Darbiiba nepiecieshama.

Es domaaju daudziem (man it iipashi) vajag cilveeku, kas eleganti noliek pie vietas. Savaadaak tiek radiita baisa iluuzija. Es izveershos par slimiibu un visu paareejo, man neiebilst, es turpinu un turpinu un vaaros savaa sulaa. Taa paleenaam radot ap sevi iluuziju un paarlieciibu par sevis teiktaa nekljuudiigumu un absoluutu patiesumu. Taa vietaa tomeer vajag kaadu, kas iejaucas un vaarda vistieshaakajaa noziimee "atseedina". Kad ir jaasanjem speeki un jaasak domaat. Shis cilveeks var uzdot vienu vieniigu taa "starp citu" jautaajumu, vari turpinaat staastiit par situaacijas nopietniibu un taa taalaak, un tad ieskaties vinja aciis un saproti esoshaas situaacijas buutiibu - tiek vienkaarshi gvelzts atrunu mekleejumos. Atrunaaties tak ir izdeviigi. Neuznjemties atbildiibu ir izdeviigi. Nedariit ir izdeviigi. Un izdeviigi ir... tiiksminaaties par savu bezpaliidziigo staavokli. Reizee it kaa paardziivo par simptomiem un tad pienaak apskaidriiba - nee, veciit, tu vienkaarshi tiiksminies...

Nemitiigi riit tabletes lai justos labi... Vai nav ironiski? Lai kaut ko sasniegtu ir kaut kas jaaiegulda. Shajaa gadiijumaa viss, ko iegulda ir... DAZHAS MINUUTES DIENAA tabletes noskaloshanai kungjii. Un tas ir viss upuris, ko esi gatavs nest??? Par dazhaam minuuteem dienaa gribi justies labi? Vai tas nav liidzveertiigi veelmei laimeet loterijaa, nepeerkot loterijas biljeti?

Ir dazhaadi cilveeki un ir nepiecieshama dazhaada attieksme. Bet man liekas, ka vairums aizraujas un meklee attieksmi, kur cilveeks iejuutiigi uzrunaa, uzklausa visas probleemas, pasaka, ka tas tieshaam ir drausmiigi un ka paleenaam tiksi tam paari un veel panjem tavu roku un to tur kaa atbalsta apliecinaajumu. Jaa, atseviskjos gadiijumos taada attieksme ir nepiecieshama, bet nu aizrauties ar to nevajadzeetu, tas driizaak rada attieksmi "jaa, man tieshaam ir slikti". Taa vietaa shad un tad vajag tipa "@%$#, elpot vari, kusteeties vari, nu tad ej dziivee un baudi to nevis seedi vienatnee un domaa dziljas @#%& eksistenciaalas domas sevis izzinjai!" Protams, tas var radiit aizvainojumu un likt iesaukties "kaa taa var?!? esmu slims cilveeks! es varu neiztureet!" liidz briidim, kad saproti, ka kokjetee ar neko nedariishanas buutiibu un meklee kaarteejo attaisnojumu...

Es nemeegjinu paargudri spriest. Vienkaarshi domas uzpluuda. :)
Taisniiba par vsisiem 100 punktiem ir Alsterei.
Respektiivi, shiim kaiteem raksturiigi tiesi tas, ka Tu ar savu gribu nespeej - nekaadi nespeej kontroleet notiekosho. Nu nepaklaujas taa veselajam sapraatam.
Bet, ja uz Tevi attiecas, tas, ko teiva Vide 18 - tad nu taa arii laima buus.:)
Pilnîgi Tev piekrîtu. damage inc. Ieprieksh tikai, kâ Tu izteicies, es to meeginaaju pasniegt ïoti neizteiksmîgi & neprasmîgi & varbût arî kâdam uzbraucot.

Turklât ðis kâds pat ir apvainojies... Ne velti teicu, ka probleemas ir attieksmee - es jau gan nenjemtu aubee, ka kaads man "baigi" uzbrauc augumaa te forumaa. Tagad taada sajuuta, it kaa heelijs taisiitu maajaas voodoo leliites & spraustu adatas...esmu kljuvusi bez maz vai par niknaako ienaidnieku.

heelijs, es Tev no tiesas atvainojos, bet ar mietu pa íobi tev tomeer dereetu ievilkt.
damage inc.
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
19.07.2005 15:39
Es gan no sava zaalju lietoshanas perioda kaut kaa neatceros, ka man buutu pieaudzis gribasspeeks vai uzlabojushaas koncentreeshanaas speejas... Darbiibas izveele vai tieshi taas neizveele paliek i pie zaaleem, i bez zaaleem.
Jaa, atseviskjos gadiijumos ir nepiecieshamiiba peec zaaleem. Bet, Diana, es mazliet paarfraazeeshu savu jautaajumu - vai Tu redzi sheit kaadu, kas ar zaaleem sekmiigi ir paliidzeejis sev un beidzis taas lietot reizi pa visaam reizeem un turpinaajis labi justies saviem speekiem? Izskataas, ka visi meegjina maaksliigi pagarinaat to "krukja" posmu...

Un veel Diana. Neesi nekaadu labumu ieguvusi, ka ir shie trauceejumi? Es tomeer atkaartoshos - manupraat taa ir dziives dota ekskluziiva iespeeja maaciities. Un no taa vajag izsist labumu. Preteejaa gadiijumaa nekas arii nemainiisies. Slimiiba jau neatnaak vienkaarshi taa pat, visam ir savi iemesli, kas var stiepties jau no beerniibas. Un tie ir jaarisina. Es, piemeeram, shitaa rezultaataa esmu sapratis, ka cilveekam ir jaabuut pozitiivam, cita celja vienkaarshi nav, ka esmu drausmiigi daudz kljuudas straadaajis un dziivojis vispaar pilniigi nepareizi un ka tomeer ir jaariikojas saskanjaa ar savu ieksheejo es un nekaadaa gadiijumaa nevajag dziivee teelot lomas, kas ir totaalaa disbalansaa ar pashu. Nu tas taa - lielos vilcienos. Kas tad ir labaak - apjaust to tagad vai arii it kaa normaali dziivot bez iipashi sliktas jushanaas, toties nez kaapeec ieksheeji niikstot? Nu manaa gadiijumaa realizaacija gan stipri klibo, bet cerams, ka tas ir laika jautaajums un es driizaak teiktu "paldies tev dziivei, ka esi devusi man shaadu iespeeju!". Ja ticeetu Dievam, tad teiktu "Dievs paarbauda tos, kurus miil". Neesi izjutusi maigu skaudiibu pret veiksmiigiem cilveekiem, kas droshi iet dziivee un sasniedz veelmju piepildiijumu? Vai nu tas ir dabas dots talants (ljoti ljoti reti) vai taa ir dziives skola. Tad izmanto sho skolu, ja reiz shaada ekskluziiva iespeeja Tev dota! Cita celja nav, ja neskaita sunniishanos "par ko man taads sods" un centiigu ieguldiijumu farmaacijas uznjeemumu pelnjas nodroshinaashanaa.

Nespeeja kontroleet notiekosho un nepakljaushanaas veselajam sapraatam... Abet ja viss ir savaadaak? Ja nu centiigi meegjini ar gribu un sapraatu apvaldiit, piemeeram, ruucoshu veederu (vai arii lieto anti-ruukshanas tabletes) taa vietaa, lai vienkaarshi paeestu? :)
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
19.07.2005 16:04
to damage inc.
Un ko ieteiksi cilvçkiem, kuriem bez zâlçm neiztikt visu mûþu? Diabçts, pçc orgânu transplantâcijas u.t.t. Iestâstît sev, ka "vçders nerûc" un nolikt karoti? Kaut kâ neticas, ka tu îstai depresijai esi cauri gâjis/usi. Tad zinâtu, kâ ir ka gan depresijas, gan veìetatîvo traucçjumu dçï NAV IESPÇJAMS, piemçram, strâdât. Un ðî nespçjas apzinâðanâs dara visu vçl sliktâku un veidojas atgriezeniskâ saite. Ne velti minçju, ka daudzi agrâk kïuva par invalîdiem. Ja ar zâïu palîdzîbu rodas iespçja normâli funkcionçt, tad arî ir skaidra galva tâlâkâ optimâlâ risinâjuma meklçðanai. Gribasspçks vai nu ir vai nav. Toties es droði apgalvoju, ka piemçrotas zâles "noskaidro prâtu" un var padomât, kâ bez zâlçm iztikt.
Tu vari apgalvot, ka nekad mûþâ ar gripu vairs neslimosi? Es arî nevaru apgalvot, ka nekad vairs ne kriksîða zâles nelietoðu. Ja vajadzçs, lietoðu gan. Bet es zinu kâdas, zinu arî, ka ne vairâk un ilgâk, kâ nepiecieðams. Un neredzu lielas atðíirîbas, kâdas ir citu slimîbu zâlçm simptomu noòemðanai.
damage.inc - nee, man shii slimiiba nudien neko nav devusi . Pozitiivu. Jo es iisteniibaa esmu bijusi labdabiiga egoiste - dziivoju tikai taa, kaa veelos, straadaaju tikai taadaas vietaas, kas man patiik, izveelos raugus, kas man ir simpaatiski. Neveerpju intrigas, nejuutu skaudiibu. Taadeelj nu nejuutos arii pelniijusi shaadu maaciibu. Tie visi ir tikai praatuljojumi. Viirieshiem jau gan patiik praatuljot. Jaa, nu ir bijushi dziivee periodi, kad esmu nemieraa ar naudas daudzumu savaa macinjaa. Tad arii censhos sho probleemu kaa nebuut (kas tiesi ar manu izgliitiibu un manaa vecumaa ir patiesi gruuti_ risinaat Shiis slimiibas deelj faktiski nevaru apvienot 2 darbus, tas gan. Bet esmu meeginaajusi, vairaakas reizes. NEVAREEJU. Naudu tad vairs nevajadzeeja, jo jutos shausmiigi. Bet esmu piedziivojusi arii periodus, kad naudas ir loti pietiekami un iisteniibaa pagaidaam esmu dziivojusi visnotalj labi.
Un nav man vajadziiga shoii slimiiba. Neko , atkaartoju, neko - tikai ruugtumu- taa man nedod. Taa mazina manu sparu paarvareet gruutibas.
Jaa, es aarsteejos ar zaalju paliidziibu 1.reizi, kad bez taa nebija iespeejams iztikt. Un tad, kad bija labi, pakaapeniski atmetu VISAS zaales. Turklaat visgruutaak ir atmest tos miega liidzekljus uz nakti. bet izdariiju arii to. Kaabuus soreiz - es nezinu, taccu nedomaaju bez vajadziibas tupeet uz zaaleem, jo tas maksaa naudu, kaa arii piesarnjo organismu. tacu, cik ilgi vajadzees, taas lietossu. Tiessi, lai straadaatu, lai vareetu pilnveertiigi dziivot. Lai vareetu arii kaut kur aizcelot un nebaidiities, kaa es iztureessu celojumu.
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
19.07.2005 18:32

damage gan sasmiidinaaja:

"Sevis analiize un informaacijas mekleeshana? Tas viss ir baigi skaisti. Tikai... nekam nederiigi."

un peec shii teikuma seko sevis analiize vairaaku lapu garumaa :)

nu paanalizeeji tu sevi, pafilozofeeji, a no kurienas tu sho visu info smeelies - pats 100% visu izdomaaji ? protams ka kautko lasiiji, kautko dzirdeeji, kautko izdomaaji. taatad tas ko es teicu - sevis analiize un info ievaakshana. ir vairaak jaazin par shiim lietaam. un psterapeits jau visu ar karoti mutee neieliks, pasham reaali ir jaadomaa liidzi, vinjsh tikai uzvedina.

ja tas ko tu rakstiiji attiecas uz tevi, tad ok, zinaasim. uz mani piemeeram vairaak attiecas Alsteres piemeers - diezgan smaga trauksme/panika/fobija, kas reaali traucee dziivot un straadaat. un nepriecaajos es par savu staavokli, arii sleeptaa veidaa nee. es gribeetu dziivot pavisam citu dziivi.

bet par to pozitiivismu gan arii uz mani attiecas - buut pozitiivaakam pret cilveekiem, to es, var teikt, maacos dariit. jo shii kaite cilveeku padara psihologjiski diezgan ievainojamu, un iestaajas princips "nedari citam to, ko negribi lai dara tev", respektiivi ievainojams cilveeks censhas neievainot arii citus.
heelijs
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
19.07.2005 18:45

es pat varu nodemonstreet cik pozitiivs es censhos buut:

Labi, Lilian, piedotu tev. Ar mietu gan vari iebelzt pati sev, bet vari arii nebelzt, ganjau kaads cits iebelziis, ja taa turpinaasi pa dziivi muldeet. :)



damagei vispaar taisniiba ir par to labuma izsishanu no shitaas situaacijas, jo tas seko no principa, ka dziivee labums jaacenshas izsist no jebkuras situaacijas. ja taa filozofiski pieiet shitam visam, tad labumu saskatiit var - sevis un savas dziives izveerteeshana, veertiibu apzinaashanaas utt.
damage inc.
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
19.07.2005 22:12
Alstere - es ieprieksh teicu, ka ir gadiijumi, kad zaales ir nepiecieshamas. Es neveelos izteikties par smagi slimiem cilveekiem, bet jebkuraa gadiijumaa zaalju regulaari periodiskai vai vienkaarshi regulaarai lietoshanai nav pamatota attaisnojuma - viss ir atkariigs no attieksmes un agraak vai veelaak cilveekam ir kritiski jaaizveertee zaalju lietoshanas nepiecieshamiiba. Bet es to kaut kaa neredzu. Driizaak ir pieradums turpinaat - taa ir eertaak,

Par zaaleem es varu pavilkt paraleeles. Iedzershana ir veidz kaa ciiniities ar to, ka juutos slikti. Tad ko - man ir atljauja nodzerties tagad? Un ja es dzershu centiigi, shaubos, vai mani te kaads uzskatiis par nabaga salauzto dveeseli, kam alkohols ir vieniigaa izeja, bet gan driizaak par vaajas gribas kadru, kas prieku var atrast tikai alkoholaa. So - what's the difference?

Nav korekti saliidzinaat shos trauceejumus vai slimiibu ar gripu. Un ar gripas zaalju neatskjiriibu no shaam zaaleem - es gribu jautaat, ko iisti aarstee, kad saslimsti: simptomus, slimiibu vai pati sevi? Liidzeklju izveele slimiibas aarsteeshanaa ir atkariiga tikai no atbildes uz sho jautaajumu. :)

Diana - praatuljojumi vai ne, bet viss ir liidzsvaraa un, ja kas taads tomeer Tevi ir piemekleejis, tad tomeer buutu jaatiek skaidriibaa, kas tad iisti ir nepareizi, kas nomaac, kas sleepjas zemapzinjaa. Un gruutiibaam peec idejas ir jaanoruuda, taa radot arvien lielaaku speeku un sparu paarvareet citas gruutiibas. Preteejaa gadiijumaa taa ir padoshanaas un noieshana malaa ar nodurtu galvu.

heelij - nerauj aaraa no konteksta manus teikumus. Tas ir jaapskata kopsaistiibaa ar ainu iz "Triis viiri laivaa". :) Un es neesmu neko iisti lasiijis vai padzirdeejis. Tas ir darbs ar terapeitu un atbilzhu mekleeshana uz vinja jautaajumiem. Kas pie tam ir radies diezgan pailgaa laika posmaa. Un es ieprieksh teicu - ir sevi jaanodod terapeita rokaas, kas var ievirziit iistajaas sliedees, nevis pasham pa sevi jaanalizee gultaa diivaanaa pie tv. Panjemsi vienu prieshstatu (nepareizu savaa buutiibaa) un uzbuuveesi uz taa veselu sevis analiizi. Un tad, kad shis priekshstats sabruks - tad taa analiize un daudzaas stundas augstu lidojoshu paardomu ir vienkaarshi prieksh kakjiem. Un buutiskaakaas atklaasmes es ne tuvu neesmu piedziivojis sevis analiizee, bet gan peeksnji, it kaa atceroties pareizo atbildi uz jautaajumu. BET! Atkaartoju, tas ir panaakams tikai mijiedarbiibaa ar terapeitu.
Saki, ka gribeetu pavisam citu dziivi... Neredzi pretrunas? Pieveers uzmaniibu atsleegas vaardam "GRIBEETU". A es vispaar - Ferrari gribeetu un modeli un veel villu Vidusjuuras krastaa. Jaaaaaaaa... Kruta buutu...
Un apgalvojums, ka netiiksminies par savu staavokli nekaadiigi neiet kopaa kaut vai ar vaardiem "njaa, skausts taads sasprindzis un triice arii ir, plaanoju ieeest veel vienu xanaxu shodien". (uzmaniiba jaapieveersh otrai teikuma daljai) Man pasham bija gruuti sev atziities - es meegjinu izmantot sho staavokli sevis attaisnoshanai un taadai kaa ziimeeshos par savu bezpaliidziibu un bezceriigumu, jo par neko citu es iisti izcelties nemaaku. ;)

P.S. heelij - tas nav pozitiivisma demosntreejums. Taa ir pashapmaana caurstaraavota aktierspeele. :) Pozitiivs cilveeks par Lilinas tekstu vai nu neliektos ne zinis pie sevis pasmaidot vai arii ar vienu fraazi noliktu vinju eleganti pie vietas (bez jebkaadiem uzbraucieniem, rupjiem vaardiem vai kaa tamliidziiga).
P.P.S. Tekstu luudzu neuztvert aizvainoti vai sakaapinaati vai kaa uzbraucienu. Tikai kaa kritisku pieeju zaalju eeshanai. :)
P.P.P.S. Atkaartoju - ir jaasaglabaa kritiska pieeja!
Princess`
Re: Vegetativa disfunkcija - jau atkal
20.07.2005 01:51
damage inc. ..._...Dievs paarbauda tos, kurus miil..._
Tieshi taa! Un vai tas nevar mani/muus stiprinaat...MIILESTIIBA...
Cik tas ir neaptverami skaisti...Jo Tu esi tas izredzeetais...kaut kas iipashs..Ir veerts pacensties, iziet moku celju peec pilnas programmas...lai veelaak Tavaa dziivee notiek... kaads BRIINUMS...un es TAM ticu...
Un TAS nav PASHAPMAANS...!!!
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 9 pieskaita 18?
Ziņa: