Pirksts bçrnam dupsîtî

Aizsāka M. 

Visu gan nelasiiju,bet vienu dalju.Manas domas?Varu pateikt, ka maate ir ljoti naiva,domaadama,ka viirs veelas tikai paarbaudiit "vai beernam nav aizcieteejums", shie vaardi aju vien ir dumji ,kur nu veel,lai ticeetu tam,ka taa tieshaam notiek.Man liekas,ka tam viiram ir novirzes uz pedofiiliju, jo ko gan citu vinjsh var dariit?Ai,to laikam jau visi saprot un taapeec siikaak neveelos analizeet!
Teevs- izlasiiju Tavu rakstiito -tas man lika aizdomaaties,ne jau,ka es pati taa nedariitu,bet to,ka gadaas reti sastapt taadus teevus kaa Tu!Man gan beerniibaa teeva nebija un nav ne jaumas,kas ir teevs(un nebuus), bet zinu,ka taads teevs kaa Tu buutu bijis ljoti ideaals :)) veiksmi Tev beernu audzinashanaa!Visu cienju!
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
17.11.2004 00:45
Uh! Nu gan sarakstijushi:) Tauta no kurienes juus raavaat ka es ik vakaru paarbaudu meitaam kaajstarpjus.Kaut kaa nesmuki sanaak.Es esmu jums pastaastijis dazhas neparastas epizodes no muusu ghimenes dziives bet juus pazinjojat ka es esmu iipashi izvirtis elements kas katru vakaru varmaaciigi rushinaas pa meitu kaajstarpjiem.Ziniet taa ir juusu probleema ko juus izteelojaties.Mani vienkaarshi paarsteidz tas kaa cilveeku bars dazhu dienu laikaa uzziimee taadas ainas no kuraam man mute paliek valjaa un es saaku shaubiities vai vispaar te ir veerts ko teikt jo juus tachu par mani zinat vairaak nekaa es pats.

psiholoìe

To ka ar psihologiem mums ir slikti zin visi bet es nedomaaju ka lieta ir tik beediiga.

teevs

Es sevi neuzskatu par iipashi labu teevu.Mums vienkaarshi ir atshkjiriigi ghimenes modelji.Domaaaju ka tu esi labaaks jo redzu ka esi piedomaajis pie lietaam kuraam es nepieveersu lielu uzmaniibu.Turklaat neuzskatu ka tadu kaartiibu ghimenee kaadu es praktizeeju vajadzeetu arii citaas.Kaut vai deelj citaadaakas attieksmes pret mediciinu.Diskuteeju taapeec lai cilveeki ar liidziigaam situaacijaam ghimenees vareetu rast kaut kaadu atbalstu.
teevs
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
17.11.2004 01:28
Katraa zinja, kas attiecas uz pashu pirmo jautaajumu - diskusijas naglu, vismaz attieciibaa uz to vairums uzskatam, ka kaut kas tur nav labi : (
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
17.11.2004 02:50
teevs

Ja tu domaa par jautaajumu teemas saakumaa tad es jau nekur neteicu ka taa ir pareizi.Vieniigi atshkjiriibaa no daudziem citiem bija taa ka es uzreiz nesaaku kliegt jo arii man ir naacies izpildiit liidziigas darbiibas.Taa kaa nevienu negribu nosodiit iekams neesmu sapratis kas tur iisti ir par lietu.
Diemzheel teemas autore nekaadus siikaakus paskaidrojumus nesniedza un peec shii "taisniibas tiumfa" shaubos vai vinjai buus veeleeshanaas par to diskuteet:(
boleks
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
17.11.2004 09:37
Psihologje!
Ha, kadi mums izradas vel ari smalkjutigi profesionalji... zini miiljaa, es no tadas psihologjes ka tu pa gabalu vien turetos un visiem draugiem, pazinjam un garamgajejiem ieteiktu tev netuvoties. Ja jau mums tik aprobezhoti psihologi, kas izdara secinajumu pamata no apkartejo rieshanas, tad jau talak nav kur iet... un mes vel brinamies par visu sabiedriibu...
un talak jau bus darbs citiem psihologiem, spejigiem objektivi ieklausities, izprast, analizet ... Priekaa Psihologje! :)
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
17.11.2004 09:59
Izlasîju un secinâju:
psiholoìei no psihologijas tikai niks.
Teevs vai nu teorçtikis, kas plâno bût labs, vai tâ ir sieviete.
Apòçmîba ir jauka lieta. Tikai dzîvç gadâs pavisam savâdâk. Bet katrâ ziòâ jauki, ka cilvçki izsaka savas domas.
Lindoèka
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
17.11.2004 10:22
Taa vai taa Ku! man liekas perverss. Pretiigs vecis.
justas
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
17.11.2004 10:39
Plantam!

Pilnîgi piekrîtu!
Lauma
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
17.11.2004 12:20
Varu pastâstît no savas bçrnîbas epizodi. Mazgâjos virtuvç skârda vanniòâ, man bija kâdi apmçram 10 gadi. Virtuvç pie galda sçdçja mâte ar tçvu kaut ko pïâpâja, mâte ik pa brîdim mani uzmanîja, es mazgâjos ðçþot ðajâ vanniòâ ar muguru pret tçvu (ðâdi esmu mazgâta acîmredzot no ïoti mazâm dieniòâm), tad tçvs teica, lai es pagrieþos pret viòu, jo viòð grib mani apskatît vai man nav sâkuðas krûtis augt. Tajâ reizç gan ar lielu piepûli pagriezos, jo to bija teicis TÇVS (mana autoritâte), bet pçc tam ilgi nevarçju aizmigt, man tas likâs tik pazemojoði, ka tçvs mani aplûkoja pliku (jâ, un man patieðâm bija jau sâkuðas krûtis augt). Pçc tam mâtei lûdzu, ka nevçlos vairs mazgâties tçvam klâtesot. Tagad jau ir pagâjuði jau daudzi desmiti gadu, bet ðo epizodi es neesmu nekad aizmirsusi, ðo pazemojuma sajûtu. Un kur nu vçl, ja man tçvs gribçtu paskatîties - vai ir kâjstarpç biezpieniòð izmazgâjies... Tâ man bûtu vispâr konkrçta psiholoìiska trauma uz visu mûþu.
Ðíiet, ka ku! par tâdâm lietâm nekad nav aizdomâjies darîdams tâdas lietas savai meitai. Domâju, ka meita tçvu cienîdama kâ personîbu, protams, nekad nav neko iebildusi pret tâdâm darbîbâm kâ vakaros kâjstarpes pârbaudîðanu, tamponu ievietoðanu, utml., bet esmu pârliecinâta, ka zemapziòâ viòa noteikti ir psiholoìiski traumçta un kâdreiz tas kaut kur izpaudîsies kâ mazvçrtîbas komplekss attiecîbâs. Ir jâjût robeþa ko tçvs drîkst atïauties un ko ne. Galu galâ meitenes pusaudþu vecumâ ar savâm skolas biedrençm izrunâ ne to vien un îstenîbâ ir pat ïoti zinoðas. Ku! vienkârði Tu tâdâ veidâ, domâjams, patieðâm esi apmierinâjis savas seksuâlâs tieksmes un tas jau nu gan es domâju nav normâli.
Nju
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
17.11.2004 12:30
Mans tevs vienmer ar pietati ir izturejies pret manu un manu masu sieviskibu jau kops musu mazotnes - nekad pa majam nestaigaja ljurigas treninbikses kops briza, kad 2 gadiga masa noradija uz vina kraninu, kas izpiedaas un jautaja, kas tas ir, nekad netrauceja mus mazgajoties, pieklajigi noversas, ja uzskreja virsu, kad gerbjamies, nekad nav atlavies kaut kadas divdomigas piezimes, vispar cik atceros - vins mus cienija ka sievietes jau no loti maza vecuma (8.martaa ari mums - pavisam sikaam meitenitem tika pa pukjei). Loti loti vinu par to cienu.
Tagad ar viiru, protams, mums ir loti tuvas attiecibas - vina klatbutne mierigi varu ielikt tamponu vai mazgaties - teva attieksme nekadi nav kavejusi man "atverties"virietim, un cik zinu - ari manam masam ar viriem ir loti tuvas attiecibas.

Vispar iesaku so temu beigt, jo neba nu ku! tagad atzis savas kludas. Un neba nu tie, kas oponee piekapsies.
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
17.11.2004 12:48
Nupat kaa ar meitu apspriedaam sho teemu un nonaacaam pie secinaajuma ka tas viss ir sunja suuds ko juus esat te sarakstijushi.
Nju
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
17.11.2004 12:52
Ahaa, tad tomer satraucies , ja jau jautaji meitai?tas jau skan cerigaak.

Un te nu velreiz apliecinas tavs naivums, ja tu doma, ka meita atzis, ka vinai tas nav paticis. Nemuzam! Sexualas traumas nav lietas, par kuram cilveki mil runat! Ku! attopies:)
4568
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
17.11.2004 12:54
Sunja suuds ar kaut ko iipashu atshkiras no parasta suuda ?
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
17.11.2004 12:56
Nepiekriitu, ka ku! "buutu jaatziist savas kljuudas"!!!
Kapeec??? Tikai tapeec, ka kaada Triine vai Grieta uzskata savaadaak?
Nu tad daargaas Grietas, ja Juus nonaaktu piemeeram kaadaa Krievijas saadzjaa, kur veel pavisam nesen pirmaas nakts tiesiibas piedereeja teevam, tad pameegjiniet ar savu "patiesiibu" buut viens pret visiem!
Kura kljuuda tad taa buutu???

Ja ku! un meitai taa ir pareizi, tad vinjiem taa ir pareizi un nevienam nav ne tiesiibu, ne arii objektiivas informaacijas, lai postuleetu kaut ko par pareizu vai nepareizu!!!
psiholoìe
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
17.11.2004 12:56
Pilnîgi piekrîtu Laumai un Nju, esmu gluþi tâdâs paðâs domâs.
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
17.11.2004 12:56
Sunja suuds mazaak smird.
boleks
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
17.11.2004 13:06
Nju
Par ko man butu japiekapjas? (droshi vien mani pieskaiti to skaita, kam to vajadzetu darit) :) Par to ka es pienjemu citu viedokli? Turklat es jau nesaku ka ku! visu dara pareizi. Teicu jau ka es to ari nekad nevaretu un es gribetu lidzinaties piem. autoram zem nika 'teevs' vai tavejam tevam - pec savas butibas esmu tieshi tads. Bet es gribetu tev un citiem palidzet paskatities uz to visu no citas puses. Piem. ja Lauma no mazas bernibas butu pieradusi mazgaties taja vanninja nevis ar muguru pret tevu, bet ka pagadas un tevs butu vienmer blakus un pat palidzejis mazgaties... Protams vinjam, mana skatijuma, vajadzetu iztikt ari bez jautajumiem atradit meitas krutis, bet tas shajos divos gadijumos ir pilnigi savadak. Jo ja tevs vienmer palidz mazgaties, vinjs tas tapat redz un noverte, savukart ja mate no mazotnes radina lai tevs neredz kaut ko, nepiedalas kaut kur, tad logjiski ka berns jut, ka tatad tas nav labi raadities tevam, un ir saprotami ka vinjam shaja situacija tads jautajums 'paradit krutis' ir pazemojosh. un ari tevam, kam vienmer tiek slepts kaut ko redzet, varetu but interese sho kaut ko redzet - lai gan vajadzetu prasties savaldities. Ar to es gribu teikt, ka katrai situacijai ir savadaka rekacija un sajutas pie kaut kadam situacijam, jautajumiem.
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
17.11.2004 13:07
Nju

Atslaabsti.Pashai tev seksuaalaa trauma.Sameklee kaadu kam par to pastaastii vai pakaris.Nemuuzham tev nesaprast mani un manu ghimeni.Tava dziive rit kaa pa shauru tacinju.Solis pa labi,solis pa kreisi un trauma.Un gar tacinju kaa celja stabi staav psihologi.Gadijumam ja kaads saak novirziities.Nozheelojams paskats.
Nju
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
17.11.2004 13:18
ku! vari teikt, ko vien velies, bet ta ka Tu esi virietis (un tie, kas tevi aizstav parsvara arii), nekad nesapratisi, ko jut sieviete, kaa sieviete uztver savu tevu, kaa - maati un kas notiek tad, kad vina apzinaas, ka ir sieviete...

Ir dzivee kaut kadas norales un etikas normas, tapat ir normas ari dzimumaudzinasanaa. Esmu diezgan briva savos uzskatos un sis robezas prieks manis ir salidzinosi elastigas (pielauju, ka manam viram ar manu meitu bus daudz brivakas attiecibas neka man ar savu tevu), tacu tas, ko Tu stasti NAV NORMALI.

Un iespejams, ka pienaks diena, ka tev to pateiks ari tava meita.
Sabine
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
17.11.2004 13:22
Izlasiju visu. Ieveroju, ka nav sievietes saja diskusija, kas teiktu, ka autores aprakstita situacija un ku! riciba ir normala.
Viriesi venkarsi solidari censas ku! aizstavet...

Ari man ka sievietei sie stasti uzdzen sausmas. Tas saucas - glabiet bernus.
Tieshi taa
Re:
17.11.2004 13:24
Tas saucas - glabiet bernus no vecaku egoistiskas un aklas milestibas.
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
17.11.2004 13:45
Nu nezinu gan. Mani un maasu ar teevs no gana mazaam dienaam audzinaaja. Liidz shaadaam intimitaateem (tamponu ievadiishana) gan nenonaacaam, bet daljeeji jau taa bija, ka teevam bija jaadara tas, kas jaadara, jo maates kas paraadiitu/pastaastiitu diemzheel vairs nebija. Un maates dazhas zinu gan, kas kaajstarpjus beerniem paarbauda. Tad ko lai dara gjimenee kur ir tikai teevs? Un kaa situaacijaam, kad maate peeta apslimushu kraaninju jau palielam puikam? Viss tachu OK, jo taa tachu ir MAMMA. Ar ko atshkjiras TEETIS?
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
17.11.2004 14:23
to nju
Vai "Tagad ar viiru, protams, mums ir loti tuvas attiecibas - vina klatbutne mierigi varu ielikt tamponu vai mazgaties " ir "atverties"virietim"????
Un tas ir pirmais piemçrs, kas cilvçkam ienâk prâtâ, runâjot par tuvâm attiecîbâm ar vîru? Labi, tâ nav mana darîðana. Bija jau te lîdzîga diskusija.
Bet sanâk, ka tampons komplektâ ar sveðu veci ir atvçrðanâs pazîme. Vîrs ir vîrs, ðodien ir, rîtâ nav, aizparît nâkoðais. Tâda nu ir tâ dzîve. Bet TÇVS, kas sniedz padomus pusaugu meitenei par tamponu tçmu ir pasaules brînums?????
Vairâkuma argumenti ir pçc principa:: tas ir slikti tâpçc ka tas ir slikti, un tâpçc, ka es tâ nedaru. I nedariet, neviens taèu Jums to nelûdz.
sine`cordis
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
17.11.2004 15:13
plants - padomi par tamponiem ir ok .. arii no teeva puses .. tur stresa nav... bet ja tev IEVIETO TAMPONUS tas nu toch nebuus ok...
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
17.11.2004 15:27
to sine`cordis
Izlasi, ko rakstîja ku! nevis viòa teiktâ tulkotâji. Paðlaik veidojâs situâcija kâ padomijas laikâ: visi ar putâm uz lûpâm apsprieda un nopçla rietumu filmas un grâmatas, kuras nekad nelasîja un neredzçja.
Vispâr tâds never end story sanâk. Nez kuru riòíi te metam.
to ku!
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
17.11.2004 17:20
Ku! tu esi viens nekulturâls un izlaidies vecis. Neesmu forumâ pirmo dienu, sâk jau piegriezties.... pievaldi mçli !
Nju
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
17.11.2004 17:59
Plant, to jau teica ku! ku! - ka vins esot tik tuvu meitaam,velas but ne tikai tevs, bet ari draugs un virietis - lai meitas izaugot saprot, ka ar virieti var but tik atklatas un draudzigas attiecibas.
Tapec ari mineju to piemeru ar tamponu - tas jau bija ku! kurs teica, ka tadejadi censas kaut ka mistiski meitam pietuvinaties.... It ka bez sadam teva izdaribam meitas izaugtu tadas, kas baidas no viriesiem un kautrejas vinu klatbutne tamponus mainit...
Ne mana mamma , ne tevs neparbaudija kaa esmu nomazgajusies - vienkarsi mamma pastastija, ka tur tads biezpienins var sakraties un vienmer piekodinaja, lai kartigi to vietinu nomazgaa, pamacija ari kaa slaucit dibenu - vienkarsi izstastot, ka jaslauka uz atpakal nevis priekspusi. Zini? Man skiet, ka berniem ar to pietiek, berni ir saprotosi un nav tik stulbi - nav jalien kajsparpe, lai nocekotu uz kuri pusi vins apslaucijies un vai ir labi nomazgajies.
Ku! varbut vienkarsi, budams vienigais bernu audzinatajs, ir paarcenties, veloties but par visu lietas kursa, varbut vins baidijas nebut pietiekami labs tevs, baidijas, kakaut ko palaidis garam.... Neuzticejaas meitam - ka vinas visu pasas sapratis un maces.
nu ðausmas
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
17.11.2004 19:17
dusma laikam savâ aklajâ mîlestîbâ pret ku! sâk jûgties nost.Ku!viòas uztverç ir ideâls(jo bikses valkâ)un var darît visu un tas vienmçr bûs perfekti.
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
17.11.2004 19:38
Nu shausmas,
es runaaju par viedoklju uztveri, nevis par ku! !:)
Bet nu kaads atkal projecee savus seksuaalos kompleksus uz jebkuru seetas stabu!

Priekaa!;)
to dusma
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
17.11.2004 19:48
beidzot sevi nosauci îstâ vârdâ - sçtas stabs ! :)
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 13 pieskaita 21?
Ziņa: