Pirksts bçrnam dupsîtî

Aizsāka M. 

hvz
Dacei
26.11.2004 14:37
Vai ku! ir apgalvojis, ka labs tçvs ir tas, kas palîdz meitai ielikt tamponu? Ðíiet, ka viòa meita pati lûdza palîdzîbu. Piekrîtu, nav visai bieþa, lai neteiktu - ârkârtîgi reta - parâdîba. Vairums pat mâtçm ko tâdu nejautâtu! Tomçr, pusaudzis ir jau gandrîz pieaudzis cilvçks, pati zina, ko dara! Man liekas, kas pirksta bâðana dibenâ ik vakaru pilnîgi noteikti ir piesardzîbas vçrta darbîba!
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
26.11.2004 17:05
Jaaa .....

Nu te butu labs izpetes laukumins labam psihologam, vai pat psihiatram.
(Nekadas konkretibas - runa par temu kopuma).

Apmeram par sadu temu jau bija vienu reizi runats. Nu nav to skaidro robezu berna - teva, mates attiecibas. Ir tikai katras konkretas gimenes, vai, cilveka pienemumi un tradicijas. KAtra sabiedriba, vai tas dala, etniska grupa pastav un pastaves savi uzskati par intimo, neaizskaramo. Ta ir ETIKA. Kur ir ta robeza? Viena gimene par normu ir iet visiem kopa sauna (dels, meita), otra gimene tas ir TABU. Viena valsti var tikai atkailinat mazinu sejas dalinu, otra cilveki vispar staiga pliki un ta ir norma. Par ko mes runajam? Par dogmam un katra konkreta individa intelegenci? Ta ir tada filosofijas un psihologijas smaga, un dzila tema ,ka to pat aptvert ir gruti.

Var runat par likumdosanu, jo konkreta valsti, konkrets cilveku vairakums ar saviem morales kriterijiem tos izstrada un izdiskute. Latvija ka valsti likumdosana un tas ieverosana, teiksim atklati - ir tada kada vina ir, nekada. Kapec? Tapec ka valsts ka neatkariga un patstaviga ir loti isu laika posmu. Vel ari nedrigst aizmirst vispereja truciguma, ja ne nabadzibas limeni, kurs savukart ir labs skerslis so temu smalka risinasana.

Ludzu izlasit un pardomat, nevis mesties virsu. Paldies.

Plantam bija taisniba, mati man pacelas ) ))) )))))
Knope
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
26.11.2004 17:14
Boþe moj!!!!!!

Pçdçjo reizi, kad biju forumâ, parâdîjâs ðî tçmâ.
Tagad, kâ man liktos - pçc veselas mûþîbas, ieskatîjos kas te labs notiekas. Mîïie cilvçki, es gandrîz vai apkritu, vçl joprojâm tiek cilâts tas pats jautâjums. Nezinu, varbût pa vidu diskusija jau ir pârmetusies uz teiksim Kalvîða jauno valdîbu.... Bet nu nav vçlmes iepazîties ar saraksti......
Irçna
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
26.11.2004 17:38
> Dr. asist. Raimonds

Taisnîba jau vien ir par to likumdoðanu. Tikai - ne jau likumdoðana regulç çtikas normas, bet gan otrâdi. Likumus izdod valdîba, taèu çtiku nosaka cilvçki. Çtikas normas veidojas ïoti ilgstoðâ laikâ, tâs nav atkarîgas no valsts varas un tâs veido paaudþu paaudzçs uzkrâta pieredze, tradîcijas, sirdsapziòa, audzinâðana, iedzimti priekðstati, kam svarîgi, - arî reliìija. Tâs nekur nav rakstîtas, normâls cilvçks tâs vienkârði jût. Vismaz veselâ sabiedrîbâ tâ vajadzçtu bût. Ja cilvçks dara kaut ko, kas ir neçtisks, un aizbildinâs ar to, ka rîkojas likumîgi, tas vien liecina par atkarîgu personîbu. Savu personisko atbildîbu tâds noveï uz likuma pleciem. Tâds nekad neatzîst savas kïûdas, jo kïûdas, viòaprât, padara cilvçku sliktâku, arî paða acîs. Tâpçc, lai kaut cik labi justos, viòð ar zobiem un nagiem turçsies pie sava, un nekâdi argumenti nevarçs likt viòam aizdomâties, ka varçtu bût arî citâdi. Viòð pats sev liedz jebkâdu attîstîbu.
Ðitais penteris nebija ne par vienu konkrçtu personu, tâs tik man tâdas pârdomas radâs :)))
kolja
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
26.11.2004 17:39
A mosh tagad tas pirksts ir jau iznjemts no taa dupsha un pielikts pie Kalviisha deninjiem?
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
26.11.2004 21:02
Piekrîtu gandrîz katram Irçnas vârdam. Rakstît viòa ir iemâcîjusies. Novçlu iemâcîties arî lasît. Pçc tam arî izprast izlasîto.
P.S. Tas man tâ neplânoti paspruka, tâpçc,pçc ðeit iedibinâtas tradîcijas, saku: nepûlaties atbildçt, pârliecinât, kauninât un piesaukt vîrieðu dzimumu.
viedoklis
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
26.11.2004 21:42
Plant, novçlu arî Tev IZPRAST Irçnas rakstîto.
Man ir radies iespaids, ka Tu nesaproti tâs LIETAS BÛTÎBU par ko Irçna, Dace, Alstere,Lauma, Zâlîte, Marta un citi rakstîja!
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
26.11.2004 22:16
Viòâm neapðaubâmi kaut kur ir taisnîba. Tikai sâkotnçji neizprotot ( un laikam arî negribot to darît) par ko iet runa, viòas bârsta pareizas frâzes òe po tçmai, lasa paðas savus komentârus, aizsvilstas un ar katru jaunu uzstâðanos aiziet arvien tâlâk. Viss jau ir samîcîts vienâ putrâ. Viena pasaka: es savam dçlam krâniòu iemâcîju mazgât lîdz piecu gadu vecumam. Un tâ nu ir dogma, un tâ jâdara visiem un tikai tâ ir pareizi. Bet ir taèu problçmas, kas rodas tikai PUSAUDÞU gados, par kurâm runât lîdz tiem 3,4,5,6,7... gadiem vienkârði par agru.
Kâds mçìina pateikt, ka dzîvç ir daþâdas situâcijas, ne vienmçr tik triviâlas, bâc! Viòð uzreiz ir vai nu no ðaikas, vai perverss tips.
Viedokli
Ja gribi bût objektîvs un tas Tevi interesç, nu saòemies un izlasi visu, ko rakstîja tie, pret kuriem Jûs te draudzçjaties, nevis trîs pçdçjos komentus par komentiem. Uzmanîgi un pacenties saprast burtiski, nevis tulkojot.
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
26.11.2004 23:01
Tuuliit jau mani te atkal apries, bet domaaju, ka katram vecumam ir savas maaciibas apguustamas un diemzheel nevar beernam 3 gadu vecumaa iemaaciit kas ir tampax...vienam beernam/cilveekam fiksi pielec kaa tas daraams, cits atkal ir bailiigaaks, viens beerns ir audzis ljoti konservatiivaa videe (piemeeram Turcijas kaadaa saadzjaa) un vinsh audzinaats, ka nedriikst pats pieskarties saviem dz.orgaaniem, cits audzis Aafrikaa Chumba-Jumba ciltii, kur dz.orgaani netiek asocieeti ne ar ko.
Un pirms nosodiit vai atbalstiit kaut ko, domaaju, ka buutu jaanjem veeraa tas kaa attieciigais beerns/cilveeks uztver attieciigo lietu/darbiibu/informaaciju!
sherija
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
26.11.2004 23:32
he, ta vien skjiet , ka tas Plants tas pats ku! vien ir. Paraak liddziigi tie komenti...uzmeties sev pats par advokaatu :P
Marta
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
26.11.2004 23:35
Dusma, vai tik Tu pati neesi augusi Èumba-Jumba ciltî? Par ko Tu vispâr te murgo, pati izlasîji, pirms nosûtîji komentâru? Mîïâ, te tak ir Latvija, un par ðeit auguðiem bçrniem un pusaudþiem mçs arî diskutçjam.
Vot ìerevòa........
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
27.11.2004 00:26
http://www.livejoke.ru/04/11/27/#1477
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
27.11.2004 00:59
Marta, un man atkal likaas, ka mees ka siekalas shkjiist apdirsham ku! ;)

Bet vienaa Tev ir taisniiba - es tieshaam neesmu augusi Tavaa smilshu kastee!
Hasbendoviès
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
27.11.2004 08:57
Izskatâs, ka emocijas un principi òçmuði virsroku.
Ja man bçrniòð ir slims, viòam ir aizcietçjumi, un ja man ârsts tâdâ gadîjumâ pastâstîtu, kas jâdara, es domâju ka pârvarçtu savu riebumu vai kâdu citu nepatikðanu un izdarîtu to mâjâs.
Jo bûtu izvçle, atstât bçrnu mâjâs un paðam darît, vai arî atstât slimnîcâ un tur nepazîstamas tantes un onkuïi kâdu nedçïu novçrotu un darîtu visu, ko uzskata par nepiecieðamu. Darîs taèu ðâ vai tâ.
Un ja nâkotnç notiek kas lîdzîgs, es jau zinâðu, kas jâdara.
Tieði tâpat kâ apkopt savu slimo vecâku, kurð nevar pakustçties.
Vai nu tu pârkâp saviem principiem un dari lietas, vai nu arî par katru sîkumu sauc âtros un pats riebumâ novçrsies un aizgriezies no sava tuvâkâ itkâ negribçtu viòu pazît, jo taèu jâdara sliktas lietas, kuras paðam nepatîk darît, vai ir netîras.
Vai varbût kâds ir tik advancçts, ka pats sev var klizmu uztaisît?
Bet ja bçrnam vçl pârbauda dupsi arî kad slimîbas pazîmes beiguðâs, it seviðíi gadu, tas man jau ðíiet amorâli un ir nosodâmas.
Irçna
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
27.11.2004 10:12
>plants

Nav îsti skaidrs, kas tad Tevi îsti satrauc ðajâ visâ? (tâ kâ tiku ierindota to sarakstâ, kas neizlasa visu uzrakstîto, aizsvilstas (?) utt, tad uzreiz pateikðu, ka ðo diskusiju tomçr esmu izlasîjusi pilnîgi visu). Ir zinâms tikai tas, kas ðeit ir uzrakstîts. Kâ tad, Tavuprât, cilvçkiem par to vajag pareizi izteikties? Vai ir jâkaunas par to, ka cilvçki uztver un iztçlojas lietas tieði tâ kâ tâs izskatâs un attiecîgi asi reaìç? Daudzi te (paralçli arî diezgan rupjiem apvainojumiem, tas gan jâatzîst) vairâk vai mazâk prasmîgi ir vismaz centuðies minçt kaut kâdus argumentus, kâpçc, viòuprât, ku! rîcîba ir
1. nevçlama;
2. nemaz nevajadzîga.
Daþi min savu personisko pieredzi (gan atceroties savus pusaudþu gadus, gan audzinot paði savus bçrnus - pusaudþus), daþi min kâdu literatûrâ vai citur iegûtu informâciju, citi izsakâs savas intuîcijas vadîti utt. Cits veiksmîgâk, cits neveiksmîgâk, cits pieklâjîgâk, cits ar apvainojumiem. Bet tâda nu ir tâ sabiedriskâ doma - te taèu nav daiïrunâtâju konkurss. Taèu no pretçjâs puses nav jçdzîgu argumentu, izòemot to, ka "mums tas ir savâdâk" utml. Visâs disfunkcionâlâs ìimençs ir "kaut kas savâdâk", kas parastam cilvçka prâtam nav izprotams - tad ko - pârmetîsim neizpratni, un neatzîsim, ka problçma ir tieði ðajâ disfunkcionâlajâ rîcîbâ? Vçl bija kaut kas par cieðâm uzticîbas saitçm, kas it kâ esot ïoti labi. Taèu arî te cilvçki iztçlojas tradicionâli - nekâdu personisko robeþu. Nekâdu noslçpumu. Galu galâ - nekâdas patstâvîbas. Nekâdas spçjas paðai risinât normâlas fizioloìiskas lietas bez uzticîbas personas palîdzîbas (cik sapratu, tad palîdzîba tika nevis lûgta, bet piedâvâta un pasîvi pieòemta).
Piekrîtu, ka situâcijas var bût trakas un, nezinot visus apstâkïus, izskatîties pavisam citâdi nekâ patiesîbâ. Tomçr te jau nebija runa tikai par vienu situâciju ar to nelaimîgo tamponu. Te bija gan "biezpieniòa pârbaudes", gan darîtâja paða izsmçjîgâ attieksme pret pretçjiem viedokïiem, kas norâda, ka viòð pats nemaz nejût, KÂ tas citiem izskatâs. Lîdz ar to tâ bilde nu zîmçjas tieði tâda, kâ vairums te to ir uztvçruði. Un ðoreiz es tieðâm brînos par Plantu un vçl daþiem, kas aicina uz izpratni atiecîbâ uz ðo ku! netradicionâlo pieeju un situâcijâm, tai pat laikâ paði neizprotot, cik normâla un loìiska ir oponentu reakcija pçc bûtîbas.
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
27.11.2004 11:16
to Irçna
Es ne par ko nesatraucos.
Ceru, ka vairâk izteikties ðajâ tçmâ, mani neizprovocçs.
Jaukas brîvdienas.
sherija
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
27.11.2004 14:58
Pilniibaa piekriitu Ireenai...
mjaa
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
27.11.2004 16:13

Urâ Irçnai !!!!!

labi, ka pietika pacietîbas un laika paust uzskatus, kas parâda who is who.

Katram vecumam savs vecâku -bçrnu attîstîbas periods.
Kâ norâdîja diskusijas sâkumâ M. - ir baþas ka tiek pârkâptas robeþas - bçrna veselîgas seksualitâtes attîstîbas robeþas.
Ja foruma autoritâte Ku! uzskatîja, ka viòa personîgâ pieredze bçrnu audzinâðanâ ir OK, tad sievietçs tas izraisîja emociju orkânu.
Liekas, bûtu katram pieauguðam un nobrieduðam cilvçkam jâatðíir, ar ko ârstnieciska procedûra konkrçtâ gadîjumâ atðíiras no perversu tieksmju apmierinâðanas. Tur jau ir tâ problçma, ka bieþi tas tiek izmantots , it kaa tikai labu gribot, tikai labu ....bet beernam peec tam trauma uz mûþu, kas parâdâs ne jau uzreiz, bet vçlâkâ attiecîbu veidoðanâ starp vîrieti un sievieti....

urâ Irenai!!!!
Kokuvarde
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
27.11.2004 16:55
Opjatj 25 !:)))))

un saakam visu no gala!:)))
viedoklis
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
27.11.2004 17:19
Es pilnîgi atbalstu Irçnas un viòai lîdzîgi domâjoðo viedokïus !!
Vendija
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
27.11.2004 20:32
Negribeju iejaukties un mest malku uguni, bet nevaru notureties.

Manuprat bija lielisks piemers par chumba jungas cilts pusaudziem, kuri skraidele pliki visas cilts prieksa un nekadas psihotraumas viniem tapec nerodas, jo vini saja cilti ir TA AUDZINATI, tikpat labi ar ku! gimene berni ir audzinati ta, ka nekautrejas radit savas intimas kermena dalas vecakiem.

Vai tiesam Irenai skiet, ka visas padsmitgadigas meitenes visa pasaule tiek audzinatas vienadi? Ka ir viena pareiza patiesiba (kas ir normala un logiska pec butibas :)))? Viena pareizaa etika? Varbut vispar viss ir tikai balts un melns?

Zel tadus cilvekus, kuri pasi neapzinoties uzliek sev uz acim normalitates klapes un ir parliecinati, ka ir iespejams redzet tikai uz prieksu, un ne pa labi ne kreisi neka nav...
nu jaa, bet ta laikam ir drosak dzivot, viss tads skaidrs un paredzams.
Irçna
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
27.11.2004 21:35
>Vendija
Uzdroðinos iebilst, ka jebkurâ chumba jungas ciltî ir visstingrâkie noteikumi, kas reglamentç intîmo daïu atkailinâðanu un aizskarðanu lielâm meitençm (parasti pusaudzes jau tâdâs ciltîs uzskata par pieauguðâm) un sievietçm. Ne par velti, gurnu apsçjs bija pirmais apìçrba gabals, ko cilvçki sâka nçsât ne aukstuma dçï. Var jau bût, ka kaut kur ðie noteikumi atïautu tçvam ðadi aizskart meitas intîmâs daïas. Ðâdâs ciltîs vispâr sievietes parasti ir kâda îpaðums -, kamçr neprecçta, droði vien, pieder tçvam, vçlâk - vîram. Tas ir saistîts ar vispârçjo cilvçku dzîves uztveri ðajâs ciltîs, un nevar kâdu atseviðíu tradîciju (vai noteikumu) pârnest uz pavisam citu vidi un cerçt, ka tas vienlîdz labi darbosies arî ðajâ vidç. Tad jau var neaprobeþoties ar to vien un pâròemt vçl ðo to - te kâds minçja kaut ko par tçva pirmâs nakts tiesîbâm, kas kaut kur esot, vai ko tamlîdzîgu. Bet tam bçrnam taèu bûs jâdzîvo ðajâ vidç un sabiedrîbâ, kur ir citas tradîcijas un uzskati.

Kas attiecas uz jautâjumu par to vienîgo patiesîbu, - tad tieðâm nedomâju, ka ir tikai viena vienîga "patiesîba" un uzskati. Pirmkârt, ðeit es izklâstîju tikai savçjos un nevienam pie rîkles neíeros. Otrkârt, arî manu uzskatu ietvaros ir iespçjamas visai plaðas rîcîbas robeþas (kâ tas ir jebkuram). Taèu ðis, manuprât, iet ârpus robeþâm.
Gan jau kaut kur arî Tev ir robeþas?
Vendija
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
27.11.2004 21:47
Nu tu jau pati pareizi saki - berns ir audzis sava vide. Tobish, sava gimene, kur vinam ir ieaudzinats, ka intimas kermena dalas nav nekas slepjams. ok, sads uzskats it ka ir nedaudz atskirigs no vispareja sabiedribas viedokla, bet es nedomaju, ka ta meitene tagad izlasis visu so diskusiju un saks domas - vai, ko tas tetis man izdarija, izradas, ka ta nav pienemts.
Nefiga, gimene ieaudzinatas normas vienmer ir noteicosakas neka sabiedriba valdosas.
Man, protams, ir robezas, bet es necensos tas pasludinat par vienigajam normalajam un pareizajam.
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
27.11.2004 21:49
Liriska atkaape:
Chumba-Jumba ciltii sievietei peec "appreceeshanaas" viirs izdauza abus priekshzobus, taadejaadi noraadot, ka shii sieviete kaadam jau pieder!

Piekriitu Ireenai, ka beernam ir jaadziivo shajaa videe un shajaa sabiedriibaa - kaadaa vilku baraa esi, taadaa arii jaagaudo vai (kas attiecas uz ku!) jaatur meele aiz zobiem!:)
.
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
27.11.2004 22:13
Nu ìeniâli!!!! Èuma-Jumba cilti (citiem vârdiem atpalikuðus ïautiòus) stâdam mûsdienu sabiedrîbai par PIEMÇRU - nav komentâru.........
Vendija
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
27.11.2004 22:17
ak jeezin. neviens tacu nesaka, ka japarnem cumba jamba cilts tradicijas. Ta ir ILUSTRACIJA, ka medz but citadi - un ka lautini ari citadi dzivojot medz but laimigi (bez psihotraumam).
.
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
27.11.2004 22:22

tikai muïíi tâ spçj dzîvot un uzskatît to par normu !
Man patiesi nav komentâru tik tizliem piemçriem un ILUSTRÂCIJÂM....
Lauma
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
28.11.2004 11:13
Nu gan cilvçki... ir gatavi grâbstît pa malâm visâdus piemçrus, pat no kaut kâdâm pagrimuðâm Âfrikas ciltîm, lai tikai attaisnotu ðâdus despotisku vecâku rîcîbu pret saviem bçrniem ðeit pat Latvijâ. Tad kâds tur vispâr ir brînums, ka pie mums ir tik daudz vardarbîbâ cietuðo bçrnu?...
Domâju, ka patieðâm nebûtu slikti aizsûtît ðo "ìeniâlo" diskusiju bçrnu tiesîbu aizstâvjiem..
P.S. Dusma, tad jau Tu arî nemaz nebrînîtos un neiebilstu, ja Tavs vîrs vienâ jaukâ dienâ Tev izsistu priekðzobus tâdçjâdi norâdîdams, ka Tu tagad piederi viòam. Nu tâ teikt, ja jau Èumba Jumba ciltî tâ dara, tad jau tas ir normâli arî tepat Latvijâ. Kâda atðíirîba, vai ne?...
Kokuvarde
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
28.11.2004 11:19
Kadi truli un nozelojami cilveki, kas saprot laikam tikai komandas sedet, stavet un gulet!
Lauma, da ko tu zini par Afriku, ne tu tur esi bijusi neka, lai spriestu par vinu atpalicibu. Da pati tu primitiva un atpalikusi ameba!
Riebjas man sitadas idiotes!
Kate
Re: Pirksts bçrnam dupsîtî
28.11.2004 13:21
Jocîgi, kapçc sava taisnîba ir jâdemostrç ar vârdiem: atpalicis, tizls, murgot, ìerevòa un tas viss jâadresç oponentam!
Paði jau sevi raksturojat tâ runâdami!
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 3 pieskaita 25?
Ziņa: