Skatīt e-pastu
Jaunumi

Kāda ir ūdens nozīme cilvēka organismā?

Autors: Māra Kondrāte "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības"

Kā zinām, mūsu organisms sastāv no liela daudzuma ūdens. Cilvēka ķermenī vairāk nekā 70% sastāv no šķidruma, un tas ir vitāli nepieciešams veiksmīgai organisma funkcionēšanai. Dehidrējoties tiek ietekmēta cilvēka fiziskā un psihiskā veselība, kā arī paātrināts novecošanās process visā organismā. Ja izjūtat kādu no šiem simptomiem – nogurumu, grūtības koncentrēties, galvassāpes, locītavu un muskuļu sāpes, aizcietējumus, ādas sausumu, matu un nagu šķelšanos –, iespējams, pie vainas ir tas, ka nepietiekamā daudzumā uzņemat šķidrumu. Par to, kā ūdens ietekmē cilvēka organismu un kā labāk parūpēties par savu organismu, stāsta „BENU Aptieka” farmaceits Vitālijs Mitrohins.

Lasīt tālāk

Skumjā patiesība par smēķēšanu: Latvijā tabakas iegādei smēķētāji tērē 600 – 1200 eiro gadā

Autors: Slimību profilakses un kontroles centra Sabiedrisko attiecību speciāliste Anete Vilciņa

Mēs visi zinām, ka smēķēt ir kaitīgi, un vislabāk to, protams, zina paši smēķētāji. Taču parasti mēs neaizdomājies par to, kādas ir patiesās smēķēšanas radītās sekas. Reti kurš no mums zina, ka katru gadu nepieciešams ceturto daļu veselības aprūpes budžeta novirzīt tabakas un alkohola izraisīto slimību ārstēšanai, aptuveni trešdaļu ugunsgrēku Latvijā izraisa nenodzēsti izsmēķi, bet regulārs smēķētājs Latvijā tabakas industrijas attīstībā iegulda pat 1200 eiro gadā. Šoreiz par smēķēšanu – ar skaudru, bet patiesu skatienu!

Lasīt tālāk

Nobrāzumi, sīkas brūces... Kā apkopt vieglas traumas?

Autors: Māra Kondrāte "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības"

Vasara ir īpaši piemērots laiks aktīvai laika pavadīšanai ārā. Diemžēl līdz ar aktīvo atpūtu palielinās arī risks iegūt dažādas neparedzētas traumas. Par to, kā pareizi apkopt sīkas traumas, brūces un sasitumus, stāsta „BENU Aptieka” farmaceits Vitālijs Mitrohins.

Lasīt tālāk

Kā izvēlēties vispiemērotāko saules aizsarglīdzekli?

Autors: Māra Kondrāte "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības"

Vasara ir atvaļinājumu laiks, ko daudzi steidz pavadīt pludmalē, nododoties ūdens peldēm un saules stariem. Tomēr, plānojot ilgstošu uzturēšanos atklātā saulē, jāpatur prātā, ka saules stari līdz ar daudzu kāroto zeltaino iedegumu var cilvēka veselībai radīt būtiskus apdraudējumus. Lai sauļošanos padarītu pēc iespējas nekaitīgāku, būtiski lietot saules aizsarglīdzekli. Par to, kā izvēlēties vispiemērotāko aizsarglīdzekli, stāsta „BENU Aptieka” farmaceits Vitālijs Mitrohins.

Lasīt tālāk

Kā izvairīties no insektu kodumiem

Autors: Māra Kondrāte "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības"

Neraugoties uz to, ka tādi insekti kā odi un ērces ir neatņemama dabas sastāvdaļa, ar ko jārēķinās, pavadot laiku dabā, to klātbūtne nenoliedzami var būt traucēklis pat siltākajos un patīkamākajos laikapstākļos. Lai, dodoties pie dabas, pasargātu sevi no insektu kodumiem, BENU aptieku farmaceite Inga Borisova aicina neaizmirst par pretinsektu līdzekļiem, pastāstot, kā vislabāk atvairīt insektus, kā pašam mājas apstākļos pagatavot pretodu līdzekli un kā aprūpēt insektu kodumu vietas.

Lasīt tālāk