Skatīt e-pastu
Jaunumi

7 svarīgas lietas, kas jāzina par antibiotikām

Autors: Inguna Potetinova, preses sekretāre, SIA "Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca"

Atzīmējot Eiropas antibiotiku dienu, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca atgādina par vairākiem pamatprincipiem, kas būtu katram jāatceras pirms šo medikamentu lietošanas. „Galvenais iemesls, kāpēc rodas pamats satraukumam, ir nepamatota un nepareiza antibiotiku lietošana, kas veicina rezistentu jeb noturīgu mikroorganismu veidošanos, kas ir potenciāls risks turpmākai neefektīvai ārstēšanai. Atbildība par to ir jāuzņemas ne tikai ārstiem, bet arī katram pašam, pārdomājot to, vai vienmēr pilnībā ievēroju ārsta noteikto kursu – nepārtraucu to ātrāk un nesamazinu noteiktās devas,” norāda Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs infektologs Māris Liepiņš.

Lasīt tālāk

Ko darīt, ja asaro un grauž acis?

Autors: Māra Kondrāte "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības"

Acis ir orgāns, kas ik dienas tiek pakļauts nepārtrauktai slodzei, turklāt mūsdienu tehnoloģiju attīstība šo slodzi tikai pavairo. Acu apsārtums, asarošana, graušana, nogurums – visi šie simptomi ir signāls tam, ka acīm nepieciešama papildu gādība. „BENU Aptieka” farmaceits Vitālijs Mitrohins sniedz padomus par to, kā pasaudzēt redzi un kā rīkoties, ja ikdienas slodzes rezultātā acis sākušas izjust pastiprinātu diskomfortu un nogurumu.

Lasīt tālāk

Kā vislabāk cīnīties ar bezmiegu?

Autors: Māra Kondrāte "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības"

Lai gan mēs visi zinām, ka labs un kvalitatīvs miegs ir neatņemama stipras veselības sastāvdaļa, ne vienmēr diennaktī izdodas nogulēt vēlamās septiņas līdz deviņas stundas. Turklāt mūsdienu straujais dzīves ritms un dienas laikā piedzīvotais stress bieži vien rada bezmiegu, kas savukārt negatīvi ietekmē mūsu darba spējas un novājina imūnsistēmu. Tāpat nereti no miega trūkuma nākas ciest gados vecākiem cilvēkiem, kuri, laikam ejot, arvien asāk izjūt nespēju aizmigt vakaros un ir spiesti nomodā pavadīt neskaitāmas nakts stundas. Par to, kā vislabāk cīnīties ar bezmiegu un ko varam darīt savas labsajūtas uzlabošanai, konsultē „BENU Aptieka” farmaceits Vitālijs Mitrohins.

Lasīt tālāk

Kāda ir ūdens nozīme cilvēka organismā?

Autors: Māra Kondrāte "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības"

Kā zinām, mūsu organisms sastāv no liela daudzuma ūdens. Cilvēka ķermenī vairāk nekā 70% sastāv no šķidruma, un tas ir vitāli nepieciešams veiksmīgai organisma funkcionēšanai. Dehidrējoties tiek ietekmēta cilvēka fiziskā un psihiskā veselība, kā arī paātrināts novecošanās process visā organismā. Ja izjūtat kādu no šiem simptomiem – nogurumu, grūtības koncentrēties, galvassāpes, locītavu un muskuļu sāpes, aizcietējumus, ādas sausumu, matu un nagu šķelšanos –, iespējams, pie vainas ir tas, ka nepietiekamā daudzumā uzņemat šķidrumu. Par to, kā ūdens ietekmē cilvēka organismu un kā labāk parūpēties par savu organismu, stāsta „BENU Aptieka” farmaceits Vitālijs Mitrohins.

Lasīt tālāk

Skumjā patiesība par smēķēšanu: Latvijā tabakas iegādei smēķētāji tērē 600 – 1200 eiro gadā

Autors: Slimību profilakses un kontroles centra Sabiedrisko attiecību speciāliste Anete Vilciņa

Mēs visi zinām, ka smēķēt ir kaitīgi, un vislabāk to, protams, zina paši smēķētāji. Taču parasti mēs neaizdomājies par to, kādas ir patiesās smēķēšanas radītās sekas. Reti kurš no mums zina, ka katru gadu nepieciešams ceturto daļu veselības aprūpes budžeta novirzīt tabakas un alkohola izraisīto slimību ārstēšanai, aptuveni trešdaļu ugunsgrēku Latvijā izraisa nenodzēsti izsmēķi, bet regulārs smēķētājs Latvijā tabakas industrijas attīstībā iegulda pat 1200 eiro gadā. Šoreiz par smēķēšanu – ar skaudru, bet patiesu skatienu!

Lasīt tālāk