Skatīt e-pastu
Jaunumi

Pieejamāki kļuvuši veselības aprūpes informatīvie pakalpojumi

Autors: Aija Bukova-Žideļūna, veselības ministres Ingrīdas Circenes preses sekretāre

Ar mērķi veicināt sadarbību un komunikāciju ar sabiedrību, Veselības ministrijas padotībā esošajā Veselības inspekcijā ir izstrādāti vairāki e-pakalpojumi, kas turpmāk ļaus samazināt administratīvo slogu un padarīt pieejamāku informāciju par dažādiem ar veselības aprūpi saistītiem jautājumiem.

Lasīt tālāk

Ne tikai zāles, bet arī skaistums ārstē! Kardiologi stāda ziedus par prieku pacientiem!

Autors: Iveta Bajāre, LKB komunikāciju vadītāja

Vakar Paula Stradiņa Klīniskās Universitātes slimnīcas kardiologi un kardioloģijas māsas stādīja SIRDS DOBI par prieku Kardioloģijas centra pacientiem, darbiniekiem un viesiem. Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Valdes priekšsēdētāja Rūta Valtere, atklājot sirds dobi, teica: "Ne tikai zāles ārstē, bet arī skaistums! Tāpēc esmu priecīga par mūsu kardiologu iniciatīvu, kas uzlabos mums visiem garastāvokli un palīdzēs pacientiem ātrāk kļūt veseliem."

Lasīt tālāk

Latvijas Ārstu biedrības prezidenta P. Apiņa paziņojums

Autors: Pēteris Apinis, Latvijas Ārstu biedrības prezidents

Šodien es lepojos ar Saeimu. Saeima 3. lasījumā vienbalsīgi atbalstīja Bērnu tiesību likuma labojumu, kas atzīst smēķēšanu bērna klātbūtnē par vardarbību pret bērnu. Šādā (mazliet stingrākā) redakcijā šobrīd līdzīgus likumus cenšas labot gandrīz visas Skandināvijas valstis, bet vismaz vienā jautājumā par bērnu aizsardzību Latvija ir pirmā. Es pateicos Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei un viņas vadītajai komisijai– Dzintaram Ābiķim, Augustam Brigmanim, Borisam Cilēvičam, Ingmāram Čaklajam, Dainai Kazākai, Inesei Laizānei, Vladimiram Nikonovam un klāt nebijušajam Jānim Urbanovičam par racionālu lietas virzību.

Lasīt tālāk

Sešiem bērniem atklāta saslimšana ar tularēmiju

Autors: Latvijas Republikas Veselības ministrija slimību profilakses un kontroles centrs

Aizvadītajā nedēļā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā tika hospitalizēti seši jaunatnes sporta kluba bērni ar neskaidras izcelsmes infekcijas slimību. Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi uzsāka darbu, lai noskaidrotu bērnu saslimšanas cēloni un palīdzētu mediķiem noteikt diagnozi un piemērot labāko ārstēšanu. Ņemot vērā bērnu saslimšanas simptomus un informāciju par riska faktoriem, mums radās aizdomas, ka bērni varētu būt inficējušies ar retu infekcijas slimību – tularēmiju, norāda Jurijs Perevoščikovs SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta vadītājs.

Lasīt tālāk

Kas jāglabā mājas aptieciņā rudenī?

Autors: „BENU” aptieku farmaceite Ilze Kaufmane.

Galvassāpes, vēdergraizes, apdegumi, alerģijas, sasitumi – tās ir tipiskākās problēmas, ar kurām kaut reizi dzīvē ir sastapies ikviens no mums. Lai šādos gadījumos nebūtu jākavē laiks, steidzoties uz aptieku, bet nekavējoties varētu sniegt palīdzību sev vai tuviniekiem, būtiski mājās iekārtot mājas aptieciņu. Par to, kuriem medikamentiem noteikti jābūt mājas aptieciņā un ar kādiem preparātiem to papildināt, lai efektīvi varētu cīnīties pret rudens sezonai raksturīgajām saslimšanām, stāsta „BENU” aptieku farmaceite Ilze Kaufmane.

Lasīt tālāk