Skatīt e-pastu
Jaunumi

Latvijas bērni par būtiskāko faktoru veselības uzturēšanai uzskata veselīgu pārtiku

Autors: Māra Kondrāte „P.R.A.E. Sabiedrisko attiecību” projektu asistente

Organizējot zīmējumu konkursu „Kā es rūpējos par savu veselību”, kurā skolēni no visas Latvijas tika aicināti iesūtīt zīmējumus, attēlojot būtiskākos ikdienas paradumus veselības uzturēšanai un imunitātes spēcināšanai, „BENU aptieku” tīkls noskaidrojis, ka gandrīz divas trešdaļas jeb 64% 1.-6.klašu skolēnu par būtiskāko faktoru veselības uzturēšanai uzskata veselīgu uzturu. Savukārt personīgo higiēnu par būtisku faktoru uzskata vien 9% bērnu.

Lasīt tālāk

Rīgas Austrumu slimnīcā veiks Baltijā pirmo cilmes šūnu transplantāciju pacientiem ar kritisku kāju išēmiju

Autors: Dace Kārkliņa, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas preses sekretāre

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā šonedēļ, 6.jūnijā, tiks veiktas Baltijā pirmā cilmes šūnu transplantācijas pacientiem ar kritisku kājas išēmiju, kuriem asinsvadu nosprostojumu un līdz ar to audu apasiņošanas traucējumu dēļ draud kājas amputācija. Cilmes šūnu transplantācija kritiskas kāju išēmijas ārstniecībai pasaulē tiek pielietota vairākus gadus. Baltijas valstīs šāda metode tiks pielietota pirmo reizi, un to apgūt palīdzēs Dr. med. Bertolds Amanns (Berthold Amann) no klīnikas Hamburgā. Operācijās piedalīsies Rīgas Austrumu slimnīcas Asinsvadu ķirurģijas nodaļas speciālisti, kā arī speciālisti no Lietuvas un Igaunijas.

Lasīt tālāk

Pieejamāki kļuvuši veselības aprūpes informatīvie pakalpojumi

Autors: Aija Bukova-Žideļūna, veselības ministres Ingrīdas Circenes preses sekretāre

Ar mērķi veicināt sadarbību un komunikāciju ar sabiedrību, Veselības ministrijas padotībā esošajā Veselības inspekcijā ir izstrādāti vairāki e-pakalpojumi, kas turpmāk ļaus samazināt administratīvo slogu un padarīt pieejamāku informāciju par dažādiem ar veselības aprūpi saistītiem jautājumiem.

Lasīt tālāk

Ne tikai zāles, bet arī skaistums ārstē! Kardiologi stāda ziedus par prieku pacientiem!

Autors: Iveta Bajāre, LKB komunikāciju vadītāja

Vakar Paula Stradiņa Klīniskās Universitātes slimnīcas kardiologi un kardioloģijas māsas stādīja SIRDS DOBI par prieku Kardioloģijas centra pacientiem, darbiniekiem un viesiem. Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Valdes priekšsēdētāja Rūta Valtere, atklājot sirds dobi, teica: "Ne tikai zāles ārstē, bet arī skaistums! Tāpēc esmu priecīga par mūsu kardiologu iniciatīvu, kas uzlabos mums visiem garastāvokli un palīdzēs pacientiem ātrāk kļūt veseliem."

Lasīt tālāk

Latvijas Ārstu biedrības prezidenta P. Apiņa paziņojums

Autors: Pēteris Apinis, Latvijas Ārstu biedrības prezidents

Šodien es lepojos ar Saeimu. Saeima 3. lasījumā vienbalsīgi atbalstīja Bērnu tiesību likuma labojumu, kas atzīst smēķēšanu bērna klātbūtnē par vardarbību pret bērnu. Šādā (mazliet stingrākā) redakcijā šobrīd līdzīgus likumus cenšas labot gandrīz visas Skandināvijas valstis, bet vismaz vienā jautājumā par bērnu aizsardzību Latvija ir pirmā. Es pateicos Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei un viņas vadītajai komisijai– Dzintaram Ābiķim, Augustam Brigmanim, Borisam Cilēvičam, Ingmāram Čaklajam, Dainai Kazākai, Inesei Laizānei, Vladimiram Nikonovam un klāt nebijušajam Jānim Urbanovičam par racionālu lietas virzību.

Lasīt tālāk