Skatīt e-pastu
Jaunumi

Nobrāzumi, sīkas brūces... Kā apkopt vieglas traumas?

Autors: Māra Kondrāte "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības"

Vasara ir īpaši piemērots laiks aktīvai laika pavadīšanai ārā. Diemžēl līdz ar aktīvo atpūtu palielinās arī risks iegūt dažādas neparedzētas traumas. Par to, kā pareizi apkopt sīkas traumas, brūces un sasitumus, stāsta „BENU Aptieka” farmaceits Vitālijs Mitrohins.

Lasīt tālāk

Kā izvēlēties vispiemērotāko saules aizsarglīdzekli?

Autors: Māra Kondrāte "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības"

Vasara ir atvaļinājumu laiks, ko daudzi steidz pavadīt pludmalē, nododoties ūdens peldēm un saules stariem. Tomēr, plānojot ilgstošu uzturēšanos atklātā saulē, jāpatur prātā, ka saules stari līdz ar daudzu kāroto zeltaino iedegumu var cilvēka veselībai radīt būtiskus apdraudējumus. Lai sauļošanos padarītu pēc iespējas nekaitīgāku, būtiski lietot saules aizsarglīdzekli. Par to, kā izvēlēties vispiemērotāko aizsarglīdzekli, stāsta „BENU Aptieka” farmaceits Vitālijs Mitrohins.

Lasīt tālāk

Kā izvairīties no insektu kodumiem

Autors: Māra Kondrāte "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības"

Neraugoties uz to, ka tādi insekti kā odi un ērces ir neatņemama dabas sastāvdaļa, ar ko jārēķinās, pavadot laiku dabā, to klātbūtne nenoliedzami var būt traucēklis pat siltākajos un patīkamākajos laikapstākļos. Lai, dodoties pie dabas, pasargātu sevi no insektu kodumiem, BENU aptieku farmaceite Inga Borisova aicina neaizmirst par pretinsektu līdzekļiem, pastāstot, kā vislabāk atvairīt insektus, kā pašam mājas apstākļos pagatavot pretodu līdzekli un kā aprūpēt insektu kodumu vietas.

Lasīt tālāk

Kā spēcināt organismu, gatavojoties maratonam?

Autors: Māra Kondrāte "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības"

Maijs jau vairākus gadus lielai daļai Latvijas iedzīvotāju ir viens no sportiskākajiem periodiem, jo ik gadu šajā laikā aizvien iespaidīgāks skaits iedzīvotāju no visas Latvijas piedalās maratonos. Pirms šī fiziskā pārbaudījuma ļoti būtiski ir spēcināt organismu, kas ļaus uzturēt spēkus treniņu un skrējiena laikā, sasniedzot vislabākos rezultātus. Par to, kā organismu sagatavot maratonam un pēc tā atgūt spēkus, stāsta „BENU aptieku” farmaceite Elita Grīnhofa. Maratona noskriešana ir ambiciozs mērķis ikvienam skrējējam, taču arī trenēšanās maratona skrējienam ir jāuztver gana nopietni. Ļoti būtiska ir fiziska sagatavotība, kas panākama ar regulāriem treniņiem. Taču, lai intensīvajā režīmā nezaudētu spēkus un organisms saglabātu izturību, būtiska loma ir arī veselīgam un sabalansētam uzturam. Veselīgs uzturs palīdzēs uzturēt labu veselību, kā arī līdzēs gūt maksimālus rezultātus skrējiena laikā. Pienācīgs uzturs un pietiekama šķidruma uzņemšana var uzlabot vai tieši pretēji – pavājināt - treniņa vai skrējiena rezultātus, kā arī vistiešākajā veidā ietekmē skrējēja pašsajūtu.

Lasīt tālāk

Dzelzs – spēkam un veselībai

Autors: Māra Kondrāte "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības"

Neņemot vērā pasaules ekonomikas attīstību, kā arī zinātnes straujo virzību, Pasaules Veselības organizācijas dati uzrāda, ka teju ceturtā daļa pasaules iedzīvotāju cieš no anēmijas, turklāt teju puse gadījumu raksturojami tieši kā dzelzs nepietiekamības izraisīta anēmija. Par to, kā dzelzs uzlabo cilvēka veselību un kā to uzņemt pietiekamā daudzumā, stāsta „BENU aptieku” farmaceite Daina Siliņa.

Lasīt tālāk