Skatīt e-pastu
Jaunumi

Kā izvairīties no insektu kodumiem

Autors: Māra Kondrāte "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības"

Neraugoties uz to, ka tādi insekti kā odi un ērces ir neatņemama dabas sastāvdaļa, ar ko jārēķinās, pavadot laiku dabā, to klātbūtne nenoliedzami var būt traucēklis pat siltākajos un patīkamākajos laikapstākļos. Lai, dodoties pie dabas, pasargātu sevi no insektu kodumiem, BENU aptieku farmaceite Inga Borisova aicina neaizmirst par pretinsektu līdzekļiem, pastāstot, kā vislabāk atvairīt insektus, kā pašam mājas apstākļos pagatavot pretodu līdzekli un kā aprūpēt insektu kodumu vietas.

Lasīt tālāk

Kā spēcināt organismu, gatavojoties maratonam?

Autors: Māra Kondrāte "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības"

Maijs jau vairākus gadus lielai daļai Latvijas iedzīvotāju ir viens no sportiskākajiem periodiem, jo ik gadu šajā laikā aizvien iespaidīgāks skaits iedzīvotāju no visas Latvijas piedalās maratonos. Pirms šī fiziskā pārbaudījuma ļoti būtiski ir spēcināt organismu, kas ļaus uzturēt spēkus treniņu un skrējiena laikā, sasniedzot vislabākos rezultātus. Par to, kā organismu sagatavot maratonam un pēc tā atgūt spēkus, stāsta „BENU aptieku” farmaceite Elita Grīnhofa. Maratona noskriešana ir ambiciozs mērķis ikvienam skrējējam, taču arī trenēšanās maratona skrējienam ir jāuztver gana nopietni. Ļoti būtiska ir fiziska sagatavotība, kas panākama ar regulāriem treniņiem. Taču, lai intensīvajā režīmā nezaudētu spēkus un organisms saglabātu izturību, būtiska loma ir arī veselīgam un sabalansētam uzturam. Veselīgs uzturs palīdzēs uzturēt labu veselību, kā arī līdzēs gūt maksimālus rezultātus skrējiena laikā. Pienācīgs uzturs un pietiekama šķidruma uzņemšana var uzlabot vai tieši pretēji – pavājināt - treniņa vai skrējiena rezultātus, kā arī vistiešākajā veidā ietekmē skrējēja pašsajūtu.

Lasīt tālāk

Dzelzs – spēkam un veselībai

Autors: Māra Kondrāte "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības"

Neņemot vērā pasaules ekonomikas attīstību, kā arī zinātnes straujo virzību, Pasaules Veselības organizācijas dati uzrāda, ka teju ceturtā daļa pasaules iedzīvotāju cieš no anēmijas, turklāt teju puse gadījumu raksturojami tieši kā dzelzs nepietiekamības izraisīta anēmija. Par to, kā dzelzs uzlabo cilvēka veselību un kā to uzņemt pietiekamā daudzumā, stāsta „BENU aptieku” farmaceite Daina Siliņa.

Lasīt tālāk

Veselības ķēdītes trūkstošais posms – magnijs

Autors: Māra Kondrāte "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības"

Par atšķirīgu vitamīnu un minerālvielu trūkumu var liecināt pašsajūtas pasliktināšanās, kas var izpausties daudzu un dažādu simptomu formā. Ja izjūtat nespēku, stīvumu, tirpas, muskuļu krampjus un nervozitāti, organisms sūta signālus, ka tam izsīkušas magnija rezerves un magniju nepieciešams uzņemt papildus. Par to, kāpēc būtiski uzņemt magniju un kā to saņemt pietiekamā daudzumā, stāsta „BENU aptieku” farmaceite Dace Pijola.

Lasīt tālāk

Esi vesels pavasarī – neaizmirsti uzņemt neaizvietojamās taukskābes

Autors: Laura Ševčenko, Slimību profilakses un kontroles centrs, Komunikācijas nodaļa

Iestājoties pavasarīgam laikam, daudzi sākuši ievērot veselīgāku dzīvesveidu – vairāk ēst dārzeņus un augļus, mazāk ēst treknus ēdienus un saldumus. Tomēr, plānojot un īstenojot pavasara diētas, jāatceras, ka ne no visiem taukiem, ko uzņemam ikdienā, vajag atteikties, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti. Atgādinām, ka pastāv arī labie tauki – Omega 3 un Omega 6 taukskābes, kas ir ļoti vajadzīgas pilnvērtīgai organisma darbībai un veselības saglabāšanai.

Lasīt tālāk