Skatīt e-pastu
Jaunumi

Viena no sarežģītākajām sirds operācijām Latvijā un pirmā pasaulē

Autors: Iveta Bajāre, LU Kardioloģijas Zinātniskā institūta zinātniskā asistente

Latvijas Kardioloģijas centrā veiktas pasaulē pirmās divas operācijas augsta riska pacientiem ar sirds vārstuļa nepietiekamību. Izmantojot īpašu ierīci, tika samazināts mitrālā vārstuļa atvērums un atjaunota vārstuļa funkcija. Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centra Hibrīdoperāciju zālē tika veiktas divas operācijas pacientiem, kuriem medikamentoza terapija bija nepietiekama, bet ķirurģiskas iejaukšanās risks būtu bijis par augstu.

Lasīt tālāk

Stradiņa slimnīcas pulmonologi aicina pārbaudīt plaušu veselību un veikt bezmaksas plaušu funkcionālo izmeklēšanu

Autors: Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Sīle

Iestājoties rudens sezonai un aktualizējot veselu plaušu nozīmi labai dzīves kvalitātei, Stradiņa slimnīcas Plaušu slimību centra ārsti piedāvā bezmaksas plaušu funkcionālo izmeklēšanu jeb spirometriju pieaugušajiem. Bezmaksas spirometrijas izmeklējumus pēc iepriekšēja pieraksta Stradiņa slimnīcā veiks četras trešdienas pēc kārtas, sākot ar 2013. gada 23. oktobri (t. i. 23. un 30. oktobrī, 6. un 13. novembrī) Ambulatoro pakalpojumu centra (poliklīnika, 38.korpuss) 34. kabinetā laikā no 9:00 līdz 11:00.

Lasīt tālāk

Uzmanība neatrisinātai problēmai – psihiskās veselības traucējumiem vecumā

Autors: Silva Bendrāte, RPNC sabiedrisko attiecību vadītāja

No 9. – 11. oktobrim notiek Psihiskās veselības dienas Latvijā. Šogad ar mērķi pievērst īpašu uzmanību psihiskās veselības problēmām vecumā, kas līdz šim ir bijusi nomaļāka ārstniecības joma. Psihiskās veselības dienas „Jūties labi vecumā” organizē Latvijas Psihiatru asociācija (LPA) un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Psihiatrijas un narkoloģijas katedra sadarbībā ar Nacionālo veselības dienestu (NVD), Pasaules veselības organizācijas (PVO) pārstāvniecību Latvijā un Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centru (RPNC). Psihiskās veselības dienas Latvijā notiek otro reizi, piedāvājot atraktīvu programmu un pamazām kļūstot par tradīciju.

Lasīt tālāk

Rīgas Austrumu slimnīcas Infektoloģijas centrs uzsāk iedzīvotāju vakcināciju pret sezonālo gripu

Autors: Dace Kārkliņa, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas preses sekretāre

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Rīgas Austrumu slimnīcas) stacionārs „Latvijas Infektoloģijas centrs” uzsāk iedzīvotāju vakcināciju pret sezonālo gripu. Infektoloģijas centra Vakcinācijas kabinetā pieejamā gripas vakcīna atbilst šoziem prognozētajiem sezonālās gripas vīrusu apakštipiem (3 komponentu vakcīna). Gripa Latvijā izplatās rudens/ziemas periodā, tādēļ šobrīd ir labākais laiks veikt vakcināciju, neatliekot to uz brīdi, kad gripa jau būs sākusi izplatīties. Imunitāte pret gripu izveidosies aptuveni 7 dienu laikā pēc vakcīnas saņemšanas, uzsver speciālisti.

Lasīt tālāk

Padomi veselības profilaksei bērniem rudenī

Autors: Māra Kondrāte "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības"

Rudens ir pārmaiņu laiks gan dabā, gan cilvēka ikdienas dzīvē. Īpaši pastiprināti uz pārmaiņām reaģē bērnu organisms. To atkārtoti pierāda tendence, kas novērojama ik gadu septembra beigās – bērnu un jauniešu vidū izteikti pieaug augšējo elpceļu un zarnu trakta infekcijas. Turklāt skolas un bērnudārzi, kur bērni atrodas ciešā saskarē viens ar otru, ir īpaši labvēlīga vide vīrusu izplatībai. Tāpēc jau laikus nepieciešams spēcināt bērnu imūnsistēmu. Par to, kā rudenī pasargāt bērnus no vīrusa infekcijām, vairāk zina stāstīt „BENU aptieku” tīkla farmaceits Aleksejs Protass. Katram organismam piemīt iedzimta aizsargspēja jeb imunitāte, kas to aizsargā pret slimību ierosinošiem mikroorganismiem. Bērnam piedzimstot, no mātes tiek iemantota pasīvā imunitāte, savukārt aktīvā imunitāte tiek radīta ar vakcīnām. Dzīves laikā cilvēka organisms attīsta iegūto imunitāti, kas veidojas, piemēram, pārslimojot kādu noteiktu slimību. „BENU aptieku” farmaceits Aleksejs Protass norāda, ka imunitātes veidošanās ir atkarīga arī no cilvēka dzīvesveida, kas ietver gan fizisko aktivitāšu daudzumu, gan ikdienas ēdienkarti un pat higiēnas paradumus. Vecākiem, kuri ievēro, ka bērns sācis biežāk slimot, izteikti bieži jūtas vājš un saguris, farmaceits iesaka nekavējoties sākt rīkoties - spēcināt bērna imunitāti.

Lasīt tālāk