Skatīt e-pastu
Jaunumi

Padomi temperatūras mazināšanai

Autors: Māra Kondrāte "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības"

Rudens un ziema ir laiks, kad imunitātes spēcināšana ir sevišķi nozīmīga, jo vīrusu izplatība ir ļoti augsta. Cilvēki, kuru imunitāte nav spēcīga, aukstajā laikā nereti pēc ilgākas uzturēšanās sabiedriskās vietās vai pat svaigā gaisā var izjust pašsajūtas pasliktināšanos un temperatūras paaugstināšanos. Lai gan paaugstināta temperatūra ir pat vēlama, jo nozīmē, ka organisms cīnās ar infekciju, tomēr pret to jāattiecas ļoti uzmanīgi. Īpaši tas attiecināms uz bērniem. Tāpēc „BENU aptieku” farmaceite Rita Vīlistere, stāsta par medikamentiem, kas palīdzēs ķermeņa temperatūru normalizēt.

Lasīt tālāk

Speciālisti Pasaules Diabēta dienā pauž bažas par cukurslimības pieaugumu jauniešu vidū

Autors: Daniels Ennss, "EUROAPTIEKA" Pārdošanas un Mārketinga direktors

Mazkustīguma, neveselīga uztura un aptaukošanās dēļ Latvijā ar cukura diabētu saslimst arvien jaunāki cilvēki, norāda speciālisti saistībā ar Pasaules Diabēta dienu, ko atzīmē ceturtdien, 14.novembrī. "Mūsu aptiekās ik gadu pieaug tādu medikamentu pārdošana, kas paredzēti diabēta vai ar to saistīto komplikāciju ārstēšanai. Sevišķi lielas bažas ir par šīs slimības izplatību bērnu un jauniešu vidū. Pasaules Diabēta dienā vēlos vērsties pie visiem Latvijas jauniešiem ar aicinājumu atrast laiku fiziskajām nodarbībām un veselīgām ēdienreizēm, jo tā būs vislabākā diabēta profilakse," mudina "EUROAPTIEKA" pārstāvis Daniels Ennss.

Lasīt tālāk

Stiprini un uzlabo matu, nagu un ādas veselību ar vitamīniem

Autors: Māra Kondrāte "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības"

Cilvēka āda, nagi un mati nepārtraukti ir pakļauti ārējās vides piesārņojuma, temperatūras, gaisa mitruma un dažādu ķīmisku vielu saturošu kosmētisko līdzekļu ietekmei. Turklāt, neraugoties pat uz rūpīgu kosmētisko aprūpi, mati var šķelties, āda var būt sausa vai ar izsitumiem, bet nagi var lūzt un izrādīt cita veida neveselības pazīmes. Lai nagi, mati un āda būtu veselīgi, tiem nepieciešami vitamīni un uzturvielas, ko varam uzņemt tikai iekšķīgi. Par to, kādi vitamīni nepieciešami nagu, matu un ādas veselībai, stāsta „BENU aptiekas” farmaceite Laura Janaite.

Lasīt tālāk

Viena no sarežģītākajām sirds operācijām Latvijā un pirmā pasaulē

Autors: Iveta Bajāre, LU Kardioloģijas Zinātniskā institūta zinātniskā asistente

Latvijas Kardioloģijas centrā veiktas pasaulē pirmās divas operācijas augsta riska pacientiem ar sirds vārstuļa nepietiekamību. Izmantojot īpašu ierīci, tika samazināts mitrālā vārstuļa atvērums un atjaunota vārstuļa funkcija. Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centra Hibrīdoperāciju zālē tika veiktas divas operācijas pacientiem, kuriem medikamentoza terapija bija nepietiekama, bet ķirurģiskas iejaukšanās risks būtu bijis par augstu.

Lasīt tālāk

Stradiņa slimnīcas pulmonologi aicina pārbaudīt plaušu veselību un veikt bezmaksas plaušu funkcionālo izmeklēšanu

Autors: Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Sīle

Iestājoties rudens sezonai un aktualizējot veselu plaušu nozīmi labai dzīves kvalitātei, Stradiņa slimnīcas Plaušu slimību centra ārsti piedāvā bezmaksas plaušu funkcionālo izmeklēšanu jeb spirometriju pieaugušajiem. Bezmaksas spirometrijas izmeklējumus pēc iepriekšēja pieraksta Stradiņa slimnīcā veiks četras trešdienas pēc kārtas, sākot ar 2013. gada 23. oktobri (t. i. 23. un 30. oktobrī, 6. un 13. novembrī) Ambulatoro pakalpojumu centra (poliklīnika, 38.korpuss) 34. kabinetā laikā no 9:00 līdz 11:00.

Lasīt tālāk