Skatīt e-pastu
Jaunumi

Latvijas ārstu biedrība novēl jauku Līgošanu

Autors: Latvijas Ārstu Biedrības birojs

Pēteris Apinis, Latvijas Ārstu biedrības prezidents. Nāk karstie Jāņi ar dzeršanu, slīkšanu un saules dūrienu. Rakstīt par piedzeršanos Jāņos ir vismaz bezgaumīgi, jo alus dzeršana vasaras saulgriežos nudien ir latvieša dvēselē ieausta kā sudraba dzīpars cauri gadu tūkstošiem. Pēdējā mēneša statistika ar desmitiem noslīkušo un tikpat daudz sprandu salauzušo latviešus neattur no peldēšanās nepazīstamās vietās, pie kam peldēšanos uzsākot ar lēcienu no krasta ar galvu pret siekstu. Parasti latvieši šīs abas lietas apvieno– ūdenī lec pēc tam, kad gana daudz dzēruši. Īpaši čakli viņi nāvējošo peldi meklē paģiru dienā. To visu varētu arī nerakstīt, ja Jāņiem šogad daba mums nebūtu sarūpējusi metroloģisku pārsteigumu– karstumu pāri par 30 grādiem.

Lasīt tālāk

Latvijas Ārstu biedrības balva – Saeimas deputātei

Autors: Latvijas Ārstu biedrības birojs

Šodien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis pasniedza Latvijas Ārstu biedrības apbalvojumu „Valetudo Patriae” (Veselību dzimtenei) Latvijas Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei par pilsonisku drosmi un valstisku sabiedrības veselības problēmu risinājumu cīņā par bērnu veselību. Latvijas parlaments (Saeima) vienbalsīgi 30. maijā galīgā 3. lasījumā pieņēma izmaiņās Bērnu tiesību aizsardzības likumā, kurā tika ieviesta jauna norma: „Fiziska vardarbība ir bērna veselībai vai dzīvībai bīstams apzināts spēka pielietojums saskarsmē ar bērnu vai apzināta bērna pakļaušana kaitīgu faktoru, tai skaitā tabakas dūmu, iedarbībai.”

Lasīt tālāk

Vienīgā Baltijas valstīs un viena no nedaudzajām Eiropā

Autors: Silva Bendrāte, RPNC sabiedrisko attiecību vadītāja

Pasaulē jaunākā, inovatīvā narkotiku un psihotropo vielu skrīninga tehnoloģija tagad pieejama „Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra” Alkohola, narkotisko un psihotropo vielu reibuma ekspertīzes nodaļas ķīmiski toksikoloģiskajā laboratorijā (ANPREN). Jauno tehnoloģiju raksturo ātrums, precizitāte, drošums, ekonomisks izdevīgums un objektīvs rezultāts. Tā elastīgi spējīga reaģēt uz jaunizgudrojumiem un piedāvājuma izmaiņām apreibinošo vielu tirgū, un ir operatīvs ierocis cīņai ar narkomāniju un narkonoziegumiem.

Lasīt tālāk

Latvijas bērni par būtiskāko faktoru veselības uzturēšanai uzskata veselīgu pārtiku

Autors: Māra Kondrāte „P.R.A.E. Sabiedrisko attiecību” projektu asistente

Organizējot zīmējumu konkursu „Kā es rūpējos par savu veselību”, kurā skolēni no visas Latvijas tika aicināti iesūtīt zīmējumus, attēlojot būtiskākos ikdienas paradumus veselības uzturēšanai un imunitātes spēcināšanai, „BENU aptieku” tīkls noskaidrojis, ka gandrīz divas trešdaļas jeb 64% 1.-6.klašu skolēnu par būtiskāko faktoru veselības uzturēšanai uzskata veselīgu uzturu. Savukārt personīgo higiēnu par būtisku faktoru uzskata vien 9% bērnu.

Lasīt tālāk

Rīgas Austrumu slimnīcā veiks Baltijā pirmo cilmes šūnu transplantāciju pacientiem ar kritisku kāju išēmiju

Autors: Dace Kārkliņa, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas preses sekretāre

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā šonedēļ, 6.jūnijā, tiks veiktas Baltijā pirmā cilmes šūnu transplantācijas pacientiem ar kritisku kājas išēmiju, kuriem asinsvadu nosprostojumu un līdz ar to audu apasiņošanas traucējumu dēļ draud kājas amputācija. Cilmes šūnu transplantācija kritiskas kāju išēmijas ārstniecībai pasaulē tiek pielietota vairākus gadus. Baltijas valstīs šāda metode tiks pielietota pirmo reizi, un to apgūt palīdzēs Dr. med. Bertolds Amanns (Berthold Amann) no klīnikas Hamburgā. Operācijās piedalīsies Rīgas Austrumu slimnīcas Asinsvadu ķirurģijas nodaļas speciālisti, kā arī speciālisti no Lietuvas un Igaunijas.

Lasīt tālāk