Skatīt e-pastu
Jaunumi

Aprit trīs gadi, kopš valstī izveidots un darbojas vienots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests

Autors: NMP dienesta Komunikācijas nodaļas vadītāja, Ilze Bukša

2013.gada 1.jūlijā aprit trīs gadi, kopš visā Latvijas teritorijā darbojas vienots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (turpmāk – NMP dienests). Kā uzsver NMP dienesta direktors Armands Ploriņš: „Šie trīs gadi kopš ātrās palīdzības resursu apvienošanas vienotā valsts dienestā bijuši visnozīmīgāko pārmaiņu un visstraujākās attīstības laiks. Uz ārkārtas tālruni ‘113’ ienākošo zvanu un izsaukumu pieņemšanas sistēmas modernizācija, mūsdienīgs aprīkojums brigāžu darbam palīdzības sniegšanai pacientiem, navigācijas iekārtas un ārsta datori mašīnās, jaunu operatīvo transportlīdzekļu iegāde – tā ir tikai daļa no paveiktā šajos trijos gados, lai mēs virzītos uz mērķi – pacientam ātrāka un kvalitatīvāka neatliekamā medicīniskā palīdzība dzīvībai kritiskās situācijās. Vienota dienesta izveide mums deva iespēju piesaistīt ievērojamus Eiropas finanšu līdzekļus dienesta attīstībai, un pateicoties Veselības ministrijas atbalstam, varam būt gandarīti ar paveikto tik īsā laikā”.

Lasīt tālāk

Šodien - diena pret narkotiku lietošanu

Autors: Slimību profilakses un kontroles centa Komunikācijas nodaļas vadītāja Laura Ševčenko

Šodien, 26.jūnijā, tiek atzīmēta Starptautiskā Diena Pret Narkotiku Lietošanu. Apvienoto Nāciju ģenerālsekretārs Bans Kimuns (Ban Ki-moon) šajā dienā aicina valstu valdības, medijus un sabiedrību runāt par kaitējumu, ko nodara narkotiku lietošana un mudina darīt visu iespējamo, lai apturētu ar narkotiku izplatīšanu saistītu peļņas gūšanu. Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati liecina, ka jebkuras nelegālās narkotiskās vielas dzīves laikā pamēģinājuši 14,3% jeb aptuveni 198 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 64 gadiem. Tāpat pēdējie dati liecina, ka saglabājas narkotiku lietošanas mazināšanās tendence un narkotiku lietošanas rādītāji ir atgriezušies aptuveni 2003. gada līmenī.

Lasīt tālāk

Latvijas ārstu biedrība novēl jauku Līgošanu

Autors: Latvijas Ārstu Biedrības birojs

Pēteris Apinis, Latvijas Ārstu biedrības prezidents. Nāk karstie Jāņi ar dzeršanu, slīkšanu un saules dūrienu. Rakstīt par piedzeršanos Jāņos ir vismaz bezgaumīgi, jo alus dzeršana vasaras saulgriežos nudien ir latvieša dvēselē ieausta kā sudraba dzīpars cauri gadu tūkstošiem. Pēdējā mēneša statistika ar desmitiem noslīkušo un tikpat daudz sprandu salauzušo latviešus neattur no peldēšanās nepazīstamās vietās, pie kam peldēšanos uzsākot ar lēcienu no krasta ar galvu pret siekstu. Parasti latvieši šīs abas lietas apvieno– ūdenī lec pēc tam, kad gana daudz dzēruši. Īpaši čakli viņi nāvējošo peldi meklē paģiru dienā. To visu varētu arī nerakstīt, ja Jāņiem šogad daba mums nebūtu sarūpējusi metroloģisku pārsteigumu– karstumu pāri par 30 grādiem.

Lasīt tālāk

Latvijas Ārstu biedrības balva – Saeimas deputātei

Autors: Latvijas Ārstu biedrības birojs

Šodien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis pasniedza Latvijas Ārstu biedrības apbalvojumu „Valetudo Patriae” (Veselību dzimtenei) Latvijas Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei par pilsonisku drosmi un valstisku sabiedrības veselības problēmu risinājumu cīņā par bērnu veselību. Latvijas parlaments (Saeima) vienbalsīgi 30. maijā galīgā 3. lasījumā pieņēma izmaiņās Bērnu tiesību aizsardzības likumā, kurā tika ieviesta jauna norma: „Fiziska vardarbība ir bērna veselībai vai dzīvībai bīstams apzināts spēka pielietojums saskarsmē ar bērnu vai apzināta bērna pakļaušana kaitīgu faktoru, tai skaitā tabakas dūmu, iedarbībai.”

Lasīt tālāk

Vienīgā Baltijas valstīs un viena no nedaudzajām Eiropā

Autors: Silva Bendrāte, RPNC sabiedrisko attiecību vadītāja

Pasaulē jaunākā, inovatīvā narkotiku un psihotropo vielu skrīninga tehnoloģija tagad pieejama „Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra” Alkohola, narkotisko un psihotropo vielu reibuma ekspertīzes nodaļas ķīmiski toksikoloģiskajā laboratorijā (ANPREN). Jauno tehnoloģiju raksturo ātrums, precizitāte, drošums, ekonomisks izdevīgums un objektīvs rezultāts. Tā elastīgi spējīga reaģēt uz jaunizgudrojumiem un piedāvājuma izmaiņām apreibinošo vielu tirgū, un ir operatīvs ierocis cīņai ar narkomāniju un narkonoziegumiem.

Lasīt tālāk