Skatīt e-pastu
Jaunumi

Tabletes pārtikas vietā jeb pašārstēšanās posts

Autors: Inta Saprovska, Latvijas Ārstu Biedrības farmācijas nodaļas vadītāja

Latvijas Ārstu biedrība 14. februārī rīkoja konferenci par uztura bagātinātāju un bezrecepšu zāļu lietošanu medicīnas praksē. Konferences mērķis bija izskatīt bezrecepšu zāļu un uztura bagātinātāju izplatību Latvijā, kā arī novērtēt to savstarpējo mijiedarbību un riskus pašārstēšanās gadījumā. Nozares ekspertu secinājumi liecina, ka Latvijas iedzīvotāji bezrecepšu zāles un uztura bagātinātājus lieto pārmērīgi daudz, uzticoties reklāmām un nekonsultējoties ar ārstiem.

Lasīt tālāk

Kā pēc pārslodzes mazināt muskuļu sāpes?

Autors: Māra Kondrāte "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības"

Jaunais gads daudziem sākas ar jaunu mērķu uzstādīšanu, un ne viens vien kā galveno jaunā gada apņemšanos izvirza pievēršanos fiziskām aktivitātēm. Tas ik gadu novērojams arī sporta zālēs, kur janvārī manāms zīmīgs cilvēku pieplūdums. Tomēr tiem, kas nav pieraduši pie fiziskas slodzes, pēc pirmajiem intensīvajiem treniņiem ir garantētas muskuļu sāpes, kuras jaunā režīma ievērošanu var stipri apgrūtināt un pat likt atkāpties no iecerētā plāna. Par to, kā mazināt muskuļu sāpes un viegli no tām atbrīvoties, ja muskuļi tomēr pārslogoti, padomus sniedz „BENU aptieku” farmaceite Elita Grīnhofa.

Lasīt tālāk

Kā parūpēties par sausu ādu ziemas laikā?

Autors: Māra Kondrāte "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības"

Neatkarīgi no cilvēka vecuma un ādas tipa ziemas laikā āda atrodas nepārtraukta stresa stāvoklī. Mitrais un aukstais gaiss ārā asi kontrastē ar silto un sauso iekštelpu gaisu, pastiprinot ādas problēmas – tā kļūst sausāka un zaudē elastību, rodas arī nopietnākas problēmas – āda sāk pārragoties, niezēt un lobīties. Par to, kā ziemā aprūpēt sausu un raupju ādu, padomus sniedz „BENU aptieku” farmaceite Maira Logina.

Lasīt tālāk

Padomi temperatūras mazināšanai

Autors: Māra Kondrāte "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības"

Rudens un ziema ir laiks, kad imunitātes spēcināšana ir sevišķi nozīmīga, jo vīrusu izplatība ir ļoti augsta. Cilvēki, kuru imunitāte nav spēcīga, aukstajā laikā nereti pēc ilgākas uzturēšanās sabiedriskās vietās vai pat svaigā gaisā var izjust pašsajūtas pasliktināšanos un temperatūras paaugstināšanos. Lai gan paaugstināta temperatūra ir pat vēlama, jo nozīmē, ka organisms cīnās ar infekciju, tomēr pret to jāattiecas ļoti uzmanīgi. Īpaši tas attiecināms uz bērniem. Tāpēc „BENU aptieku” farmaceite Rita Vīlistere, stāsta par medikamentiem, kas palīdzēs ķermeņa temperatūru normalizēt.

Lasīt tālāk

Speciālisti Pasaules Diabēta dienā pauž bažas par cukurslimības pieaugumu jauniešu vidū

Autors: Daniels Ennss, "EUROAPTIEKA" Pārdošanas un Mārketinga direktors

Mazkustīguma, neveselīga uztura un aptaukošanās dēļ Latvijā ar cukura diabētu saslimst arvien jaunāki cilvēki, norāda speciālisti saistībā ar Pasaules Diabēta dienu, ko atzīmē ceturtdien, 14.novembrī. "Mūsu aptiekās ik gadu pieaug tādu medikamentu pārdošana, kas paredzēti diabēta vai ar to saistīto komplikāciju ārstēšanai. Sevišķi lielas bažas ir par šīs slimības izplatību bērnu un jauniešu vidū. Pasaules Diabēta dienā vēlos vērsties pie visiem Latvijas jauniešiem ar aicinājumu atrast laiku fiziskajām nodarbībām un veselīgām ēdienreizēm, jo tā būs vislabākā diabēta profilakse," mudina "EUROAPTIEKA" pārstāvis Daniels Ennss.

Lasīt tālāk