Skatīt e-pastu
Jaunumi

Veselības ķēdītes trūkstošais posms – magnijs

Autors: Māra Kondrāte "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības"

Par atšķirīgu vitamīnu un minerālvielu trūkumu var liecināt pašsajūtas pasliktināšanās, kas var izpausties daudzu un dažādu simptomu formā. Ja izjūtat nespēku, stīvumu, tirpas, muskuļu krampjus un nervozitāti, organisms sūta signālus, ka tam izsīkušas magnija rezerves un magniju nepieciešams uzņemt papildus. Par to, kāpēc būtiski uzņemt magniju un kā to saņemt pietiekamā daudzumā, stāsta „BENU aptieku” farmaceite Dace Pijola.

Lasīt tālāk

Esi vesels pavasarī – neaizmirsti uzņemt neaizvietojamās taukskābes

Autors: Laura Ševčenko, Slimību profilakses un kontroles centrs, Komunikācijas nodaļa

Iestājoties pavasarīgam laikam, daudzi sākuši ievērot veselīgāku dzīvesveidu – vairāk ēst dārzeņus un augļus, mazāk ēst treknus ēdienus un saldumus. Tomēr, plānojot un īstenojot pavasara diētas, jāatceras, ka ne no visiem taukiem, ko uzņemam ikdienā, vajag atteikties, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti. Atgādinām, ka pastāv arī labie tauki – Omega 3 un Omega 6 taukskābes, kas ir ļoti vajadzīgas pilnvērtīgai organisma darbībai un veselības saglabāšanai.

Lasīt tālāk

Tabletes pārtikas vietā jeb pašārstēšanās posts

Autors: Inta Saprovska, Latvijas Ārstu Biedrības farmācijas nodaļas vadītāja

Latvijas Ārstu biedrība 14. februārī rīkoja konferenci par uztura bagātinātāju un bezrecepšu zāļu lietošanu medicīnas praksē. Konferences mērķis bija izskatīt bezrecepšu zāļu un uztura bagātinātāju izplatību Latvijā, kā arī novērtēt to savstarpējo mijiedarbību un riskus pašārstēšanās gadījumā. Nozares ekspertu secinājumi liecina, ka Latvijas iedzīvotāji bezrecepšu zāles un uztura bagātinātājus lieto pārmērīgi daudz, uzticoties reklāmām un nekonsultējoties ar ārstiem.

Lasīt tālāk

Kā pēc pārslodzes mazināt muskuļu sāpes?

Autors: Māra Kondrāte "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības"

Jaunais gads daudziem sākas ar jaunu mērķu uzstādīšanu, un ne viens vien kā galveno jaunā gada apņemšanos izvirza pievēršanos fiziskām aktivitātēm. Tas ik gadu novērojams arī sporta zālēs, kur janvārī manāms zīmīgs cilvēku pieplūdums. Tomēr tiem, kas nav pieraduši pie fiziskas slodzes, pēc pirmajiem intensīvajiem treniņiem ir garantētas muskuļu sāpes, kuras jaunā režīma ievērošanu var stipri apgrūtināt un pat likt atkāpties no iecerētā plāna. Par to, kā mazināt muskuļu sāpes un viegli no tām atbrīvoties, ja muskuļi tomēr pārslogoti, padomus sniedz „BENU aptieku” farmaceite Elita Grīnhofa.

Lasīt tālāk

Kā parūpēties par sausu ādu ziemas laikā?

Autors: Māra Kondrāte "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības"

Neatkarīgi no cilvēka vecuma un ādas tipa ziemas laikā āda atrodas nepārtraukta stresa stāvoklī. Mitrais un aukstais gaiss ārā asi kontrastē ar silto un sauso iekštelpu gaisu, pastiprinot ādas problēmas – tā kļūst sausāka un zaudē elastību, rodas arī nopietnākas problēmas – āda sāk pārragoties, niezēt un lobīties. Par to, kā ziemā aprūpēt sausu un raupju ādu, padomus sniedz „BENU aptieku” farmaceite Maira Logina.

Lasīt tālāk