HOMOSEKSUALISMS: slimiba vai briviba?

Aizsāka Arthur 

to ...

ja es pat teiktu, ka shodien ir otrdiena, visticamak, ka lielaka dalja pargrieztam acim teiktu - neee, nav nekada otrdiena. tie, kas negrib dzirdet ari nedzirdes. ka tur tas jeezus teica?? par to seeklu, kas augliga zeme izaugs par pukjiti, bet neaugliga nosprags. zinu, ka kadam noteikti shi maza seklinja izaugs par pukjiti. un ne jau tada veida, ka homoseksualisms izplatisies, vai peksnji to skaits klus lielaks. protams, ka nee, bet varbut kads vienkarshi sapratis, ka vesels negativo emociju daudzums ir bijis nevajadzigs un nepamatots. ka seksualai orientacijai nav nozimes cilveka vertiba. kâ ari tautibai, rasei vai acu krâsai.

:) jauku un milestibas pilnu vakaru..
Shodien ir otrdiena.

Taapat kaa tas, ka homoseksuaalji var dziivot kopaa, bet nevar laulaaties un adopteet beernus. Un neviena logjiska argumenta pret to nebija.
...

:) nemaanies. var i dzivot kopa, i laulaties, i adopteet bernus. pirmo var gandriz visur, pirmo oficiali var lielakaja dalja Eiropas valstu, otro var tikai dazhas valstis, tapat ka treðo. melis....... brrrrrrrrrrr...
un kadi gan argumenti vajadzigi, ja tie ir fakti??

un fakts ir tas, ka ari Latvija ta bus, sakuma pirmais oficiali, tad - otrais, un galu gala - treshais tevis piedavatais variants :) s kem mi vas i pozdravljajem. un ne jau sabiedribas doma ies pa priekshu, bet shoreiz pa priekshu ies likumi. cilvecigi likumi un cilveciga politika, kas apzinati veicinas toleranci sabiedriba. ticiet man ka sertificetai "paregjei", hihi
vai ari jus atkritisiet baltkrievijas limeni. dzivosiet sava sula, bus jums viens "vadonis", kas noteikts, ko drikst, ko nedrikst. savadak domajoshos liks cietuma vai nosutis uz kudras purviem sabiedriskajos darbos, hihihi :)
labi, labi, tpu, tpu, tpu par kreiso plecu. mazliet ironizeju. :)))
Princess`
Re: HOMOSEKSUALISMS: slimiba vai briviba?
26.07.2005 20:36
Nu dziivosim tachu katrs savu dziivi(es neesmu ne lesbiete, ne geju fane), kaapeec taads troksnis,KO tas dod!?
Un galu galaa neviens ar varu nespiezh kljuut par homosexuaali...
Es nebriiniitos, ka kaads arii invaliidu saaktu pieskaitiit pie perversajiem indiviidiem(kaa nekaa vinji ir ar iipaashajaam vajadziibaam..)
Man domaat, taa ir perversija saukt HANDIKAPA cilveekus par INVALIIDIEM.
Vai kur citur pasaulee vinjus arii taa apziime?!?
Protams, ka varees i otro, i tresho. Kad nepareizi orienteti cilveeki saliidis amatos tikai lai biidiitu privaataas ambiicijas. lai veidotu SEV izdeviigus likumus. Ceru, ka Latvijaa tas notiks maksimaali taalaa nakotnee.

un tam nav nekaada sakara ar autoritaaru rezhiimu, lai kaa kaadam to negribeetos taa apziimeet.

Un nav maniits, homo suutiitu vergu darbos. lai kaa Tev netiktos dramatizeet.

Kur ir reaali gadiijumi no Latvijas, kad kaads homo diskrimineets orientaacijas deelj?
Macitajs Maris Sants dabuja naudas summinju , jo tika diskriminets un vinjam neatlava stradat skolaa.
Informacijas ir daudz - jaseko liidzi.
1 gadiijums- daudz gan informaacijas :-)
Re: HOMOSEKSUALISMS: slimiba vai briviba?
26.07.2005 21:39
Njâ, jâpiekrît ...-òa komentâram 26-07-2005 18:39.
Tu kirke tiesi ari esi no tiem, kas


tie, kas negrib dzirdet ari nedzirdes- tiesi Tavs citats


Tu nedzirdi to, ka sodien ir otrdiena...

Citats.
Ja dabâ bûtu vienalga ar ko veidot sex. attiecîbas - vai Dievs tad bûtu radîjis divus dzimumus? Nç, tad visi bûtu hermafrodîti, "ono".
Vai homosex. attiecîbâm var bût bioloìisks turpinâjums? Nevar. Bet tieði dzimuma turpinâðana jeb vairoðanâs ir sexuâlo attiecîbu biol. pamats no paðiem pirmsâkumiem. Bauda nâk pçc tam. (es nerunâju par to, ka mûsdienâs bauda varbût ir pat bûtiskâks aspekts par vairoðanos).
Tieði tâpçc es uzskatu, ka homoseksualitâte ir zinâma novirze. Un neesmu gatava ðo uzskatu mainît, kamçr nebûs kaut viens loìisks arguments par labu tam. (tas, ka homoattiecîbas nav tikai sex, bet arî jûtas, mîlestîba pret personîbu, nepârliecina, runa ir par ko citu)
Tam piëkritu ari es.
...

ikviens no mums tiek diskriminets, jo mums nav vienlidzigas tiesibas ar heteroseksualiem cilvekiem. nav jautajums, cik daudzi shis tiesibas par gjimenes veidoshanu utt. izmantotu, bet tiesibam ir jabut vienlidzigam. un faktiski tiesham sheit nav runa tikai par to, ka homoseksualiem cilvekiem nav vienlidzigas tiesibas. tiek diskriminetas dazhadas grupas - sievietes (neoficiala diskriminacija dahadas darba vietas, majas utt), cilveki ar kustibas ierobezhojumiem (netiek darits viss, lai shiem cilvekiem raditu vienlidzigas iespejas macities augstakajas macibu iestades, nerunajot par dazhadam darba vietam), protams, protams, nacionalas minoritates. shaja gadijuma es tiesham pat nerunaju par absoluto neiecietibu sabiedriba pret shim grupam, bet pasha sakuma jau nav sakartoti likumi. un nav runa par nekadam personigam ambicijam. jau kopsh sava apzinata vecuma esmu cinijusies par to, lai cilvekiem ir vienlidzigas tiesibas un iespejas sevi realizet shaja pasaule. un es patiesham uzskatu, ka cilvektiesibas ir prioritaras jebkadam nacionalam, kristigam vai vienalga kadam vertibam, ja vien tas pedigas apdraud cilveku tiesibas un vienlidzigas izpausmes iespejas.

i

es dzirdu, jus uzskatat, ka dievs ir radijis cilvekus. lai ta butu, bet ta ka ta ir tikai ticiba, tas nav attaisnojums lai kaut kada veida dotu priekshroku kadai noteiktai cilveku grupai. MANUPRAT.

kapec ir divi dzimumi? es nezinu. kapec ir homoseksuali cilveki? es nezinu. mes varam rast interpretacijas, kadas vien to velamies. vai nu par ipasho dieva misiju vai vienalga ko. lai nu ta butu. savu interpretaciju esmu izteikusi jau augstak, un shi interpretacija pamatojas uz to, ka tieshi cilveks ir paraks par citam biologjiskam butnem ar savu speju domat, ar apzinju, ar radosho izteli, ar iespeju izmainit pasauli... cilvekam ir dota ari izvele. lidz ar to mes esam izkapushi no savas biologjiskas noteiktibas. mes makam milet, kas jau pamatu pamatos nav biologjiski. ziniet, es jums piekriitu, homoseksualisms, iespejams, nav biologjisks, bet tas ir un paliek cilvecigs. un ka cilvecigs tas nav novirze, jo taja divi cilveki mil viens otru. mil taja milestiba, kas nav biologjiska. jaatzist, ka ari heterosexuala milestiba tadejadi nav biologjiska. kad runaju par homoseksualismu, es nekada zinja nerunaju par plikam seksualam attiecibam. tas var but, var nebut. es gk runaju par emocionalo dzinju.

jaa, nu aizrunajos ar visadam neattistitam hipotezem. bet es patiesham jus nespiezhu mainit viedokli, ka jums butu jagulj tikai ar pretejo dzimumu un tikai tas ir ari jamil. tas ir jusu vissvetakas tiesibas ticet tam un to realizet. bet tiem, kas doma preteji, ir tiesibas milet un gulet ar cilveku, kuram ir tads pats dzimums.

un par biologjisko turpinajumu runajot.. redziet, man skjiet, ka musu misija nav tikai un vienigi pecnaceju radishana. misijas daudziem atskjirigiem cilvekiem var but dazhadas un katrs lai izvelas tas sev pats. citi velas garigi pilnveidoties, citi - parveidot vesturi, citi - sniegt butisku kulturas ieguldijumu. ja mes butu tik biologjiski, ka jus apgalvojat, tad mums pat nebutu pietiekoshi daudz prata apzinaties, vai mes esam heteroseksuali vai homoseksuali. tad mes vienkarshi vairotos uz nebedu, ka mazie afrikas pertikjishi.. un visas shis diskusijas nebutu.
Grozies kaa negribi, gjimenes modeli beerns ieguust gjimenee. Pieljauju, ka homo vienalga, ka beerns arii izveeleesies homo gjimeni. Probleemas vareetu buut, ja beerns gadiitos hetero orienteets, jo shaadu attieciibu veidoshanas pieredzes vinjam nebuus.
Ha to i; plants
Re: HOMOSEKSUALISMS: slimiba vai briviba?
26.07.2005 23:37
to plants: es gan domâju, ka diskusija bija ïoti produktîva, jo
1) kirkes viedoklis ir argumentçts, gudrs, pat ja mani uzskati par kaut ko atðíirtos, tomçr uzklausît cita cilvçka izsvçrtu un pamatotu viedokli vienmçr ir noderîgi;
2)mainîja manas domas par tevi un Otto. Ja lîdz ðim man tu likies progresîvs, bet Otto konservatîvs, tad tagad tu man liecies zinâmâ mçrâ aprobeþots (jo no Tevis gan te nekâ produktîva nesagaidîju), bet Otto beidzot parâdîja to savu cilvçcîbas devu, kas reizçm pazûd medicîniskajos jautâjumos. Kaut arî daþreiz ciniíis, bet vçrtîbu sistçma viòam humânâka par Tavçjo. Tâ, lûk.

to i: Tavâ citâtâ ir vârdi: "mûsdienâs bauda varbût ir pat bûtiskâks aspekts par vairoðanos". Pârlasi tos vçlreiz un padomâ... Ja tu atzîsti to, tad, kas gan tev varçtu bût pret to, ko divi pieauguði cilvçki dara gultâ? Ja tas viòiem sagâdâ baudu? Tev jau tâ nav jâdara, Tev ir savas lietas, kas Tev sagâdâ baudu... Bet ne Tava ne Tavu bçrnu seksuâlâ orientâcija taèu nemainîsies no tâ, ka redzçsi uz ielas divus vîrieðus skûpstâmies...
Ja tomçr svarîgâkais (mûsu pârapdzîvotajâ pasaulç) ir vairoðanâs, tad kamdçï ðeit nenosoda pretapaugïoðanâs lîdzekïus tikpat dedzîgi kâ nosoda gejus vai lezbietes? Tas tak arî nav dabiski...

Nu nav homofobijai neviena loìiska argumenta - ir tikai agresîvs "man riebjas", kuru pamatâ ir iracionâlas bailes. Starp citu, tieði tâpat kâ antisemîtismam, rasismam un citâm personîbu izkropïojoðâm fobijâm. Tâs uzvarçt ir grûti. Vieglâk ir sekot pûlim... Bet ar to nav jâlepojas. Tâdas, lûk, ir manas domas.
Man ljoti interesee, kursh ir izdomaajis to slaveno "iracionaalas bailes"? Nu nebaidos es ne no lezbeem no no zilajiem. Man vinji shkjiet pretdabiski, bet ne biistami. nebaidos kljuut homo, jo nejuutu sevii taadas noslieces, pat minimaalas.
Nebaidos, ka sabojaas manu sbeernus, ja nu tikai taa buus lemts un tur neko nepadariisi. vai ir izdeviigi katru riebumu pamatot ar baileem? Es baidos no augsuma, bet neraksturotu to ar vaardiem- riebjas.

Un ja jau homo gribeetu tikai kopoties tad OK, tak nee- vinjiem veel beernus vajag savaas grozies kaa negribi ne gluzhi pilnveertigajaas gjimeniitees.

bet tas jau skaidrs, ka lepoties ar zilumu muusdienaas kljuvis traki moderni- es ir progresiivs, es nav normaals, es nav peleeks, es nav kaa visi. Taadeejaadi izdarot laacha pakalpojumu patiesi homoseksuaali orienteetajiem ljautinjiem.
aizvien nesaprotu kaapeec tas gaajiens bija taa vajadziigs?
It ka pati bûtu rakstîjusi (skat. kom. Ha to i; plants
Datums: 26-07-2005 23:37). :)
mazaa inese
Re: HOMOSEKSUALISMS: slimiba vai briviba?
27.07.2005 09:36
Manas domas labi aprakstiijis kaads komenteetaajs delfos:

"Esmu sapratusi, ka:
1) Esmu homofoba, jo nespçju pieòemt, ka homoseksualitâte ir normâla;
2) Esmu rasiste, jo ar interesi (parasti gan ne îpaði atklâti) noraugos uz nçìeriem, saucu viòus par nçìeriem, jo visu savu apzinâto mûþu melnâs rases pârstâvjus apzîmçjot, esmu lietojusi vârdu nçìeris, un nekâdi nevaru pieòemt, ka ðis vârds ir "slikts" arî latvieðu valodâ, ne tikai angïu.
3) Esmu antisemîte, jo nespçju paciest ebreju (þîdu) izredzçtibu un gloroficçtâs cieðanas, neuzskatu, ka vârds þîds latvieðu valodâ bûtu slikts, tâpçc, ka tas tâds ir krievu valodâ...
4) Gan jau vçl kâda grupa varçtu apvainot mani kaut kâ neatbalstîðanâ un netolerancç...
Bet man ïoti gribçtos, lai ðo grupu pârstâvji man neko nepârmestu un bûtu toleranti pret maniem uzskatiem, jo tie ir MANI, kamçr es nevienu no ðîm grupâm nekâdi neapdraudu..."
...

"Grozies kaa negribi, gjimenes modeli beerns ieguust gjimenee"

hmm.. labi, pienjemsim, ka tas attiecas uz gjimenes modeli ka uz attiecibam starp gjimenes "locekljiem", bet tas nekada zinja neattiecas uz seksualo orientaciju, jo, ka jau mineju, homoseksuali un biseksuali cilvecinji aug heteroseksualas gjimenes. bet gjimenes (ka attiecibu) modeli starp vecakiem iespejams izmanto savas attiecibas un sava gjimene, neatkarigi no ta, kada gjimene shi butu.

un ari par gjimenes modelja nosacitibu es pati ljoti, ljoti shaubos. nu, ja mes muzhigi butu mantojushi vecaku gjimenes modeli (un tie, savukart, savas gjimenes utt, lidz pat aadamam un ievai - he, diez no kurienes tie modeli raava, lai zinatu, ka jadzivo:)), tad nu nebutu skjirshanas un ta talak un ta joprojam. ta ka neskjiet man isti pamatots shis arguments, lai kaut kada veida uz ta balstoties noniecinatu homoseksualistus vai pazeminatu to vertibu.

par iracionalam bailem. domajams, ka tas ir termins psihiatrija un psihoterapija, bet isti nezinu. kas to izdomajis, ari nezinu, bet vardu etimologjija ir skjietami viegli atrisinama, ko es ari izdariju kada no augstak raxtitajiem komentiem.

man skjiet, ka riebums ir bistams, ipashi riebums, kas verts pret lidzcilvekiem. man skjiet, ka tieshi no shadiem riebumiem veidojas vardarbigas ideologjijas, kari utt.

mazaa inese

ka atbildi uz tevis rakstito, gribetu velreiz minet manu pedejo teikumu. par to riebumu. riebums ir augsne vardarbibai, teixim taa - pirmais solis. tad sak ar verbaliem apvainojumiem, tad ar olam un tomatiem un zhavetam plumem metaties, tad jau gribetu kadam, kas riebjas, iezvelt pa degunu vai izdarit vel kaut ko ljaunu, bet galu gala riebums var paraugt arprata naida, kura labakos un izcilakos paraugus redzam fashistiskaja vacija. riebums ir tas, uz kura pamata cela koncentracijas nometnes.
starp citu, radas man doma, shis diskusijas iedvesmota. sastadishu FAQ (fast answers to questions) par homoseksualitati, ka ari pretargumentus un atspekojumus vispopularakajiem argumentiem, kapec homoseksualiem cilvekiem pienakas mazak neka parejiem.

tad man nebus jaatkartojas ik pec otra komenta un visas atbildes varesiet iegut uzreiz :) paldies par idejam.
Neizlasiiju visu, tachu gribu arii savu komentaaru ierakstiit. Par slimiibu to laikam iisti nosaukt nevar,bet par novirzi no normas gan. Cik man zinaams, tad tas nerodas dziives laikaa, shii tieksme. tas jau ir geenu liimenii un absoluuti heteroseksuaalam paarim var buut homoseksuaals beerns, taa ir novirze, kas notiek jau pashaa pirmsaakumaa. tas ka dazhi peekshnji kljuust homoseksuaali pusmuuzhaa, nenoziimee, ka taa izlaidiiba, vai peekshnji tagad saslimis cilveeks, vienkaarshi sabiedriiba ir bijusi taada, ka civleki sleepjaas, pashi sev melo un nespeej pienjem, apprecaas un tad pusmuuzhaa peekshnji saprot, ka dziive nodziivota ne taa kaa gribeetos, rodas veelme un drosme atziit pasham sevi, bet tas viss tikai taa ievadam...
Es paziistu daudzus gejus.. es vienmeer esmu par vinjiem, jo es vispaar esmu par cilveeka briviiibu un dziivoshanu taa kaa vinsh velas, ja vien tas nav noziegums pret citiem. Tomeer..peedeejaa laikaa kljuustu niecietiigaaka, nejau tapeec, ka man riebtos geji vai es gribeetu, lai vinju nav, bet mani nomaac vinju tieksme uzbaazt sevi sabiedriibai, taa vinju veelme izraadiities - luuk es esmu gejs. nu jau zb, ja man vislaik jaaskataas uz publisku maigoshanos, vai peec skuupsta tiek apluureet apkaart - vai visi redzeeja? tas mani ir saacis kaitinaat. Es to protams par konkretei sev paziistamiem gejiem, iespeejams ne visi taa dara. man cilveeka intiimaa dziive shkjiet pietiekoshi intiima, lai to vinji patureetu pie sevis, man nav vajadziibas lai man blakus miiicaas, pat ja to dariitu heteroseksuaalji, man tas uzdziitu riebumu, jo ir jaasaprot, ka savu sexuaalo dziivi nav jaauzspiezh citiem. taa ka - man vienalga, lai homoseksuaalisti pastaav, un tas gaajiens varbutu bija, lai pateiktu - mees te tomeer esam, tachu to jau visi taapat zina.
TO kirke_

zdrastje, izraadaas es ar esmu homo orienteets.. ko gan es bez Jums daargaa buutu dariijis ;)

paldies par atklaasmeem.
tik viedokïu, jâpamçìina, bet laikam sâkumâ sâp taèu?
kirke
Kapec ir divi dzimumi? Tu to nezini?
Ja nebutu divu dzimumu Tu nebutu piedzimusi.
Un mana heteroseksualaja milestiba ir dzimusi berni, nebutu milestibas, nebutu ari bernu. Es runaju tiesi par savu milestibu. Mani berni , ir milestibas berni.

Ha
Man patiesam nav nekas, pret to ko divi pieaugusi cilveki dara gulta.
Hârdij, vai Tevi kâds aicinâjis piebiedroties?
kirke
Kas Tev ka homoseksulaam cilvekam pienakas mazak???
Re: HOMOSEKSUALISMS: slimiba vai briviba?
27.07.2005 11:23
To Kirke

citâts: "ikviens no mums tiek diskriminets, jo mums nav vienlidzigas tiesibas ar heteroseksualiem cilvekiem. nav jautajums, cik daudzi shis tiesibas par gjimenes veidoshanu utt. izmantotu, bet tiesibam ir jabut vienlidzigam. un faktiski tiesham sheit nav runa tikai par to, ka homoseksualiem cilvekiem nav vienlidzigas tiesibas. tiek diskriminetas dazhadas grupas - sievietes (neoficiala diskriminacija dahadas darba vietas, majas utt), cilveki ar kustibas ierobezhojumiem (netiek darits viss, lai shiem cilvekiem raditu vienlidzigas iespejas macities augstakajas macibu iestades, nerunajot par dazhadam darba vietam), protams, protams, nacionalas minoritates. shaja gadijuma es tiesham pat nerunaju par absoluto neiecietibu sabiedriba pret shim grupam, bet pasha sakuma

Kur ir tâ robeþa starp diskriminâciju un cilvçka brîvu izvçli??

Mani kâ slimnieku diskriminç, jo valsts apmaksâto medikamentu nepietiek, to tantiòu, kas vakar nomira reanimâcijâ ar insultu, arî diskriminçja, jo pensija bija maza un tâpçc paçst nesanâca (bçrni bija piemirsuði)
Iznâk ka visus diskriminç??
Brîvîbas un demokrâtijas citadelç pâri okeânam arî diskriminç! Pie kâdiem secinâjumiem mçs nonâkam??
i

diemzhel Jus nesaprotat mani. es runaju par sakotnejo misiju, un ari jus nezinat Dieva sakotnejo misiju, tas ir tikai minejums.

mani berni ari bus milestibas berni. bet ne jau "milestibas ietekmetas seeklas" beerni, bet milestiba audzinatie berni. so what??

"Kas Tev ka homoseksulaam cilvekam pienakas mazak???"
ludzu vismaz izlasiet manus iepriekshejos komentus, lai man nebutu jaatkartojas. gan par manu homoseksualitati, gan par neesosham tiesibam.
miegs

diskriminacija ir tada gadijuma, ja netiek nodroshinatas vienlidzigas iespejas visiem cilvekiem. vienlidzigas iespejas, kuras butu nostabilizetas ar likumu. briva izvele darbojas tad, kad mes varam izveleties, vai shis iespejas mes velamies realizet vai ari nevelamies.
varat palasit, piemram, sakumam sho

http://www.wku.edu/~jan.garrett/ethics/nussbaum.htm
"Martha Nussbaum on Capabilities and Human Rights"

bet savadak Interneta ir plashas iespejas uzzinat, ko nozime cilveku tiesibas, varat izlasit to dazhadus interpretejumus, varat iepazities ar dazhadiem jedzieniem ka, piemeram, diskriminacija. galu gala varat ari aiziet uz VCB un palasit vinju zinjojumus par stavokli Latvija, par to, kas notiek pasaule un ta talak un ta joprojam..
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 2 pieskaita 24?
Ziņa: