Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem

Aizsāka blueberry 

Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
12.03.2008 13:13
Es psihoterapeitam maksâju par visâm izlaistajâm. Nekâds brîdinâjums neskaitîjâs, un tas ir pareizi. Tas ir kâ dzîvoklis, kuru izmantoju tikai es un ilgu laiku. Psihoterapeits arî ir cilvçks, tam arî ir bçrni, tie slimo un tam jâmaksâ par savu kabinetu îri. Psihoterapeits jau arî nav vainîgs, ka slimo klients vai viòa bçrni. Viòð nevar uz vienu reizi tai laikâ likt citu, jo tas laiks bija domâts man. Vienkârði nevajag vçlçties no psihoterapeita nesavtîgo mâti.
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
12.03.2008 13:21
...kâ te ralfiòð dod...traktç!!...sekas!!!...mums katram ir sava dzîves pieredze un no tâs mçs veidojam secinâjumus, nevis radâm sekas, âzi...pats esi psterapeits vai tiktâl Tev sapisuði ðamaòi smadzenes, ka vienkârðas lietas pataisi par sareþgîtâm???...
Citi dakteri gan tâ nerîkojas - ja netiec, tad netiec, visâdi gadâs, bet par nenotikuðâm vizîtem pie, piem. ausu, kakla un deguna ârsta nu gan nav dzirdçts, ka kâdam bûtu bijis jâmaksâ. ???
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
12.03.2008 15:09
Gluþi vienkârði, psihoterapeitu klienti definitîvi ir tâda ïauþu grupa kurus var visâdi pisinât un dullinât, tâ kâ kâpçc gan nepaprasît maksu par nenotikuðâm vizîtçm...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
12.03.2008 15:12
Piedod, ja Tevi aizvainoju.
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
12.03.2008 15:19
Lailai.
Nepieviena cita daktera nav jâpçrk viens un tas pats laiks regulâri ilgu laiku - vairâkus gadus..
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavētiem seansiem
12.03.2008 15:41
:D smagi nopūšos un tagad saprotu kādēļ veikala pārdevējas, ja tajā ieeju,bet neko nenopērku, tā greizi noskatās - vnk vajag samaksāt - jo viņām tak arī ir bērni kuri grib ēst u.t.t., un viņas tak tur strādā, tērē laiku stāvot.:(( Turpmāk vienmēr atstāšu kādu kapeiciņu...
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
12.03.2008 15:54
Viss jau ir pareizi. Kad pacients iet gadiem vienâ un tai paðâ laikâ, tas tieðâm ir rezervçts laiks. Bet, ja laikus informç ps.t., viòam ir iespçja ðai laikâ pieòemt pirmajâ vizîtç jaunu klientu...ui nç...labticîgo. Runâjot par piemçriem. Arî par neapmeklçtu teâtra izrâdi neviens naudu atpakaï nedos. Ar lidmaðînas biïetçm arî reizçm ïoti problemâtiski.
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavētiem seansiem
12.03.2008 16:03
Nu ja, bet par to jau samaksāts avansā.Tad jau psterap.nauda būtu jāņem uz priekšu,nu ja labticīgais neatnak, tad tā ir viņa problēma.Un uz kab.durvīm jābūt uzrakstam, ar lieliem burtiem - naudu neatgriežam.Tad viss it kā nostājas vietā.Savadāk sanāk ka, ja labticīgais piem. miris un nav atnācis, naudu par dīkstāvi var iekasēt no dzīvajiem radiem.
Principā, ja mans klients neko no manis nenoperk, bet es rezervēju viņam laiku, lai aprunātos, arī varu paģērēt no viņa samaksu - laba doma.Tā arī uz kabineta durvīm uzrakstīšu!
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
12.03.2008 16:08
Un kâpçc tad man ir jâmaksâ par dzîvokïa îri tad, kad esmu ârzemçs uz visu mçnesi? Tad izîrçtâjs ir naudas kâsçjs jeb nav?
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavētiem seansiem
12.03.2008 16:22
Redzi, par komunālajiem pakalpojumiem šajā periodā nav jamaksā, ja vari pamatot savu prombūtni...piem ūdensapgāde, siltums u.c.taču tiek padoti, cilvēki stradā, lai to nodrošinatu, bet Tu vari nemaksāt-jo tai laikā nelieto šos pakalpojumus.Bet īres maksa ir kas cits:)
"Lailai.
Nepieviena cita daktera nav jâpçrk viens un tas pats laiks regulâri ilgu laiku - vairâkus gadus.."

Kâpec jâpçrk viens un tas pats laiks? Var taèu iet daþâdos laikos - ja pacientam un ârstam tâ çrtâk, saplânot tâ lai abas puses bûtu apmierinâtas.

Atvaino, bet Tu izklausies tâds "saskalots", kâ sektants.
Tas, ka tiek lûgts brîdinât vismaz nedçïu iepriekð, ir tikai dabiski, un tâ ir lielai daïai psihoterapeitu. Arî viòiem jâplâno savs laiks, un tas radina pie discplînas. Proti, Tu nevari vienkârði "izdomât", ka ðodien neiesi un likt ârstam bzdarbîbâ sçdçt kabinetâ, Domâju, ka tâ ir elementâra cieòa pret otra cilvçka laiku. Bet, ja Tevî kâds nosacîjums izraisa saðutumu, ir vçrts parunât ar savu psihoterapeiti, kâpçc tevi tas tik ïoti aizvaino.
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
12.03.2008 17:53
Jâ, lûk to es arî nevarçju saprast, kâpçc viòai tik svarîgi rezervet to vienu laiku. Nekur tâ nav. Es mazo vingrot arî vedu jau kâdus 8 mçneðus un katru reizi mes sarunâjam citu laiku un mani tas ïoti apmierina, jo man arî viskaut kas var gadîties. Bet te pilnîgi tâ kâ uzspieþ to, ka jânâk vienâ laikâ. Vai tad nav vienalga, kurâ nedçïas dienâ es aizeju? Un kad es gribu citâ laikâ, tad nav apmierinâta, nu kaut ko jau piemeklç, bet principâ es esmu par to, ka katru reizi uz nâkamo nedçïu sarunâ kaut ko kas apmierinâtu arî klientu. Un tad nu sanâk, ka tas rezervçtais laiks arî ir tikai un vienîgi paða psihoterapeita çrtîbas, jo tâ ir vieglâk, nekâ plânot, rçíinât utt.
Kad gâju pie iepriekðçjâ psihoterapeita, vienmer vareju sarunât laikus, kas man ir çrtâki.
Nç, nu tagad jau arî es piekrîtu tikai tam laikam, kas man ir daudzmaz çrts, bet mainîties var tik daudz kas.

Ralfs - vai tikai tu gadîjumâ neej pie manas psihoterapeites, jo piemçrs ar dzîvokïa îrçðanu bija arî viòas salîdzinâjums, bet es par to ilgi domnâju, taèu nekâdas kopsakarîbas neatradu. Par dzîvokli es maksâju, jo es to izvçlos darît. Man nepatîk protams, ka jâmaksâ manas prombûtnes laikâ, bet par psihoterapeita vizîti man tas neiet kopâ, jo es taèu nemaksâju par dzîvokli vai par kabineta îri, tâs ir viòas problemas, es maksâju par padarîto darbu, man vismaz tâ likâs, ka psihoterapeitam maksâ par padarîto darbu nevis par to kabinetu, kur es eju vai par laiku ko pavadu tur.
Nu katrâ ziòâ es varu to visu saprast, kas tam par iemesliem, bet es tam nespçju piekrist.
Man tieðâm tagad sâk palikt bail, jo reâli cik daudzi cilvçki piemçram pierakstâs pie maksas neirologa un neierodas, viòai tak arî jâmaksâ îre, bet parasti ir tâ, ka vismaz kâds katru dienu neierodas. Un vai tad tik bieþi notiek kâdas nelaimes, nedomâju, ka psihoterapeitu apèakarç bieþâk kâ citus ârstus.
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
12.03.2008 17:58
Laila
Ps. t. laiku rezervç uz ilgu laika posmu visiem ilglaicîgajiem pacientiem. Lîdz ar to viòð zina, cik un kad jaunus pacientus var pieòemt. Pie tam regularitâte (parasti 1x nedçïâ) un tâs viendabîgs ritms psihoterapijâ ir ïoti bûtisks.
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
12.03.2008 18:01
mçs jau ar dakteri par to runâjâm, iespçjams, ka vajadzçtu vçl runât, bet ko tas mainîtu, es nediktçju tur noteikumus, manis dçï viòa nesâks pieòemt visus daþâdos laikos, nekas jau nemainîsies, es tik bûðu izteikusi savu viedokli. Un reâli es saprotu, ka man ir izvçle pieòemt viòas noteikumus vai nepieòemt un iet prom. Es jau esmu izvçlçjusies, tad jau redzçs kâ mums tur ies.
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
12.03.2008 18:04
Man jau liekas, ka tâ ir vienkârði tâda taktika viòiem, jo saprast vai un cik daudz jaunus klientus var pieòemt, iespçjams arî mainot laikus, tikai vairâk jâpiepûlç smadzenes. Interesanti, kâ mûsu fizioterapeite zina, vai var pieòemt jaunu cilvçku vai nevar.
Ir ïoti daudz literatûras par to, ka viens no bûtiskiem priekðnosacîjumiem, lai psihoterapija noritçtu sekmîgi, ir maksimâla regularitâte un precizitâte attiecîbâ uz tikðanâs vietu un laiku, un tas attiecas vienâdâ mçrâ uz ârstu un arî pacientu. Un iebildumi pret "vienpusçju laika uzspieðanu" nav nekas cits kâ jau Freida analizçtâ pretestîba un aizsargmehânisms. Jebkurâ citâ dzîves jomâ var bût un ir pat laba maksimâla fleksibilitâte, tikai ne psihoterapijâ, un tâ ir pasaulç atzîta un pat rekomendçta prakse.

Pacientam doma, ka viòam ir "sava" noteikta diennakts stunda un laiks un ka nekas to nemainîs, rada droðîbas sajûtu, kas svarîga, lai varçtu brîvi atklâties un uzticçties, savukârt psihoterapeita nosacîjums maksât par sesijâm, kuras tiek kavçtas bez iepriekðçjas brîdinâðanas, lielâ mçrâ tiek izvirzîts arî tâpçc, ka pacientam bieþiir tendence neapzinâti izgâzt vizîtes laikâ sakrâjuðos neapmierinâtîbu un dusmas uz psihoterapeitu "darbîbâ", proti, bez îpaða iemesla kavçjot sesijas vai neapzinâti radot iemeslus kavçðanai.
Doma, ka par izlaistu sesiju, ir jâmaksâ, mazliet no tâ attur.
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
12.03.2008 18:31
Mjâ, atkal Freids...smagi...
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
12.03.2008 18:33
Nevaru apstrîdçt to, ko nezinu. Varbût Sunshine ir taisnîba. Bet to es redzçðu tikai tad, kad bûðu kâdu laiku pagâjusi.
Pagaidâm gaidu to brîdi, kad viòa sâks kâ saka braukt dziïumâ un kad man radîsies tâs nepatîkamâs un sâpîgâs emocijas, ko viòa sola.
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
12.03.2008 18:36
bet nu katrâ ziòâ es domâju, ka psihoterapija ir laba metode un ka tâ var palîdzçt, vismaz es tâ jûtos.
mad no kautkurienes
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
12.03.2008 18:50
...jau kaifoju no Freida papus pieminçðanas...sunshine, paðai nav neçrti???...
...blueberry, painteresejies par visas ðîs te badjagas, ko sauc par psihoanalîzi, pamatlicçju dzîvesstâstiem...vai Tu ticçtu lektoram ar apbruþâtâm krekla piedurknçm un spîdîgu bikðu dibenu, bez santîma kabatâ, kurð Tev mçginâtu iemâcît, kâ pareizi pelnît lielu kâpostu un gût panâkumus b iznesâ un dzîvç...da Tu pirmâ pateiktu - beidz dirst, neveikminiek...tad kapçc daudzi tic neveiksmîgiem personiskajâ dzîvç þîdiòiem, kuri ir izveidojusi smalku sistçmu, kâ nokâst naudu no citticîbniekiem???...
Freids nav vainîgs, ka vairâku vçrtîgu atziòu pirmssâkums ir ïoti sens :)

Taèu ne par to vispâr ir stâsts. Atbildot uz "mad" retorisko jautâjumu par spîdîgu bikðu dibenu - 1) tâdi ir daudziem; 2) daudzi tic tieði tâpçc, ka "smalkâ sistçma" pavisam smalki un pavisam reâli strâdâ.
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
12.03.2008 19:11
Jâ, varbût es arî gâju turpat, bet tam nav nozîmes. Tâ pieòem psihoterapeiti visâ Eiropâ un ASV. Regularitâte, viens laiks un vieta pati par sevi ir ârstniecisks faktors. Citiem ârstiem tâ nav. Ar haosu nevar izârstçt haotismu un ja kâdu pieòçma neregulâri, tad tas nestrâdâja pçc klasiskajiem standartiem.
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
12.03.2008 21:33
...sunshine, uz jautâjumiem Tu neatbildçji...tikai nobrauci pa ausîm...jeb Tev, ka psterapiju baudîjuðai vai praktizejoðam individam tas jau ir asinîs - mçginat neko neatbildçt???...mçgini atbildçr no jauna, Alisît: vai Tu ticçtu, ja kâds noplukuða paskata indivîds°mçginâtu Tev iestâstît, ka viòa metode bagâtîbas iegûðana ir vispareizâkâ???...atbildi tieði, kaza, un neizlokies ar vispârçjâam frâzçm par psterapiju...:)
...par iedarbîgumu...palasi pasaku par kailo karali...tikai tad, kad skroderis izrunâja savu sakâmo bedrç, viòs ieguva sirdsmieru...gribçsi - sapratîsi, ko gribeju teikt...nesapratîsi - pati vainîga...:)
Man jau likâs, ka Freida idejas ir mazliet novecojuðâs. Savulaik kaut kur lasîju, ka tieðâ veidâ pçc Freida nostâdnçm vismaz Rietumeiropâ neviens vairs nestradâ, tâs jau sen ir apaudzçtas ar jaunâkâm atziòâm. Ðkiet, iemesls bija tas, ka Freidam visam problçmam bija viens skaidrojums - sekss, sekss, sekss...:)))

Madcynics, Tu izòçmi man vârdus no mutes:
"...tad kapçc daudzi tic neveiksmîgiem personiskajâ dzîvç þîdiòiem, kuri ir izveidojusi smalku sistçmu, kâ nokâst naudu no citticîbniekiem???..."
Manuprât, psihoterapiju pavisam noteikti var saukt par sava veida reliìiju, un zinâms, ka ar stipru ticîbu var panâkt daudz...:)

Atzîðos, iesaistîjos ðajâ diskusijâ tâpçc, ka arî paðai ir neliela pieredze ar LV psihoterapeitiem. Daþus gadus atpakaï arî es biju nolçmusi mçìinat risinât savas problçmas ar psihoterapijas palîdzîbu. Psihoterapeite, kuru izvçlçjos, kïuva par manu pirmo un pagaidâm arî pçdçjo. Arî es saskâros ar noteikumu, ka bûs jâpmaksâ visas sesijas - neatkarîgi no apmeklçjuma, tikai man netika dota iespçja tâs atcelt. Tâ kâ terapeite vçlçjâs lai nâku pie viòas 2X nedçïâ, un paredzamais terapijas ilgums bija 4 gadi (tas viòiem laikam tâds standarts), biju ðausmâs. Bija sajûta, ka viòa mani grasâs pieíçdçt savam kabinetam. Bet ar to vçl nebeidzâs - kârtçjas sesijas beigâs viòa man iesniedza savu plânoto atvaïinâjuma grafiku, dodot man iespçju saplânot savçjo tâ, lai maksa par kavçtajâm sesijâm manas netikðanas dçï bûtu iespçjami mazâka. Ðo nu gan es uztvçru kâ klaju bezkaunîbu un òirgâðanos. Lieki teikt, ka maksâju viòai uz rokas, tas ir - èekus viòa man nedeva. Lai gan pçc 4 iepazîðanâs vizîtçm bijâm vienojuðâs par turpmâko samaksu (kas bija viena no lielâkajâm tolaik), aptuveni 8. vai 10. reizç viòa man atkal sagâdâja nepatîkamu pârsteigumu, pavçstot ka ar nâkamo reizi maksa tiks paaugstinâta, jo mainoties kaut kâdi tur biznesa plâni. Biju ðokâ, un radâs sajûta, ka tâ viòa mani raustîs kâ aiz diedziòa visu laiku. Manî sâka briest iekðçja neapmierinâtîba, gluþi tapat kâ tagad Blueberry, tâpçc es pilnîbâ saprotu Blueberry izjûtas. Pec aptuveni 14 reizçm pateicu viòai "uz redzçðanos".

Arî es, lîdzîgi kâ Blueberry, pirms tam psihoterapiju uzskatîju par lai arî mazliet netradicionâlu, bet tomer ârstniecîbas metodi, bet mana psihoterapeite parûpçjas par to, lai tagad to uztvertu tikai un vienîgi kâ noteiktas ïauþu grupas labi nostâdîtu biznesu ar klientu "drâðanas" elementiem.
Ak, cik tu esi satracinâts, nabaga madcynics. Nez, ko tev tie psihoterapeiti bûs nodarijuði..
Atbildot pavisam tieði uz tavu jautâjumu - pie psihoterapeita cilvçki parasti neiet ar mçríi iegût bagâtîbu, bet gan pavisam ko citu. Ko tieði - to nu katrs pats sev nodefinç, pirms uz turieni aiziet.
Ak debess, kur visi tâdus monstrus - kases automâtus atrod? Ðito stâstiòu iespaidâ sâku domât, ka man bija ïoti noveicies.
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
13.03.2008 14:18
...vo, ðis te man iet pie dûðas...TU TIEðI, UZ UZSTâDîTO JAUTâJUMU,ATBILDçT VARI VAI Nç???...jeb kârtçjo reizi atmalçjies ar neko neizsakoðâm frâzçm, jo ar argumentâciju sûdîgâk...
...dïa osobo tupih vçlreizi atkârtoðu - neviens!!! no ðîs te badjagas pamatlicçjiem nav bijis veiksmîgs savâ personiskajâ dzîvç un gimenç...tad kâpçc sie te âþi nev pielietojusi savas izbîdîtâs teorijas, lai sakârtotu sAvu dzîvi???...ak nç, laikam Adlers ( ja atmiòa veviï, pie tam slinkums pacelt info) mçginaja gan, bet lîdz ar to piedirsa un saèakarçja dzîvi saviem tuvakajiem...arî dçlam...Tevis piesauktais Freids ar savâm, maigi izsakoties, perversajâm teorijâm...veiksminieks Jungs???...

...un te sekos - nâkuðas jaunas atziòas utt, utt...ak ta fakti, ka ir palîdzçjis...smadzenes var izskalot pa daudz îsâku laiku...tam nevajag gadus...
Nevaru spriest ne par Jungu, ne Adleru, jo neesmu bijusi vizîtçs pie ðiem kungiem. Taèu ja cilvçki pie viòiem ir gâjuði , tad acîmredzot ðiem cilvçkiem tas ir palîdzçjis. Vai Tev ir statistika par to, cik no viòu PACIENTIEM pçc psihoterapijas ir veiksmîgi izveidojusies personîgâ dzîve un cik no viòu pacientiem ir kïuvuði bagâti?
Ja nav, tad diemþçl jebkura atbilde uz tavu jautâjumu par to kâpçc cilvçki pie viòiem ir gâjuði, bûs tikai minçjums, jo viòu pacienti jau uz to atbildçt vairs nevar.

Varu atbildçt tikai par sevi- man ðî "sistçma" palîdz uzlabot gan personiskâs attiecîbas, gan karjeru un finansiâlo stâvokli, un tiem psihoterapeitiem, kurus pazîstu, ir gan veiksmîga ìimenes dzîve, gan bçrni, gan nauda. Par citiem atbildçt nevaru un arî negribu.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 14 pieskaita 16?
Ziņa: