Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem

Aizsāka blueberry 

Runcene -

Daþi komentâri par Tavu vakarvakara postu

“laimiiga beerniiba... tas ir stipri miitiski formuleets...” – piekrîtu, tas skan muïíîgi un padomiski, bet, es nevarçju izvçlçties citu formulçjumu, lasot visus ðos ðausmu stâstus, kas sapostçti ðajâ forumâ.

“neviens pilniibaa nedabuu to, ko ir gribeejis. vienmeer ir kaadas vilshanaas, zaudeejumi, bailes, lielaakas, mazaakas...” – piekrîtu, bûtu pat dîvaini, ja tas tâ nebûtu, jo tâda jau ta dzîve ir – grûta (ne roþu dârzs, bet kartupeïu lauks), bet manâ gadîjumâ tâs vilðanâs bija apmçram – vecâki nenopirka divriteni, kuru ïoti gribçju, un es vakarâ gultiòâ zem segas apraudâjos – lîmenî. Es tieðâm baigi centos un psihoterapijâ “spçru laukâ” visu, kas vien, manuprat, varçtu bût noderîgs, bet terapeite kaut kâ nu nemaz neðíita impresçta, bieþi pârtrauca mani pusvârdâ, lûdzot pastâstît VÇL KAUT KO.

”ja saka, ka viss bija pilniigi ok, tas driizaak izskataas peec nolieguma, jo taa nemeedz buut.” – piekrîtu, es jau arî biju baigi noskaòojusies uz tâ LIELÂ IEMESLA atraðanu, bet manas terapeites rezumç bija, ka manâ gadîjumâ nav viena, konkrçta iemesla, tie var bût 10, 15, 20 iemesli – citiem vârdiem sakot, visa man lîdzðinçjâ dzive, kas novedusi mani tur, kur es tobrîd biju.

“es personiski paziistu apmeeram 10 ljauzhus, kam ir dazhaadas pakaapes depresija un kuri iet pie psihoterapeita... laikam taads taadu pievelk...” – man, savukârt, ir darba kolçìe, kuras pieredze psihoterapijâ ir stipri lîdzîga mançjai, atklâjâm to pavisam nesen un nejauði, socializçjoties darbavietas virtuvç…

“anyway, jebkursh no vinjiem ir izracis kaadas gruutiibas savaas saknees...” - par ðo gan varu teikt, ka manuprât IKVIENS CILVÇÍS, ja vien rûpîgi un ilgstoði (vairâkus gadus) pie ta piestrâdâs, IZRAKS kaut kâdas grutîbas savâs saknçs. Tu jau arî pati to pasaki, jo ”ja saka, ka viss bija pilniigi ok, tas driizaak izskataas peec nolieguma, jo taa nemeedz buut.” Par to nu es neðaubos. Kas mekle, tas galu galâ kaut ko arî atrod.

Bet kopumâ, ðis nav aicinajums uz tâlâku diskusiju par psihoterapijas efektivitati, tikai manas pârdomas par tçmu, kaut vai lai bûtu lielâka viedokïu daþâdîba, òemot vçrâ to, ka lidz ðim ðaja forumâ izteikti ir dominçjis psihoterapiju slavçjoðs viedoklis.
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
09.04.2008 12:58
...ir diezgan muljkjiigi mekleet LIELO IEMESLU... tie ir siikumi, kas kaadaa briidii sasniedz kritisko masu...
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
09.04.2008 13:14
Pçc Lailas stâstîtâ izklausâs, ka viòai tieðâm bijis izdegðanas sindroms...tâdos gadîjumos arî zâles nepalîdzot...
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
09.04.2008 13:17
Un..vakar kâ reiz lasîju grâmatu, kur bija rakstîts, ka ne vienmçr sekas ir meklçjamas bçrnîbâ, tie var bût arî kâdi nesenâki emocionâli pârdzîvojumi...un tiem kas sakot, ka viòiem bijusi ïoti laimîga bçrnîba un nekas TÂDS nav bijis, drîzâk ir problçmas un ðis apgalvojums ir kâ problçmas noliegums...
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
09.04.2008 13:23
,,,
Es tev pilnîgi piekrîtu. Es to pie sevis tiesi tâ arî sajûtu, ka man katru dienu notiek kaut kâdi sîkumi, kas mani nomâc un paralize manu domâsanu, par kuriem es nemaz negribu domât. Tad nu tâdi sîkumi krâjas un krâjas, lîdz vienâ jaukâ dienâ es attopos, ka esmu iekritusi dziïâ bedrç. Kad pamazâm ne jau dienas laikâ, bet nedçïu laikâ paliek arvien sliktâk un sliktâk. Un tad jau liekas, ka visa kâ ir tik daudz, ka es vienkârsi nespçsu to visu izdomât un izrisinât un tad païaujos, kâ ir tâ ir. Bet paliek jau tikai sliktâk, tad vçl rodas dusmas uz sevi vainas sajûta, ka es neko nedaru un tad jau ir tâds moments, kad es speju tikai gulçt un negribu pat ne domât ne just.
Es tagad ar psihoterapeiti runâju par visiem siem mazajiem iemesliòiem.Vispâr jâsaka, ka man iet ïoti grûti, jo manai galvai tas liekas pârâk smagi kaut ko izdomât un izprast, man tas vispâr liekas tik sareþìîti. Tâ ka pagaidâm ir kaut kâds juceklis tai galvâ. Ceru, ka ar laiku tas noskaidrosies.
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
09.04.2008 13:25
Vai kâds nezina Ziepniekkalnâ kâdu jauku psihiatru. Nu tâdu sakarîgu, saprotosu, kuram gribas uzticçties?
Runcene, paldies par to, ko uzrakstîji. Man vienkârsi uz turieni tâlu, bet pie nezinâma ârsta arî bail, ka atkal neiegrâbjos. Man jau Ziepniekkalns bûtu tuvâk.
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
09.04.2008 13:29
Ârprâc, es laikam iepostçju ne tajâ tçmâ....kaut kas nogïukoja...
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
09.04.2008 13:39
Es nezinu kâ citiem, bet man palîdz citu cilvçku reâli padomi. Man piemçram draudzene, kura kâdreiz bija galîgi nevariga, tagad tâ izmainîjusies. Kâdreiz sçdeja mâjâs neko nespeja padarît. Tagad darboja no rîta lîdz vakaram, kâ apstâjas, ta ir slikti. Saprotu, ka arî tâds stâvoklis nav labs, bet labâk ir visu dienu òemties, kustçties, jo tad tu cilvçks vismaz daudz izdari un atkrît vismaz sirdsapziòas pârmetumi par to, ka atkal tacu nekas nav padarîts.
Man liekas, ka man vajag to kustîbu, es tikai nevaru uzsâkt. Kaut mes ar mazo daudz visur kur ejam, tomçr es pirms viòa dzimsanas iedomâjos, ka man bûs slikti, jo jau kâdreiz bija tâ, ka mâjâs sçdçsana mani nomâca un padarîja trulu. Es mûþîgi kaut kur gâju, braucu. Kaut vai tas pats darbs un cilvçku sabiedrîba, no vienas puses es no tâ bçgu, no otras puses tagad esot viena mâjâs, jûtu ka tomçr tâs mâjas nomâc vçl trakâk. Man vispâr ir tâds haoss visapkârt un manâ galvâ. Nezinu, ka lai sevi disciplinç, kâ lai kaut ko iesâk darît un ar ko tiesi lai sâk.
Man ir tâda rakstura iezîme, ka vajag, lai uzreiz viss bûtu perfekti un ja es visu nevaru dabût uzreiz gatavu, tad es nolaiþu rokas un nedaru neko. Ja es iesâku vienu lietu un apkârt ir 10 citu kas bûtu jâdara, es nespçju sakoncentrçties uz to vienu, manî visu laiku ir nemiers, stress un es neko nevaru padarît. Kâ lai ar to tiek galâ?
vai kads no klatesoshajiem ir ko dzirdejis par pst. Valdi Briedi?
Man ir divas draudzenes, viena sen gaajusi, ilgi pie tam, bet teica, ka neiesaka. Otra (nejaushi gadijas par sho temu runat) ieteica man iet tiesi pie vinja.

Man ir hroniska depresija, bet cinos ka nu maaku pati.
No rita riebjas liist aaraa no gultas, vakaraa vieniga velesanaas ir atsleegties no pasaules.Bet celjos, eju, stradaaju, pat vingroju, celjoju, izklaideejos. Viskautko, tik tas prasa milzu speeku, energiju.Ka te kads ieprieksh rakstija - ka liels smagums uzvelts virsuu.
Agrak dzeru antidepresantus. toreiz biju sajusmaa, jo likas, ka jauna dziive saakas.Tacu sapratu, ka ta ir ne pa iistam. Kaa paartraucu, taa peec 3 gadiem atkal tas pats. Taatad- tas nav risinaajums. lasu daudz, urkeejos sevii, domaaju, un no taa vien paliek vel sliktaak. Saprotu, ka nav variantu - vai nu dziivot pa pusei, vai aarsteeties. Bet kaa???
Vai tie pst. gadiijumaa nepaarmet jums, ka pashi juus pie savam problemam vainigi, ka pashiem par to jaatbild? Es baidos no taa, ka saakshu iet pie kaada, un vienaa jaukaa reizee man saaks skalot smadzenes, ka vajadzeeja dariit taa vai taa, vajadzeeja reageet, justies, domaat utml. savaadaak, neka es to dariju. Nu kaut ka ta. Man negribas justies vainigai, jo pati jau to zinu.
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
09.04.2008 14:44
sannita
Nu lai nu kas, bet psihoterapeits buus pçdçjais, kurs tev ko varçtu pârmest, tur jau pavisam cita attieksme, pavisam cita domâsana. No viòiem toc nav jâbaidâs, viòi vainas sajûtu neidzîs. Un vispâr viòi maz runâ un padomus nedod un nekad neteiks, ka tev vajadzçja tâ vai citâdi rîkoties.
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
09.04.2008 15:00
Piekrîtu Blueberry par to, ka pstr. neko nepârmet, bet padomus gan dod, es vairâkkârt esmu jautâjusi, kâ lai panâk vai izdara kaut ko, kâ reaìçt uz tâdu vai citâdu situâciju...viòa man dod padomu, es varu to pieòemt vai nç, tas paliek manâ ziòâ...
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
09.04.2008 15:03
mançjâ gan nedod padomus, kad tiesi pajautaaju, taa arii atbild, lai pati izdomaaju. un tas man pie vinjas nepatiik.
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
09.04.2008 15:28
...tas nav tik viennoziimiigi... atkariigs kaada veida padomu vaicaa...
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
09.04.2008 21:24
sannita

nepaarmet... vieniigaa vieta, kur tiek pienjemts viss, kaa Tev ir...

un ar terapeitiem ir taa, ka vienam tiik, otram ne. terapeits pasham jaaizveelas...
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
09.04.2008 21:25
blueberry Wrote:
-------------------------------------------------------
> mançjâ gan nedod padomus, kad tiesi pajautaaju,
> taa arii atbild, lai pati izdomaaju. un tas man
> pie vinjas nepatiik.


shitas nepatiik visiem klientiem.... bet taa tik saakumaa liekas, ka ar cita cilveeka saprashanu vareesi savu dziivi dziivot...
ta jau visi saka, ka terapeits jaizvelas katram pasham, bet gruti notrapit ar pirmo reizi, ne?Jautaju par to Briedi tapec, ka draudzene, kas pie vinja iet, ljoti izmainijusies uz labo pusi, izskatas, ka tas darbojas Bet laikam jus te tadu nezinat? Nu man negribas uz dullo sakt pie kada svesha iet, un tad pec laika saprast, ka neder.Ta man kadreiz bija viena pst. sieviete, un 5. reizee sapratu, ka galigi garam. Tad samekleju citu, stastiju velreiz visu no gala, bet vinja deva visadus padomus, ieteikumus, pilnigi nerekinoties, ka nevaru to atljauties finansiali, jo toreiz studeeju. Taa nu man toreiz radaas bailes no tiem pst, kuri nesaprot, neiedziljinaas un pamaaca.
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
09.04.2008 22:27
Runcene - jâ, man gribetos gan, lai kâds manâ vietâ visu izdomâ. Man savâdâk dzîvot liekas tik grûti.
Bet ir atbraukusi mana draudzene no Francijas un viòa saka - mçs kaut ko izdomâsim, mçs ar to tiksim galâ. Un man paliek tik labi ap sirdi, tâds miers iestâjas, jo beidzot liekas, ka ir kâds kam es rûpu, kam ir svarîgi, kas ar mani notiek. Tâds nieks vien, tikai daþi vârdi, bet uzreiz man dod spçku. Man pat nevajag, lai kâds kaut ko darîtu, vienkârsi man visus sos gadus gribçjies, lai kaut viens cilvçks vai kâds no vecâkiem vai vîrs pateiktu, ka mçs kopîgi kaut ko izdarîsim. Skan diezgan smieklîgi.
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
09.04.2008 22:43
...pa Briedi man ir kaadas 8 labas atsauksmes un 2 sliktas... visiem neviens nepatiik...
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
09.04.2008 22:44
sannita

es pie treshaa paliku... izlasiiju interviju zhurnaalaa, bildes papeetiiju un jutu -- vo, shitas buus... taa arii bija. dizhi daudz tiem pirmajiem es nesastaastiiju, jo viens cita starpaa ieteica arii Dievu luugt, bet otrs ljoti vaimanaaja... vaimanaataajus un roku lauziitaajus ("kaada jums shausmiiga dziiiiiive!!!!!) es ni un ni. a varbuut kaadam taads ir vajadziigs.

pirmkaart, jaajuut, vai tiikams un vareesi uzticeeties, otrkaart, tomeer ir veertiigi zinjas par izgliitiibu ievaakt; uz ljauzhu viedokli gruuti paljauties, jo katrs jau terapeitaa kaut ko savu meklee.
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
09.04.2008 22:47
"vaimanaataajus un roku lauziitaajus ("kaada jums shausmiiga dziiiiiive!!!!!)"

Ja es buutu uz shitaadu traapiijusi, man laikam buutu trauma kaa trakajam caalim ;-)
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
09.04.2008 22:58
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
09.04.2008 23:03
Taisniibas labad jaasaka, ka nekaa shausmiiga nav bijis, laikam man tas vaargais nervu tips bija ;-)))
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
10.04.2008 01:00
I



Edited 2 time(s). Last edit at 19.08.2012 16:22 by kachenite.
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
10.04.2008 01:09
?



Edited 4 time(s). Last edit at 25.02.2011 20:16 by kachenite.
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
10.04.2008 08:32
Kachenite

sist uz pleca sev vajag. un biezhi. pat par aaraa izvestu suni... par katru mazo soliiti uz priekshu. pat ja tas ir tik garsh, cik beebja pirmais solis...

ja Tev visu laiku saka, ka Tu neko nevareesi, buutu jaabriinaas, ka vareetu... ir jaapaiet laicinjam, kameer iemaacaas to smago nastu "tu neko nevari" nodabuut no pleciem nost. tas ir laiks.

iedomaajies, ka Tu ej pa kaadu iemiiljotu pastaigu vietu... kaadu mezhu vai parku... un atrodi kasti ar bezpaliidziigiem, aaraa izmestiem kakjeeniem... ko Tu dariitu? aktivizeetos tak, dziivnieku SOS, zinaami un nezinaami vetaarsti, draugi, ar kuriem kopaa meegjinaatu shos izbarot... peec tam maajas atrast...

taapat ar sevi vajag gruutaa briidii... arii tad, kad uznaak zheelums par zaudeetajiem gadiem. love your story, shape your future...

tagad viss ir pasha rokaas. nekaada maate, kurai aciimredzami savas saapes liidz ausiim, neko vairs iestaastiit nevar. esi miilja pret sevi.

man bija viens briidis, kad es nevareeju paskatiities uz savaam beerniibas un pusaudzhu gadu fotograafijaam... baigi nikna seja... bet tie man bija visdruumaakie laiki...

kursh paruupeesies par mums, kad ir/bija visdruumaak. ne viirs, ne draugs... pashi. nav neviena labaaka eksperte par Kacheniiti, kas vareetu par vinju paruupeeties... un arii uz "kur" un "kaapeec" atbildeet.

sevi miileesi, ir miilama buusi...
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
12.04.2008 13:22
nu sveiki:)
Kâda visiem passajûta? Mani te tikko draudzene pamatîgi apstrâdâja. Kâ teikt sadeva kârtîgu sutu. Varbût ja tas bûtu bijis cits cilvçks, man bûtu beigas, es tagad gulçtu, varbût pat sadzertos kâdas miega zâles, nu bçgtu no tâ visa, bet draudzene, lai gan mûþîbu neredzeta, tomer draudzçjamies jau kops pirmâs klases.
Vinja raksta, ka lai arii es tik daudz esmu parcietusi, man nav nekâdu tiesîbu ieslîgt tâdâ sevis pasþçlosanâ un aizlaist visu pa pieskari. Un es viòai îstenîbâ piekrîtu. Kâdreiz es dusmojos, kad man kâds teica, nav ko visu laiku sevi þçlot, bet tagad esmu sapratusi, ka es tiesâm to daru un gribu lai citi mani þçlo. Protams arî tam ir izskaidrojums, kâpçc man tas ir tik ïoti nepieciesams, lai mani kâds paþçlo, bet nu kaut kad tacu jâsâk iet uz prieksu nevis tikai skatîties atpakaï. Man gan liekas, ka sim solim es vçl neesmu gatava. Pie kam jâsaka, ka kâdreiz mes ar draudzeni bijâm mainîtâs situâcijâs, viòai bija ïoti slikti un es viòu centos vilkt ârâ, tagad viòai ir labi, bet es kaut kur pa grâvjiem tik loþòâju.
Vispâr mes tik daudz runâjâm, caur emeiliem, ka man tas bija kaa paatrinaata psihoterapija. Neko mana terapeite neizdara vairaak. Tie padomi varbuut nav isti pie lietas, bet jautaajumi. Draudzene uzdeva veselaam guuzmâm jautâjumu, kur man bija jâlauza galva un jâstuko, kâpçc tas ir tâ un tas ir tâ, bet terapeite tik maz jautâjumus uzdod. Varbût tâ vajag, es nezinu, varbût nevar tâ visu forset. Bet katrâ ziòâ pa ilgiem laikiem man vismaz ir parâdîjusies kaut kâda vçlme kaut ko izdarît, kaut ko mainît, kaut ko sâkt darît. Lai gan speka nav un varbût tas tik domu lîmenî paliks, jo es sev vienkârsi neticu, man liekas, ka es nevarçsu neko izdarît, ka nekas nemainîsies un tad jau arî rokas nolaizas.
Svarîgi uzdot îstos jautâjumus, kas palîdz PAÐAM ieraudzît atbildes :)
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
18.04.2008 19:30
Tâtad rakstâm uz lapas jautâjumus un raugâmies pçc pareizâm atbildçm :-)))
Nesmejies, reizçm arî tas palîdz - uzliekot uz papîra, vienlaicîgi "saliekas pa plauktiòiem" . Tjipa vçstules rakstîðana ( da jebkam, kaut sev paðam!) arî ir viena no metodçm :)
Tomçr jautâjums no malas ir ar svaigâku skatu...
Re: Samaksu psihoterapeitam par kavçtiem seansiem
19.04.2008 02:36
...ne visi var uzdot pareizos jautaajumus...
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 9 pieskaita 14?
Ziņa: